Do horského hotelu přichází mladičká a velmi zvědavá dívka Anna, která hledá svoji kamarádku. Obě se znají z dětského domova a ona jí prý dluží nějaké peníze. Zaměstnanci Anně sdělí, že její přítelkyně už před časem zmizela, nejspíš prý odešla "za lepším". Anně se to ale moc nezdá - má u sebe od kamarádky pohled, ze kterého vyplývá, že myslela na všechno jiné než na odchod. Anna právě opět nemá kam jít, životem se už nějaký čas od opuštění dětského domova protlouká všelijak, a tak přijme místo v hotelové kuchyni jako brigádnice. Přitom začíná pátrat po zmizelé kamarádce. Její všetečné dotazy brzy přinesou výsledek - Annu se pokusí někdo zabít... (oficiálny text distribútora)

mchnk

Dagmar, tehdy jenom Veškrnová, je skutečně těžkým hereckým kouskem ke strávení. Ovšem Juraj Herz má své kvality, které jsou na filmu vidět. Dramatická detektivní zápletka a skvělé rozložení děje. Klasický kvalitní průměr tehdejší kinematografie. Karel Augusta a spousta dalších skvělých herců, drží základy tohoto v pohodě sledovatelného filmu. ()

kingik

Zábavná kriminální tipovačka s tehdy začínající Dagmar Veškrnovou má obrovskou výhodu v tom, že se při jejím sledování stává největším a nejprozřetelnějším detektivem samotný divák, neboť tipování vraha mladé dívky je po většinu času lehce napínavé, protože zkušený Juraj Herz třímá režijní otěže v rukou poměrně pevně. Velká škoda, že scénář je až tuctový, ale Herzovi se z něj podařilo vytřískat relativně koukatelný snímek, který sice v podstatě ničím neohromí, ale divákovi sympatie jsou na jeho straně. 60% ()

Snorlax

Být po mém, já bych tu Andulu, co do všeho cpala nos, umlátila holýma rukama během prvních pěti minut. Scénář filmu byl podprůměrný, ale Veškrnová podala velmi dobrý výkon. Toho zvědavýho spratka jsem jí věřila od začátku do konce. ()

Campbell

Takže za prvé, filmu jsem se neskutečně vyhýbal, už jenom DAgmar z obalu mi přišla šíleně nesympatická. A jak se den sešel a já měl nějaký ten čas tak jsem si to pustil. A dostal jsem co jsem čekal. Herz je dobrý režisér co se krimi týče, ale jakmile jde do jiného žánru tak tam je vidět že to neumí. Vždyt jsem nepostřehl žádný humor a hlavní aktérka je šíleně nudná a celý film jsem s ní protrpěl. Film mě tedy vůbec nebavil, ale i tak mu dám 2* pár dobrých scén tu rozhodně bylo. ()

Marthos

I režisér musí být z něčeho živ. Je zřejmé, že Juraj Herz v případě tohoto filmu neplánoval nic velkolepého – ani nemohl, scénář i rozuzlení celého kriminálního případu jsou snůškou stereotypních představ o životě mladých a neklidných. A přestože Dagmar Veškrnová vklouzla do role prostořeké, nevázané holky z děcáku, která se shodou okolností stává svérázným detektivem v sukních, se vší svou spontaneitou, má její osobitá kreace do hereckého umění ještě daleko. Tím, co skutečně přežilo svou dobu, jsou skvěle nasnímané záběry krkonošských panoramat i šťavnatá figurka svérázného hotelového kuchaře ve výborné komediální interpretaci Karla Augusty, herce neprávem opomíjeného. ()

raroh

Jako pozitivum bych viděl, že si Herz z určitých detektivkových klišé navzdory nenápaditému scénáři utahuje (viz zpívající Veškrnová) nebo je naopak místy dobarvuje surrealistickým humorem (záběry na jídlo, obzvláště Herze připravujícího si tatarák, případně postava psychologa J. Schmidta a kuchaře K. Augusty). Šalamounův kreslený úvod je pěkný, ale faktem zůstává, že to není výjimečné dílo, přesto dokáže realitu poloviny 70. let podat poměrně alespoň trošku věrně. ()

triatlet

Pohodová oddychovka, které nic nevytýkám. 1. Dagmar Vešrnová na začátku své herecké kariéry hraje holku z dětského domova velice přesvědčivě. Její nedbalá artikulace "kuju" ,nebo počítání chlebů, které si dala k párkům, to jsou odzbrojující scény. Hraje opravdu holku na zabití - jak je uvedeno v titulu. Jak je vidět podle některých komentářů, tak právě za to přesvědčivé ztvárnění jí někteří ubírají body (!?) 2. Pohodu, ale i špetku napětí navozuje výborná hudba, a to už od úvodních titulků. 3. Zápletka s botkami je jednouduchá, ale nosná, správně rozvíjená - např. rozhovor s psychologem: "Jak můžete nějakou knihu srovnávat s novými botami?" 4. V rámci žánku vhodně zvolený uzavřený počet podezřelých. 5. na rozdíl od některých současných nebo normalizačních poplatných kriminálek si v tomto filmu nikdo nehraje na vševědoucího náčelníka. ()

honajz

Scénář je docela slušný, ačkoliv souhlasím s komentáři níže, že neukázat pachatele a jen o něm mluvit (nový provozní, manželka) je fakt u detektivky přes čáru a nemá to tady vlastně ani smysl, proč ho neukázat. Aby si divák sám mohl říct, ahá, tak tenhleten to byl? Líbí se mi prostředí hor, místa, kam jsme taky koncem léta jezdili, vykreslení horských chat ("někteří se tady do toho zamilují a nemůžou už odejít, jiní sem přijdou jen na chvilku a chtějí rychle vydělat", řekne jedna z postav) a dokonce si film nebere servítky v tom, jak se i tehdy okrádali klienti, jak i tehdy protekční tatarák nemusel být z hovězího, jak se na jídle tak trochu šulilo. Postava psychologa, který radí druhým, ale sám má sekeru v kavárně, je dobrá vtipná vsuvka. I to postupné skládání indicií a náznaků je dobré. Jen teda čím častěji ten film vidím, přijde mi Veškrnová hodně křečovitá v té své poloze rozevláté, vysmáté holky, poloze, kterou jela v té době hodně často, asi proto, že sama taková osobně nebyla. Kazí mi z filmu dojem a třeba Kolářová nebo Adamovská nebo Macháčková nebo Fišerová by mi sem sedly líp. ()

Ivoshek

Není to zas až tak hrozný. Veškrnová tu hraje takovou optimistickou holku, která čerstvě opustila děcák a snaží se někde upíchnout. A mezi tím hledá, co se stalo kamarádce. Největším kladem tohohle filmu je, že ukazuje spíš mimoděk dobu socialismu - jak se tehdy žilo, jedlo, jak lidé přemýšleli. To mě na tom asi bavilo nejvíc. ()

SOLOM.

Zima už klepe na dveře ne dvěma prstíky, ale hned celou pěstí a tak člověk místo trajdání po venku raději zalehne a mrkne na nějaký ten filmeček. Nebo já tedy určitě! Na nějaký ten horor nebyla zrovna nálada a tak jsem samozřejmě nepohrdl detektivkou. No, zrovna nejšťastnější volba to tedy nebyla – to nebudu lhát, protože bohužel již nebožtík Juraj Herz natočil už mnohem lepší filmy, ale tak průměrná podívaná se z toho nakonec přece jenom vyklubala. Smůlou je, že jediná vražda proběhla hned na začátku a potom už mělo tempo příběhu dost vlažné tempo. Sice se do toho pokusil vložit i humorné okamžiky, ale ani ty nebyli zrovna dvakrát excelentní. Dagmar Havlová-Veškrnová se role ztřeštěné Anny zhostila jakžtakž obstojně, ale i ona předvedla mnohem lepší výkony. Tady si párkrát profoukla ofinu, sežrala co se dalo, no a pak se sama nechala „nafouknout“ a následující rok porodila… ()

eraserhead666

Příjemná, jednoduchá, silně oddechová horská detektivka s až klasickými postavami s trhlou Veškrnovou, neohroženým příslušníkem VB a vilnou poštmistrovou v čele. 2,5* ()

Karrfik

Nikdo to nemohl zahrát lépe, než Dagmar Veškrnová. Snad její nejlepší role. Karel Augusta jako šéfkuchař ve vedlejší roli je také bezchybný (pan Muraško). Připadá Vám to utahané, nudné, či zdlouhavé?? Alespoň jsem tu podobné názory v komentářích četl... Tak to je veliká škoda! Asi neproběhla ta jiskra, co vyslal p. režisér J. Herz. Na tu dobu podle mě výborná, "odlehčená" krimi. A ta "vysokohorská" dramatická hudba.... ()

duklak2

Nebyl jsem, nejsem a s určitostí nebudu nikdy zaměřen na kriminálky. Zde ale jsem udělal výjimku. Filmu v podstatě nemám co vytknout. Nechybí mu nic, co by pořádná krimi měla mít. Vidíme solidní příběh s dobře odvedenými hereckými výkony. Musím vyzdvihnout paní Dagmar, na které ve snímku bylo vídět, že z ní bude výborná herečka. Děj nás drží v napětí. Je škoda, že v dnešní době se takové kriminálky netočí. V čem je chyba? ()

Tommassi3

"Čoveče, ty máš ale voči !!" Kdo ?? Výtečně živelná začínající Dáša Veškrnová ?? Ale ne, Čmaňa Zedníček !! ;) Pokud se vám to nějak nezdá, vítejte u jednoho z nejslabších bijáků Juraje Herzů, byť s hodně povedeným soundtrackem Bobana Ondráčka.. ()

BoPo

Keby Columbo ňoumu len nepredstieral a keby Jessica Fletcher bola z děcáku, a žili v socializme, a mali spolu dcéru, tak by to bola Anča. Veškrnka vyšetruje, vyžiera, vyřehtáva a vykoumá vraha. Bol som hodne prekvapený, že na režisérskej stoličke sedel Juraj Herz (Spalovač mrtvol). ()

Juraj Herz 1934 - 2018

Juraj Herz 1934 - 2018

09.04.2018

V neděli zemřel režisér, scénárista a herec Juraj Herz. Jeden z hlavních představitelů československé nové vlny vystudoval fotografii na bratislavské UMPRUM, následně režii a herectví na loutkářské… (viac)