Môj sused Totoro

• Česko Můj soused Totoro (viac)

Sestry Sacuki a Mei se s tatínkem stěhují na venkov do strašidelného domu. Starší Sacuki musí převzít péči o domácnost, zatímco malá Mei objevuje zákoutí přilehlého lesa. Dívky se spřátelí s roztomilými lesními duchy v čele s obrovským chlupáčem Totorem a prožijí s nimi největší dobrodružství svého života. Nadčasový film mistra japonské animace Hajaa Mijazakiho v produkci studia Ghibli s ohromující obrazotvorností vypráví o každodenních radostech i trápeních diváků každého věku. (Aerofilms)

x_ander

Totoro rozhodně nedosahuje kvalit jiných pecek Mijazakiho, na to nemá až takový tah na bránu. Ale pořád je to pohlazení po duši, byť děj je dost přímočarý. Ale scéna s rostoucími stromy mě zvedla ze židle. ()

dudo24

Toto je presne jedna z klasických Ghibli receptúr. Idylické prostredie, príjemná atmosféra a trochu fantastiky. Príbeh viac menej nulový, ale pocity uvoľnenia a mentálnej očisty na vysokej úrovni. ()

megajalec

Najväčšou devízou japonských animákov je atmosféra. Vedia ju vykúzliť tak, že ju cítite aj v obývačke. Aj pri Totorovi tá detská fantastičnosť a predstavivosť na vás dýchajú na každom kúsku a užívate si ju. Stále mi tam ako keby niečo chýbalo, čo by ma ešte viac pohltilo. Možno nejaký hlbší dej, príbeh. Možno to bude tým, že sme deti odchované na amerických klasikách. ()

Raskoslav

Moc hezká a poklidná pohádka, ale bohužel jsem ji shlédl až později a přijde mi, že již nejsem rozhodně cílovkou (kdyby mi bylo tak 6-12 asi bych to užil víc:). Narozdíl od jiných filmů od studia Ghibli tento mi přišel více zaměřený na děti. Tak či tak Totoro vypadá extra squishy a fluffy! ()

Stepka.T

Roztomilý! Chci taky takovýho huňatýho souseda! Až po přečtení komentářů mi došlo, že to vlastně nemělo moc příběh. Vůbec mi nechyběl. ()

Hora1000

Moc hezký animáč, který bych doporučil i pro menší děti. Oproti "moderním", uřvaným a drama za každou cenu vyvolávajícím hollywoodským běsům, je tenhle prostý, příjemně plynoucí a poetický příběh pohlazením u srdce. ()

caMen

Do tohodle příběhu jsem se nevpravil a konec přišel ve chvíli, kdy jsem měl pocit, že je třeba odvyprávět ještě nejmíň další hodinu děje. Je to poetika, jako vždycky, jen ty děti byly celkem uječený a chyběl mi silnější scénář. ()

Facillitant

Spíše než o příběh je to lyrická záležitost, které navazuje po tklivém Hrob světlušek pohladí po duši - zdařilé jsou nejen oba filmy, ale i to, jak na sebe navazují. Jak nebetyčný rozdíl mezi filmy jako je Totoro nebo E.T. a československou tvorbou 80. let, jejíž vrcholem je (můj oblíbený) Trhák natočený na materiál o kvalitě, která je přinejmenším k pláči. ()

old salt

Film "jenom" o dvou holčičkách s nemocnou maminkou bez mimořádné zápletky ... je až podivující, jaký to je pozitivní a pěkný film. ()

790511

Musím zvýšit hodnocení. Totoro je kabrňák a ty dvě čamrdy jsou tak hezky bezelstné. Vážím si filmů, ve kterých si hlavní postavy neřežou hlavy. U animovaných filmů pro děti aby člověk hledal s lupou snímek, ve kterém si lidé či zvířata nějak rafinovaně a úmyslně neubližují. Už spoustu let je totiž oblíbená brutalita a podlost. V Totorovi se bez toho naštěstí obešli. A bohudík se obešli i bez slizké líbivosti, byť tento film bude pro mnohého asi příliš infantilní. ()

ElFifo

Na Totorovi a vůbec na všech Miyazakiho filmech, ja báječné, že ač se jedná o pohádky, tak i dospělák s fantasií nemá problém se dívat a také dobře bavit. Miyazakiho filmy zkrátka kouzlí úsměvy na tváři diváků všech věkových kategorií a nejinak je tomu v případě Totora, u kterého je jedinou pihou na kráse absence nějakého hlubšího příběhu. ()

Danielitto

Zde je vidět, že když se něčemu věnuje čas, péče a láska, tak vznikne něco výjimečného a krásného. Až teď jsem zijstil, že vyhýbáním se japonským animovaným filmům přichází člověk o ty největší skvosty kinematografie. Kdyby náš soused Totoro nosil kalhoty, strčil by všechny ostatní animáky do kapsy ;) ()

alica009

Tento animovaný film je malý zázrak. Nenapadá ma iný film, ktorého tvorca by dokázal tak krásne, úprimne a pritom vôbec nie nudne, či pateticky sa tešiť s bežného každodenného života a objavovať v ňom zázračné veci. Nemá ani nejaký extra príbeh, ani nejaké závažné problémy tam nikto nerieši a pritom je tak hlboký a tak dokonale ukazuje detský svet ako žiadny iný film, ktorý som videla. No a Totoro je jednoducho nádherný. Pre tento film mám proste iba maximálne superlatíva. Teším sa, až budem mať deti a budem im ho môcť pustiť :) Neviem si predstaviť lepšie rozprávky pre deti ako Myazakiho -všetky. Čisté, dobré, krásne, spravodlivé. ()

Wacky14

nádherný film, opět skvělá animace a fantazie je zde dovedena téměř k dokonalosti ... bavil jsem se celou dobu a poté co už jsem viděl čytři snímky studia Ghibli, začínám zaujímat k Miyazakimu stejný postoj jako k Formanovi a to že od nich snad nikdy neuvidím špatný film ... ()

Ziriath

Již úvodní titulky působí velice pozitivním dojmem, který vydrží po celý film. Po dějové stránce se tam dá se říci mnoho neděje a obě holčičky se projevují poněkud hlasitě, nicméně se mi líbí jak film ukazuje život a krajinu na japonském venkově, tradiční architekturu, kterou já mám ráda a přináší skvělé nápady jako třeba kočkobus co má vzadu zavěšené krysy s rudě svítícíma očima. ()

Mesicni slecna

Nejkrásnější, nejoptimističtější a nejkouzelnější pohádka, co jsem kdy viděla. Film nemá žádný hlubší děj, připadá mi to spíše jako pár dní vystřižených z dětského téměř bezstarostného života, ale tento fakt pohádce vůbec neubírá na kráse. Stačí jen nevnímat anime jako celek a nepřemýšlet, kam se nakonec dostaneme, ale jako pouhé nesouvisející okamžiky. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

15.11.2021

Již 8. ročník festivalu Malé oči je tu! Během listopadu a prosince se filmový festival pro děti objeví v několika městech po celé republice. Dramaturgové připravili pro malé diváky (i jejich rodiče)… (viac)