Môj sused Totoro

• Česko Můj soused Totoro (viac)

Sestry Sacuki a Mei se s tatínkem stěhují na venkov do strašidelného domu. Starší Sacuki musí převzít péči o domácnost, zatímco malá Mei objevuje zákoutí přilehlého lesa. Dívky se spřátelí s roztomilými lesními duchy v čele s obrovským chlupáčem Totorem a prožijí s nimi největší dobrodružství svého života. Nadčasový film mistra japonské animace Hajaa Mijazakiho v produkci studia Ghibli s ohromující obrazotvorností vypráví o každodenních radostech i trápeních diváků každého věku. (Aerofilms)

werewolf69

Škoda len že som sa k tomuto filmu nedostal ako "malý" s detskými očami by som tento film určite vedel viac oceniť, aj keď to bolo fakt krásne, zrejme na to som už pristarý. ()

Gore

Ten příšerný ječák těch dvou malých japonek mi ještě bude znít v uších hodně dlouho, to ubírá dost bodů. Sice je to strašně pozitivní příběh, ale chybí tomu nějaký hlubší děj nebo zápletka. Atmosféra to nezachrání. ()

Muel

| Studio Ghibli | Klasická mijazakovina, čiže špičkový animovaný film, ale tentokrát o dosť iný. Nemá to nejaký nosný dej, nemá to komplexné postavy, zvraty, nemá to ani 90 minút a hlavná postava dokonca ani nerozpráva - jeden z najlepších animovaných filmov ever. Mijazaki nádherne preciťuje detskú hravosť a psychiku a necháva nás unášať sa na predstavivosti tých najmenších tým najlepším možným spôsobom. No, skoro. Na 5 to až nie je, ale do ****, bolo to silné. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

RadimFišer

Neuvěřitelné, wau, wau wau. Tohle už není pohádka, tohle není film. Je to dílo a Miyazaki je bůh. Říci, že má fantazii, to je téměř ho urazit. On má něco mnohem více. jak dokáže vyjádřit pocity a touhy. Bolest a smích. Nebo se vám již někdy stalo, že se vám chtělo brečet u kresléného filmu? A to jsem muž. Tohle byl pro mě jeho čtvrtý film a jdu na další a nezastavím se. Toužím vidět celou jeho práci, protože on si zasluhuje obdiv. Tato pohádka byla z roztomilého japonského venkova, z venkova, ze života dětí. Už jsem málem zapoměl na to, jaké je to asi být dítětem. Nemít žádné starosti a bát se o maminku a přinést ji kukuřici. Zvuky a hlasy jsou dokonalé a bezchybné. Vyjadřují pocity jako jsem snad ještě neviděl. Máme hezké pohádky, ale co dokáže Totoro, to jsem ještě neviděl. Nádherná kočička. Jeden z nejhezčích mňouků, jaký jsem měl možnost slyšet, když jeli do nemocnice. A pak na té větvi. Nebo Totorova skríž. A to jak se na něm děti vozí. Učarovala mě nádherná voda a krajina venkova. Miyazaki je pro Japonsko lepší než nějaká reklama, lepší než nějaký cestopisný román. Mám touhu poznat jejich kulturu hlavně díky němu. Závěrem vás naladím, aby jste se na to podívali, protože to jak Mei zjištovala jméno Totora na jeho břichu je opravdu roztomilé. Tenhle film mě nějak přecitlivěl a u vás to udělá taky. Chcete zažít návrat zpátky do dětství a cítit radost, smích a bolest? Jen do toho jděte, ahhhm, nádhera. ()

mirliflore

Tonari no Totoro nemá možná propracovanou zápletku a je určen spíš pro děti, ale co by ne, je to přece pohádka. A pěkná pohádka, plná fantazie a krásné, do detailů propracované animace. Některé scény v Totorovi svojí krásou a pozitivnem (divné slovo, co? ale přijde mi výstižné) přímo uchvacují - nejlepší je ta s rostoucím stromem, ale i Meiino pronsledování malých Totorů (ten prostřední se mi líbil nejvíc) nebo jízda v kočičkobuse - a spousta dalších - opravdu stojí za to a dokonale pohladí dušičku. Kvůli takovýmhle scénám se koukám na filmy. Škoda jen, že scén s Totorem nebylo víc. 90%. ()

grerar

Krásná japonská pohádka. Myiazaki umí natočit i něco nebojového, co skousne dobře každé dítě. Ale jinak je to o tom, že není důležité ve všem věřit dětem, ale je důležité je v některých fantaziích podporovat. Koneckonců kdo z vás se proletěl na létající káče? No a Totoro a deštník, u toho jsem se fakt dost nasmál :D. Pro mě o dost lepší než cokoliv od Walta Disneye. 5* ()

edie sedgwic

Klasika z Miyazakiho dielne, ktora nemoze sklamat. Krasne prostredie japonskeho vidieku, mile postavicky a nezabudnutelny medvedik (alebo co to bolo) Totoro a psi autobus. S Miyazakim sa vzdy rada vratim do detstva. ()

hiroshima

Od Hayao Miyazakiho jsem viděl zatím jen Zámek v oblacích (100%), Princeznu Mononoke (80%) a Cestu do fantazie (100%). Od Mého souseda Totora jsem čekal něco podobného. Nedočkal jsem se a proto jsem byl lekce zklamán. Hudba i animace je skvělá a kočičí autobus byl perfektní, ale to je bohužel vše co mě film nabídnul. Dál už jen hodně jednoduchý příběh, jednu nevkusnou scénu ve vaně a 86 minut řevu. Omlouvám se, ale víš s hodnocením jít nemůžu. 40% ()

honelnik

Totoro je proste borec. Prva polhodina je ukrutna ale po nej sa kolotoc fantazie roztaca na plno a zmurkat sa fakt neoplati. Ghbili rozpravky su v podstate jediny protipol americkej pasovej produkcii gagovych animakov. Vdaka bohu za to. ()

mh.mail

80% - S Totorem jsem se setkal již před třemi lety, ale v trochu jiné podobě. Proto jsem byl rád, když jsem se mohl na film konečně podívat. Čekal jsem sice něco trochu jiného, ale vůbec mi to nevadilo, tenhle film si mě získal. ()

heihatchi

Jedna z prvotin studia Ghibli. Hezký a příjemný film, který mě ale občas nudil. Ale co se dá dělat, na Cestu do fantazie nebo Čarodějku Kiki nedosáhne už asi nic. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

15.11.2021

Již 8. ročník festivalu Malé oči je tu! Během listopadu a prosince se filmový festival pro děti objeví v několika městech po celé republice. Dramaturgové připravili pro malé diváky (i jejich rodiče)… (viac)