Drama podle skutečných událostí líčí osudy korejských civilistů, kteří byli ze své země odváženi japonskými okupanty na ostrov Hašima. Tam byli muži jako pracovní otroci donuceni těžit uhlí v dole, zatímco zajatkyně sloužily japonským vojákům jako nedobrovolné konkubíny. Lidé se snaží udržet naději na přežití v tušení blížícího se konce války, ale čeká je ještě finální bitva. (ČSFD)

janesX

Druhá polka bola dobrá (vzbura a útek), no v tej prvej sa to vlieklo. To množstvo postáv a snaha podať čo najširší obraz, to hralo akosi proti môjmu nadšeniu. Tak isto aj časté prehrávanie hercov a nehercov, zvláštne, že najlepšie (najuveritelnejšie) tu hralo to malé dievčatko. Množstvo vecí tu bolo evidentne vymyslených kvôli väčšej dramatizácii, len nechápem, prečo tak "doočíbijúco". Asi každého bude pri sledovaní napadať, že to a to, sa asi takto v skutočnosti nestalo. Ale oceňujem tú mravenčiu prácu, ktorá je na filme fakt že vidieť či už s prácou komparzu (tí padajú jak hrušky), alebo s kulisami, no to nezmení nič na tom, že som sa pol filmu nudil. A tak dávam lepšie tri. ()

Kingjiri

Všechny šikmoočka si jsou hodně podobný, takže jsem občas tápal, kdo je kdo. Hudební doprovod se často k jednotlivejm scénám nehodil a herci měli tendence se divně pitvořit, čimž mnohdy podstatně snižovali účinek dramatickejch scén. Akce ani napěti nakonec taky moc nebylo, takže v tohle smyslu díky bohu aspoň za závěr. Klasická asijská produkce, která je prostě jiná a fakt neni pro mě. Druhá silná hvězda za finále a pár drsnějších scén. ()

intro

Drobek nadhodnotím a dám plný počet, prostě musím. Už dlouho jsem totiž neviděl takhle dobrý válečný drama. Hlavně ke konci film neskutečně graduje a je to pořádná řežba. ()

Jeremiasz

Nuda jak cyp, usmolena korejska parafraze na excelentni Zivot je krasny, u katarze jsem se od srdce zasmal a pak usnul. Protoze do konce mnoho nechybelo, naordinoval jsem si zbytek tohohle blabolu rano po probuzeni a zkurvil si tak celej den. Chapu, ze Korejci se nějak musi vyrovnat s japonským utrpením, ale tohle se proste nepovedlo ()

PaulCZE

Dějově přehnané, nic v tom filmu nedává smysl a bez atmosféry. Z toho historického tématu bohužel nevytěžili skoro vůbec nic a místy mi to paradoxně přišlo jako vykrádačka japonských filmů (muzikanti z Chi to suna, holčička jak od Mijazakiho). Výpravou to je klasický moderní CGI paskvil s barevnými filtry a bez nějakého přesahu nebo kvalitního zpracování. Škoda. ()

K1NGSLAYER

Dost povedený kousek, ke kterému jsem se chystal poměrně dlouho, abych si ho pořádně vychutnal. Filmy inspirované skutečnou událostí většinou stojí za to, kdežto tohle stojí i za něco víc. Korejské herce vůbec neznám, ale herecké výkony byly fakt na super úrovni. Celkem zajímavý hudební podmaz skvěle zapadá do parádního umění s kamerou. Tvrdost japonských pracovních táborů je tu ukázána bez kdejakých emocí, přímo vpáleno do huby. Ne že bych byl nějaký sadista, ale líbila se mi ta krutost dozorců a vše, co k tomu patřilo. Jako celek to bylo dost napínavé, pořádnou akci jsme mohli spatřit až ve finální bitvě, ale i pár momentů mimo ni bylo akčně dostačujících. Mě tohle prostě bavilo a jedná se o film, který si rozhodně pustím znovu. Délka filmu adekvátní, bez nudných scén, takže za mě plný počet. Mělo to vše, co já požaduji. ()

pafka

Pokud jste schopni mavnout rukou nad asijskym, resp. korejskym prehravanim, ktereho je tady fakt na husto, pak si pripiste aspon jednu hvezdicku. Ja osobne jsem neznal tuhle historii, kdy japoncici zotrocovali korejce na nucene prace a neumoznovali jim aspon trochu zit jako lidi. Kdo to nevi, ten proste tape, nechape, nerozumi, unijaki mu souvislosti. Bez wikipedie se nehnete z mista. To je nejvesti smula tohodle filmu. Jinak spatne to neni, dost pasazim se neda verit, digitalni triky chvelema biji do oci. Ale pro korejce je to jiste narodni pomnik. ()

hufnagel

Zo začiatku som mal samozrejme zmätok v postavách,ale potom to už nabralo brutálne tempo až do dychberúceho finále.Hlavne sa mi páčila práca s kamerou a na druhej strane mrzel ten povinný pátos.Treba ale uznať,že Kórejci vedia urobiť historický veľkofilm. ()

fafejt001

DOST drsné , tedy pro mne .Hrozný úděl korejců v dole . Tvrdé podmínky , týrání věznˇů , prostě hrůza ! Malá holčička výborná , bylo mi ji až líto . Otec , šéf hudební kapely , také výborný . A pak dost dramatický útěk z ostrova hrůzy . Pro mne teda překvapivý film a navíc podle skutečnosti . Takže * * * * a půl . ()

sarulefilm

Velké korejské dílo, na které jsem se díky skvělým recenzím velmi těšila. Co se hereckého obsazení týče, je to opravdu elita. Hlavní postavy ztvárňují Song Joong-ki a So Ji-sub, kteří opravdu ví, jak hrát. Byla jsem naprosto pohlcena filmem a zdál se mi skoro až dokonalý, po tu dobu, co přetrvávali jako vězni. Když se pak snaží o vzpouru a útěk, tak najednou nastaly okamžiky, které za mě celý film strhly dolů. Bojové scény za mě vůbec nefungovaly obzvlášť, co se Ecstasy of Gold týče. Takovou hudbu jsem tam opravdu nečekala a nejde o to, že není výborná, ale o to, že se s ní špatně pracuje. Tvůrci asi chtěli udělat velkolepou bojovou scénu, ale tím jak je jen ta hudba velmi velmi dramatická a to toho provázela velmi akční scénu, tak toho bylo najednou moc. Takže jsem byla trochu zklamaná, že po absolutně excelentní hodině filmu začala kvalita klesat. Je tam také stále vidět určitá zášť Korejců vůči Japoncům. ()

Gagin

Na jedno shlédnutí parádní film. Chvíli po začátku je v "lázních" asi nejlepší bitka, co jsem kdy viděl. Pak se chvíli ztrácíte v postavách, protože jsou maskovaný pod nánosem uhlí na tvářích a do toho ještě temné světlo, tak nevíte kdo je kdo. Pak přichází půl hodinové finále, kdy sotva dýcháte jak skvěle to korejci udělali. Víc takových filmů. ()

goauld

Je velký rozdíl mezi evropským-sovětským-americkým-asijským pojetím válečných událostí 2WW. Zatímco amíci si libují v heroických činech vojáků vrhajíc se neohroženě vstříc vítězství, sověti zas pojímají tuto válku syrově, avšak nezapomínajíc na neohrožené a "nesmrtelné Ivany", kteří za vydatného -URÁÁÁÁ- jdou na jatka bezohledu na počet mrtvých, nebot "Tatíček Stalin," zavelel a tak se jde - lavina nekonečných lidských zdrojů s primitivními puškami převálcuje celou divizi kvalitně vyzbrojených vojáků wehrmachtu. Evropské pojetí je kombinace prvních dvou uvedených a pak tu je ta poslední - asijská - kdy člověk neví, zda to má brát spíše jako komedii nebot to tak mnohdy komedii připadá... Jak jinak si zdůvodnit již první část snímku, kdy za poměrnou "banalitu" je jakýsi orchestr deportován do pracovního tábora za doprovodu budovatelsko-estrádní hudby, "otroci" se zde chovají povětšinu s nadhledem hraničící s zlehčováním daného prostředí. Tak to jde v podstatě až do poloviny filmu, kdy dojde k "zvážnění situace" vyvrcholíc závěrečnými jatky mezi otroky a tyrany, kde pak už jdou "žerty stranou", neb jde o holé přežití... Opět zde musím smeknout před bravurní kamerou, reáliemi a stylem provedení... Je vidět, že to Korejci umí podat velmi realisticky. Nakonec se evropský divák nediví té (i současné) nevraživosti mezi Korejci a Japonci, protože počínání Japonců vůči Korejcům bylo hooooodně fuj ;-) ()

EsterH

Silný príbeh na pozadí skutočných udalostí. Nemám rada vojnové filmy, ale raz za čas nezaškodí. Joong-ki Song nesklamal a hral ako vždy ako frajer. ()