Geralt jednu přítelkyni ztratí, jinou najde a taky pomůže Ciri zjistit víc o jejích schopnostech. Cahir nutí Fringillu, aby se soustředila na jejich hlavní cíl. (Netflix)

kesty

Zretardieva sa. Odporucam rozobrat si minutovu scenu suboja s monstrom na drobne, perfektne to demonstruje do oci bijucu odflaknutost a retardovanost tvorcov: Monstrum leti na Ciri. Geralt sekundu pred stretom skace na letiace monstrum. Kde sa schovaval a preco ho monstrum nevidelo? Neriesime. Geralt sa dykou v ruke zabodne do letiaceho monstra. Potom dyku vytiahne a az potom donho zabodne zospodu dreveny ostep. Ako a coho sa pocas letu monstra drzal? :D Neriesime. Monstrum padne mrtve, Geralt zivy. To, ze boli v nejakej slusnej vyske samozrejme co? Neriesime. A ceresnicka na torte je Geraltov zaverecny hlod - "Kde su doriti moje mece?" No, to veru neviem ani ja, ani tvorcovia, kedze v predchadzajucej scene ich este mal a v nasledujucej scene ich uz ma tiez. Ako hovorim, zretardieva sa. Toto je bohuzial len jeden z desiatok moznych prikladov, ako sa tento serial sam zhadzuje. Nehovoriac o extrémne nudnej politike (máš v predlohe vytvorený hrozne zaujímavý svet a lore okolo Zaklínačov, kliatieb, monštier, ale ty budeš radšej riešit nudnú, všadeprítomnú politiku, ktorá je ešte k tomu aj zle exponovaná a totálne chaotická...), o zlom castingu (Ciri som v 1. sérii ešte zniesol úplne v pohode, tu je ale s tým nemenným výrazom, non-stop makeupom a nekonečným vyplakávaním o strate svojej identity či čoho otravná až-až + aby fakt každá druhá postava bola iného odtieňu vo svete, ktorý sa pôvodne odohráva v stredo-európskej alternatíve je fakt too much - klinec do rakvy po zle obsadenej Triss a TRA-GIC-KEJ Fringille bola pôvodne babička-bylinkárka Nenneke - tu africká šamanka) a celkovom smerovaní seriálu, ktorý chce tak moc moc moooc nahradiť Game of Thrones, až ma z toho oči bolia. Prvá séria bola nadpriemer, tu sme klesli do odfláknutého, tragického, retardovaného podpriemeru. PS: Nie, knihy som nečítal. ()

Wallis3 odpad!

Geralt už nepotřebuje svoje meče, stačí jen dřevěný párátka. Až pak si vzpomene, že by vůbec nějaký měl mít. Postavy jsou nejvěhlasnější detektivové, protože z rozhovorů o někom neznámým přesně kápnou na to, kdo po kom pátrá a Rienceovo všudypřítomné zjevení se, to je labůžo samo o sobě. A jedna pitomá bitka to fakt nezachrání po tom kýblu tupýho žvanění. ()

tomik99

Na jednu stranu tu sice máme zajímavý posun v ději a konec epizody nabral na vážnosti, nesmíme ale ignorovat fádní bojové souboje, zpomalovačky ve stylu nejhorších časů Zacka Snydera a naprosto odporné monstrum, kde tvůrci odbyli nejen jeho vzhled, ale i na CGI se úplně vyprdli. Těžko se mi hodnotí tento díl. Rád bych dal plný počet, ale za to šílené povedení bych dal nejradši 60%, takže končím na průměru z toho. ()

JosefTomas

Tak prej ne, asi se bavit nebudu. Nuda by se dala krájet a uschovat zřejmě pro další díly, nebo fakt nevím. Jeden souboj to ale nezachrání a z celé epizody mám stejnou reakci, jako (SPOILER) Yen po teleportu. ()

oasismanik

Opäť slabšie 4, čo asi tak zatiaľ zhruba reflektuje kvalitu celej druhej série. Medzi hlavnými postavami je skvelá chémia, čo je podľa mňa veľmi výrazné pozitívum. Tie boje si zas až tak neužívam, pôsobí to občas ako Matrix a nie ako stredoveká fantasy, ale tak dali si aspoň tvorcovia na tom záležať. Škoda je hlavne to, čo som tak nejako tušil, že pravdepodobne to úplne najlepšie bolo ponúknuté hneď v prvej časti tejto série a teda pochopiteľne tá časť, ktorá išla takmer striktne podľa kníh. ()

acrodif

V porovnaní s predlohou - Dej a spracovanie jak z  podpriemernej Telenovely z Bollywoodu. Morálne čierno-biele, nemastné-neslané, vzťahy klišovité.  Strašné dialógy.  Niektorí dosť, niektorí veľmi a niektorí strašne - nesympatickí herci. Príroda a chrám boli celkom pekné. Aj Ohnivák sa podaril. ()

Tom10000

6.díl. Ciri se vydává s Geraltem pryč od Kaer Morhen. Během cesty k sídlu, kde se Zaklínač učil svým schopnostem, a kde se též nachází jedna mocná stará paní, jež může princezně pomoci zvládat její stále skrytou moc, promluví k ní upřímně Geralt ohledně její velmi nebezpečné troufalosti, a též se ji pokusí trochu krotit ve snu stát se Zaklínačkou. V momentě, kdy je však začne pronásledovat nebezpečný a dosud vyhynulý drak, musí jít všechen strach pryč. Jen díky velikému štěstí vyváznou oba hlavní hrdinové bez újmy, smrtelná zranění si odnese Klepna. Díky milosrdenství Geralta umírá v klidu a bezbolestně, na oba dva ale její úmrtí tvrdě dolehne. Cesta pokračuje dál, dokud se Ciri v mírumilovném paláci nezabydlí a Geralt si upřímně nepromluví se svojí bývalou mentorkou. Yennefer se úspěšně vysvobodí ze spárů rytířů, stále ale zůstává pod vlivem Bílého plamene. Jen díky Ciri a jejímu zneužití pro svůj vlastní prospěch může získat zpět svoji magii. A o tu zatraceně stojí, ještě více než o dítě a o Geralta. Její kroky směřují právě steným směrem jako jeho. V momentě, kdy se po velmi dlouhé době znovu setkají, okamžitě mezi nimi zaplane silná vášeň. Bohužel, jak už to zde často bývá, chtíč po magii způsobí, že Yennefer v momentě, kdy v riziku smrti vyvolá u Ciri její magii, okamžitě odchází pryč skrze portál, a to i s princeznou. Geralt si je vědom, jaké plány Yennefer měla, a jak moc zůstal bláhový. Zřejmě proto ji bude ještě dlouho nenávidět. Z čarodějnice se stala Temná mrcha, nyní záleží, jestli se jí podaří Ciri oblbnout a získat do vínku její nadpřirozenou sílu. V Cintře dobyté Nilfgarďany se slaví. Královna Elfů porodila, po mnoha desetiletích, prvního nového potomka. Cahir, svým způsobem nejvýše postavený svého národa, tedy jakýsi Vůdce, má však značné obavy. Radost Elfů ho těší, dává s ní najevo svoji pohostinnost, zároveň si ale nepřeje, aby se mu jejich "věrnost" vymkla z rukou. K tomu všemu má brzy přijet sám Bílý plamen, vše, pro co kdy pracoval, jakýsi Bůh. A toho musí potěšit. Bývalý přítel Yennefer, nyní spolupracovník pro Nilfgard, hledá u knihovnického páru informace. A zjistí, kým vlastně Ciri je. Elfskou válečnicí. 95 procent, velmi dobře zpracovaný díl. konečně se Yennefer a Geraltr setkali, a též stále mladá dívka de facto provedla první krok k propadnutí Temnotě. ()

BonRStone

1. Nazvem to "scény, ktoré mali v divákovi vyvolať emóciu" + (chýba mi to akosi v celom zaklínačovi a ak sa to už aj objaví, je to spravené na hovno). 2. Akčné scény na začiatku a na konci časti ďalšie + (ak si teda odmyslíme mierne over power Geralta) 3. Kamera pri záverečnej akčnej scéne +. 4. Ako celok žiaľ tradične podpriemer, maximálne priemer. Nebyť troch spomenutých bodov, nedám ani 3 hviezdy. A začína ma to sakramentsky nudiť. Ukážka z hry mi momentálne príde pútavejšia. Epizóda končí so slovami, že kvapka Cirinej krvi môže zničiť celý svet a ja si poviem no a čo, hlavne je koniec ďalšej vyčerpávajúcej väčšinou nudnej epizódy. ()