Geralt míří domů v naději, že tam Ciri bude v bezpečí, ale hrozby číhají na každém rohu – i na Kaer Morhenu. Klíč k Yennefeřinu osvobození se možná ukrývá v jejích snech. (Netflix)

Harry_

Příběhové linie: 1) Geralt a Ciri dorazí na Kaer Morhen, kam se na zimu sjeli zaklínači (inspirace: částečně první díl románu Krev elfů) 2) Yen a Fringilla Vigo zajme Filavandrel, který je dovede před Francescu Findabair (inspirace: vymyšleno) ()

Aleix

Tak máme tu vánoce a hele adaptace Mrazíka naroubovaná do zaklínače. První díl kráska a zvíře ,copak bude dál? Yen ztratí strevicek na bale ... nebo Šíří usne u sedmi trpaslíků .. ()

MasterD

(spoiler) Ach ano, celý hrad Zaklínačů a s Eskelem bojuje Geralt nejdřív sám a pak je najde jen Vesemir (který si opět nikoho nevezme na pomoc). Ostatní asi stále hledají, kde je potvora, a ani vibrující přívěšky a hluk a otřesy jim nepomohou, jak je najít. To jsem opravdu puntičkář, nebo mě štvou základní nelogičnosti natolik, že si epizodu prostě neužiju tolik, jak bych mohl? Z respektu a krásy Kaer Morhen **** a 70%. ()

Lakash

,,Cítila na ramenou jeho silné, pevné ruce. A ztratil strach zmizel. Ztratil se beze stopy. Červený hučící oheň vydával teplo. Jenom teplo. Černé postavy byly postavy přátel. Opatrovníků. V lesknoucích se očích byla zvědavost. Starost. A nejistota. Geraltovy prsty stiskly její paže. Ona je naším osudem.''  Jasně, neměli bychom srovnávat nesrovnatelné média. Stejně mám ale neodbytný pocit, že tady někdo knižní předlohu pochcal a zakopal na hnoji. ()

oasismanik

Aktuálnych 68% je asi spravodlivých. Kaer Morhen v pohode, ale linka Yennefer príšerne natiahnutá a celkom wtf...Ale ja som spokojný. Na to kvičanie ohľadom rozdielov oproti knihám si asi budeme musiet zvyknúť :) ()

Welulu

Absolutní výsměch předloze a světu Zaklínače. Seriálová Yennefer bohužel jen potvrdila svou patetičnost, stupiditu a totální nepochopení charakteru Yen z knih. O Eskelovi a dění na Kaer Morhen je snad lepší nemluvit, protože to samotné by si zasloužilo odpad. Chyby první série se daly odpustit a jednalo se o "menší zlo" (mrk, mrk), tohle jen potvrzuje, že se jedná o jednosměrný sešup do žumpy. Očekávání nebylo velké a stejně se jedná o zklamání roku. ()

0verseer odpad!

Znásilňovanie knižnej predlohy. Jedná vec sú prijateľné zmeny, veď konieckoncov, 99% filmov/seriálov natočených podľa kníh nie sú ich striktnou kópiou a tvorcovia si tu a tam niektoré udalosti upravia podľa seba... Ale zobrať postavu z knihy, vykresliť jej správanie ako totálny protipól toho, čo vytvoril jej pôvodný autor a potom ju ešte aj prvoplánovo zabiť?! To už je trochu moc. Poriadný pľuvanec do tváre autorovi a všetkým, ktorí knihy čítali... ()

Rayen1

Snova scéna byla zbytečně dlouhá a nudná... Mám problém s tím, že v Zaklinacovi mě nejvíc baví samotnej zaklínač, a odbočky a vedlejší linky jsou pro mě (střední až strašná) nuda... ()

Saroman

Co čekat od američanů. Nebudu mluvit o nesmyslném namíchání ras.. Dementní zbrklá výprava, neschopně pojaté dramatické chvíle, některé scény totálně absurdní. Nulová představa o reálném středověkém životě, i přes chtěnou toleranci faktu fantasy tématu nemůžu skousnout jak nevkusné je tohle zpracování. Koukatelné je to jen kvůli výborné předloze. ()

Illithune odpad!

Komentáře u článku o vakcínách na novinkách.cz jsou mnohem zábavnější a povedenější. Tohle je ztráta času. Jakoby... Nebudu zabrušovat moc do srovnávání knížek/her se seriálem, to je kapitola sama o sobě, která je však do určitých mezí tolerovatelná a pochopitelná, a dala by se i ocenit, kdyby tvůrci byli alespoň trošku kompetentní a přišli by se zajímavými inovacemi do příběhu (což se ovšem říct nedá). Spousta věcí nedává smysl, co je však na této epizodě asi to úplně nejhorší, tak linka s Yen. Absolutně nedokážu interpretovat to, co tím chtěl autor říci a ani nedokážu najít jediný relevantní důvod, proč by kdy kdo měl potřebu tam nuceně něco podobného cpát. ()

jx2004

Spoilery!!! Hodně se tu nadává na změny oproti knize, tak proč si trochu nepřisadit? Namítněte, že si seriál musí udržet vlastní tvář a nebýt 1:1 s knihou a budete mít pravdu, ale snad každá změna zde byla změna k horšímu a šla udělat lépe. Když chtěli mít nějakou postavu, která se bude chovat jako naprostý idiot a pak se promění v lešije, mohlo je napadnout vytvořit někoho úplně nového (pokud správně počítám, máme tu celkem 12 zaklínačů oproti 5 původním. Jsem zvědav, u kolika z nich se dozvíme alespoň jméno.), jít originální cestou, rozvíjet příběh a ne ho osekávat. Ale ne, to by nebylo ono. Raději vezmeme Eskela, jehož knižní charakteristika zní klidný, rozvážný, ohleduplný, zodpovědný, pošlapeme jeho charakter a nakonec ho odpravíme po pěti minutách na obrazovce. Tleskám! Navíc si uděláme na Kaer Morhen bordel, proč ne? To Vesemirovi nemůže vadit. Ale počkat, teď mohla Ciri poslechnout Geralta a dělat co jí řekne, a tak ukázat rozvoj jejich vztahu. Přesně tak Lauren, prokoukl jsem tě! A opět to šlo udělat jakkoliv jinak a lépe! Teď jsem se hodně naštval, ale Cavil super, hradiště super, Vesemir super, souboje super, linka s Yen až tak moc ne, ale dá se to, takže ty 3* si to zaslouží. ()

trickmaster odpad!

Tak tohle, tohle bylo úplně mimo mísu!! Jako fanoušek Sapkowskiho a herní fanoušek série Witchera se ptám: Proč, kuuurrvvaaaa proč měl někdo zapotřebí udělat z Eskela kurevníka a slizouna, co si vodí na Kaer Morhen kurvy a ještě navíc ho hned po pár minutách zabijou? Navíc v nesmyslným souboji s Lešijem??? Wtf???! To se autoři úplně zbláznili? Zaprvé, Eskel je charismatický a upřímný Zaklínač a přítel všech na Kear Morhenu (včetně Ciri i Geralta). A navíc pomáhal dlouhou dobu Geraltovi se Cirinim výcvikem, takže vůbec, ale vůbec nechápu, co jim tady jebe??? Autorka asi nemá ráda sérii The Witcher a tak si dala předsevzetí, že ji celou dojebe!!! Btw příběh s Yenifer ani nekomentuji, popravdě nevím, co bylo horší 🤷🏼‍♂️ ()

HennessyVSOP

Tohle byla nakonec slabší epizoda, protože dějová linka na Kaer Morhenu nebyla nic moc. A Yennefer nebyla moc zajímavá ani sympatická už minulou sezonu a tuhle to je ještě horší. Na druhou stranu začíná být zjevné, že seriál potáhne vztahové pouto mezi Ciri a Geraltem a už v této epizodě je jasné, že to bude fungovat. ()

Rhaegar

Zbytečný side quest s čarodějkami a elfkami, kteří najdu elfí hrobku a narazí na něco co už tak pozměněný lore nakopne rovnou mezi oči. Zatímco Zaklínačů je na Kear Morhen 10x více než ve všech ostatních médiích dohromady a ještě si na svůj tajný hrad zvou houf prostitutek. ()