Geralt míří domů v naději, že tam Ciri bude v bezpečí, ale hrozby číhají na každém rohu – i na Kaer Morhenu. Klíč k Yennefeřinu osvobození se možná ukrývá v jejích snech. (Netflix)

Reanimated odpad!

Totální ochotničina. Dialogy k smíchu. Casting ostatních zaklínačů WTF. Vesemir oplzlý Zorro. A co to proboha mělo být s Eskelem? Taky jste si všimli těch kontaktích čoček? Spousta postav má díky nim trochu lazy-eye ne? Jedinej, kdo to táhne je Cavill. ()

kenkaku

Jsem rád, že jedeme lineárně a pouze ve dvou liniích. Nejsem rád, že děj se vleče (dost se žvaní) a hodně se jede na efekt. Všude je takové to opulentní statické pozlátko (s efektem wow slideshow). Forma přerostla obsah. ()

Milano33

Uznávam, že to prevedenie mohlo byť spravené o dosť lepšie, ale stále to má množstvo skvelých momentov. Geralt a Ciri konečne vstupujú do starobylej hradnej pevnosti Kear Morhen, kde sa stretávajú aj s ostatnými zaklínačmi zo školy Vlka. Predovšetkým sa nám predstavil Geraltov mentor Vesemir, ktorý je herecky excelentne obsadení. Len pár dialógov postačilo na to, aby sa nám perfektne načrtol vzťah, ktorý panuje medzi nim a Geraltom. A vidieť ich stať bok po boku proti Lešijovi bolo jednoducho epické. Akčná stránka bola neskutočne nápaditá, hlavne kvôli podareným hrátkam s kamerou. Aj Geralt a Ciri majú veľmi čarovné puto a moment, kedy Geralt podáva Ciri meč do rúk, ma úprimne zahrial u srdiečka. Čo sa týka Yen, tá si prešla psychologickými až snovými stavmi a dokonca aj stratou mágie. ()

WathanajX

Těšila jsem se a moc. Kaer Morhen skutečně ta pevnost zaklínačů v čele se samotným Vesemirem? Pevnost jako taková mě i celkem potěšila, kdyby se tedy jejími chodbami neproháněly prostitutky jen aby se seriál dokázal alespoň trochu tvářit jako že je pro dospělé, ale proboha, co to zase bylo za obsazení? Už jsem si tak nějak zvykla na prapodivné elfy, z nichž jsem po první sérii měla noční můry, ale co to sakra má být za zaklínače? Obsazení Vesemira bych ještě snesla i když má představa byla opět někde jinde sice z něj nemuseli dělat takovýho slizouna ale dobře budiž. A co se týče zbytku skupiny je mi s prominutím opět na blití. Tady se zase Netflix skutečně ukázal. Místo pár zaklínačů, kteří by odpovídali tomu, jak bylo psáno v knize tu máme skupinku jinak se to prostě říct nedá – kreténů. A tato skupinka nejen, že se tak chová ale i tak vypadá. O vzhledu zaklínačů se dá říci asi jen každý pes jiná ves. Ono se to teď prostě nosí knížka ne knížka. A Eskel? Je třeba tady něco dodávat? Asi škoda slov… myslím, že to uživatel Colby Sawyer popsal naprosto dokonale. O Yennefer a její dějovou linku jsem se vážně nebála bylo mi naprosto jasné, že se zase celá dokonale posere. Opravdu bych si přála vidět zdroj, u kterého tvůrci čerpali inspiraci, protože z knížky to evidentně nebylo. No druhý díl a zatím mi zkazili mou oblíbenou povídku, představu o Vesemirovi a dalších zaklínačích a zase a opět dějovou linku s Yennefer. Čekám, co se posere dál už se věru nemohu dočkat… Hodnocení: (2*) ()

Ant_Antony

Pokud bych měl u každého dílu přemýšlet, jak moc se to liší od milovaných knih, vzdal bych to po prvním díle první série... Úplně mi stačí základ, který tam prostě je... U prvních tréninkových krůčků srdce fanouška poskočilo radostí... ()

LachtanShows

Historicky první modrý díl Zaklínače, který dává předzvěst, že s letošní sezónou bude klasická fanouškovská netflixácká masa ještě více nespokojena, protože nezná ten komplexní svět kolem witcherů, elfů, démonů a dalších potvor. Já jsem si ale poněkud užil i druhou epizodu, Kim Bodnia je můj velký oblíbenec z Mostu a Vesemira si dává s přehledem. ()

Martinius

styri s odrenymi usami, lebo zaklinac. navsteva stareho dobreho kaer morhenu, ktory najma hraci zaklinaca 3 poznaju naspamat, potesila. eskel sklamal. jeho postava i jeho koniec. pribeh s leshenom mal vsak svoje specificke zaklinacske caro. linia yennefer mi nedavala zmysel a bola dramaticky nafuknuta. odklon od knih citit vyrazne uz teraz. hadam to tvorcovia prilis nedodrbu, trufam si tvrdit, ze sotva by sa niektory z ich scenaristov vytiahol na sapkowskeho. ()

Fifer

Druhý díl čerpá spíše ze Sapkowského světa, ale děje románů se příliš nedrží. Není to nutně špatně. Kaer Morhen vypadá skvěle a  boj s potvorou se také povedl. Dějová linka s Yennefer mě zatím příliš nezaujala, je dost nudná. Pevně doufám, že ve třetím dílu se začnou dít zajímavé věci i Yennefer. ()

warrenur

Dalsia pribehovka. Konecne v Kaer Morhen, dalsia priserka a celkom podarena elfska linia so "snovou jezibabou". Zatial ziadna pekna choreografia, ci magia, ktora by potesila oko. Tych par lahkych dievcat to nezachrani. 45% ()

molcan2

Po úplne slušnom 1. diele novej sezóny sme dostali tento ? Tá scéna so zjavením 3 okradnutých postáv bola strašne nudná a bezútešná. Myslel som, že to nikdy neskončí ! Niektoré dialógy sú tak krkolomné a ploché, že mi to pripadá ako prestrihy zo samotnej hry ! Ak si mám užívať sledovanie ďalších dielov a nie len prespávať sezónu, ako som to robil väčšinu prvej, potrebujem lepšie. ()

KHkomiks

Kokotina opět, ale nejde o povídku z knížek,tak se alespoň nerozčiluju nad tím, jak tu povídku otočili a dojebali. Jooooo, akorát Eskel...ze zaklínače stejného jako Geralt, ale přátelštějšího a vlídnějšího, je dost nesympatický floutek, co dělá dusno a na závěr umře. Ta producentka to snad kurví víc než Katheleen Kennedy , co má na svědomí novou trilogii Star Wars 😅 ()

Wallis3 odpad!

Nic jsem nečekal, nic jsem nedostal... skoro to vypadalo, že z Eskela se stala potvora jenom proto, aby tam vůbec nějaká byla. Vesemir je na jednu stranu sympaťák, ale jako bitvami ošlehaný vědmák teda vůbec nevypadá. Yennefer  a  baba Jaga z rádoby chaloupky  ke mě vchodem, k lesu zády, nic nedá, jen chaos, který tam tak rádi omýlají...A ty Geraltovy moudra na konci,  no stejně stupidní jako většina rozhovorů... říkáte si o čem to mele, vždyť tam není (doufám,  že alespoň prozatím) příběh,  tak proč u toho melduje takový hovna? ()

tomik99

Vizuálně nádherné, akorát temné a hudba skvěle pasuje k danému ději a vrcholným momentům celé epizody. Příběhově ovšem malinko prázdnější. Linka s Yennefer a Elfy mě moc nebrala. Nemám nic proti mytologickému tlachání, nicméně co je moc, je už příliš. Pakliže to nemá smysl, aby to dokázal pochytit i nečtenář, tak mi nezbývá než dát průměrné hodnocení. ()