Geralt vyráží s Ciri na cestu, která ho dovede ke starému příteli. Jakmile u Soddenu ustane řinčení zbraní, začne Tissaia nelítostně pátrat po tom, co potřebuje vědět. (Netflix)

Tom10000

1.díl 2.série. Geralt se s Ciri vydává na bojiště u Soddenu, kde se odehrála krvavá bitva mezi obránci Severu a Nilfgarďany. Ta skončila vítězstvím první zmíněné strany, avšak za velmi velkou oběť. Mimo mnoha tisíců mužů a žen totiž skončila (zdánlivě) mezi padlými i sama Yennefer, schopná spálit polovinu armády nepřítele Ohnivou magií, jež ji ale (skoro) úplně zničila. Pro Rektorku těžká rána, pro Geralta ještě větší, ač to nedává kvůli chybějícím emocem moc najevo. Zatímco on se vydává s princeznou za svým starým přítelem, a sama mocná čarodějka hledá nový důvod k žití, sama Yennefer, pokládaná všemi za mrtvou, ve skuečnosti končí v polovičním zajetí u Nilfgarďanů. Aby si zachránila poslední zbytky své důstojnosti, pokouší se zmanipulovat nejvěrnější přívrženkyni nejen generálů, ale i samotného císaře Nilfské země. Jenže když je přepadnou příšery, všechny naděje dost možná mizí v nenávratnu. Geralt zabije před očima přítele jeho lásku. Vražda se odehrává mezi touhou zbavit se starých hříšných činů a touhou strávit život i jinak než jen o samotě. Ciri je svědky Geraltova bezcitného, avšak i přesto velmi laskavého a hrdinského chování, o němž nemá ponětí, jak si s ním poradí. 70 procent, na počátek celkem slabý úvod. ()

louislumiere

Po nadějné první sérii se jedná o pěkný sešup. Knižní předloha rozcupována na kousíčky. Zdá se, že se seriál nebude držet předlohy. Hodnotím první díl, kde je zcela neadekvátně znásilněna povídka s Nivellenem. Zakomponování jedné z nejlepších povídek do hlavního děje se vážně nepovedlo. Bohužel, očekávání bylo veliké, výsledek je zatím velmi průměrný. Edit: Když filmově zpracuji první sérii, která se původní předlohy víceméně drží, a pak rozjedu úplnou haluz v sérii druhé, není to totéž jako říct, že si seriál půjde vlastní cestou a knihami se jen inspiruje. Hry se inspirovaly a byl z nich hit. Tohle(druhá série)je paskvil. ()

JamaicaHadra

Jelikož jsem nečetl knižní předlohu, nemohu být zklamán jako jiní. Za mě jeden z nej dílů. Po vizuální stránce mistrovsky zvládnuto. Co se týče nových příšer, které se objeví, tak jejich pohyby, chování a příběh, jež za nimi stojí, pecka. SPOOKY :) přičemž jakási spojitost s pohádkovými bytostmi je čistě náhodná ;) ()

RadimRay

Úvodní díl série, se povedl. Pro některé kritiky: Zaklínači jsou málo emotivní, to je u nich normální, kdo hrál hru nebo četl knihy, tak ví. Tudíž to hraje Henry skvěle! Pěkné scenérie a akčníscény. Taky dobrý lekačky. Zaklínač a Ciri nás jistě nezklamou ani dál. Yen musí trochu zabrat a zbavit se Fringilly :-) Moc na nás zapůsobila beznaděj onoho člověkovepře po zlomení kletby, za to hvězda navíc! 90% ()

doom.cz

A tohle by docela šlo. S prkenným Cavillem jsem se už smířil, očekávání jsem schoval do šuplíku a dobře jsem udělal. Bruxa měla cajk kozy, Geralt se konečně naučil něco jiného, než Aard, ten Quen jsem mu i celkem věřil. Akorát Ciri nám stárne, takže se nedá čekat, že by na Caer Morhen dorazilo špatně ostříhané děvčátko. No, uvidíme. Zrnko pravdy naštěstí nebylo příliš napadeno kutily a pokud si bude seriál držet takovouhle úroveň i dál, budu docela spokojen. ()

Marsia_Rei odpad!

První série mě nijak neuchvátila, ale postupem času jsem tomu chtěla dát ještě šanci. Knižní zaklínač je má oblíbená série, četla jsem ho již mnohokrát a tak mám pocit, že bych měla vidět i ten seriál (a moc bych chtěla, aby to byl dobrý seriál, Cavill byl v první sérii dobrý Geralt). A když je ta první epizoda tak dobře hodnocena, tak to přece nemůže být horší než co předvedli v první sérii, ne? Nemůže? Hmm... Bohužel může. Takhle znásilnit takovou hezkou povídku. Ten konec byl úplně nesmyslný - finální odsouzení Nivellena v kontrastu s řečičkami před tím. Herci hráli divně, zabolelo hlavně u Geralta, co tomu herci kruci udělali, že už to, vlastně, není Geralt (jako byl v první sérii). Ciri v některých scénách působí opravdu staře a naprosto dospěle (na to by ale měla mít ještě plno času). Záběry jsou takové divně vyčištěné, nažehlené a sterilní. Dialogy mi přijdou dost mimo. Jako by tvůrci chtěli nahustit do každého rozhovoru velká moudra a veliké světové pravdy, ale zapomněli, že to má dávat smysl. Chtělo by to asi trochu uvolnit a třeba se zasmát. Teď bych ráda zapomněla, že jsem tento paskvil viděla. ()