Geralt se smíří s osudem a chrání Ciri před silami, které bojují o vládu nad Světem. A taky před její záhadnou mocí. (Netflix)

MuggyCZ

Ještě teď s horkou hlavou po dokoukáni posledního dílu, sedím před obrazovkou a rozmítám jak takové zakončení mohl Sapkowski (který údajně dohlíží na produkci seriálu) schválit, ba i pochválit kvalitní příběh.. Děj sám o sobě špatný není, je napínavý, zajímavý a schopný pohltit. JENŽE pro skalního fanouška fantasy (a ty, kteří mají přečtenou celou Zaklínačskou sagu) je tato série vraždou konceptu elfů a celého Witcher universe. ()

Harry89

Totálně zmatená, zprasená slátanina bez hlavy a paty... CGI těžce kolísalo... Baba Jaga v chaloupce na slepičích nohách? Jako vážně? Charaktery postav totálně na prdel postavený... Tady fakt být slušný nelze. Jednu hvězdu dávám za Cavilla ale on sám ten shitboat proti proudu hnusu neutáhne. Je docela smutný vidět, co je Sapek (za Orény na Zubrowku) schopný posvětit... ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Osud nám dal dar." Druhá série fantasy seriálu Zaklínač přímo navazuje na události té první, opět tedy sledujeme osudy supemanovského zaklínače Geralta, ošklivé kouzelnice Yennefersladké princezny Ciri. Děj se tady hodně soustředí na Ciri, kterou Geralt na útěku před ozbrojenými silami Nilfgaardu ukryje v pevnosti Kaer Morhen, kde ji podrobí zaklínačskému tréninku. Úroveň kvality je srovnatelná s první sérii. - 70%. ()

ArchAngel_

Pecka! Samozřejmě přesně zpracovaná kniha ani hra to není, ale to je v pořádku. Knihu i hru máme :). Bohužel musím říci, že nejvíce škodí malý počet dílů. Skvěle zpracovaný první díl je o povídce, pak se to do dalších 7 dílů snaží nacpat jeden román a stovky let politických intrik, dějin světa a postav atd. A to se nepovedlo. Nevadí mě změny proti knize (dost výrazné), protože herní série si toho také hodně změnila a přidala, vadí mě uspěchanost. Tohle si zasloužilo alespoň 12 dílů, těch 8 je na ten vývoj postav a dění prostě málo. I tak, vynikající fantasy, kde hlavní představitel dává všemožně najevo, jak ho to baví a jak miluje hlavně herního zaklínače. Ciri pak konečně měla prostor a výběr herečky se povedl, nemůžu se dočkat další série. Doufám, že bude podstatně delší a dá si na čas pořádně vysvětlit a propracovat některé aspekty světa, intrik a postavy, protože by si to vážně zasloužili. Zbytečně to ženou a pak je to naředěná kaše, kdy pokud neznáte předlohu nebo hry, tak nepochopíte některé věci … Hodnocení: 90% ()

Vaelor

Bohužel, ale musím to napsat. Je to zklamání. Před startem Zaklínače jsem nejméně věřil Geraltovi v podání Cavilla. Po druhé sérii můžu konstatovat, že s ním jediným jsem spokojený. Taky to vypadá hezky. Tím pozitiva, bohužel, končí. ()

LegTomas

První série měla své kouzlo a opravdu mne oslovila. Nejen po stránce zpracování, ale i že se přeci jen věnovala knižní předloze s lehkým odklonem do herní série. Co se ale povedlo v první řadě, se nedá říci o řadě 2. .Bohužel mi to přijde jako samostatné vyprávění vlastního příběhu ze "světa" Zaklínače a to ještě musím dodat, že ačkoliv chápu pohnutky moderního filmového světa ohledně vyváženosti ras a genderů, tak tady to prostě nefunguje. ()

mistrpropr

Oproti první řadě beru zpět, že Ciri (casting) se nepovedla. Ciri a Geralt jsou rozhodně to nejlepší na celym seriálu a dost to táhnou. Ale dejte ten scénář prosím někomu, kdo aspoň trochu tuší, o co tam jde. To střevo, který to do teďka dělalo, vyhodit, prosím prosím :) ()

stadoblec

Zas taková kastrace jako první série to není. Jindřich Kavilů se sice pořád tváří jako když má solidni zácpu ale nicméně jsem mu věřil jako jednomu z mála že ví co vůbec hraje. Zbytek... nenadchne a urazí jenom trošku. S tímhle tempem to za pár let může být vcelku obstojná fantasy. Vybourání příběhu mi nevadí. Btw rád bych věděl co na to Ondřej Sapkowski. Strašně moc mu vadila herní adaptace a jak málo se drží původního příběhu a myšlenky. A přitom Ne-tflix vyhodil příběh úplně, zakomponoval probuzení (čti woke) trend i mezi půlky černých elfů a celkově jediné co zůstalo je právě ten zaklínač který roztomile běhá sem a tam a snaží se něčeho dosáhnout (asi hledá gutalax na tu jeho zácpu). No holt, toláry nesmrdí a není nikoho na světe kdo to by to chápal víc než polák.... ()

Aceboris

Druhá séria trošku horšia ako prvá, veľa kecania, málo akcie. Pár príšer a sem tam nejaké napätie. To čo však ponúkli bolo výborne spracované. Netflix si zobral pod krídla ťažký oriešok, je  ťažko vyhovieť fanúšikom tejto ságy. Ale ako fanúšik je moje hodnotenie 8/10 a teším sa na ďalšie pokračovanie. Dúfam, že bude krvavejšie a príšera nebude iba sem tam. ()

Aselzesarp

Takhle to dopadá, když jsou pro práci na seriálu vybráni lidé ne podle svých schopností a talentu, ale podle toho, že mají ten "správný" světonázor, který pak budou skrz seriál "nenápadně" lít lidem do hlav. Šly by napsat stohy textu o tom, jak to nectí předlohu, vypouští to fungující části a nahrazuje je úplným scenáristickým fiaskem... Jenomže... Největší průser je, že i když od předlohy úplně odhlédneme, zapomeneme, že existuje a budeme to hodnotit jako svébytné audiovizuální dílo... Tak je to možná ještě horší. Jednu hvězdu dávám za Cavilla. ()

MatyRock

Druhá série Zaklínače je zmatenější, krkolomnější a rozlítanější než její předchůdce. Epizody jsou jako na houpačce, děj pro změnu zbytečně zmatečný a komplikovaný. Je to škoda, zejména proto, že už se neskáče v časových linkách, tudíž byl prostor udělat příběh více přímočarý. Občas se epizody táhnou nebo jsou vyplňovány nezajímavou vatou. CGI je lepší, ale jeho nedokonalosti někdy vidět lze. Co se ovšem musí nechat, je to, že seriál umí výborně kombinovat praktické efekty s počítačovými. Kamera je ve venkovních kulisách pěkná, ale v interiérech je bohužel tmavá a nepřehledná. Inspirace knihami je okrajová záležitost a seriál si dělá hodně věcí po svém, zarytí fanoušci změny těžce překousnou, naopak diváci neznalý předlohy se budou mnohdy ztrácet. Souboje s nestvůrami, jenž sloužily v první sérii jako zajímavým kořením, slouží v sérii druhé jako nezajímavá nutnost nacpat do každého dílu akci. Finále vychází téměř odnikud a působí opět strašně na sílu. Některé postavy mají problém s konzistencí po dobu série, někdy i po dobu epizody (ahoj Yennefer). Alespoň že ten Cavill je jako Geralt stále skvělý. Jo a Ciri je taky super (většinou). 6,5/10 ()

Asanoth

Nejsem skalní fanoušek knih - četl jsem je už dávno, hodně se mi líbily povídky (1. řada) a celkem i prvních několik knih ságy. Už si moc nepamatuju, kdo je kdo, co se tam stalo... Ale některý věci mi v seriálu přišly fakt blbý. Po shlédnutí a přečtení srovnání s knihou to byly shodou okolností přesně ty části, které  byly změněné: Vymyšlený příběh kolem Yennefer a její chování na konci, zcela mimo postavu, Geraltova reakce na něj nedává smysl (ale tu třetí řadu točit musíme), BFF příběh Fringilly a Francesky je tak nějak mimo celkový koncept a zejména jejich dialogy mi přijdou hodně na sílu. Snaha udělat oblouk vymyšleným démonem je tak nějak celá navíc, a sice umožňuje onen BFF příběh... Ale bez něj by to bylo myslím o dost lepší. Celkově to není moc dobře napsané a byla snaha to hodně prodat hodně lidem - myslím ale, že i to by se povedlo lépe, kdyby se autoři drželi původního materiálu. ()

BStone

Po skončení posledního dílu druhé série jsem si říkal, svět je v prdeli. Je vůbec možné, mít úchvatnou knižní předlohu, plnou tajemných, dobrodružných a napínavých příběhů a udělat z toho naprostou sračku? Přitom Henry Cavill je v pohodě, ale v rukou nesvéprávných tvůrců toho moc nezmůže. Nevadí mi nějaký ten odklon od knížek, tohle je ale moc. Nudné, přeplácané, hloupé. Ve spojení s otřesným a nechutně zakvótovaným castingem se jedná o megaprůser. Zkurvili závěr Hry o trůny, zkurvili Zaklínače a tipuju, že zkurví i Pána prstenů. 20% ()

Dr.Gogo

To šnečí tempo děje skoupé na akci a ty zasedačky čarodějnických hlav, které tam rozjíždějí nějaké politikaření, připomínající bulharskou kopii Her o trůny mě unudili až k odebrání jedné hvězdičky. Třešinkou na dortu je tu ten buznatrubadůrek zákonitě vždy sám sebe dojímající po skončení svého freestyle výblitku a o té multikulti modní vlně raději pomlčím, jednou se třeba dočkáme toho černého Jamese Bonda na kterého všichni tak nedočkavě čekáme a pro mě za mě ho může hrát třeba i žena. Nejvíce na druhé sérii mě ale sere ta extrémní kolísavost v kvalitě jednotlivých dílů. Možná měli raději ty peníze nasypat do jednoho celovečeráku a podle ohlasu diváků natočit popřípadě další nebo to zabalit úplně. ()

Meraxes odpad!

Ani neviem prečo som si po príšernej prvej sérii pustil aj druhú. Asi ma zaujal trailer a hovoril som si, že horšie to už snáď byť nemôže. Obrovská chyba, ono je to ďaleko horšie a ten trailer bol lepší než celá séria dohromady. A to, to vôbec nezačalo zle. Prvá epizóda s Nivellenom je síce úplne iná než v knihe, ale narozdiel od prvej série kde sucho spracovali dej, ale atmosféra a myšlienka sa stratili, tu dostávame vlastne úplne iný príbeh, ale má to tú správnu rozprávkovú atmosféru aj myšlienku. K tomu je v celej sérii vidieť jednoznačné zlepšenie vizuálnych efektov a to o niekoľko tried od totálnej trápnosti až na úroveň neskorších sérii GOT. Mnohé scenérie na mestá a hlavne Kaer Morhen vyzerajú parádne a to je najväčšie pozitívum tejto série a prakticky jediné zlepšenie oproti prvej. To sa prejavilo aj v zlepšení príšer, ktoré prestali vyzerať ako kopa sračiek, ale kopa kamenia ktorou aj sú, lebo autorom prišlo asi strašne zaujímavé vymyslieť nové príšery z kameňov, aby sa tam mohli na všetkých valiť. Takže s tými príšerami to nakoniec tiež nie je pozitívne, ale aj tu to začalo parádne, lebo bruxa je vskutku masakrálna. Čiže po prvom diely som bol celkom optimista, lebo som dostal síce iného Zaklínača, ale príjemne prekvapil. Tam bohužiaľ môj optimizmus až na pár spomenutých počítačových scenérií skončil a to nadobro. To čo tu spravili z Eskela, retarda na pohľadanie, skutočne bolí a vôbec celé osadenstvo Kaer Morhenu je veľká (tak to byť nemá) kopa černochov a teplošov, ktorí si tam po večeroch pozývajú kurvy (len tí černosi). Kde ich hlboko v ľudoprázdnych horách zohnali fakt netuším, asi priliezli z tých skál, z ktorých vyliezli aj tie kamenné príšery. A Vesemir tu pôsobí ako fanatický postihnutý magor, ktorý má o jedno, dve kolieska menej. Čiže Kaer Morhen a zaklínači až na pár mien okolo predlohy ani neprešli. A to sa vlastne týka zvyšku celej série, ktorá používa mená postáv a miest z knihy, ale pre všetky platí to isté čo v prvej sérii, s predlohou majú spoločné len tie mená. Aj keď zopár obsadení je tu napodiv správnych a to Dijkstra, ktorý je parádny, prekvapivo Francesca, hoci tu som bol s výberom herečky dosť skeptický (ale je to jedno, lebo je to úplne iná postava) a Freya Allan, ktorej nový look výrazne prospel a konečne pôsobí ako pravá Ciri. Cavill ostáva celkom fajn Geraltom a táto dvojica by bola parádna v skutočnom Zaklínačovi, tu pôsobia tak, že tam akosi nepatria. Udivilo ma, že si tu zrazu všetci všimli ten blackwashing, aj keď v prvej sérii, ktorá na tom bola po tejto stránke rovnaká, to nikto ani len nespomenul. A spomeniem to tu aj ja znovu, lebo s tým mám naozaj obrovský problém. 80% černochov a indov v slovanskej fantasy fakt byť nemá, je to tak do očí bijúce, že je to až komicky trápne. A ostávam pri tom, že casting väčšiny postáv je fakt mizerný, aj keď tu sa o tom dá polemizovať, lebo už sú to evidentne úplne iné postavy v inom svete a príbehu, ktoré majú akoby náhodou rovnaké mená a mizerné herecké výkony sedia k mizernému scenáru. Potom snaha za každú cenu byť lore friendly v detailoch v podobe Ciriných očí, ktoré magicky zozeleneli alebo Trissiných vlasov, ktoré zryšaveli (podľa hry, v knihe ich má gaštanovo hnedé) je taktiež vtipne trápne. Niečo ako 'Úplne ignorujeme predlohu a potom spravíme takýto detail, aby boli fanúšikovia spokojní'. Tí našťastie narozdiel od prvej série, kde všetci akosi veľkoryso prehliadli ako to przní predlohu, tentokrát spokojní nie sú. Možno som zatiaľ nevzniesol až takú kritiku na nedržanie sa predlohy ako v prvej sérii, ale tá kritika je tu ešte väčšia, len to už ani nemá zmysel písať lebo z predlohy je tu toho tak málo, že je umenie to hľadať. Občas sa tam nejaká scéna objaví, ale je v nesprávnom čase, na nesprávnom mieste alebo s nesprávnymi postavami. Vlastne neviem, či to predlohu ešte vôbec przní, lebo to s ňou už moc nemá, ale čo je horšie, ono to absolútne nefunguje ani ako úplne samostatný seriál. Nefunguje tu nijaká geografia, postavy sa tu všetky akoby teleportujú alebo je ten svet veľkosti tak jedného okresu. Príbeh vôbec nedáva zmysel, konanie postáv, ktoré sa tu objavujú odnikiaľ vždy, keď ich je treba, je úplne nelogické a celé je to jedno veľké klišé plné nekonečných rozhovoroch o ničom, ktoré sa snažia tváriť akože hlboko a inteligentne, ale blbšie už ani nemôžu byť. Ďalej v tomto svete nefungujú žiadne pravidlá, čarodeji akosi zabudnú čarovať, keď je to treba, aby zastavili Yen (tá o magickú moc fakt prišla), ktorá uteká s Cahirom. Celá tá ich spoločná epizóda je trápna a o ničom. A plačúca zúfalá Yen hľadajúca svoju mágiu nemá žiadnu úroveň a takto sa na ňu pozerá ešte horšie ako keď bola drsná, čiže už sa to ani nedá. Okrem toho je tu armáda čiernych elfov, ktorú vedie tehotná elfka, ktorá nemôže mať dieťa. A to všetko kvôli babe jage z Mrázika, ktorá sa sem aj so svojím domčekom presťahovala aby obohatila tento americký akčák o nejaký ten slovanský rozprávkový prvok. A Geralt tu spolu s expertom na kamene skúma, hádajte čo, kamene! A príde na to, že z nich vychádzajú zmutované príšery, ktoré idú po Ciri, pretože nemajú nič iné na práci. A okrem toho po nej ide aj vševediaci ninja čarodej Rience, ktorý sa hrá z ohňom tak dlho až si spáli ksicht. A finále, tam fakt nemám slov. Zaklínači padajú ako muchy likvidovaný dievčaťom a skupinou kamenných príšer, ktorých sa tam valí viac než moc a to len preto aby mal Geralt koho pobiť. Súboje tu už ale vôbec nie sú tak parádne ako v prvej sérii, je tu kopec nesmierne trápnych spomalených záberov a pôsobia skôr ako keby Cavill znovu hral supermana a nie zaklínača. To čo tu tvorcovia v poslednej epizóde spatlali naozaj nemá obdobu a môže hravo súperiť o titul najväčšieho odpadu aký som kedy videl. Hrôza. Ďalšej sérii sa už rozhodnete vyhnem. Teda ak nejaká bude, lebo by bolo lepšie, aby to zabalili a investovali ten veľký rozpočet do niečoho dobrého, čo ho potrebuje, veď si spomeňte ako v prvých sériach GOT chýbal a aj teraz by sa určite niečo také našlo. Asi musím prestať ten Netflix pozerávať, lebo v posledných dvoch rokoch je to jeden väčší hnoj ako druhý. Odpad! 9% () (menej) (viac)

Van_Stajpen

Řeknu to velice jednoduše, protože se tady toho napsalo už spousta. Zaklínače znám od roku 2001, četl jsem ho, poslouchal audioknihy, takže se považuji za skalního fanouška - né rychlokvašku z her poslední doby.                                                                                                                                                                                                  Na první sérii jsem se vysloveně těšil, na třetí už se těšit nebudu........ Jedna hvězda za Geralta, druhá za efekty.. ()

Norrek

Slabší než 1. Série. Scenáristická zoufalost je opět v hlavní roli, tentokrát už se totiž tolik neopírá o jednotlivé povídky. Je tam hodně nového materiálu, pokrouceného děje a druhá série mě tedy těžce nebavila. Vyzdvihnout lze fajn akční scény, solidní triky a cgi a opět perfektního Cavilla ()

darius1706

Tak jsem konečně dokoukal druhou sérii. A už mě to zase začíná štvát. Proč si, do háje, kdejaká buchta (v tomto případě, ale klidně to může být o vocas v případě jiném) myslí, že když do původního skvělého díla vlepí svojí nějakou debilní invenci, takže to bude lepší? Vždyť řada příběhů takových fantasy dává prostě smysl jen tak, jak byly napsány, a to i tak, že komunita je schopná často odvodit, co se bude dít dál. NO, tak tady zase ne. Prostě si przniči předloh z Netflixu (ale ono je to buřt, zrovna stejný trumberové dřepí v HBO atd.), že se na původní předlohu vykašlou a vymyslí to líp. A už to začíná nést své ovoce. Je to ale hrozná škoda - Henry Cavill zraje jako víno, už dlouho se mi nestalo, abych měl radost, když se nějaká postava objeví na obrazovce, Geralt v jeho podání je opravdu famózní, přímo z něj čiší, jak si to hraní užíval. Představitelka Ciri taky ušla notný kus cesty od první série a podala velmi slušný výkon. Když dorazila postava Marigolda, tak jsem se i fakt zasmál. Bohužel, jak už to prasklo, Cavill pravděpodobně odejde po třetí sérii a bude to, řečeno mluvou Zaklínače, v prdeli. Je škoda, že další slušnej seriál prostě zabijou dementi, co se musí srát do věcí, kterým nerozumí. Stačilo jen jet tupě podle předlohy - pak by jednak ten příběh nešel do háje a hlavně jsem přesvědčený, že by Cavill zůstal. No, tak holt tedy ne. Ještě se nemůžu nevyjádřit k gendero-rasovým otázkám. Hele, tady mi to nepilo krev, jako v jiných případech. Když už svět momentálně stojí jak stojí a bez nějakých kompromisů se prostě nedá nic natočit, tak tady to pojali vcelku dobře. Je ospravedlnitelná černoška jako kouzelnice, elfové už hůř, ale budiž, u LOTR se to taky dalo kousnout. Tady je (a zřejmě bude víc a víc) hlavní problém prznění předlohy a jestli odejde Cavill. Pak to bude mít nástupce (jméno nedám dohromady, prostě brácha Thora) fakt těžké a asi to bude konec seriálu. Škoda. ()