Geralt se smíří s osudem a chrání Ciri před silami, které bojují o vládu nad Světem. A taky před její záhadnou mocí. (Netflix)

Gamora

Druhá série Zaklínače se mi líbila méně než ta první, a i ta nebyla nic úžasného. Vizuál má celá seriál vážně skvělý i ty monstra vypadají dobře (většinou). Pokud jde o postavy tak jsem si dost užívala Yennefer a Geralda, ale Ciry mě celkem nudila a to i samotní zaklínači kteří mi příjdou oproti Geraldovi dost slabý. Nečetla jsem knihy takže nepřesnosti s nimi nemohu posoudit, ale alespoň opravili Trissinu barvu vlasů.  Zase tak silné pocity z toho nemám tak dávám alespoň 6/10. ()

Tempter

Ne něco se stalo, ale co se to stalo...?!  Dort pejska a kočičky (GoT, Pán prstenů, Mrazík, Harry Potter a kdoví co ještě...), zbývá jediná jistota. Tahle prázdnota Vám hlavu, ale bříško především, vyprázdní dokonale. Ne, nejsem smutný, snažím se jen co nejrychleji zapomenout na předchozí sérii. ()

Grond

Chybělo mi tu takové to napětí co měla první série, akce tu sice byla, ale na rozdíl od soubojů první řady, které jsem byl schopen zhlédnout třeba pětkrát, tu bohužel k žádným choreografickým zázrakům nedochází. ()

hypnos11

Druhá série je jednoznačně horší, než ta první. Na to, že jsme na ni čekali 2 roky, se v ní nic moc neděje. Je tu plno prázdných a nezajímavých keců, některé postavy (čti herci) jsou nesympatické (Istredd, Jaskier), scénář mi také přijde slabší. ()

Fearghast

O něco lepší než první série. Dialogy dostaly obrovský upgrade, některé postavy se staly postavami, ale už po druhém dílu se scénaristi tak nějak ... rozpoměli, že mají nakrmit 8 dílů na Netflixu a začalo se dít totální prd ... na konci se pak už tradičně spěchá to nějak ukončit a plácá se všechno dohromady. Tak nějak mám pocit, že ač v rohovorech propagovali větší věrnost předloze, že to s knížkou nebude mít moc společného - minimálně ne z hlediska navazujících událostí. ()

dentalux odpad!

Po prezretí 1 série som očakával, že to bude sračka a nesklamal som sa. To, že sú tam cigánske veštice a multikulti prostredie netflixovskeho neomarxistickeho vnímania sveta sa človek už nejako snaží nevnímať, ale na druhú stranu by som vytkol, že tam nebola žiadna LQBTzxcd postava. Čakal by som napr. že Vesemir sa bude večer obliekať ako ženská a bude sa olizovat so zaklinacmi a bude ocuchavat mamine nohavičky, ako to rada robí liberálna kaviareň v BA. Zároveň, že cernoski elfi s dredmi pustia poriadny rap a tlsta "čarodejnica" Fringilla Vigo si dá twerk s tym tlstym zadkom. Ta dostavala viac priestoru ako samotny Geralt. Ale zas oceňujem krásne dinosaury ako z jurského sveta, len 2.0 verzia. A to je asi všetko. ()

Carlos13

Očekávání od jedničky - nízké. Výsledek - příjemné překvapení. Očekávání od dvojky - vyšší. Výsledek - velké zklamání. Dvojka nefunguje. Místo rozjetí ságy se dočkáváme dalšího úvodu ve stylu jedničky, který je zdlouhavý, zpolitikařený, nepřehledný a nudný. Dvojka se topí ve vlastním patosu a v Geraltových smutných pohledech, který mě vytáčej snad víc, než černý elfové. Zlepšili jsme kostýmy, kameru a efekty, a proto se můžeme vykašlat na postavy a děj. Funguje snad jenom Marigold a malé plus dávám za vyretušovanou Triss. Zbytek postav je plochej. Děj nám usnul někde na pomezí povídek a začátku ságy přesně v bodě, kde se toho děje minimum. Kdyby se skočilo do děje a nejasnosti se řešily postupně, jak by na to postavy sami přicházeli, fungovalo by to líp (viz např. Pán prstenů). Netflix místo toho zvolil strategii "radši to všem vysvětlíme na začátku, aby věděli celou dobu, o co jde". Výsledkem je, že pak koukáte na mechanické chování postav bez většího očekávání. Příkladem za vše budiž poslední scéna, která rozbije jeden celý plot twist ze závěru knížek. Krátkozraký, naivní a bez špetky nápadu, asi jako celá druhá série. Jak z toho tvůrci vybruslí ve třetí řadě? Nevim, jestli se mi bude chtít to zjišťovat. (K černým elfům - nefunguje to. Když už to tu neftlix musí mít, dalo se k rasové otázce přistoupit jinak - vznešení staří (a rasističtí) elfové si zakládají na čistotě své rasy. A proto taky vyhynou, ať už pogromy nebo protože je jejich genofond v pytli. Hotovo. Sdělení funguje líp, než nasekání rasově vyváženejch špičatejch uší před kameru. Btw. je tu spousta jinejch postav, který by "změnu pleti" snesli uplně v pohodě.) ()

Nubligo

Patřím mezi ty co hodnotili první sérii velmi kladně.. ani mi totiž  nevadí, když se upraví předloha.. co mi ale vadí neskutečně je, když se změní tak, že popře nebo totálně změní charakter postavy, což se zde dělo od začátku až do konce druhé série a zvláště postavy zaklínačů a Yennefer to neskutečně schytali a chovají se často úplně odlišně než v knihách.. plusy jsou pouze opravdu nádherné scenerie, jinak to stojí za prd.. také vymyšlené a upravené linky s elfy, Istredem a jinými postavami jsou strašně špatné.. ()

sKralicek

Mám velmi rozporuplné pocity. Vysvětlím a začnu s tím negativním. První série byla složitá na ztvárnění, ale tvůrci se s tím obstojně poprali a snažili se zachovat atmosféru a příběh z knih, jen jsem si nebyl jistý obsazením. V druhé sérii se moje obavy z obsazením potvrdili. Anya Chalotra je krásná herečka a má um, ale na postavu Yennefer se vůbec nehodí. To jak ji hraje ji prostě nevěřím, nevytváří pro diváka k Yennefer žádné emoce a nemá žádnou chemii s Geraltem. Příběh se drží toho z knihy naprosto bezdůvodně jen hodně hrubě. Samotné epizody přeskakují mezi "co to sakra bylo?" a "ok, je to sice jiné, ale možná to může fungovat" tam a zase zpátky. Atmosféra seriálu se s knihou vůbec nedá srovnat a je to něco úplně jiného, jen se známými postavami. Tak, jak seriál aktuálně vypadá, nefunguje a to hlavně kvůli tomu, že se divák nestihne vcítit do žádné z postav a prostě jim to nevěří. Kdyby se autoři zaměřili jen na příběh z knihy, nesnažili se tam dávat, co tam není a nejdřív pořádně vybudovali pouta mezi postavami a divákem, udělali by mnohem lépe a divák by jim pak leccos odpustil. Hřebíček do rakve bylo odhalení toho, že Emhyr je otec Ciri takto debilně. Nicméně nechci být jen kritický. Myslím, že kdybych nečetl knihu a postavy pro mě byly skutečně nové, možná by se mi příběh líbil více a do postav bych se více vcítil. Možná by z toho mohl být i dobrý seriál. Náznaky tam byly. Příběh má šanci se rozvinout zajímavě, i když se nebude držet knihy, ale zatím balancuje mezi "budu se držet knihy a zkusím vybudovat stejnou atmosféru" (aktuálně vůbec nefungovalo), "knihy se budeme držet jen hrubě a uděláme z toho jiný obstojný příběh se (staro)novými postavami" (fungovalo občas) a "uděláme z toho nějaký seriál, který nebude mít hlavu a patu, postavy a příběh budou laciné, hlavně ať to hezky vypadá" (bohužel bylo častěji). Navíc s oznámením seriálu Zaklínač: Pokrevní pouto mám obavu, že se prostě snaží vybudovat svoji novou lacinou značku Zaklínače a vymačkat z ní co jen dá a pak ji zahodit. Long story short - tato série je pro mě zklamání, kdy autoři nevědí, jak seriál vlastně pojmout a divák je pak zmatený. Tato série je rozcestník, ze kterého se dá vydat ještě všemi směry, ale pak už nebude cesty zpět. Další série rozhodne. Bude to "příběh Zaklínače jaký známe, milujeme a všichni chceme" nebo "příběh zaklínače, který neznáme, nepotřebujeme, ale může být zajímavý" nebo "fraška, která si získá jen ty fanoušky, kterým stačí hodně filmových efektů a hezcí herci/herečky"? Dávám 3,5/5. ()

Newark

Já jsem hodně zklamaný a mám pocit, že se dívám na úplně jiný seriál než co jsem viděl v 1. řadě. Tohle je jen o efektech. Scénář je hodně špatný a nemá s originálem nic společného - jen postavy. ()

Entfak1

Ano první nadšení z první série vyprchalo.  Je to ale tím, že první série se držela knižní předlohy a chaos provázející mágy provází i příběh zaklínače. Druhá série se naproti tomu snaží držet dějové linky a díky tomu je to celé na h**no. Opravdu plné nesmyslů a logických chyb, skoro až bolelo se na to koukat. Posun v příběu 10%, hodnocení mírně vyšší .... ()

Zaks

O dosť menej akcie ako v prvej sérii, miestami bolo treba nudné pasáže prekliklakávať, hlavne v prvých častiach. Na rozdiel od 1. série, chémia medzi Geraltom a Yen tu vôbec nefungovala, nudná Yen bez mágie má zbytočne veľký priestor, je k ničomu. Za návrat trpazlíkov jedna * navyše. Avizovaná 3. séria už asi nebude pre mňa zaujímavá. ()

W0ltericek

Když všichni říkali že druhá serie je horší, tak jsem si myslel že budu mít stejný názor. Překvapilo mě že narozdíl od první řady u které jsem se nějak nudil mě tahle řada překvapila a napínala do posledního konce. 8,5/10 ()

vimluk_CZ

80% Zaklínač se v druhé sérii drží zpátky od velkých monumentálních bitev, podobným konci první řady. Místo nich sází na prohlubování osobních vztahů hlavní trojice Geralt, Ciri, Yenn a tenhle trojúhelník postav se ke konci začne pěkně zamotávat. Všichni jsou poháněni vcelku rozumnými motivy, příběh vlastně ani nesklouzává k nějaké ohranosti a působí přirozeně - cítíte se součásti Zaklínačova světa. Ale chápu, že dost lidí může být omrzelých z pomalého vývinu děje, nebo nedržení se původních předloh. Finále za mě dostačující a skvěle shrnuje děj druhé řady - a přitom pomalu otevírá dvířka k řadě další. ()

Maslo133

První série se mi fakt líbila. Druhou jsem ani nedokoukal. Veškeré kouzlo se vytratilo a zbyla nudná telenovela s minimem akce a plnou hubou keců... ()