Geralt se smíří s osudem a chrání Ciri před silami, které bojují o vládu nad Světem. A taky před její záhadnou mocí. (Netflix)

Karzelek

Přemýšlím zda tomu dát odpad nebo plnou palbu. Osobně se mi první série líbila mnohem víc. Oni to není špatné.. Ono to vůbec není špatné.. Ale se Zaklínačem to má společné pouze jména hlavních postav.. ()

Malaghost

S02 je ještě volnější adaptace než minule, je to roztříštěný, kolikrát se to věnuje věcem který děj nikam neposouvají, určitý věci jsou komplet nový, ale v posledním díle to nějak začne konečně šlapat. Další řada už by se měla držet 5 OG knih, žádná další exposice netřeba. Zápory: moar diversity, dřevěná Ciri, casting nových postav je dost hit or miss, cringe Jaskier i trpoši, Ciri používá F-bombs. Positiva: hustý monstra, Cavill kterej snad někdy i hraje, Kaer Morhen a celá grupa vědmáků, Wild hunt co se párkrát i vokáže. Rating slabých 7/10 a to hlavně díky poslednímu dílu, kterej to nějak celý nakopává. ()

AAsniper

Masívne PR sľubovalo, že tvorcovia sa poučili z chýb prvej série. Akože fakt? Očividne z Witchera chceli urobiť nové Game of Thrones. Žiaľ, nejde im to. Aj prachsprosté stretnutie s Nivelenom, nedôležitý side storyline, bol oproti prílohe zbytočne a nezmyselne prepísaný na toľkých úrovniach, až to bolí. Je cítiť, že tvorcovia chcú dať do každého frameu seriálu niečo "svoje". Ale pre mňa to nefunguje. Chaos, nuda. Keď si spomeniem ako som krivdil Weissovi a Benioffovi za poslednú sériu GoT... JEDINÁ hviezda za Cavilla. ()

Solitude odpad!

odpad a sklamanie. na nepodareny, postavam z knih nezodpovedajuci casting sme si uz zvykli pri prvej serii. rovnako aj na druhotriedne efekty nevhodne pre serial s takym rozpoctom a PR kampanov. teraz pokrocili o uroven dalej a pridali kniham nezodpovedajuce udalosti, ktore su priamo v rozpore s celym pribehom a hraju dolezitu ulohu pri vyvoji postav napriec celou pentalogiou o Geraltovi s Ciri a dalsich udalosti vplyvajucich na hlavnu dejovu liniu, vratane vysokej politiky zo zakulisia. vhodne len pre bezhlavy a bezmyslienkovy konzum ako vacsina dnesnych serialov kde sa clovek vyvali pred telku a pusti si ju aby nieco, je jedno co, bolo v pozadi, kym sa napchava. ale takychto serialov je na mraky a tento absolutne ziadnym sposobom nevynika ()

Sole

Buďme upřímní. Sapkowského svět, plný slovanské mytologie a povídek rozhodně není tím, co nám naservírovala Lauren Schmidt s veškerou tou trendy diverzitou a inkluzí dnešní doby. Výsledkem je americký pohled na fantasy - značně horší, nepovedená GoT pro většinového diváka, kterému stačí tupě zírat na pohyblivé obrázky a absolutně mu nedává smysl, na co kouká (v té složitosti je určitě nějaký vyšší význam přeci!). Hlavně, když na konci zabijou nějakou CGI potvůrku z Jurského parku a hned tomu spokojeně jebneme 100% hodnocení. 20% za Henryho Cavilla a první díl. Jinak obrovské zklamání. P.S.: silná, emancipovaná Fringilla jihoafrického původu ve středověkých šlechtických šatech má v této sérii snad i více prostoru, než samotný Geralt. Nenneke, ztvárněná jako černošská, zakomplexovaná, hrdá členka středoškolského sboru už jen podtrhuje veškeré "kvality" této série. ()

momomoo22 odpad!

Príbehovo horšie ako prvá séria a to je už čo povedať.  Priveľká politická korektnosť nie len vo farbe, ale už aj hedikepovaných, len aby tam boli....Oddialenie sa od príbehu s vymyslenými príbehmi, ktoré nedávajú extra logiku a sú zlé. Dialógy sú slabota. Zmena charakterov na blbcov.  Jediné čo je dobré je vizuál a Triss vlasy. Škoda, tak veľký potenciál a zabili to vymysleným kliše dejom a scénami. ()

majlika3

Pokud jste příběhem zaklínače nepolíbeni, tak si seriál užijete a věřím, že oceníte 4-5 * Pokud  jste fanouškem knih, bude seriál pro vás  nejspíš zklamáním. Většina postav  se chová jinak, než očekáváte,  některé jsou úplně nové.  Vlastně celý příběh je jiný.. Je to jak kdybyste vytáhli povídku, co Sapkowski vlastně nikdy nevydal.  Svým způsobem je to i fajn, protože v seriálu bylo něco, co jsem nečekala, co jsem neznala. Jen mě tedy nakrkli,  že  na konci serie vykecali velice důležitou informaci, kterou zjistíte až v závěru  poslední knihy( já jsem momentálně asi ve 3/4 poslední knihy) .    Já hodnotím něco mezi 3-4* ()

ilegal1983

Nieco je inak ako v prvej serii a rozhodne to je aj vidiet.Po velmi vydarenej prvej epizode pride ale odklon do uplne inych vod.Druha seria navyse postrada krasne piesne Marigolda a pri ttitulkoch uz nie je citit zimomriavky ako na konci 8 epizody prvej serie.Je pekne ze univerzum chcu tvorcovia zrejme rozsirit o pramene.Slabsie ako prva seria co sa celku tyka ale mohlo to dopadnut aj horsie.Skoda pretoze po prvej epizode som chcel radostou...Geralt uz je taky frajer ktory jediny nepotrebuje ani elixir ako ukazuje pri bitke s baziliskami v poslednej epizode.A je to tu 2 seria pada do modrych cisiel. ()

Tomas129

Po první sérii mě tato dost zklamala. Přijde mi, že se to příběhově nikam moc neposunulo. Všechno na mě působilo tak nějak uměle. Hlavně ty debaty. Neustálá snaha moralizovat druhého až mi to přišlo místy fakt už vtipné a najednou jsem si uvědomoval, že je to jen natočený seriál a to je taky přesně ten moment, kdy mě to prostě nebaví. Jediná zajímavá byla Ciri. To je všechno. Ty zaklínačovy emoce/neemoce....to mi přijde taky celkem už nedotažené. Tak ze začátku těžký chlaďák a teď vlastně totální citlivka? Jinak ten barevný elf mě fakt dostává...pročccc! Elfové mají být čistá rasa neposkvrněná ani námi lidmi. Je to rasa zcela jiná a tohle to to prostě rozbíjí. Mně černoši nevadí, ale prostě takto je tam okatě cpát na sílu? To je jak kdyby byl film z Etiopie a byli tam 95% bílí, taky by mi to vadilo. Ehhh. Když to celé shrnu, tak se tam toho za celou dobu vlastně moc neudâlo...něco trochu kolem Ciri. 2* Nazdar. ()

Nora97

Veľké sklamanie. Rovno dodám že som fanúšik knižnej série, okolo ktorej tento seriál nešiel ani omylom. Prvá časť sa mi páčila aj keď bola z poviedkovej knihy a Ciri nemala v príbehu čo robiť, ale povedala som si ,že predsa to nebudem porovnávať do najmenších detailov s knihou a kaziť si tak zážitok. Ale zážitok sa začal kaziť každou ďalšou epizódou. Btw, Cavill sám seba nazýva nerdom a megafanúšikom knižnej predlohy? Neviem ako jemu ale mne by to nedalo nevyhodiť taký scenár do koša. Od druhej časti sa totálne odklonili od knihy, vymysleli si príbehy bez hlavy a päty - napríklad Eskel a divná nákaza. Nové netvory, stretnutie Geralta s Istreddom, ktorý je postava, ktorá v knihách nenamútila veľa vody a jeho meno sa v knihách iba mihlo. Prekvapivo veľa priestoru dostal aj Vesemir, ktorý je v knihách málokrát spomínaný. Najhoršie bola spracovaná postava Yennefer - nechápem prečo si vymysleli stratu jej schopností, keď svoju moc nikdy nestratila, nikdy by sa k Ciri nesprávala vypočítavo a zavádzajúco. Ježibaba z chalúpky bez dvier je pre mňa tiež novinka. Dinosaury či čo to chcelo byť v ôsmej časti ma rozosmiali. To, čo GOTko stihlo pokaziť v siedmej a ôsmej sérií stihol Zaklínač už v druhej. ()

N3squ1k1234

Řeknu to upřímně v tenhle moment se seriál dělí na dvě skupiny....lidi co knížku nečetli, ale mají rádi fantasy nebo tomu jednoduše dali šanci na základě toho boom co okolo toho bylo a na lidi co knížku četli. Pro lidi z první skupiny to musí být celkem příjemná a zábavná podívaná s dobrým příběhem a určitě se to většině bude líbit. No a pak tu máme skupinu číslo dvě aneb BatChest "já zatraceně miluji knížky zaklínače a jsem fanoušek číslo 1 a ano vyhonil jsem si tak 6x nad knížkou když jsem si představoval Triss a Yennefer, ale v seriálu má Yennefer moc dlouhej krk a Triss není dostatečně bílá" A v ten moment jim dojde že jim je kolik jim je, stále jsou panicové a nejdelší kontakt se ženou měli když kupovali něco v obchodě.  Pokud se tě to dotklo tak patříš do téhle skupiny. No a když k tomu přidáme skupinu čecháčků a vlastně i slováků co se nedokážou přenést přes to že je tam černoch, tak to je úplný konec. Nikdy by mě nenapadlo, že knížkaři dokážou být tak otravný. Na druhou stranu pokud už to se seriálovou adaptací vzdávají a na třetí sérii koukat nebudou, tak alespoň nebudu muset číst jejich brekot pod třetí sérií a každým jednom článku o zaklínačovi. Ikdyž pochybuji že to dodrží a stejně si 3. sérii pustí jenom jsou moc ubrečený a dotčený, že něco není na 100% podle knížky. Druhá série je super, Ciri a Geralt perfektně zahráno a super Vesemir, je vidět že dostala větší rozpočet, ale trošku mě mrzí, že v ní nebylo příliš soubojů a byl větší důraz na dialogy, ale i tak 8/10 zabavit to určitě dokázalo a o tom by měli seriály i filmy být...o zábavě. ()

JanB22

Sledujem s nadsenim Zaklinaca, lebo je to najlepsie filmove spracovanie sagy, ake bolo. Herci, efekty, napatie, akcia - tomu vsetkemu by som dal 100%. Pacila sa mi aj prva seria, lebo sa drzali poviedok a len vytvarali nieco naviac. V druhej serii sa vsak pustili do niecoho pre mna nepochopitelneho - rozhodli sa dej zmenit. Urobili v deji veci, ktore su oproti knihe uplne inak. Nepochopili hlbku knihy, nevyuzili naplno jej potencial a pridali veci, ktore su plytkejsie a priamociarejsie. Pre mna sklamanie. Dufal som, ze zazijem rovnaky (len naviac vizualny) zazitok ako som mal z knihy. Ale zase je tam aj humor na par miestach. Pribeh, ktory vymysleli je fajn. Len uz to nie je povodny Zaklinac. Takze mierne rozpacity celkovy dojem. ()

D.Gilmour

První série byla hrůza, nebudu se opakovat. Čekal jsem nějaké poučení. Celé to na mě působí tak, jako by příběh Geralta potažmo Ciri byl jen jakousi knižní předlohou bez jasného scénáře. První díl druhé série působil relativně dobře, ale dále je jako scénář nějakého "Nováckého" nekonečného seriálu, který je psán od jednoho dílu k dalšímu dílu a hned několika autory. Systém je postaven prakticky vždy na debilním dialogu dvou postav. Tyto "prostřihy" jsou tak hloupě poskládány, že pokud bych příběh neznal, absolutně nevím která bije. Čím dále tím více se seriálový příběh odklání od knižní předlohy. S knižní předlohou má shodné pouze jména postav. Absolutně nechápu kladné hodnocení seriálu. Zřejmě je to způsobenou pouze tupou konzumací nic neříkajícího obrazu současného seriálového diváka. Znovu musím poznamenat, že i přes mou tolerantní povahu, je angažování herců tmavé pleti něco tak nesmyslného, že jenom dokresluje hlupáctví scénáristy a režiséra. Pokud na tom Sapkowski opravdu spolupracuje tak mu už sračkovatí mozek, tohle není Geralt. Je to jako rozdíl mezi starým TOP GEAR a americkým FIFT GEAR. ()

CreepyJoe

Nemůžu si pomoct ale slovíčko "fuck", fuckhead atd. do fantasy zasazené do středověku(pokud není záměrem parodie) prostě nepatří. Je to to samý jako kdyby Jan Hus v historickém dramatu nadával Katolické církvy do "zmrdů" a posílal je na koncilu do píči. Fakt jsem asi nemocnej, ale prostě ne, sorry. Odpad za scénář zbytek průměr, takže celkově **. Přesto velký respekt, protože ze žumpovské předlohy dokazali vytvořit něco koukatelného. ()

Darthorias

Druhá séria sa tiahne na podobnej vlne ako prvá , nejde o najlepšiu adaptáciu knižnej predlohy ale aj tak je dobre urobená a dobre na na ňu pozerá . Plusy : Herecké obsadenie, bojové scény, hudba, soundtrack, vyzuál. Mínusy: slabší dej, hra na city nefunguje, zmeny niektorých charakterov k horšiemu, a koniec mi prišiel hrozne natiahnutý. Ale aj cez to všetko som len viac navnadený na tretiu sériu. Druhú sériu hodnotím solídne na 75% ()

Garretto

Not a Witcher!! 1* za Cavila, Ciri, Vesemira, Marigolda, Djikstru a celkem ok souboje s priserama...jinak to nema se Zaklinacem nic spolecneho. Diky, Netflix dok*rvil dalsi super predlohu...a po shlednuti trajleru na novy spinn-of s netflixem koncim.... ()

Slabko

Jediný pocit který mnou prochází po konci poslední epizody je čistá nasranost. Druhou sérii Zaklínače bych přirovnal k osmé sérii GoT. Celou dobu jsem se poměrně dobře bavil, některé epizody byly horší, některé lepší, ale celkově si to drželo určitou kvalitu. I s tím znásilněným Eskelem jsem se nějak srovnal a všechny ty dějové oblouky které tvůrkyně oproti knize vymyslela jsem taky přešel. Ovšem stejně jako u GoT, jakmile se tvůrci odklonili od předlohy, tak šlo všechno do kopru. Za mě poslední epizoda je scénáristická tragédie a to jakým způsobem dělá seriál Sapkovkemu předloze ostudu mě nehorázně vytáčí. Sakra ženská, vždyť máš před sebou mistrovský materiál na 10 sérií, tak se ho proboha aspoň trochu drž a svoje tvůrčí mindráky si vylévej na značce na které nestojí milióny fanoušků. 4/10 ()