Geralt se smíří s osudem a chrání Ciri před silami, které bojují o vládu nad Světem. A taky před její záhadnou mocí. (Netflix)

littleplayer

Ufff. Prvé ohlasy hovorili o tom, že druhá séria je lepšia ako prvá, avšak ja som veľmi sklamaný. Ako fanúšik kníh som si myslel, že sa budú držať viac predlohy,ale nie. Scenár si ide svojou cestou, ktorá sa mne vôbec nepáči. Urobili z toho nejaký trápny výlet do zákulisia čarodejníkov a ich intríg. Iste, aj kniha to spomínala, no drvivá časť rozprávala príbeh Geralta a Ciri. A tak tom malo byť aj tu. A to, čo urobili s Kaer Mohren... škoda slov. ()

Esinti

Tak a je to. Z původního Witchera už tu je jen Geralt. Postavy jsou totálně mimo mísu. Krásnou Triss hraje zasloužilá matka. Yenefer má návštěvu tety Irmy od začátku do konce série. Vše je zmatené, táhlé a nudné. Jediný díl který oceňuji je Zrnko pravdy. Ciri neumí používat svou moc, ale v rámci pokusu o vtip dokáže portnout na druhý konec řeky. Yen už neumí kouzlit (což nevadí protože krom Sodenu stejně nic moc nepředvedla). Vždy opatrný a zásadový Vesemir nemá problém napíchnout Ciri na zkoušku trav. A Nilfgard přišel o šourkové brnění. Seriál není konzistentní s knihou, není konzistentní s hrou, není konzistentní ani sám se sebou. V jednom díle lze lešije zabít jen vypálením srdce, v následujícím díle už ho lze prostě rozříznout na půl. Možná, že pokud by nešlo o zaklínače, ale prostě o nějaké random fantasy tak dám o hvězdu víc. Ani tak by to, ale nebyla žádná sláva. ()

Scaevola

Celá série staví na předpokládané myšlence, že Ciri je extrémně nebezpečná a extrémně důležitá, pročež ji všichni pronásledují a chtějí získat na svou stranu ať tak, či onak. Vzdor tomuto faktu však druhý návrat do stejné řeky vyznívá lépe než předchozí protahovaná cesta k jedinému setkání. Více se proplétají intriky a nezasloužené osudy, linka s prastarým démonem/čarodějnicí je přes úvodní nemístnost v chaloupce na kuřích nožkách nosná až po finální katarzi a samotný vývoj Lvíčete, Yennefer i služebníků Nilfgaardu působí poutavě a vyvolává potřebnou míru napětí. Hlavními zápory naopak zůstávají žluté čočky Geraltovy, které z něj činí ještě méně lidskou bytost, než by bylo záhodno, aniž by s ním mohl divák jakkoli ztotožnit, a také skutečnost, že se Yennefer už vůbec nesvléká. ()

ReactLotus

2. séria je absolútne úžasná. Jediná vec, ktorá zostáva nenapravená sú niektorí herci, ale na to si budem musieť zvyknúť, keďže ich nemajú dôvod preobsadiť. Kamera, kulisy, dej, efekty, kostýmy aj herecké výkony sú lepšie než v prvej sérii. Strašne ma toto nadchlo, ale zase je to hlavne tým, že sa v tejto 2. sérií dosť' inšpirovali 3. videoherným zaklínačom od CDPR. A mňa, fanúšika, strašne potešili tie viditeľné narážky na hru. Mal som pocit, že chápem tomu svetu, vzťahom,...a proste je to úžasné.A síce ma neprekvapili niektoré zvraty, lebo z kníh/hier som sa už niečo naučil o tomto tom svete, "tuhla mi krv v žilách" z toho spracovania. Proste toto má život. Temný svet, ktorý dobre odráža to, aký sme, čiže dobre pracuje s myšlienkami z kníh. A navyše tu je ten vzťah medzi Geraltom a Ciri zvládnutý menej pedofilne ako vzťah medzi Clintom a Kate v Hawkeye. Bojová choreografia je úžasná a jediné, čo je na nej zlé je fakt, že nie tu nie je častejšie. Seriál perfektne ukazuje, že veci nebývajú len dobré a zlé, ale skôr komplikované a častokrát to, čo pre nás veľa znamená a teší nás, nám zároveň dokáže ublížiť najviac. Niekedy je lepšie sa vzdať vecí, ktoré milujeme a časom možno nájdeme pokoj... Ale to je len moja myšlienka, moje pochopenie niektorých situácií. ()

Karlosik_4

Po vcelku velmi dobré (u mě až překvapující) 1. sérii zde máme sérii druhou, bohužel, naprostý opak. Z trailerů a teaserů to vypadalo jako celkem dobré fantasy, hezký vizuál, příjemná hudba, trocha napětí. A ono to i dobré fantasy bylo. Ale hrozně špatný Zaklínač. Prvně řeknu že jsi se vědom toho, že seriál nemá být 1:1 kniha, ale to co zde je, není Zaklínač ani trochu, většina postav má společné jen jméno a druh (nenarážím na pohlaví nebo barvu pleti herců, to je mi jedno).  V knize máme mnoho tajemství, věcí, které se postupně odhalují a člověk tak drží napětí a tady jde vše ven. Vztah mezi Ciri a Yen, který by měl vést až k mateřské lásce tu není vůbec prokreslen. Co ale musím pochválit jsou krásné záběry a moment z cvičení Ciri. Jako fantasy samo o sobě fakt povedený a dobrý, ale prostě svět a postavy na které jsem se těšil tu bohužel nejsou k nalezení. 3. sérii dám asi šanci, a této by měl každý nezarytý fanoušek dát aspoň malou šanci. ()

Tomko87

Už prvá séria mala svoje obrovské muchy, no kde az zašla druhá, ma neprestáva diviť aj po takom čase. Bolo to nudnejšie, okresanejšie a lacnejšie. Ani sa nedivím Henrymu že vypadol z tade. ()

ariari

bože, čo to bolo za nudu? nedotočené, sceény nastavované predlhými stopážami, skrátka je vidieť, že to malo tak 40 stranový scenár s dialógmi, čo by mali zmysel a zbytok sa natiahol do vaty. Škoda námetu. ()

mackyns

To najhoršie čo mohlo Zaklínača stretnúť bolo to, že ho spracoval Netflix. Mám rád knižnú sériu o Geraltovi z Rivie, mám rád hry Zaklínač ale tento seriál nemá s jedným a ani s druhým takmer nič spoločné. Knihy sú slušné, so skelým svetom a slušným dejom ale v porovnaní s Netflix verziou je aj ten pôvodný polský seríal s úbohými trikmi skvost. Nenarážam z daleka len na to, že obsadenie je multi etnické, nepokladám sa za rasistu ale je to pre mňa v tomto prípade veľmi rušívé. Ale najväčšie problémy sú tie, že dej a postavy sú strašne plytké, o charaktery z kníh sa takmer neopierajú. Summa summarum, keby som nepoznal predlohu tak by som si seríal možno pozrel s tým, že by vo mne nič nezanechal ale ako fanúšik fantasy a samozrejme aj pôvodných kníh toto "veldielo" vo mne zanecháva jedine smútok z mojich očakávaní ktoré nie len že neboli naplnené ale boli opluté a zadupané do prachu. Našťastie existuje veľa ďaľších krásnych fantasy prípehov, ktoré ak sa raz dostanú do spracovania pre TV obrazovky alebo veľké plátna nebudú mať toľko smoly ako Zaklínač a chopí sa ich niekto kto dokáže preniesť všetko to čaro, ktoré nás tak baví do audiovizuálnej podoby tak ako si to dané diela zaslúžia. ()

Sevprince

Z první série jsem byl nadšený a ano, vím, že knížka nejde adaptovat úplně přesně. Ale sakra, vždyť tady je vymyšlený snad celý děj. Proč? Proč měnit něco, co výborně funguje? Jestli scenáristka chtěla vytvořit svůj vlastní svět a dílo, nemuseli kupovat práva na zaklínače. Zůstává jen výborný Cavill a povedené souboje. ()

jigsaw44

Čakalo sa nato 2 roky, očakávalo sa, že to bude lepšie, ale moc nie je. Nie je to ani poriadne podľa kníh a ani podľa hry. Je tam viac politiky, špehovania a intríg. Gerald občas zabije nejakú (ne)stůru, Ciri zistí, že má vyššiu krv, Yennefer nemá moc (nakoniec ju získa). Tej elfke zabijú decko. Špatne obsadená Triss, divná časť s Eskelom, divne obsadený je tiež Vesemir (ten vyzerá skor ako starý harleják z American chopperu), kto nečítal knihy alebo nehral hry bude stratený v tom, ako vyzerá kontinent, kde je Temérie, Novigrad, kto s kým a prečo bojuje a pod. pretože to tam proste nie je vysvetlené. Až čakáte, že tam zdochne ten ohnivák, tak toho sa nedočkáte. Nakoniec sa objaví Ciriin tatko a tiež na chvílu divoký hon. Celé je to také ponaťahované. Niektoré veci sú tam úplne nelogické, chýba tomu konzistencia. Má to nevyužitý potenciál. ()

Pilgrim6

Za mne zklamání. Vůbec mi nevadí změny od předlohy, už dávno jsem se naučil jednotlivá media držet separátně. Nevadí mi ani přidání afroelfů, LGBT postavy, apod. Ale musí ty změny mít pozitivní nebo aspoň negativní efekt. Tady je ale přesně znát že tam, kde dojde k odchýlení, to sklouzne do generického fantasy. Z prvních dílů jsem byl nadšen, poslední 3-4 jsem dokoukával na sílu. SPOILERS, SPOILERS, SPOILERS: Všichni witcheři krom Geralta jsou naprosto neschopní. 12 witcherů není pomalu schopno porazit 2 (možná lehce silnější basilisky) a snad půlka jich umře? 4 witcheři se nechají zabít ve spánku? 17 witcherů není schopno najít a zastavit jednoho Leshena? 17 witcherů si nevšimne, jednoho mage, co se k nim teleportuje? Proč hlavní démon, když už měl Ciri prostě neřekl, že chce jít domů, když se ho i Geralt ptal. Proč Emhyr vypadá, že je tak o 10 let starší než Ciri? Proč Yennerer doslova neuvěřitelně změní svoji osobnost (ano, absence magie ji udělá víc humble, ale najednou je to big softie?). Proč proč proč... Klady: Cavill, Allan, Jaskier, vysoký budget, první komornější díly Zápory: Nesmyslný hlavní příběh plný děr, až na jednu skladbu průměrná hudba (změna composerky je slyšet), nevyrovnané a nevýrazné postavy, generičnost. Mám přesně opačný pocit než u S1, kde bylo spousta chyb, ale přišlo mi, že základ je solidní. Tentokrát to vypadá dobře, ale přichází to o duši. 3 hvězdy s odřenýma ušima. ()

Courier

Větší rozpočet je na sérii vidět všude, jenom ne na scénáři, který je největším kamenem úrazu. Po prvním výborném díle to šlo s každou další epizodou z kopce dolů a dolů, až to skončilo jako nějaký divný fanfic někoho, kdo si přečetl knížky a řekl si: "Je to ok, ale TAKHLE bych to napsal já ...." Už je to pár let co jsem knížky četl, takže změněné detaily by mi utekly tak jako tak, ale tahle dějová linka s tou knižní má opravdu pramálo společného, takže je úplně fuk jestli jste knížky četly nebo ne. Respektive pokud jste je nečetly, je to v případě této sezóny velké plus. ()

UncleMorty

Bohajeho to je brekotu až to normálně běžnýho diváka po dlouhý šichtě bolí v konečníku jak tu někteří naříkají. Nikdo neříká že je to perfektní, není to ani 100% věrné předloze, ale pořád je to mnohem lepší než ostatní momentální produkce. Některé díly jsou naprosto skvělé a nabízejí zajímavou podívanou, jiné zase zcela zbytečně pokračují v ději a následně se vrací tam, kde již jednou už byly. I tak působí druhá série proti první mnohem velkolepěji, a ukočírovaně, než neustálý story jumping jaký měla série první. ()

Pekyno

Komu inak napadlo, že zverejniť všetkých osem dielov v jeden deň je dobrý nápad? Ja som kľudne aj za týždenné rozkuskávanie, pretože takto som nedobrovoľne nútený to pozrieť najrýchlejšie ako sa len dá. No ale k veci. Veľa tu toho bolo napísaného a nerád by som len recykloval myšlienky. Seriál sa nie moc pevne drží predlohy a robí si zjavne niekedy doslova „čo sa mu zachce“. Pochopiteľne boli tvorcovia priam nútení robiť viaceré veci inak, robiť skratky atď.. To by mi nevadilo, pokiaľ by to niekedy nenarážalo na logiku daného sveta, neškrípalo a neznásilňovalo príbeh. Treba si uvedomiť, že seriálový Zaklínač si dlaždí vlastnú cestu, a tak k tomu aj pristupovať. Občas mi prišlo, že z úvodu je to taká nekončiaca expozícia pre začiatočníkov a niektoré veci sa vysvetľujú dokola viackrát, čo bolo únavné. Rýchle dojmy: Zrnko pravdy je určite najzapamätateľnejšia poviedka z prvých dvoch kníh. Seriálové prevedenie ma nenadchlo, ale ani nesklamalo. Koniec koncov si ale dovolím tvrdiť, že hneď úvodná časť bola aj najlepšia. Sekvencia okolo Eskela mi prišla prestrelená a mimo. Linka okolo elfov a Yennefer bola miestami nudná a nedávala nejaký hlbší zmysel. To som ale ešte stále netušil, že príde posledná časť, kde som sa reálne pýtal, či si showrunnerka z nás strieľa. Monolit sem, monolit tam ach. Rozumiem tomu, že prvá románová kniha nemá nejak špeciálnu akciu, či záporáka. Museli to ale spraviť takto? Keď je už reč o Lauren, niekto by jej mohol ukázať mapu kontinentu, aby už nedochádzalo k nezmyselne rýchlym alebo nezmyselným presunom. Človek nie zasvätený, má pocit, ako keby daný kontinent bol nejaká malá krajinka, a pritom rozhodne nie je. Sapkowskému sa to fakt páčilo? Ej, neviem, či si to len nevypočítal, že sa mu to má páčiť. Druhá séria teda „iba“ fajn. Neviem ísť pod štyri * pretože Zaklínača žeriem, ale to neznamená, že tento seriál budem chváliť do nebies. Bolo cítiť väčšiu výpravu, väčšie peniaze, väčšie odhodlanie. Scenáristicky to bolo ale o5 nedotiahnuté, napriek tomu, že bolo vidieť veľkú snahu udržať podstatu a myšlienky z kníh. Sledovanie som si užil, no musel som sa snažiť neporovnávať a následne si to tak sám sebe nekaziť. Pokiaľ by som knihy nečítal, s vysokou pravdepodobnosťou, by som si to užil viac. KASTING: Veľmi sa mi páčilo obsadenie Djikstru a Francescy FindabairVesemir a ostatní zaklínači meh. Triss mi prestala vadiť, nejak som si asi zvykol.  Mierne ma vyrušovala Fringilla (opäť asi len preto, akú úlohu ešte v knihách zohrá) ()

Ufololog

Tak jsem to dal na jeden zátah.... a o čem že to vlastně bylo? To byl guláš, jako by to psal robot s vyplým programem kontinuity. Hlavně že se dodrželi dobrovolně povinné kvóty na propagaci LGBTQH, nadřazenosti negerské rasy, atp., to se zabalilo do jakože knižních kulis, okořenilo knižníma postavama a tu máte, papejte netflixovy kojenci! ()

Ondak

Na druhou sérii zaklínače jsem se opravdu těšil. Ale to co jsem dostal, mě velice zklamalo. V druhé sérii přišel větší důraz na příběh. Ten sám o sobě není špatný, ale je vyprávěn docela nudným způsobem. Například nekoukatelný a pro mě úplně nesmyslný třetí díl je opravdu utrpení. Děj se téměř nikam neposouvá a celou sérii provází povídání "o ničem". Také jednání postav a celkový průběh příběhu je tragický. V čem ale vidím obrovské mínus jsou souboje. Ty jsou řešeny vždy jedním úderem. Opravdu v 90% soubojů je Geralt vyřeší jedním bodnutím nebo seknutím. Soubojů je ale tak strašně málo, že by snad nevystačili ani na jeden celý díl. A to u akčního seriálu je hodně špatně. Bohužel musím konstatovat, že jsem se většinu času nudil a zbývá jen dobré zpracování. Hodnocení ani nezachrání dobrý první a poslední díl. Opravdu velké zklamání.  Zpomalovačky a hodně trapný humor mě v mém hodnocení utvrzuje. ()

Sopholojong

EP1 - Epicky uvod s hromadou mrtvol a spaleniskom po bitke s hladanim Yennefer a este lepsia, nasledujuca variacia na Krasku a zviera s efektnym subojom proti "bruxe" a zatial najsilnejsimi emociami z dosial videneho (vratane prvej serie). Plus je to audiovizualne o triedu lepsie prepracovane ako predchadzajuca sezona (hudba v kazdej scene pasuje "ako rit na serbel"). 9/10 EP2 - Prichod do Kaer Morhen mi vyrazil dych - dizajnom pevnosti (ako to najlepsie z Game of Thrones), roznorodou "witcherskou sebrankou" a najma charizmatickym Vesemirom (jeho dialogy s Geraltom som hltal ako male decko). Skvely suboj so stromovym Eskelom. Linia Yennefer s elfmi trochu krivajuca (psychedelicke vizie vyzneli trochu lacno), ale akonahle sa zacne v zavere prelinat s Geraltovym monologom "o meci" a spolu s Ciri tasia mece skoro som sa urobil do "spodarov". Paradna hudba - Josepha Trepaneseho zacinam sledovat. 10/10 a zatial najlepsia epizoda ever. EP3 - "Afraid to break a nail, princess?" Skutocne premakane exteriery a hlavne interiery s podmanivym soundtrackom. Ciri zacina tvrdy trening (mal som zimomriavky), Geralt s Vesemirom pocituju prichod tazsich casov, len ta linia s Yennefer je stale poslabsia. Ale akcia dostala poriadnu "zelenu" - dalsi vypiplany fight Geralt vs. Stonozka s rohami, je z toho citit poriadnu davku emocii a osudovosti. Len na konci ten utek Yennefer vyzeral trochu smiesne. A chcem tiez to cool cierne brnenie ako Geralt. 9/10 EP4 - Zatial najslabsia cast. Navrat "Barda" mi ale sposobil necakanu radost. Pribeh Yennefer konecne zosilnel a jej utekanie s "Nilfgaardanom" mi pripomina liniu Brienne s Jamiem Lannisterom. Tym naopak utrpela linia s Geraltom, kde sa viac keca a zistuju schopnosti Ciri. Sme vsak v strede, uvidime co bude dalej... 8/10 EP5 - Linia Yenn s Jaskierom tomu zraza dva body za "nudu". Oproti nej stoja skvele interakcie Ciri a Vesemira o hladani bajneho "lektvaru" na vyrobu witcherov, Ciri a rysavej "carodejky" (vyborny vylet za hranice mysle s umierajucou elfkou a jazdcami na oblohe), ci Geralta s ciernym carodejnikom, patrajucich po zmysle monolitov (skvely monster-drak vytvoreny zo skal). "Fuck!" 8/10. EP6 - "Where the fuck are my swords" Pekne akcne sa to rozbehlo (chernobog a jeho zneskodnenie, Vesemir s rysavkou vs. pyroman, chudak kon)... a konecne sa stretli! Pamparadny suboj Geralta (spomalena extrakcia zubov) s posluhovacmi "fire fuckera" vo svatyni Melitele. Linia elfov s Nilfgaardom mi pride dost zbytocna. 9/10 EP7 - Unikatna scena prebodavania paralyzovanych vojenskych generalov pri hodovnom stole pripomenie Game of Thrones, pokus o postavenie mosta takisto potesi, ale opat sa tocime v kruhu a pribeh sa prakticky nikam nepohol. Yennefer ma zacina mierne otravovat. Vulgarni trpaslici potesili. Skvely zaver s "chalupkou". 8/10 EP8 - Najsviznejsia a najakcnejsia epizoda. Navrat do Kaer Morhen ma extremne potesil, prave tam sa doteraz odohrali najlepsie sceny. Ciriin suboj s witchermi (zneskodnenie stromu, vypustanie monstier, Geralt vs. bazilisk na moste) akcnou peckou roka v serialovej sfere. Zabijanie novorodencov "besnou" elfkou mrazive. V zavere genialny nastup emocii s miznucimi Cirinymi najblizsimi a pekelni jazdci Wild Huntu este hrozostrasnejsi ako nazgulovia s Pana prstenov. A na konci sceny preplnene osudovostou a prislubom epickych veci do dalsej sezony. Opat skvela hudba. 10/10 SECTENO & PODTRZENO: O triedu vylepseny audiovizual, otravnejsia Yennefer, rozvaznejsi Geralt, charizmaticky Vesemir, vacsia osudovost, hektolitre krvi a takmer az prstenovska atmosfera. Peknych 9/10. () (menej) (viac)