Yennefer s Geraltem se vyfiknou na honosný bál, ale během prohýřené noci se ukáže, že všechno je pouhý klam. (Netflix)

Sebule

Jo, tenhle díl mě bavil. Hodně intrik a tajemství. Díl byl zajímavé vystavěn a vyhovovalo mi to, každým dalším úsekem se odhalila další nová informace. Akorát z té hudby v pozadí mi už trochu začínalo jebat :D Hodnocení: 8/10 ()

oiuoiu odpad!

Začala jsem sledovat tuto epizodu, protože v hodnocení byla chválená. Není ale možné, abych toto vydržela. Dabing je totální tragédie - což je černá růže nahoře na dortu stupidity díla. A to nemluvím o zpěvu Marigolda, o líčení čarodějek, o věku Ciri, o čemkoli, co může kohokoli na tomto napadnout. Proč se to stalo? ()

marekspanel

Hodnotím tedy zatím tu první polovinu 3. série a nestačím se divit jak nízko to spadlo. Souboje jsou velice efektní pravda, ale to je tak vše. Prakticky se na to vydržím dívat díky naprosto nádherné obrazové kvalitě, seriál využívá velký potenciál Dolby Vision. Nicméně to je tak vše. Příběh chrlí jedna témata a zápletky za druhou a přitom se nic nedořeší a často ani nevím o čem je vlastně řeč, nebo spíš o kom. Cavill se tam jen tak motá, nemá moc co hrát, ale ještě to celkem drží, také představitelka Yen je nádherná. Vedlejší postavy jsou spíše otravné a často herci nesympatičtí. Celé to často působí jako nějaký pokus o Hru o trůny, ale vyznívá to jako laciná telenovelam, která zmíněný seriál vykrádá, též se nebojí si vzít něco i z LOTR (útok duchů na koni=Arwen). Akce už je méně a celkově je příběh většinou nezajímavý. Poslední hřebík do rakve je netflixovská dávka woke. I když je to smyšlená fantasy, je to rušivé, protože víte, že je to tam schválně. Poslední díl je vyloženě nepodařený, přitom potenciál to mělo, ale ty nastavované flashbacky se nepovedly, doslova vás to otrávilo. ()

Vasourek

Druha rada mela prvni dil skvelej, pak radsi delam, ze jsem to nevidel, u treti rady nic a pak patej dil se fakt poved, musim vypichnout konecne lepsi originalnejsi scenar, kterej bavil a aspon trochu drzel predlohu. Ukazky na zaverecny tri dily ale u me vzbuzujou trochu nadeje, ze by to nemuselo byt tak spatny. :) ()

vrgulnik

První epizoda, která mě trochu zaujala. Forma postupné detektivní skládačky z pohledu více osob nebyla špatná. Jen mi to napoprvé nedošlo, tak jsem začal přetáčel, jestli se to omylem nevrátilo do místa, které už jsem viděl. 😆 V tomto seriálu bych tuto režijní formu neočekával. To je spíš pro Hercule Poirot. Každpodádně zatím mě ten seriál moc nechytil, ale to je asi tím, že ani knižní předloha není žádný literární skvost. Sapkovski prostě není Tolkien nebo Feist. ()

Bender0101 odpad!

Je libo dvacetiminutovou epizodu nataženou na dvojnásobek pomocí opakování scén (buď 1:1 nebo z jiného úhlu) a nataženého dialogu, který nejenom neobsahuje prakticky žádný humor ani význam z knih, zároveň obsahuje sotva hrstku podstatných informací? All in not, as it seems! Ve které je Stregobor očividná vějička a "tvůrci" si myslí, že všichni zapomněli na konec první série, kde je Vilgefortz tak trochen chuj? Prosím! Přidáme rakovinotvornou písničku pro ichtyly, kteří nevědí, že All is not, as it seems! a radši budeme opakovat, ať to publiku doteče. Zakončíme překvapivým, neskutečným odhalením, že nejlepší detektivní metoda je podělaná šťastná náhoda; není však čas všechno vstřebat, následuje retardovaný cliffhanger... Nejlépe hodnocený díl první části? All is not, as it seems! ()

Tom10000

5.díl. Geralt se s Yennefer vydávají na honosný bál plný čarodějů z nejrůznějších koutů světa, a též, samozřejmě, i z Bratrstva, aby si společně užili plno zábavy, než nastane mnohem horší, a mnohem rozhádanější část jejich schůzky, samotná debata, na níž se mají všichni sjednotit a bojovat proti Nilfgardu. Samozřejmě, bálu se účastní, mimo Phillipy a Djiskra, i samotný Stregobor, který pečlivě sleduje celou situaci kolem sebe. Právě on, nařčený z únosu půlelfských novicek a experimentování na nich, si nevšimne plno lstí a přetvářek ostatních, na něž pořádně doplatí. Samotní oba hlavní hrdinové si situace velmi užívají, zejména po bále, kde společně ulehnou do postele. Jenomže hrozby je budou pronásledovat i nadále, zejména poté, co se dozví o skutečném, velmi nebezpečném zloději, jež bude mít, dozajista, na svědomí budoucí vřavu, vyvrcholivší ve válku (...). 70 procent, ačkoliv se zde neukázal ani Marigold, ani Ciri, dokázali se scénáristé konečně trochu zapřít a vyřešit (částečně) čím dál tím problematičtější situaci první poloviny série. ()

Mr.HahaHihi

Konečně. Po čtyřech rutinně natočených dílech konečně díl který dává vzpomenout na povedenou první sérii a ukazuje čím by seriálový Zaklínač mohl a měl by být. Má to šmrc, je to sexy, je to hravé. Snad přesně taková bude i druhá část. Nezbývá než doufat. ()

Krebs odpad!

Presne pre toto to ide so svetom do kvetín - "ludia" su platení a to nadštandardne za to, že preletia knihu vyberú si  z nej tak možno päť percent, ktoré prekrútia a predávajú to ako rožšírenie "pôvodného sveta". A ešte by si za to mal divák platiť. Jebnutý svet. ()

tonysawer odpad!

VAROVÁNÍ: Tahle epizoda bolí. Uvidíte stejné nudné scény, stejné nudné dialogy z jiných úhlů dvakrát. Vážně? Takhle si producenti a scénáristé představují intriky? Od prvního dílu to trpí právě nedostatečným vykreslením motivace, proč postavy dělají to či ono. A v tomto dílu, který právě na motivacích má stát, se ukazuje, jak jsou motivace slabé a postavy špatně za celé dvě a půl série vykreslené. ()