Geralt, Yennefer a Ciri putují z jednoho konce Kontinentu na druhý a hledají bezpečné útočiště. Král Vizimir využije svého okouzlujícího mladšího bratra. (Netflix)

Tom10000

1.díl 3.série. Ciri, Yennefer a Geralt putují od příbytku k příbytku, aby se jim podařilo utéct od nebezpečných pronásledovatelů, jejichž cíl je zcela jasný: Zabít je, případně přivést živé k nilfgardskému králi, otci princezny Cirilly. Během tohoto putování, jež už trvá déle než rok, cvičí čarodějka s černými vlasy svoji novou žákyni, kterou ji svěřil Zaklínač, a zároveň se pokouší znovu s ním navázat vztah s pomocí vzkazů, jež věší na vstupní dveře každého domu, jenž jim v daný okamžik tvoří domov. Bohužel, zatím, marně. Geralt prozatím není schopen odpustit ji hřích, jehož se Yennefer únosem Ciri dopustila, natož aby ji začal znovu milovat. Sama princezna se v jejich doprovodu mezitím účastní, samozřejmě v anonymitě, pro ni velmi důležitého plesu, čelí útoku skupiny Elfů a též zoufale hledá způsob, jak ovládnout svoji moc. Mezi všemi třemi to stále celkem vře, naštěstí je zde i Marigold, schopný trochu uvolnit napětí. Jen kdyby nespolupracoval s Nilfgardem (...). 55 procent, dosti slabý díl, ale zase ne natolik, abych ho přímo odsoudil. ()

jarmil8

Já tedy nejsem skalní fanoušek, knížky jsem četl, seriál viděl, hru (3) hrál, a prostě mi uniká, co se tady děje, jak záhadně rychle se tam postavy (a skupiny postav) pohybují mezi jednotlivými lokacemi, co je dramatického na tom, že někdo pálí obrazy a podobně. Tudíž místo napětí se spíše nudím. Netušil jsem, že to napíšu, ale první série teda asi byla ve srovnání s tímto skvělá, k divákovi vstřícnější. ()

futislav

Chaotický příběh s množstvím dějových linek, kde autoři zřejmě předpokládali, že je průměrný divák schopen sledovat a po několika sériích zkombinovat několik dějů, desítky postav a udržet si přehled. Je to velmi obtížné i pro diváka, který předlohu několikrát četl. Tím spíše, že seriál si s věrností předloze hlavu neláme. Technických chyb je zde také dost. Mečem kroužkovou zbroj neproseknete (kvůli ochraně před sečným zraněním se dělala), když bojujete se čtyřmi protivníky a jednoho si pustíte za sebe, většinou dopadnete špatně, představa, že na hradech hořely desítky drahých svící (byť ve fantasy) je obecně rozšířená, ale nesmyslná kvůli ceně svící, které se nepálily zbůhdarma na chodbách. Iritující jsou černí elfové, svalnaté trpaslíky hrají osoby postižené nanismem - tedy křivonozí a krátkorucí hrdinové, kterých by se lekla i Sněhurka a tak dál. ()

Budulmanek

První díl třetí série Zaklínače. Zaprvé, vybrali si špatnej začátek pro sérii, minimálně základ je povídka, kterou mám ze Zaklínače asi úplně nejmíň rád. Bleee... Zadruhé, co to tady zkoušejí udělat z Yeneffer za medovou dámu? Dyť to je mrcha a tahá Geralta na vařené nudli! Za třetí , dyť to bylo úplně jinak a zase to matlaj pátý přes devátý. Za čtvrté , s Emhyrem se bojím, že to bude lautr totálně pojaté jinak, než je to v komplet celé knižní sérii. Za páté, Philippa, WTF? Za šesté, co to mělo jako bejt s Radovidem? Co to z něj udělali za debila? O Vizimirovi ani nemluvě. Ano, byl jsem ten, kdo to furt bránil, minimálně se mi první dvě série líbily, ale začátek třetí je fakt hodně mírně řečeno MIMO! A maj to u mě o to těžší, že jsem ságu (dočítám poslední díl) přelouskal komplet v posledních týdnech/ měsících. Snad se další díly srovnají, páč tohle by mě fakt mrzelo... P.S. pro jjjerryho - ságu jsi zjevně nečetl, protože brusle jsou v románové sáze o Zaklínači poměrně zásadní a ANO, mají svoji roli a snad to pak použijí i v seriálu! A sice ne kokain, ale fisstech je v Zaklínači zatraceně hodně používaná droga, jak v knižní serii, tak ve hře (3) ()

Bender0101 odpad!

Profesorova skupina je změněna ve partičku blbů, člověk neznalý předlohy si odnese dva poznatky: Rience posílá po předchozích zkušenostech s Geraltem totální fušery (Profesor neumí šermovat ani čarovat) a jeho lidi nemají problém hlavní trio najít (zde v hospodě/chajdě/statku?). Geralt je šílený, protože na útěku opakuje stále dokola tu samou selhávající taktiku. "Tvůrci" nevědí, jak v tomhle počinu vlastně funguje magie. Ciri se po několika měsících tréninku s Yennefer mimoděk zeptá, proč ji chtěla obětovat, když mohla ztratit i Geralta. Yennefer slíbí, že se to už nestane a všichni jsou s tím v pohodě. Výborně. Yarpenova chajda stojí mimo civilizaci, ale vedle probíhá velká slavnost Belleteynu, kousek dál je jediný chovatel příšer na kontinentu, náhodou má sviňku lačnící po elfech a zároveň tady oxiduje Rience, který nějak netuší, kde se hlavní trojice přesně nachází. Gerwant a Yen se schodnou, že není dobrý nápad jít na párty, a tak vyráží, protože si blbka Cirilla myslí opak (neobtěžuje se ani zakrývat). Kupodivu kalba dopadne špatně... Není překvapivé, že dost sledujících nezachytilo chovatelova elfského pohůnka, který dal echo Veverkám o Ciri, v seriálu to na první pohled vypadá, že se elfové zjevili náhodou. Choreografie soubojů je špatná, v případě Ciri příšerná (jasně, že je stejně dobrá jako Geralt), CG krev otřesná. Rádoby věrnost knihám. Zmršená první epizoda. ()

Mr.HahaHihi

Ok. Má to tempo, furt se tam mění lokace, furt se něco děje akorát to celé má blíž k CW seriálům než třeba ke Hře o trůny. A jako tvl, oni se tam rozdělí skrz zápletku že je potřeba odstranit Rienceho, tak hlavně že mu tam Geralt zlomí obě zápěstí a pak si v klidu s mečem kolem něj proběhne aniž by ho jedním máchnutím dorazil. Tak to bylo silné wtf. ()

DC11

Takže celé putování začne tím, že Geralt neumí dorazit frajera co mu zlomil obě ruce aby pak řekl že se musí rozdělit a jít ho zabít......achjo ()

tonysawer odpad!

Levná televizní produkce. - Geralt se chová silně nelogicky (nezabije ohnivého čaroděje, když může, a hned v první scéně zabije někoho, koho nemusí) - motivace ve scénách jsou nevykreslené (spíš nesmyslné, ale budu hodný) - ... Vlastně nevím, za co tomu dávám jednou hvězdu... Možná za trpoše a to je hodně málo. Měním zpětně na odpad, protože se měli poučit z chyb už dávno. ()

GameOfThrows

Hmmmm... Jak tohle uchopit vůbec.. když opomenu chaotický střih, který může být asi i záměrem jak udělat děj rádoby komplikovaný a nejasný, tak ty dialogy to je síla. Hlavně to ani nedává smysl co tam melou za kraviny. Mraky pubertálních průpovídek tu atmosféru neskutečně degradujou, že to pak nejde brát jako celek vážně. Kostýmy a výprava jsou fajn to se musí uznat navíc je to podpořené výběrem míst a lokalit, které fungují dobře jako podklad, ale to je z hlediska kvality vše a tak se zase jde plýtvat potenciálem.  Pak už je to jen přehlídka nekvality a absurdity v jednom... nedivím se že Hánry z tohohle vlaku vyskočil. ()

JanB22

Ako skalny fanusik Zaklinaca (kazdu knihu som cital sspon 10x) som cakal nieco horsie. V mediach bolo tolko hejtu, ze uz som myslel, ze tvorcovia si napisu svoj pribeh. Takze zatial skor prijemne prrekvapenie z 3. serie. Ano, vela tam pomenili u menej dolezitych postav. Cahir, vodca Veveriek a dalsi maju uplne ine osudy ako v knihach. Ale drzia sa hlavnej linie. Bitka s Nilfgardom sa blizi a carodejovia hraju svoje hry. Tazko povedat, co Cavila tak rozladilo, ze odisiel. Ak sa to v dalsich castiach 3. serie uplne nezvrhne, som ochotny pozriet aj dalsiu seriu. ()

Sirak

Ciri vypádá jako levná šlapka z východu, proč je tak zmalovaná? Proč když bojuje tak je tak pomalá a neohrabaná? Proč tam je divize elfů z Detroitu? Geralt chodí portálama jako by se nechumelilo? Geralt a rodinná idilka při učení dcerky bruslit, to jako opravdu? Některé lokace (přepad karavany) působí tak kulisně až jsem měl pocit že sleduji ČT1. Proč se Geralt chová jako nesvéprávný krypl? Nejkrásnějši elfí čarodějka vypadá jak někdo od kolotočů kdo vám v noci šlohne šrajtofli. Zatím nejslabší serie (uvidime co druha půlka). Jestli z toho doteď Sapkowskemu nemrdlo tak teď by mohlo. ()

Sukdolakus7

Další série a spolu s ní i další propad v už tak příšerný kvalitě. Co všechno je špatně, ani nemá cenu rozepisovat. Dám vám radu. Pusťte si původní polský zpracování, přečtěte si knihu, zahrajte si hru nebo běžte s kámošem lovit do lesa veverky a předstírejte, že jste zaklínači - pravděpodobně to bude věrohodnější než cokoli od Lauren Schmidt. Pro svoje vlastní dobro a pro lásku svaté Melitelé hlavně neplýtvejte svým časem a duševním zdravím na tuhle céčkovou, vizuálně odpudivou, herecky podprůměrnou a scénáristicky retardovanou parodii na fantasy. Fakt, že si režisérka vytřela knihami Andrzeje Sapkowskiho všechny svoje tělesný otvory, a následně někomu namluvila, že natáčí cosi s názvem Zaklínač, mi je celkem jedno. Geralta by pro mě za mě klidně mohla hrát Viola Davis, která by jezdila na velbloudovi a místo mečů by používala šurikeny. Pokud se tvůrci nechtějí držet předlohy, tak to plně respektuju. Fajn, ohromte mě svojí inovací. Hlavně ať to dává alespoň trochu smysl. To, co ale respektovat nedokážu, je skutečnost, že je výsledek jejich tvorby nekoukatelnej odpad. A ne, tohle nespraví ani Henry Cavill v latexových kalhotách. ()

BonRStone

Podľa mňa to bola najlepšia epizóda tretej série Zaklínača. Určite to bude už len horšie. (písané pred zhliadnutím druhej časti tretej série Zaklínača). Ale vážne teraz. Tvorcovia si dali podľa mňa najviac záležať na tom, aby bola Yenefer a Ciri príťažlivejšia ako v predchádzajúcich sériach. Viac asi nemám čo napísať. ()