Šimon a Matúš idú na riviéru

• Česko Šimon a Matouš jedou na Riviéru (viac)

Šimon a Matúš sú dvaja flákači, ktorí sa odmietajú živiť poctivou prácou a radšej občas niečo ukradnú. Jedného dňa sa pokúsia predať vodičáky na nákladné auto, ale neznámy muž im dá ponuku, ktorá sa neodmieta. Ak bezpečne prevezú kamión s tovarom do Marseille, čaká ich tučný honorár. Nákladné vozidlo je údajne plné sprejov proti hmyzu, a tak musia byť obzvlášť opatrní, pretože pri náraze by mohli tlakové nádoby explodovať. Pri colnej kontrole objavia Šimon a Matúš medzi debnami revolver, čo ich ale nijak nerozruší, naopak, so zbraňou si užijú trochu zábavy. Pokojne potom pokračujú v ceste nan riviéru a ani si nevšimnú, že sa im na päty zavesila banda mafiánov, ktorí ich chcú pripraviť o náklad. Zábava sa začína, bláznivé naháňačky a bitky prešpikované humorom na seba nedajú dlho čakať. (TV JOJ)

MarleyCZ

Pro mě lepší dvojice než Spencer - Hill. Paul L. Smith je dost podobný B. Spencerovi, ale jen co se do vzhledu týče. Povahově je úplně jiný a sedl mi tak do oka lépe než věčně naštvaný Spencer. Antonio Cantafora je podobný Hillovi jak vzhledem, tak i povahou. Znělka je dosti chytlavá, možná i více než klasika u H. a S. Bohužel se nejde vyhnout porovnávání se slavnější dvojicí. Věční smolaři mě tak velice zaujali a já nemůžu jinak než na 95% ()

odpadlik123

Guido a Maurizio by mě přiměli kouknout na cokoliv. A nakonec nebyli tím jediným, co se dá pochválit. Tohle je totiž skvělé celé. Copak opravdu nikdo nevidí ten kolosální rozdíl mezi tímhle a originálem?! Nikdy nikde nikdo už neobjevil další takový fenomén, jakým je Terence Hill, největší dřevo, jaké se kdy vydávalo nesmírně úspěšně za herce, a který, jakožto ztělesnění "dobrého člověka" může dělat všechno, urážet kohokoliv, ztrapňovat davy lidí, ubližovat slabším, podrážet kamarády, vysmívat se všem, kteří mohou ohrožovat jeho status superstar, ale vždy, v rámci falešného výchovného postoje a vštěpování zkažené Barboniho morálky, vítězit. Pokračovatelé počali sahat tu po podobných námětech, atributech, a tato dvojice dokonce po stejné image. Vyrovnali se snad Barboniho komediím? Ani omylem! Těm se nikdo nevyrovná. Protože nikdo v Itálii od základu nezaloží film na ztrapňování ostatních, prostě to jednoduše není jejich styl. Může to mít bláznivý děj, jednoduchou zápletku a hory bitek, ale legraci si to dělá ze samotných hrdinů. Uprostřed tohoto filmu jsou dva snad zjevem podobní (což jen podporuje kontrast), originálu charaktery však zcela opační týpci, kteří lítají jako pometla, nic jim nevychází, jsou v neustálém nebezpečí a jestli se jejich vlivem někomu něco stane, ani jim to nedojde, neb to tito bezelstní a naivní hoši nezamýšlejí. Nejsou to Bud a Terence. Nemá tedy Matouš převahu nad parťákem, blahosklonně jej nepřechytračuje, nemá tedy Šimon v náplni práce jen bručet a mlátit ostatní, jsou to dva kamarádi, kteří prostě DRŽÍ SPOLU. A to je víc, než se snad zdá… A že jim pořád něco nevychází, to je přece základ onoho tak sympatického antihrdinství, které je Italům tak vlastní. Nepodrazí parťáka. Když je v nouzi, pomůže mu. Když se potřebuje o někoho opřít, má o koho. A kolem se objevuje spousta národních umělců od Bregy přes Pazzafiniho po Fajarda, libovolné velikosti výstupu, přec nesmírně důstojné úlohy. Nesmírně. Schizofrenik Carnimeo a autoři scénáře zde předvedli mistrovství situace a zejména dialogu, k čemuž zajisté neméně snaživě dopomáhá úžasný dabing. Děkuji za něj. A co tedy taková ta skupina, které se obyčejně říká gangsteři, která mívá u Barboniho právo jen na to chodit s nálepkou jsem zlý a Bud a Terence mě zbijí, ztrapní a zničí? Dominic Barto s nesmírným stylem a jeho prima partička s nesmírným entuziasmem dokáží, že i oni za to stojí a mají právo na senzační vtípky, sympatie a překvapivě i ohromný soucit. A jak krásně drží spolu… Vůbec je tu ohromně hezký postoj ke každému sebebezvýznamnějšímu lůzrovi, kdy ani po sešrotování jednoho pod Šimonovou postelí nemá člověk pocit morální nadvlády a vítězství hrdinů. A aby hrdinové pořád zdrhali před policií, nebyli stoprocentně nad věcí a měli i vlastní problémy, no to snad… lze toto vydávat opravdu za plagiát Barboniho? Pokud ano, tak velmi, velmi nezdařilý, kde k originálu odkazují pouze vlastně zcela navíc a zbytečně zařazené bitky. Ale vzhledem k tomu, že ty tam evidentně prostě být z komerčních důvodů musely, mě ke snížení hodnocení nepřimějí ani omylem. () (menej) (viac)

Rathalos

Mne je uplne u prdele,ci sa opicia po Budovi Spencerovi a Terenci Hillovi,jednoducho to bolo fakt vtipne a ako komedia super,nasmial som sa az az...:-) ()

Joeey

S jedničkou téměr vyrovnané, podle mě se druhý díl odchýlil malinko dolů... Nicméně opět jde o úžasnou komedii plnou rvaček a hlášek. Dobrá zápletka, ale vadí mi, že šéf a jeho banda zde nejsou jedinými protivníky hlavních hrdinů, a tudíž je neprovázejí od začátku do konce. Ta závěrečná scéna na lodi mi už tak vtipná nepřipadala... ()

Miki68

JKako malýmu klukovi mi bylo jedno, jesli jsou to Spencer a Hill, anebo Cantafora a Pazzafini, až donedávna jsem je ani nerozeznával. V tomhle typu filmů šlo vždycky jen o jedno - odpočinout si, nechat se bavit a hlavně do toho moc nešťourat... ()

foundation

odjakziva som vyrastal na Hillovi a Spencerovi a aj ked su im tito dvaja podobni vzdy ich budem brat ako taku slabsiu parodiu..proste na Spencera a tie jeho ksichty v ziadnom pripade nemoze mat nejaky tuctovy fat ass :D v tomto dieli sa mi jednoznacne najviac pacil vodca tej bandy ktora chcela dostat ten nakladak. Kazdemu je asi jasne ze nemyslim Frou-Froua ale toho druheho ktory sa ucastnil vsetkych tych nahanaciek :D ()

kluzo

"Co se stalo šéfe? Nic. Jen jsem si amputoval malíček." "Fru Fru by byl na nás pyšný." Dominik Barto je důvod, proč se směji téhle taškařici po tolika letech a po tolika shlédnutích. Asi nejvýznamnější vedlejší role všech dob :) ()

Odpadlik

Kdysi to byla má oblíbená komedie, hned po "spencrovkách-hillovkách". Jde o naprostou oddychovku, ale pokud chcete vypnou a ničím nezaměstnávat mozek, pak se to opdobá návštěvě lunaparku. Titulní melodie je skvělá! ()

BDMarty007

Klasika! Začátek vlažnější, ale pěkně se to rozjíždí. Skvělé bitky, asi jedny z nejlepších v rámci žánru a pár skvělých fórků navrch. Žádné filmové umění, ale pohodová upřímná zábava, která není lascivní, fekální či trapná. Mám to moc rád. A mimochodem, tohle není dvojka, ale jednička. V závěrečných titulcích je stejně jako u bondovek uvedeno: "Šimon a Matouš se vrátí v příběhu Obchodníci s diamanty". ()

Mathiue1994

Nemůžu si pomoct, ale pro mě jedna z nejlepších komedií co jsem kdy viděl. Skvělá "parodie", u které se smějete už jenom zvuku facek, které Šimon s Matoušem rozdávají na potkání. Navíc typický styl Matouše, že drží v ruce knihu dá jí svému protivníkovi do podpaží a vlepí mu facku, takhle 20x opakuje. Z toho jsem se svíjel ve křečích smíchu ještě další 2 týdny, když jsem si na to vzpoměl. ()

mudvayner

Hodně zdařilá kopie filmů Spencera a Hilla. A opravdu kopie, ať už výběrem herců, kteří jsou známé dvojici velmi podobní, tak vtipem a nezapomenutelnými bitkami a rvačkami :) Navíc opravdu zábavné... další kousek mého mládí :) ()