Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

Krahulda

Tento film nabízí mnoho akčních scén, které stojí za to vidět. Navíc ve filmu je mnoho skvělých hlášek, které tomuto snímku dávají ten správný rozměr. Navíc hlavní postava Bruce Willis takže opět jistá záruka zábavy. ()

rob_troy

Nebyla to jednička, ta byla opravdu skvělá a v mnohém i inspirativní pro další díl. Znovu McClane, kterej se umí dostávat do pěknejch průserů a znova Vánoce. Akční pecka na sledovanou v 1:00 ráno. ()

Mugs

Jasný, všechno je hodně podobný jako v jedničce, ztrácí to i její kouzlo. Ale dvojka má lepší scénář a není tolik přímočará. Najde se tu i zvrat. Teroristi jsou drsnější. A John stejně dobře hláškuje. Pro mě stejně dobré. ()

PAVLIS

McClane nám tentokrát nezachraňuje jeden mrakodrap, ale rovnou celé letiště. Znamená to víc protivníků a "Rambo akce" a vše je tak již na hraně uvěřitelnosti. Nicméně stále má dvojka velkou dávku napětí a šťávy, a to i po dvaadvaceti letech. Na dnešní dobu je vyloženě špatný pouze soundtrack. ()

Greendell

O něco horší než naprosto dokonalá jednička, ale pořád ještě hodně nadprůměrná akčňárna, s opět hustě hláškujícím Willisem. ()

kirmakX6on

Film má téměř všechny nedostatky prvního dílu (z dnešního pohledu nekvalitní záznam vide a zvuku, soundtrackem je strohá hudební kulisa, pěstní souboje až na výjimky připomínají hospodské rvačky, zastaralé technologie, manželka Bruce je neatraktivní), polepšil si ovšem v tom, že začátek není pomalý...na druhé straně si značně pohoršil v napínavosti. Mnohem více se mi líbila one-men akce v hotelu v jedničce, zde na letišti je těch lidí prostě příliš mnoho a představují rušivý element. Střety jsou příliš přímočaré - v jedničce se Bruce různě schovával v šachtách a chodbičkách...utíkal a přepadavál...tady se obvykle jen střílí v celkem otevřených prostranstvích nebo v halách...je to nuda - minutu se prostě střílí a pak jsou všichni mrtví (jak nepřátelé, tak společníci a spojenci Bruce) a Brucovi přibyde pár modřin. Navíc přibylo plno nesmyslů, ať už příběhových nebo technických. Rozhodně horší než jednička. Celkově: 35% ()

helrohir

Pokračovanie "Die Hard" si udržalo úroveň predchodcu. Vynikajúco zvládnutá akcia, skvelé hlášky, a aj keď sa sem tam objaví nejaká tá nelogická scéna, v porovnaní s inými akčákmi nemôžem dať menej ako päť hviezd, pretože akčný film = Smrtonostná pasca. 90%. ()

kubilov

První návrat poručíka McClanea a velmi těžký úkol pro Renny Harlina, jelikož překonat v mnoha aspektech dokonalou Die Hard Johna McTiernana bylo stoprocentně nemožné. Tak se i stalo, ale nutno podotknout, že i kdyby nebyla Die Harder sequelem, tak by mohla zcela samostatně a jistě i úspěšně fungovat sama, k čemuž se váže jeden z největších kladů Willisovy série a to, že i když jako celek je to bez debat nejlepší akční série, tak jednotlivé díly by mohly existovat samostatně a příliš by ze svého půvabu nepostrádaly. Harlinovi se také povedlo udržet hlavní kostru, kterou byl první díl tak přitažlivý, tedy samostatnou McClaneovu hru, trefné hlášky a (ne)dalekou přítomnost manželky, která se opět na závěr vyznamenala. Geniální padouch jako Alan Rickman se sice nekoná, ale o to víc potěší postava generála Franca Nera a spolu s ním přímí odkaz na tajemnou latinskoamerickou zemí Valverde a závěrečná rošáda, které teprve rozproudí to pravé peklo. ()

brzozin

Slabší pokus navázat na veleúspěšnou jedničku. Místy je to doslova jako přes kopírák, jen v nových kulisách. Nicméně kouzlo Johna McClaina tam pořád je. ()

Boudyy

O nic menší nářez, než dokonalá jednička. Příběh se tentokrát odehrává na newyorském letišti, které opět obsadí banda zkušených vyzbrojených teroristů. Opět je u toho John McClane a opět musí zachraňovat mimo jiné i svou ženu, která padla teroristům za rukojmí. John může vše vyřešit po svém, ale naráží na nepochopení a ignoranci ze strany jiných policistů, z nichž mnozí v tom jedou přímo s teroristy...Dvojka nabízí pořád slušnou akci, "mcclanovské" hlášky, scénáristické zvraty i působivou výpravu. Je důstojným pokračováním jedné z nejlepších akčních sérií všech dob. ()

liquuid

Druhé pokračování série opět nezklamalo. Kdo se úplně nenašel v jedničce, tak zde to určitě dožene a potvrdí, že k Bruceovi tento styl prostě patří. Opět bez váhání 5H ()

Frog.cz

Neméně kvalitní dvojka,pro mne možná i trošku lepší než 1. Možná to je tím zasazením na letiště což je lukrativní zóna pro takovéto filmy.Taky velice kvalitní obsazení - Franco Nero,John Amos a William Sadler jako fanatický terorista neměl chybu. ()

HEED

Pořád stejně zábavná žánrovka, která se nezapře. Přehledná akce a parádní hlášky dělají z tohofo filmu pořádný nadprůměr svému žánru. ()

Guran

Český dabing se Soukupem jako McClanem je na houby. To ale není ten důvod, proč dávám nízké hodnocení. Nápad o obsazení letiště by ušel, ale nápad to udělat drsný, ale trapně drsný byl přehnanej. Krev je totiž tak průhledně umělá, že to film hodně kazí. Třešničkou na dortu je McClanenovo číslo na křídle letadle na konci, jak se pere se Stuartem, kde mu ukousne prst. Bylo to příšerně natočený. Nevím jak to vysvětlit, ale atmosféra filmu byla na dně a příběh ztrácel pointu + příšerně udělané drsné scény. Zkrátka jsem neměl takovou chuť soucítit s McClanem a lovit s ním padouchy, jako v jedničce. Jak jsem napsal, mohlo se z toho vytěžit víc. Film mě hodně zklamal. ()

mrclTV

John McClane by si už mal dať pozor na Vianoce, vždy sa počas nich dostane do poriadneho maléru! :D Tentokrát ešte drzejší, akčnejší a veľkolepejší. Je mi úplne jedno, či je reálne stáť na krídle rozbiehajúcej sa 747čky alebo či benzínová (resp. kerozínová) stopa pokračuje aj vo vzduchu, tento film je riadny "úlet" tak či tak. Bruce Willis ako vynikajúci predstaviteľ one man army - zvĺádne fakt všetko, možno až na parkovanie. :D Len toho umelého snehu, čo vyzeral ako nastrúhaný polystyrén...toho mohlo byť menej. ()

Brano

Druhé pokračovanie nedostatkoch nezaostáva za prvým dielom, ba dokonca je ešte horšie. Nezaujímavý dej, nerealistické scény, nevýrazná a slabá zvuková stránka, dlhá stopáž, pomalé nudné tempo od začiatku do konca. V negatívach by som mohol takto pokračovať ešte dlho. Nevydržal som to ani dopozerať. Starý vrak, ktorý bol pre mňa stratou času. /30%/ ()

JosefTomas

Bývá pravidlem, že napodruhé je vše horší. Ne však v tomto případě. Je mi až skoro líto, že takovýchto pokračování, jako je DH2 se moc nevidí. A ač je jednička pouze a jen jedna, tak dvojka jí funí za zády jako o život. Vše je způsobeno režií Rennyho Harlina, který se odhodlal ke svéráznějšímu a poměrně brutálnějšímu pojetí a DH2 to vůbec neuškodilo ba přímo naopak. Je proto škoda, že dvojka už zřejmě navždy bude schována ve stínu svého staršího bratříčka, přestože má také co nabídnout a kvalitou se jí v jistých momentech vyrovnává. ()

Hawaj

Melodramatickej vánoční doják vo tom jak John tedy Bruce Willis zjistil, že strašně miluje svou ženu a že když už je skoro na dně tak si dokáže i zafňukat a málem i uronit slzičku. Je kolem něj pravda pár mrtvol a megaexplozí, to ale nic neubírá na jeho citu pro situaci a řádný hláškování. / Letíme už jenom na výpary! ... A pak vybouchly jak cisterna plná benzínu. :) Ale jó je to trhák, tak se nenechte rušit a prožijte další Willisovu horkou hodinku.t ()