Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

Wopat

Měl jsem pocit, že zde Willis nevyniknul tak silně, jako v jedničce. Nebylo zde ani tolik kvalitních hlášek a trochu mi chyběla i propracovanější postava záporáka. Také realističnost už znatelně ztrácela. Na druhou stranu oproti prvnímu dílu snímek disponuje širším záběrem a vcelku líbivou zápletkou. I když filmů s letadly už mám plné zuby. Přes to všechno si myslím, že jako pokračování tak kvalitního akčňáku si Die Hard 2 vede dobře. ()

bif

O dost slabší než první McTiermanův díl, ale i tak je laťka hodně vysoko. Die Harder dodnes patří mezi ty lepší akční filmy, které si s radostí člověk pustí na VSH nebo DVD. Herci hrají skvěle, Willis je prostě v roli Mcleana dokonalý a hudba je víc než dobrá. 75%. ()

emdvojka

Neviem prečo ma tento druhý diel inak veľmi podarenej (zatiaľ) "štyrlógie" nechytil. Asi to bude tým prostredím a asi aj tým že druhý diel je vlastne prekopírovaný prvý film, ktorý sa s mrakodrapu premiestnil na letisko. ()

Mukunda

V zásadě je to dobrý, nadprůměrný akční film, který nicméně, bohužel, dost kopíruje schéma jedničky, navíc s menším úspěchem. Oproti jedničce, která nabídla silnou zápornou postavu, toto má koncept záporného hrdiny poněkud rozbředlý mezi dvě postavy, které doplňuje třetí spolu s byrokratickým systémem, čímž se, snímku na škodu, rozmělňuje hrdinův boj do plytkých sekvencí. Oproti jedničce to nepřináší vlastně nic nového, kromě bohatších efektů a většího rozměru škod, ať už nastalých nebo hrozících. Když k tomu připočtu protivné hlášky typu "jak to, že se tohle stává jenom mně..." odkazující k minulým příhodám a k oné nereálnosti, která stejně každého diváka napadne, tak zůstávám s pocitem marnosti nad tím, co to mohlo být... ()

B.e.n.Q

Parádní akční podívaná se skvělým Brucem Willisem. Co k tomu víc dodat? :) Všechny 3 díly se mi líbí úplně stejně. Je to prostě skvělé :) ()

Al44...

Jen o něco málo slabší než první díl - tentokráte se téměř vše podstatné odehrává v letištním prostředí - pár zajímavých dějových zvratů - ve vedlejší roli se objevuje Robert Patrick (T-1000 z T2). ()

KafuR

Více než důstojné pokračování kultovní jedničky, které jsem v jistých dobách měl dokonce raději než ji. S odstupem času sice moje sympatie nepatrně upadly (narozdíl od jedničky), ale stále si stěží můžu představit povedenější pokračování než to, které mi nabídl Harlin, protože z McClana neubral nic, jenom mu přidal boty a padající letadla nad hlavu. ()

ortoncz

Naprosto super akce. Bruce Willis pokračuje tam kde začal. A zbytek herců sedla jak poklička na hrnec. A končný výbuch letadla? Bomba 95% ()

FanKalEl

Prvý diel je proste nenahraditeľný, ale samozrejme som aj s týmto veľmi spokojný. Síce to nemá až také veľké čaro ako predošlí diel, ale za to silné spády, o trochu lepšiu akciu a minimálne dva nezabudnuteľné scény. Z počiatku menej záživné ale potom sa to celé rozbehne a posledných 40 minút má to neskutočné grády. Záver neskutočný perfekt !! Ale celkovo, jednotka je proste jednotka, toto už bolo trochu o niečom inom. (90%) ()

Biopler

Odpustiteľná miera naivity bola v jednotke prekročená súbojom Johna s Karlom a počínaním si Argylea v závere. V dvojke bola prekročená ešte viac lietadlovým katapultom keď Johnovi pod zadkom vybuchujú granáty - úlet ako hovado. Taktiež trápnou bitkou na krídle lietadla, kde sa teroristi s Johnom bavia namiesto toho, aby odleteli. Skrátka som z istých naivít a nelogickostí už dávnejšie vyrástol. Príbeh je zaujímavý, hlavne prvkom infiltrácie. Dávam klasické 3*, lebo ma bavilo unášať sa dobrou akciou a Johnovými hláškami. ()

Kingjiri

Stejnej sklep, stejnej výtah! Pokračování má předevšim jednu znatelnější slabinu - je prostě druhý. Občas má teda člověk pocit, že "to už někde viděl". Akčních scén znatelně přibylo, ale stejnou měrou ubyly McClanovy hlášky a konfrontace se záporákem. Jinak ale akčňák jak má být a Harlinovo životní dílo, čtyři silnější hvězdy. ()

tranquill

"Jste špatnej chlap, ve špatný době, na špatným místě! To jsem celej já..." McClaneova vánoční teroristická anabáze pokračuje. Přináší více efektů a především ohně, ale také naprosto originální akční scény, které já třeba u Mr. Bonda tak miluju :-) ()

geek.ondra

Harlin to úplně nevychytal. Druhá Smrtonosná past má kvalitní a někdy i dosti nápaditou akci a stále božího Willise ale taky dost hluchých míst díky kterým má dvojka k dokonalosti opravdu daleko. Fajn průměr a pohodová odpolední zábava 6,5/10 ()

Razzor_82

Dvakrát do téže řeky nevstoupíš ale spojení John McClane a Vánoce je sázka na jistotu. Bruce Willis jako přízrak, který zachraňuje životy tentokráte na letišti. Opět jede svoje bomby. "To snad není pravda! Další suterén, další výtah- jak to, že se mi to stane dvakrát?" Nad míru skvělé pokračování, které ale kouzlo jedničky nepřekoná. Důstojný Franko Nero v roli hlavního záporáka. Opět spousta zvratů a akce, kde nic nedrhne. 8/10 ()