Rýchlo a zbesilo 8

• Česko Rychle a zběsile 8 (viac)

Dominic Toretto (Vin Diesel) opäť exceluje. V jednej z najúspešnejších filmových sérií všetkých dôb je síce možné čokoľvek, ale toto je viac než automobilové zoskoky padákom, prelety áut medzi mrakodrapmi, alebo ťahanie obrieho trezoru ulicami Ria. Rýchlo a zbesilo 8 rozhodne nepôjde na neutrál! Na stranu zla zlákala sympaťáka Doma legendárna kyber-teroristka prezývaná Cipher (Charlize Theron), ktorá je rovnako krásna ako nebezpečná. Preto sa diváci nemôžu čudovať, že Toretto úplne stratil hlavu a vykašľal sa nielen na Letty (Michelle Rodriguez), ale aj na všetkých starých kamošov. Že s ním má Cipher iné plány, ako sú romantické večere pri sviečkach, je však jasné. Kombinácia jej inteligencie a jeho svalov a vodičských schopností z nich môžu urobiť neporaziteľný tandem. Aby svet zostal v rovnováhe, prevezme opraty v rodine Hobbs (Dwayne Johnson), ktorý do nej proti svojej vôli priberie nového člena – Deckarda Shawa (Jason Statham). Je to vysokooktánový tvrďas zo siedmej časti, ktorý mal pôvodne zhniť vo väzení. Spoločne s nimi sa budeme presúvať z divokého pobrežia exotickej Kuby cez upchaté ulice New Yorku až na pusté ľadovce v Barentsovom mori, aby sme si užili ďalšiu zábavnú a nezabudnuteľnú jazdu. (Cinemart SK)

Speedy01

Srdcovka. Pokud by se ještě stále našel někdo, kdo by lamentoval nad tím jak je to nesmyslné, jak je spoustu věcí nereálných - ano je. Je zapotřebí přemýšlet o tom na jaký film to jdu do kina, zábava, akce, auta, holky... V průběhu ani není moc myšlenek na to, že chybí Paul. Moc pěkná vzpomínka na něj na úplném konci filmu. Vyplatí se jít do kina. ()

Krabak

No klobouk dolu. Musím říct, že ač tuto serii v TOPu nemám, tak tento díl mě opravdu nadchl. Když člověk nebude přemýšlet nad detaily >>>(SPOILER: pročToretovoAutoPřiVýbuchuOnéBombyTakyNepřestaloFungovat, nebo žeAkačkaNicNeprostřelí)<<< tak se z toho vyklube opravdu famozní akčňák. Plno akce, srandy, i překvapivě dobrého děje. Takže za mě nejspíš nejlepší díl z této serie. Pokud by to mělo pokračovat v této kvalitě, klidně ať jich je dalších 10. --->86% ()

MatejNosal

Dilema či dať 4 alebo 3. No našťastie sa to nehralo na vážnu akciu a bola to celkom prča a najhumornejšia časť z celej tejto dlhočiznej série. (70%) ()

Eraserhead

S touhle sérií se to má asi tak, jako by se z podvyživeného sympaťáka stal po 16ti letech steroidy vytuněný golem... ale pořád sympaťák. Jsme v osmém díle a je moc fajn sledovat, jak se tvůrci snaží vyhnout stereotypu. Promixování postav a stavění je do nových pozic je osvěžující nápad nesoucí s sebou především humor (vzájemné špičkování Johnson / Statham). Akčních scén je dost, jsou dlouhé, parádně natočené... a ano, naprosto absurdní, což je klíč k tomu, jestli se budete bavit nebo ne. Zápletka už je vyloženě z ranku bondovských a jediný rozdíl mezi těmito dvěma značkami je ten, že Bond (zvlášť poslední Craigovy díly) má umělecké (až oscarové) ambice, kdežto Torettova banda ne a je jim to jedno. Kdo nehledá nic víc než dvě hodiny špičkové akční zábavy, je na správné adrese. Kdo k tomu potřebuje sofistikovaný scénář a dodržování fyzikálních zákonů, odejde s pláčem. ()

Greenpeacak

Partia svalnatých borcov sa opäť raz môže vzájomne, radostne a s úsmevom pohladkať po plešatom temene hlavy a ďakovať, že najbližšie týždne si s čistým svedomím môžu utierať zadky stodolárovkami. ()

Corpsegrinder

Před 16 lety někomu říct že postavy z tý série budou jednou likvidovat atomovky tak vás každej se smíchem pošle do hajzlu. A přesně to si zaslouží i tenhle film. Neskutečně hloupá kravina se scénářem kterej je tak akorát výplach pro blbečky co to ještě žerou. Zápletka nedává smysl a to jak na to postavy reagujou už vůbec, do toho furt kecy RODINA RODINA atd no prostě hrůznost. Nesedící a strašnej soundtrack je zde jako vždy. Efekty dobrý ale to už u áčkový produkce je samozřejmost. Jason Statham a jeho "nejlepší scéna" je jen vykrádání 25 let starýho Hard Boiled. ()

Hanys_

Parádní akční výplach, který si dám s chutí kdykoliv znovu. Po boží pětce asi nejlepší díl celé série, ve kterém všichni hláškují jako o život a vlastně vůbec není divné, že se z klubu přátel rychlých vozů stala vládní eskadra, která zabraňuje třetí světové. Koho by u mizerného tokijského driftování napadlo v jakou monstrozní značku F&F vyroste, navíc o parník (ponorku) převyšující cokoliv jiného v žánru. ()

SpaceOdyseus

Jak me minuly dil ukrutne nudil, osmicku jsem si uzil od zacatku do konce. Nema cenu moc resit pribeh, kdyz dialogy temer vsude nahradily hlasky a obcasna expozice. Ano, deji se tam kraviny, ale zabavne kraviny, ktere si nehraji na neco vic nez na akcni slehu. The Rock a Statham jsou bozi a zbytek party je take fajn. Jako film to je debilni, ale zaroven zabavne a ma to koule. Tesim se na devitku a klide uz ve vesmiru. ()

aquiver odpad!

Pro mě osobně je celé Rychle a zběsile esencí toho nejhoršího, co lze v historii filmu vidět... když nic jiného nenajdete, je zajímavé sledovat, co si žádá současná generace teenagerů... máme tu oslavu stupidity, násilí a porušování zákonů (právních i těch fyzikálních). Primitivní materialismus, postavy, které mají v životě starost jen o to, jak pojedou autem. Že právě Paul Walker při autonehodě zemřel a stádo lidí se baví dál, tím je to ještě smutnější a posílá v mých očích celou sérii na úplné dno... není lepší diváka poučit, ukázat ve filmu opravdu reálně, co se může stát, když se budete chovat jako ti hloupí protagonisté? Ne, nevydělalo by to tvůrcům tolik peněz... není možné se divit, že to na silnicích vypadá, jak to vypadá, lidé jsou tímhle způsobem masírováni již od útlého věku (hranice 12 let), těch uvědomělých je bohužel stále málo... ještě chápu třeba závodní PC hry, nebo alespoň realistická filmová zpracování (pro srovnání doporučuji zhlédnout třeba Vanishing Point z roku 1971), ale tohle je jen hloupá zábava, asi taková, jako 2 hodiny koukat do pračky, jak pere... 0 % ()

dopita

Osmička je stejně tupá oddechovka jako byli předešlé filmy, jenže v minulosti to bylo aspoň trochu zábavné. U osmého dílu jsem se asi poprvé (od třetího dílu) výrazně nudil. Celej film, včetně akčních scén mě připadal mdlej a bez jakýchkoli emocí. Díky bohu za Dwayna Johnsona, Jasona Stathama a Charlize Theronovou, kteří film alespoň trochu pozvedli, protože Vin Diesel mě připadal otrávenej až hanba a třeba takovej mladej Eastwood mě spolehlivě znechutil každou scénu, kde se objevil. ()

tom.nosek

Je vtipné, když vybudujete značku, ale abyste ještě zvýšili svoji cenu, dotáhnete větší, charismatější, svalnatější i vtipnější hvězdy a najednou už ta značka nepatří vám. Tohle přesně se děje od pátého dílu F&F. V tomto osmém dílu už ale Vin nemá na pomoc Paula Walkera a dějově nemůže těžit s jeho doprovodem (angličtina má pro to krásné slovo - entourage), protože je tentokrát jakýmsi záporákem. Jeho místo během vteřiny zaujme Rock a Statham. Ani by mi nevadilo, kdyby se Vin série už neúčastnil, protože z té hlavní trojky je silně nejslabším článkem. A klidně s sebou může vzít Michelle Rodriguez, jejíž nejlepší film série byl ten pátý, kde vlastně neučinkovala. Odstranění nudných článků je jediná možnost, jak sérii vynést ještě výše. Nebylo by to super? Kurt Russell zadává práci partě, které šéfuje Rock a Statham, k tomu operativec Ludacris, ajťačka Nathalie Emmanuel a šikanovaný Tyrese Gibson (kterému by stačilo méně prostoru na plátně). Zpět ale k osmičce. Akce je tentokrát spíše průměrná. Na přehnané, nereálné, i Sharknado-like akční kousky jsme v F&F zvyklí, ale díky Rockovi a Stathamovi (a občas Vinovi) jsme v minulosti dostali i akci starou, dobrou pěstní. V osmičce skoro není, nejlepší (a jediné) combat scény jsou tak útěk z vězení (ta byla cool) a střílení v letadle s dítětem (průměr). Scénář byl asi lepší než v sedmičce, kde byl ultradebilní, ale i tady jsou perly. Obecně zápletka je jinak docela zajímavá, s tím, jak se prohodily role, ale není to ani nic objevného. Ono dát jako hlavního záporáka velkého tvrďáka má něco do sebe, neboť na konci s ním může být ultimátní bitka. S Charlize to půjde asi těžko. Hodnotím tedy hůře než obvykle, právě proto, že to tentokrát bylo takové nemastné, neslané. (V Honest Trailers to vystihli zas jednou naprosto přesně.) ()

Pttak

Rozhodně je fakt, že jak už tady píše a asi bude psát spousta lidí, že se celá série ubírá jiným směrem, tak to můžu jenom potvrdit. Každopádně pro mě to byl rozhodně zábavný akčňák s bezva závodem na začátku, ale nemůžu si pomoct prostě, ale scéna s Jasonem Stathemem v letadle při záchraně dítěte Torerra mi příjde jako vystřižená s akčňáku Sejmi je všechny v podání Cliva Owena. ()

Ebon

Megaakční slátanina s nesmrtelnou FoF partičkou, kdy část akce, tvrďáckých xichtů, drsňáckých póz byla už dost za hranou trapnosti. ()

Tydlidáš

Strašná tupost s fakt povedenou vězeňskou bitkou... Jinak mi příjde, že kdo v týhle sérii umře se zase rychle objeví, bohužel pro Walkera to vyšlo nějak naopak... ()

Pavkan

Je to čistá radost. V rámci žánru naprostá lahůdka, která vás trefí jako Rockem nasměrovaný torpédo. Ani na vteřinu nikdo ze zúčastněných nesundá nohu z pedálu plynu přilepenýho na podlaze, všichni skvostně hláškujou a Charlize jako záporačka je taky bezchybná. Kino je povinnost. ()

xmatysekx

Ale jo, tak nic jsem nečekal ze své pozice nefanouška téhle série a dostal přehršel akčních scén a návalů nostalgie a melancholie. Takže vlastně taková pohodová filmová podívaná. Závěr očekávaný. Průběh občas trochu ne. Občas! Škoda. ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Oscarova herečka Charlize Theron (Srážka s láskou, Šílený Max: Zběsilá cesta) zvládá docela v pohodě kombinovat jak ambiciózní dramata, tak studiové velkofilmy, tak nezávislou scénu. V poslední době… (viac)

Další herní značka míří do kin

Další herní značka míří do kin

19.07.2020

Přestože si Hollywood na drtivé většině herních adaptací vylámal zuby, studia i tvůrci nadále vidí obří potenciál, který herní příběhy ukrývají. A tak to zkouší dál. Po The Last of Us, Falloutu nebo… (viac)

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

05.08.2019

Následující článek není ani tolik novinkou, jako spíš zajímavostí. Točí se kolem hereckých hvězd, respektive mužských hereckých hvězd, z akční série Rychle a zběsile a nově také spin-offu Rychle a… (viac)

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

15.05.2019

Studio Universal Pictures momentálně těžce sází na svoji nejvýdělečnější akční sérii Rychle a zběsile. Devátý díl nekonečné ságy vstoupí již brzy do produkce, ještě předtím ale do kin dorazí první… (viac)