Past na turisty

• USA Tourist Trap

Když parta mladých na dovolené sjede z dálnice, objeví krásný, zcela opuštěný kraj, kde je pouze prapodivně umístěné muzeum s reálně vypadajícími figurínami. Potkají zde též svérázného, ale sympatického majitele muzea, který se chová laskavě a přátelsky. Nicméně brzy se začnou dít podivné věci - figuríny ožívají, přátelé se ztrácejí, běhá zde šílenec a i ten laskavý chlapík se začíná jevit poněkud záhadně. Proč někdo (něco) zabíjí nevinné turisty a přežije vůbec někdo? (oficiálny text distribútora)

Zayl

Na americkém zapadákově nastal znovu čas zabíjet zabloudilé teenagery. Bohužel, tohle řádění šílence se slabostí pro figuríny přineslo jen ubíjející nudu. Tourist Trap není úplně typická vyvražďovačka, ačkoli nějaké náznaky tu jsou. Upřímně mi ale vadila dávka nadpřirozena, umělé vraždy a vleklost děje. Ocenit můžu atmosféru osamělého baráku a za poslední záběr přihazuji druhou hvězdu, ale jinak bída. ()

kaylin

Snímek „Past na turisty“ je ukázkou filmu své doby. Tobe Hooper se svým „Texaským masakrem motorovou pilou“ ukázal směr, a tak se jím vydali i další tvůrci. David Schmoeller nenatočil vyloženě skvělý film, ale ani si nemyslím, že by byl vyloženě špatný. Loutky o velikosti člověka dovedly vzbudit hrůzu, což je myslím to hlavní, co byste měli od hororového filmu očekávat. ()

Gorehound

Vynikajúci strašidelný kúsok s atmosferickými figurínami, geniálnou horrorovou hudbou, v skvelom "rural" prostredí. 70´s atmosféra pripomenie napríklad legendárny The Texas Chainsaw Massacre, s presahom do ranných 80´s a ich vlnou nezabudnuteľných slasherov. ()

Martin741

asi aj najlepsi film rezisera Schmoellera /Mistr Loutkar, Catacombs 1988/. Dalsi film na temu - figuriny v akomsi muzeu ozivaju a kamaradi sa stracaju. Skoda len slabej a nedotaihnutej strasidelnej atmosfery a figuriny tiez vyzerali kadejako, len casto nie strasidelne : 62 % ()

Flaxik

Až teď jsem zjistil, že Dům voskových figurín je remake Pasti na turisty. Jinak zcela chápu, proč tento horor vešel v zapomnění, protože je bohužel přesně tou tvorbou, kterou až na kost ohlodal zub času. Chtěl jsem napsat, že je tam přepálená stopáž, ale koukám, že filmík má 90 minut... no řekněme si to na rovinu, nebýt Tanyi Roberts a Jocelyn Jones, je to na dvě hvězdy. Nebavilo. ()

McLushi

Je to masakr koukat na tento film ve tři hodiny ráno, kdy je ještě tma. Jeden z prvních filmů u kterých jsem se po shlédnutí Rozsudku noci bál. Ten začátek je supr. ()

majo25

Síce nie horor, ale slasher, ktorý ale má fajn atmosféru i hudbu. Na lacnejšie vyzerajúce béčko určite. Odľahlé miesto na okraji civilizácie, bez možnosti pomoci, tma, mysterium okolo hlavnej postavy. Dej je dobrý do momentu, než je vrah odhalený (aj keď je predvidateľný), potom klesá napätie smerom dolu. Z dnešného pohľadu oživené figuríny veľké bu-bu-bu nespravia, ale v dobe vzniku asi áno. Čo však nefungovalo ani vtedy bola kravina, kde sa v jednej scéne pohybuje človek, vie chodiť, normálne sa pohybovať, rozprávať, robiť grimasy, a v druhej je z neho figurína, ktorá robí pohyby asi ako 70-tkový robot. Tiež mám problém zaradiť tento film, kedže gro je síce slasher, ale to, že niekto ovplýva telekinézou v takomto meradle, je za hranicou. Rovnako mechanika (a asi aj elektronika) figurín je na úrovni technológie, za ktorú by sa nehanbili ani o 20 rokov neskôr...inak povedané jemné sci-fi. ()

TO

Skupinka výletníků při hledání svého kamaráda uvízne díky poruše auta v ospalém malém městečku, jehož hlavní atrakcí jsou voskové figuríny. Pomoci se jim dostane od místního "dobráka“, který se je pak snaží všechny pochytat a zalévat do vosku. Kromě lehce nadpřirozených scén, kdy vrah využívá své telekinetické schopnosti je tento horor strašně podobný filmu Dům voskových figurín (2005) a i ta Tanya Roberts nemá od Paris daleko. ()

Han22

Parta teenagerů se dostane do chaty, kde je čeká psychopat se zálibou v maskách, loutkách a telekinezi. Pitomý příběh, pitomé postavy, zoufalé herecké výkony - ale přesto to není špatný film. Past na turisty má chvílemi totiž solidní temnou až psycho atmosféru a pár opravdu vynikajících scén a vražd (dostala mě maska na obličej nebo úplně první smrt na benzínové pumpě). Proto si aspoň ty tři hvězdičky zaslouží. ()

SkyCaptain

Pro hororové fandy stojí za shlédnutí, ale jak už je tady zmíněno, ke konci jde jednoznačně o natahovanou nudu. Je to škoda, protože první polovina je skvělá. Pak se z nepochopitelných důvodů vyloží všechny karty na stůl (což je v hororech obvyklé vždy až na konci) a film už nic v podstatě nenabídne. Vyzdvihnout ovšem musím hudbu, atmosféru a uvěřitelný herecký výkon záporného hrdiny. ()

domirovec

Tourist Trap je docela pěkný, místy vcelku dost povedený béčkový snímek, který má jenom jednu jedinou chybu a to tu, že je příliš dlouhý. Možná to zní totiž blbě, ale ten nápad s oživlými figurínami a šíleným magorem není vůbec špatný, ba naopak. Ovšem když začnete film zbytečně roztahovat, a to i za hranice limitů daného nápadu, působí to ve finále utahaně. Nesnažím se tedy nijak naznačit, že to bylo nudné, nýbrž zbytečně dlouhé. Ale jako pěkná jednohubka to funguje zázračně dobře. 3/5 ()

Vabr

Úvodní scéna mě na tento film nalákala. Působila děsivě na rok 79, a tak jsem šel do toho. Mělo to potenciál stát se klasikou, ale chybělo tomu 1) lepší vykreslení postavy 2) výplň (protože dorazili na místo a tam se různě rozdělovali a trčeli) 3) víc profesionality. Nebylo to tak špatné, scény s vraždami byly nejlepší, ale ten zbytek vázl. Konec mohl být vygradován líp. Škoda. Super nápad to mělo. Vyhodnocení: Stejně mě překvapuje, jak dobře měli zvládnutý pohyby figurín ()

vlado90

Ak by som mal tento film pozerať ešte raz asi by som si ho tak skoro nepozrel no predza len urobil na mna dojem ved niet veľa hororov s takýmto námetom. ()

John80

Mierna Napodobenina filmu  Dom voskovych figurin ale oveľa slabšie. Partia mladých ľudi zide z dialnice a objavia dom , kde budu dvaja bratia a ich hrane  Masky z muzea 2* ()

beso74

Trochu (neprávom) zabudnutý slasher z konca 70tých rokov, ktorý takmer zrežíroval Carpenter. Avšak niekoľko mesiacov pred natáčaním zožal úspech jeho Halloween a tak sa cena režiséra vyšplhala do takých výšok, že si to producenti nemohli ani náhodou dovoliť. A tak sa k režijnému debutu dostal scenárista filmu David Schmoeller. Vznikol tak prekvapujúco mládeži prístupný slasher, ktorý sa však po vzore ostatných nesnažil opičiť po spomínanom Halloeene. Namiesto toho pod producentským dohľadom Charlesa Banda namiešali koktejl inšpirovaný filmami ako Carrie, Texaský masaker, Voskové múzeum či Psycho, ktorému kraľuje Chuck Connors snažiaci sa uchytiť ako hororová ikona. Film začína ako tisíce ďalších teen hororov - mladým nič netušiacim budúcim obetiam sa pokazí auto, samozrejme kdesi bokom od civilizácie (Avšak v roku 1979 to ešte nebolo ani zďaleka tak sprofanované) a oni idú hľadať pomoc, aby namiesto nej stretli Osud. Aj keď optikou dnešného diváka sa niet príliš čoho báť - žiadne nechutné gore či brutalita, ľakačky spôsobujúce infarkt alebo šokujúce rozuzlenie sa tu neudejú. Máme tu však vraha v celkom zaujímavej maske, skupinku mladých dievčat ( funguje presne v intenciách neskôr vytvorených žánrových pravidiel), znepokojujúce figuríny (otáčajúce oči a padajúce sanky) a telekinézu, ktorá funguje. Výsledkom je film, ktorý síce nestojí niekde na hororovom piedestáli, ale určite patrí k tomu lepšiemu, čo môžu dnešnému divákovi poskytnúť sedemdesiatkové horory. ()

Knor

Skvělá atmosférická záležitost, která funguje díky lokalitě, děsivého domu figurín a skvělýho zabijáka. Holky jsou pěkný, trochu strachu i napětí tu máme, na co si stěžovat, tenhle slasher rozhodně patří k mezi ty lepší. ()

Pitryx odpad!

Začátek slibný, ale pak... To je snad dílo amatérů ne? A že se pod to podepsal Schmoeler je jen vtip. Flákali to všichni, technici, maskéři a hlavně herci. Já všeobecně waxworky nemusím, ale todle tedy byl děsběs. Zařazeno do hororů pro nadpřirozenou moc hlavního protagonisty. 201208318821/9004 ()

djbarrel

I přes poměrně krátkou stopáž, film působil o dost delším dojmem. Asi to bude tím, že rozjezd filmu byl skvělý, ale pak tempo hodně upadlo a nedělo se skoro nic. Pár věcí ve filmu jsem dost dobře nepochopil, ale nakonec se z toho vyklubala místy strašidelná a místy spíš úsměvná podívaná. 53 % ()