Skupinka šesti mladých studentů je pozvána Lordem Lincolnem na půlnoční představení panoptika, které vystavuje hrůzostrašné figuríny. Není to ovšem jen tak obyčejné muzeum voskových figurín, nýbrž místo samotného Ďábla. Jeho cílem je získat 18 lidských duší, které potřebuje k oživení svých "dětí" (nejrůznějších příšer). Jediní, kdo můžou tento ďábelský plán překazit jsou Mark Loftmore (Zach Galligan) a Sarah Brightman (Deborah Foreman). V roce 1992 bylo natočeno pokračování s názvem Voskové muzeum 2: Ztraceni v čase. (Pedestrian)

Tomes83

Dobře odvedený fantasy horůrek, kde se v jednom panoptiku pomocí bran času dokážou návštěvníci přemístit do nejrůznějších situací z dob minulých hrůzných a zažít tak na vlastní kůži setkání například s vlkodlakem, upíry, mumií, úchylákem Markýzem de Sade, či se probudit uprostřed noci oživlých mrtvol. Některé masky i dialogy vskutku pobaví:-) Závěr to trochu zkazil, místo zdlouhavé hromadné bitky za záchranu světa, to chtělo vidět ještě více otevřených bran a setkat se tak s dalšími představiteli zla! ()

Flipnic

Tohle je naprosto přesný typ horroru pozdních 80. let, na kterém velmi zahlodal zub času. Ve své době to byla parádní zábavná podívaná, dnes je to již v podstatě trapná nuda. Mnohokrát překonáno a to jak v oblasti masek, gore efektů, humoru, atd. ... Příběh a hlavně herecké výkony, hromadná bitka na konci filmu jsou opravdu v dnešní konkurenci i pohledu dosti špatné...ne-li trapné. ()

pornogrind

Uff. Kdyby to bylo bráno čistě jako horor určitě by mě to bavilo víc. Ten komediální nádech mi tady vůbec neseděl. Za mě velká škoda a nevyužitej potenciál. Spousta různorodejch masek a figurín(většina jich byla povedených-vlkodlak byl teda vyloženě k smíchu) se kterejma se dalo rozehrát doslova hororový peklo. Film respektive tvůrci se rozhodli, že se ale vydají jinou cestou. Pro mě nešťastnou. Waxwork to má u mě jen za 2hvězdy. Pokračování(druhej díl) s chutí a rád vynechám. ()

tron

Anthony Hickox na hranice vzrušenia (prvý orgazmus v živote), bizarnosti, trápnosti (dôchodcovská bitka), jemnej geniality (dal do jedného filmu vlkolaka, upíra, markíza De Sade a ďalších), paródie a pocty (Romero) a čo ja viem čoho ešte. Toto bol s KVÍLENÍM VLKOLAKOV, DETSKOU HROU, KRITERMI či DEEP STAR 6 ten typ hororu, ktorý som ako decko pozeral počas hlbokých, väčšinou letných nocí. Ak sa vám v SLEEPWALKERS páčilo prebodnutie kukuricou, tu sa tešte na fľašu šampanského. Patrick Macnee mal v 80. rokoch smolu na vlkolakov. ()

PetrPan

Takhle nějak si představuju dobrou hororovou komedii nejen osmdesátých let. Humor není založen na kabaretních výstupech a přehnané bizarnosti, ale nechybí hravost ani nadsázka, která z filmu čiší i přes notnou dávku až brutálního gore. Aranžmá jednotlivých scén kouzelného panoptika hrůzy má pak v mnoha ohledech i slušnou hororovou atmosféru, snad jen vlkodlak či mumie nebyli zrovna perfektní. Naopak upíři a zombie vypadlí z Romerovy klasiky by dokázali i nahnat strach. Závěrečný ujetý "masakr" bych sice vypustil, poněvadž ten už smrděl onou přehnanou komediálností, přesto spokojenost veliká. Filmová Výzva 2015 od peter12 a zároveň Viděno během Season Challenge tour 2015 ()

• Bob Keen vyráběl všechna monstra ve filmu 18 hodin denně po dobu osmi týdnů. (Holina)
  • Anthony Hickoxovi trvala tvorba scénáře pouhé tři dny. (Holina)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner