Dark Matter

Sci-Fi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2015–2017), 27 h 58 min (Minutáž: 42–45 min)

Predloha:

Joseph Mallozzi (komiks), Paul Mullie (komiks)

Kamera:

Craig Wright

Melissa O'Neil, Anthony Lemke, Alex Mallari Jr., Jodelle Ferland, Roger Cross, Zoie Palmer, Marc Bendavid, Melanie Liburd, Shaun Sipos, Torri Higginson (viac)

Šesťčlenná posádka opustenej vesmírnej lode sa prebudí z hibernácie v hlbokom vesmíre. Majú vymazanú pamäť, chýbajú im spomienky na to, kto sú, alebo ako sa dostali na palubu. Jediná stopa k ich totožnosti je nákladný priestor plný zbraní a cieľové súradnice nastavené do vzdialenej ťažobnej kolónie, ktorá sa nachádza vo vojnovej zóne. Bez poňatia, na ktorej strane bojujú, čelia smrteľnému nebezpečenstvu. Dokáže posádka utiecť pred svojou minulosťou alebo ich minulosť dostihne? (Comicbox.eu)

P.H.

SGU štrejchnuté Firefly... Proč ne? Já su spokojené. Tři a půl hvězdičky, po dvou dílech. Mimochodem, Melissa má hezkej pupík, což o to, ale že by musel bejt v každým záběru... ()

RedRose

Pilot prekvapil, nadchnul a vzbudil zvedavost! Po deseti epizodach me to opravdu bavi a jsem zvedavy... Neni to sice zadna super nonstop akce, ale ma to nejakou pribehovou linku, postavy svou neznamou minulost odkryvaji pomalu ale jiste a zjistujeme ze to nebudou az takovi vyvrhelove jak se puvodne zdalo... Herecky je to zvladnute taky slusne a co je hlavni, jsem zvedavy na kazdy dalsi dil... snad scenaristum nedojde fantazie... zatim prijemnych 73% !! ()

viviak

Na tento serial mam naozaj tazke srdce. Zacalo to tak nejak klasicky-pozeram ze scifi-vesmirna lod-tak vyskusam. Problem nastal hned v pilotnej epizode, ktora bola taka nejaka rozpacita a dalsich cca 7 epizod bolo pre mna prakticky uplne sračkovych a vela krat som aj posuval. Serial sa stal pre man en rutinou a pozeral som ho len zo zotrvacnosti alebo skor som sa chcel raz za tyzden pobaviit na ultra trapnostiach :D Ono rozoberat to moc podrobne netreba len asi tolko, ze vsetky akoze vtipne sceny boli na zaplakanie a postavy boli take trapne ze som si zakryval oci pred monitor-dej nula bodov. O tom aky to bol pruser svedci uz to, ze jedina postava ktora sa mi naozaj pacila bol android. Z "normal" postav prakticky nikto, mozno leda "3" ktory bol spravnym arogantnym curakom a zaroven bol vtipny-vsetci ostatni boli uplne nahovno-lover booj Korzoo, not so frigidna kapitanka, forrr-pretended samuraj fajv ktoru obliekali ako ufnukanu lezbu no a nygga 6. Prekvapenie sa vsak zrodio cca last 5 epizod v rade-postavy sa zrazu zacali tak nejak riadne vykreslovat, trapne a nevtipne dialogy zacali miznut, zrazu to malo aj nejaky rozumny dej, zrazu sa mi zacali postavy pacit a naviazal som sa na ne...bohuzial, po tomto peknom rozbehnuti to v tom najlepsom konci. Čo zaverom? Serial s tažkym srdcom hodnotim na 50% a ak by sa pripadna druha seria neisla v duchu poslednych epizod, tak by som si ju aj rad pozrel. btw:Never trust nygga. ()

TaNya_

Nízkorozpočtová vesmírná telenovela. Oblíbila sem si postavy a vydržela sem s nima až do konce. Nejvíc mě mrzí, že sem měla možnost Three potkat i u nás v Česku a propásla sem ju. Zajímalo by mě za co jako učitel/native speaker stojí. ()

Don82

Takové lehce komické guilty pleasure sci-fi. Příběhově mix všeho možného známého z různých světů, ale občas byly epizody celkem nadprůměrně zajímavé. Škoda zrušení, po 3. sérii. Jako na "Večerníček" se na to dalo koukat. ()

DassemUltor

Jsem povrchní hlupák a ignorant - já vím. Ale vydržel jsem doslova asi jen první dvě minuty. Jakmile naběhl prvotní souboj, tak jsem si okamžitě udělal svůj ignorantský obrázek a musel jsem to vypnout. Jsou prostě lepší věci na zabití času. Například jsem ještě nedokoukal Soprány ani The Wire.. tak co tady vůbec řeším? :) 1* za to, že to je "sy fy" ()

Pavoll

Veľa ľudí pravdepodobne tento kúsok zavrhne len čo uvidí vizual a efekty. Podobne efekty su v serialoch ktoré su 10 a viac rokov staré(myslím že aj BG mala lepšie efekty a to je prva seria už 11r stara). Mne to vôbec nevadí a preto si tento serial dokážem užiť. Tak ako pri hraní hry nepozerám na grafiku(hlavne že viem čo je hlava a čo zbraň), tak tento názor mám tiež pre filmy a serialy. Pomaly začínam uvažovať že dám ešte vyššie hodnotenie ako mam teraz. 8/10 ()

Kimkong

1. série - Od prvního pohledu béčkový seriál. Posádka lodi jak vystřižená z klišé časopisu. Černoch, tichý asiat, drsňák, slušňák a holka. Příběh je prostý, a točí se kolem odhalování identit jednotlivých členů posádky. Vatu kolem tvoří práce s boje s korporacemi. Co činí seriál koukatelný je čas od času slušný vtip a zajímavé je také sledovat nedůvěru mezi jednotlivými postavami, jejichž souboj vrcholí ve finále. Nicméně druhá řada tyhle prvky ztratí a vrátí se pouze podprůměrné sci-fi. Známí tváře jsou doktorka z Lost Girl, fyzik z SGA a revolucionář z Continuum. ()

intro

Zatím po 5 dílech to vypadá slibně, uvidíme. Budu sledovat. Jo a to přirovnání k mému milovanému Firefly sedí. Tak nic, po dvou dílech 2 série opravuji hordnocení ze 4 hvězdiček na podprůměrné 2. ()

Felisr

Průměrná sci-fi, silně načichlá sériemi Stargate i Firefly. Neurazí, ani příliš nenadchne, táhnou to snad jen charizmatičtí herci. Mimochodem, polovina z nich hrála předtím jak v seriálu Lost Girl, tak i v seriálu The Listener. Nabízí se otázka, zda jsou tak dobří nebo jen chtěl někdo ušetřit za casting? ()

Blazkowicz

Víceméně nezajímavá vesmírná sci-fi. Je to taková lepší Andromeda, takže většinou jen interiéry, pár exteriérů a minimum vesmíru. Oproti Andromedě je všechno o level výš, ale žádná sláva to není. Firefly zmiňovat nebudu, protože jsem ho už viděl dávno a moc si toho nepamatuju, ale podle ostatních recenzích to asi bude taky podobné. Škoda rychlého utnutí a tím pádem chybějícího konce. 3* ()

ESNYR

Nějak mě to nechytlo. A protože se zase jede v záhadné záhadě která je záhadnější než záhady agenta šikuly, tak mi to může být úplně ukradené. ()

Lastsurvivor

U druhé sezóny musím přidat 4. hvězdu. Scénaristé se nebojí dělat změny, žádná postava si není jistá životem, sázky jsou o stupeň víš, jak to má v druhé řadě být. ()

Phical

Vyvedený seriál s trochu neoriginální scifi zápletkou. Musím říct, že ze začátku sem si nebyl jistý jestli má smysl koukat dál, ale když jsem začal zkoumat a viděl, kdo má natáčení pod palcem vydržel jsem a vyplatilo se! Letošní druhá serie mě odpravdu dostala. Myslím, že jakýkoli fanoušek Firefly, Stargate, či podobných fajnšmekrovských kousků si přijde na své. Ještě neodolám osobní poznámce. Torri Higginson v roli korporátního zvířete commanderky Truffault je naprosto dokonalá!! Kdykoli se jednou za čas objeví, musím říct, že si tu epizodu vždycky náramně užiju. ()

rodier

Proc SYFY plati nove a nove sracka scifi serialy kazdy rok, ktere se doziji max 2 sezon, misto toho aby napriklad zaplatili nove sezony Firefly? Dark Matter je proste shit. Hlavni hrdinove - namakani modelove s iq 200, vymazanou pameti ale okamzite dokazou ovladat veskere technologie. Dale tam jsou namakane modelky opet s iq 200 ovladajici vse. Vylezou z kryo komory po jake dobe..ale samozrejme stale perfektni trvala, uces, vyholene oboci.. Proste sracka ktera ma nejen pribeh na hovno a o nicem, ale celkove je to naprostej nesmysl. Syfy si asi mysli ze kdyz tohle predklada amikum, ze jsou uz uplne blby a myslej si ze veci ve vesmiru funguji uplne stejne jako na Zemi, neresice x dulezitejch veci nebo i detaily. Waste of time. Sem zvedavej kdy se objevi konecne poradnej scifi serial kterej nejen ze bude mit dobrej pribeh, ale najmou si nejake odborniky kteri se budou snazit alespon trosku simulovat zivot a podminky na lodi ve vesmiru. ()

Richi007

Proč se autoři raději nezaměřili na nějakou další peckovou hvězdnou bránu v novém? Tohle není, to co bych chtěl vidět, ikdyž nějaký plusy to má. Jenže tak nějak jsem si zatím nevytvořil vztah ani k jedné postavě. Možná malinko jen k té maličké. Moc hlavních postav většinou znamená průšvih. ()