Místo zločinu Plzeň

Česko, 2015, 5 h 49 min (Minutáž: 57–60 min)

Réžia:

Jan Hřebejk

Scenár:

Martin Bezouška

Kamera:

Asen Šopov

Lukáš Vaculík, Martin Stránský, Jan Zadražil, Vladimír Polívka, Berenika Kohoutová, Vladimír Kratina, Zuzana Vejvodová, Jaroslav Pížl, Barbora Kodetová, Vítek Pokorný, Václav Liška, Jana Gýrová (viac)

Šestidílný kriminální seriál Místo zločinu Plzeň sleduje práci plzeňského kriminalistického oddělení. Divákům se představí plukovník Karel Drtina (Lukáš Vaculík), šéf plzeňské kriminálky, strohý profesionál, který nemá osobní vztahy s vyšetřovateli v oblibě, a kapitán Tomáš Karas (Jan Zadražil), racionální pedant, jehož jedinou slabostí je tolerance ke kolegovi Viktoru Knappovi (Martin Stránský), který i přesto, že se rád napije, má v týmu respekt. Nejstarším členem kriminalistického oddělení je major Vladimír Šimek (Vladimír Kratina), ženský element zastupuje kapitánka Mirka Ondrová (Berenika Kohoutová), svéhlavá, ale velmi pracovitá vyšetřovatelka. Nejmladším členem týmu, hledajícím každou příležitost k tomu, aby se prosadil, je zakomplexovaný kapitán Jakub Lepší (Vladimír Polívka). Kromě nich se v seriálu objeví také Bára Kodetová, Jitka Čvančarová, Tereza Brodská, Andrea Verešová či Zuzana Vejvodová. Tým kriminalistů bude v seriálu řešit vraždu významného plzeňského podnikatele, pátrat po nezvěstných pracovnících bio farmy, hledat manželku šéfa plzeňské opery, odhalovat psychopata, který zřejmě stojí za vraždou mladé ženy, i pátrat po tom, kdo řídil náklaďák, který srazil místní učitelku. (Česká televize)

mmimma79 odpad!

Pejsek Hřebejk a kočička Bezouška uvařili dort, ze kterého musí být každému, kdo jej ochutná, šoufl. Zatímco ve světě se točí věci jako Most, Sherlock nebo Temný případ, ČT vyprodukuje obludnost, která nejvíce ze všeho připomíná normalizačního Malého pitavala. Vždyť to muselo být k smíchu už ve fázi scenáře!!! Do toho Hřebejkova nerežie, tlustá Berenika Kohoutová, která ani neumí běhat a absolutní absence jakékoliv gradace, či napětí vůbec. I nejméně vydařená epizoda Kriminálky Anděl je stokrát lepší, než tento zoufalý pokus o krimi, za který by měli jeho tvůrci skončit minimálně na 48 hodin v cele. ()

RozaF

Začalo to zajímavě a potom to šlo totálně do háje. Jediný podezřelý, ke kterému vedou všechny stopy, takže je předem jasné, že on to nebyl. Kecy, nuda a pak bum, najdenou koukáme vrahovi do tváře. Co to jako je? A motiv? Pár fotek na zdi, maska a promenování v podvazcích. Tak si to všechno domyslíme a je to. Radši půjdeme do baru chlastat a pindat kraviny blondýně do hlavy. Scénu ve výtahu nemá cenu ani komentovat, místo hrůzy jsem se cítila spíš trapně, že na tohle vůbec koukám. Třeba to příští týden bude lepší, ha ()

studentice

Po prvním díle zklamání-málo napětí, rádoby vtipné texty (nedokážu si představit, že by takto mluvili reální detektivové) a hlavně zcela nedotažený konec. U obrazovky mě držela zvědavost nad tím, kdo je tím bezcitným vrahem a oni mi ho pak ukážou, řeknou jméno a...to je všechno- žádný motiv, pozadí jeho činů atd. Čekala jsem víc, ale dám seriálu ještě jednu šanci. Přece jen je z našich luhů a hájů:). ()

huspenina33

Hodnotit zatím nebudu, těšil jsem se že skončil Labyrint ( hodně dobrý ) a začíná další krimi seriál, ale zklamaný jsem po prvním díle vrchovatě. Tohle nestojí ani za malý plzeňský, zatím. ()

Josie7 odpad!

Krimi zcela bez zápletky, to je jako pohádka se špatným koncem. Mohl z toho být desetiminutový příběh - mrtvola, chvíle vyšetřování a Zadražil, který nám na konci oznámí, kdo je vrah. A to nemluvím o další Čvančarové, protože holt asi máme jen jednu pěknou herečku, a o Kohoutové, která se na roli kriminalistky absolutně nehodí, je nepřesvědčivá, neumí hrát, pohledná taky není, má nepříjemně vysoko postavený hlas, no prostě omyl jak Brno. A vlastně - což takhle další krimiseriál z Brna? Ještě že žijeme v malé zemičce! ()

Ekdahl odpad!

BREČÍM SMÍCHY - ta závěrečná "akční" honička, kdy nejprve týpek vytasí injekční stříkačku (wtf?) a odulá postava Bereniky Kohoutové na kopýtkách se dává zvolna do pohybu s grácií sloního mláděte, se zapíše do dějin českého filmu, o tom nebudiž pochyb. Sranda to začala být už při té druhé "vraždě", kdy pachatel Dlouhé bidlo s maskou veselého tanečníka "útočí" ve sprše. Hitchcock se závistí obrací v hrobě. Faktem je, že tyto dva vrcholy jsou přerušeny cca 45 minut trvající nudou. - Doufám, že Honza Hřebejk toho ještě hodně natočí, protože to je fakt prdel. On je Honza takový anti-filmař. Chcete napětí? Dostanete nudu. Chcete erótiku? Dostanete umolousaný opak (viz. svlíkačky obou dam). A mimochodem, už ty komedie z 90. let jsou slaboučký - to budiž řečeno některým ctěným zdejším kolegům do ouška. Čili připíjím rumem Božkov na další povedený hřebejkovský taškařice, jen mě malinko hněte, že je coby koncesionář spolufinancuju. ()

hafananna

Tak tohle se fakt nepovedlo, u obou dílů jsem měla problém, abych neusnula. Zápletky ubohý, děj nula, samá vata typu mudrování Stránský a barman, případně trable Stránského s opilou matkou a vietnamským prodavačem (proč? pointa? Že by se Vietnamec v posledním díle už vytočil a šestá oběť bude mamina ;)?). Z neustálých záběrů na schodiště už se mi motala hlava. Honička na střeše zatím největší prdel. Nerada sice hodnotím, když jsem neviděla všechny díly, ale první třetina je děs, a když jsem se včera dočetla, že hlavní hvězda čtvrtého dílu má být Andrea Verešová, velká to héérečka, obávám se, že bude ještě hůř! No masochisticky to dokoukám a budu doufat, že se na krimi příště Hřebejk vykašle. ()

zdenob odpad!

Jsem moc rád, že týhle hovadině těsně předcházel Labyrint. Srovnání je totiž o to bolestivější. Tady je špatně úplně všechno. Scénář, charaktery postav, dějový zvraty, kamera, režie - nic z toho nemá náznak jakýhokoliv konceptu. Tohle napsal někdo, kdo nasbíral kriminalistický znalosti z deníků městský policie. Hřebejka trochu podezírám, že si z nás střílí. Ale spíš je to jen poslední hřebejk do jeho filmový rakve. ()

narenta

Náhodou, průměrná filmařina. Hodnicení odpad - 2 hvězdy není na místě. Dějově slabé, zápletky po dvou dílech primitivní, ale některé herecké výkony v poho - dokoukat do konce se první dva díly daly. Možná po shlédnutí dílů dalších názor změním. Ovšem oproti tomu co Hřebejk točil v devadesátkách strašná slabota. Za mně 3 hvězdy. ()

quido.morava

Někdo to tu psal - normální kriminálka. Ano, NORMÁLNÍ - a to je dnes vzácnost. Je to tak trochu návrat ke stylu českých kriminálek 50.-60. let: nic tu není "černobílé", žádní geniální a spravedliví šéfové policejních oddělení, neprůstřelní super-policajti v terénu a proti nim hulvátští zločinci bez soucitu a morálky, žádné zbytečné střílečky a výbuchy jen pro efekt, žádné zběsilé honičky pro nic za nic, žádné psychopatické motivy a záhadné zápletky - všichni jsou tam lidi, se svými životy, povahami a neduhy. Scénáři by sice slušelo trochu svižnosti (za to ubírám bod), ale kvalitní Hřebejkova režijní rutina to do jisté míry vyvažuje. Solidní, pěkné a sympatické. Hodnotím po 2 dílech a doufám že to další díly nepokazí. ()

sam.uel odpad!

Nerad hodnotím seriál po prvním díle ale jelikož jich u téhle perly víc absolvovat nehodlám udělám výjimku. Trapnej příběh,nulový napětí,tragický dialogy nesympatickejch postav ...no myslím že víc nemá cenu to komentovat,dno kriminalistickejch seriálů je zas o něco níž. A nepřečíst si že to měl režírovat Hřebejk,myslel bych že je to práce netalentovanýho studenta prvního ročníku FAMU . ()

elery

Není nutno srovnávat se zahraničními vzory. I v domácí konkurenci naprostý propadák. Česká televize vyhodila spoustu peněz. To tam nemají nikoho, kdy by jasnou nekvalitu poznal už podle prvního scénáře? A panu režisérovi jako by byl celý seriál ukradený. To byl možná ten největší zločin... :) ()

lineker

První díl mne dost zklamal, ale od druhého bych řekl, že seriál má vzestupnou tendenci. Momentálně ho lze označit za průměr české televizní krimi tvorby. Stejné hodnocení s odpadem "konverzačních" slátanin TV Prima a Nova je opravdu hodně mimo. ()

Peregrina

moc mne to mrzí, ale tohle nezachrání ani Vaculík...moje milovaná Plzeň je tam jen tak v pár scénách - hlavně Bartoloměj, tramvaje, ale příjde mi to spíchnuté horkou jehlou..jakoby Hřebejk nevěděl, co s tým....levá ruka neví, co dělá pravá. Bereniku Kohoutovou jako ostřílenou policajtku, ježiši...to je jako obsadit Lady Gaga do Sophiiny volby :-) příšerný, strašný, neskutečně blbý.....ale dávám jednu hvězdu za herce, co se tak snažili... ()

vasosak

Nevidím kvalitativní rozdíl mezi tímto seriálem a Případy 1. oddělení. Odpadovou hysterii tudíž nechápu a dávám tři hvězdy. Hodnotím po zhlédnutí jednoho dílu, jak je zde v módě. ()

SaintMichael

Hodnotím až po shlédnutí všech dílů. Velkým nedostatkem je, že těch dílů je opravdu málo. Když jsem si na hlavní hrdiny zvyknul a celkem si je i oblíbil, tak už byl konec. Při prvním díle mi tam neseděla především Berenika, která se mi na roli kriminalistky fakt nezdála, ale postupem času už to bylo OK. Rozhodně nesouhlasím s tím, že by to byl odpad. Pravda je, že ten název opravdu není moc dobře zvolený, vždyť ta Plzeň se tam zase tak moc neobjevuje. Zajímavé je obsazení většiny vedlejších rolí komparzisty nebo málo známými herci. Možná to byl záměr a nebo snaha o snížení rozpočtu, kdo ví. ()

ditri

Klasicka krmini - nic vic nic min. Jedine co bych serialu vytknul je nazev odkazujici na velmi uspesnou a prokazatelne kvalitni nemeckou fransizu a pomerne nudne ceske rekvizity ze kteych potencial nevytriskas ani kdyz to odpalis jako Strach. Jedna se o kalsicky staveny krimiserial bez psychoseriovych maniaku kteri vrazdi jen pri protnuti orbity marsu s jeho mesicem a nechavaji za sebou stopy v podobe nanoinkoustove popsanych lakmusovych papirku. Klasika cisty styl, zadne odkazy na vysokou politku (kterou vesmes v realu stejne delaji prizemni lide a i ten serial typu Bron je zbytecne adoruje), zadne nesoumerne zapletky kdy nekdo obycejnym spektrometrem ktery by neobstal ani v tadzikistanskem vyzkumnem ustavu analyzuje vzorky fragmentu molekul z usnich tamponu udajneho vraha..... 31%? uff to je vylozene hate...davam petku hipsterum natruc ti at si sjedou manyrstickou prvni linku True detective - protoze tu druhou hejtuji taky...ano chapu malo mrtvych jelenu v uvodu... ()