Atraktivní manželka šéfa plzeňské opery Renata Kormannová se nevrátí domů. Nedá o sobě vědět ani v příštích dnech a plzeňské kriminální oddělení zahájí rozsáhlé pátrání. Na úvod pátého dílu Návrat staré lásky televizního kriminálního seriálu Místo zločinu Plzeň se pohřešuje atraktivní Renata Kormannová. Kapitán místní kriminálky Tomáš Karas a jeho kolegové pátrají po zmizelé manželce šéfa plzeňské opery. Než objeví její zahrabané tělo v nedalekém lese, zjistí, že Renata vedla dvojí život. Na jedné straně reprezentovala významného manžela a na straně druhé si přivydělávala jako eskort servis. V této souvislosti znala i členy drogové mafie a dle nejednoho svědectví Kosťu Ševčenka svým udáním dostala do vězení. Jenomže Kosťa se po odsezených letech dostal na svobodu, a právě on se mohl mstít a zavraždit Renatu. Kriminalista Viktor Knapp má v tomto případě nelehkou úlohu, protože z Německa se vrací jeho bývalá přítelkyně Bára a právě ona je podezřelá ze spolupráce s Kosťou. Viktorův přítel Leoš patří mezi podnikatele v zábavním průmyslu a snaží se ochránit Viktora před nebezpečím, které Bára reprezentuje. Bára se však snaží přesvědčit Viktora o své bezúhonnosti. Kosťa je nakonec za dramatických okolností zatčen, ale z vraždy Renaty Kormannové není usvědčen. Je mu však prokázána snaha obnovit dealerskou síť prodeje pervitinu a jeho výrobu. Usvědčená je i Bára jako jeho nejbližší partnerka, a Viktor ji nehodlá krýt. Na stopu vraha přivede kriminalisty fotka bulvárního fotografa. Renata Kormannová doplatila na svůj dvojí život. (Česká televize)

Bohdy67

Bohužel, po dobré čtvrté epizodě se vracíme zpět do "Plzně" mezi nuly na druhou... Plus dílu jsou vtipné hlášky, velky mínus samotný případ, ve kterém ani na konci není vysvětleno proč??? Domyslel bych si nešťastnou náhodu, ale tak jako tak, diletantismus s "odklízením" mrtvoly, která by se ve skutečném světě v případě ohrožení těchto VIP lidí jistě nikdy nenašla je do očí bijící... Průměrný díl podprůměrného seriálu... ()

jungewolf

Soudní lékařka J.Barešová(B.Kodetová) perlí: "A dál? Myslím,že zemřela na hřbitově, tak kolem půlnoci. A vrahem byl dvoumetrovej blondýn s jizvou na bradě." **Majitele bordelů J.Bosáka hrál známý brněnský herec Igor Ondříček. Ilonu Brukovou, asistentku+milenku J.Kormana staršího(Z.Maryška) hrála Iveta Jiřičková. Báru Holkovou hrála modelka Andrea Verešová. ()

Lykos

U tohoto dílu se vážně nedokážu přenést přes jako ruský přízvuk Matouše Rajmonta. Verešová zněla víc rusky než on. Opět taková divná splácanina. Případ je vyřešen díky fotkám v Blesku, ne že by snad policie na něco přišla. Jedno copa a třikrát tuten je vážně slabý pokus o nápodobu místního dialektu. ()

Jara.Cimrman.jr

"Ještě jedna takováhle prominentní vražda a příští rok Vás pozvou do Star Dance." Plzeňští kriminalisté mě tentokrát poprvé celkem pobavili. Konečně jim totiž z úst začali občas skákat tuteni, japati a podobně, což mi dosud chybělo. I jinak mě to propojení politiky, bordelu a perníkové cesty celkem bavilo, protože žádné neodpustitelné kriminalistické fauxy ani pasy tentokrát nenastaly, dámské obsazení mě svými zevnějšky potěšilo a ukrajinská Kosťa nostra je nakonec taky slušný vtípek. ()

otík

"Co je to česká celebrita?" - "Druhá odmocnina z nuly." :-) Asi nejvtipnější a nejzábavnější hláška celé série. Mafiánec Kosťa se vrací z lochu na svobodu a hned je v plzeňském podsvětí horko. Je nalezena zavražděná bývalá super eskortnice, brzy nato se stanou další dvě vraždy, policajti se mohou uchodit a pořád nic. Brzy se však karty obrátí a pár nepěkných pravd vyjde najevo. Ucházející díl, ve kterém překvapí účast modelky Verešové a její peněz chtivá panička, která zapletla už dříve a plete i teď hlavu vyšetřovatele Viktora. Průměrný díl v rámci podprůměrného seriálu. ()

• Vězení z počátku epizody je Věznice Plzeň, označována jako věznice Bory. V období totality byla proslulá pro fyzické týrání a vraždy vězňů. Je největší věznicí v České republice. Do provozu byla uvedena v roce 1878. (sator)