Darček

• Slovensko Záhadné dary (viac)

Simon (Jason Bateman) a Robyn (Rebecca Hall) sú mladý manželský pár, ktorých život sa odohráva presne podľa plánov a predstáv. Až do dňa pokiaľ stretnú Gorda (Joel Edgerton), Simonovho dávneho známeho zo strednej školy. Od tej chvíle sa ich život začína pomaly ale isto rozbiehať po desivom a šialenom tobogane. Po niekoľkých ďalších náhodných stretnutiach Simon a Robin začínajú byť z Gordonovho chovania a slov znepokojení. A navyše sa začnú objavovať záhadné dary, vďaka ktorým sa začnú objavovať podivné tajomstvá z minulosti. A Robyn sa tak nie len dozvedá znepokojivú pravdu o tom, čo sa odohralo pred dvadsiatimi rokmi medzi Simonom a Gordonom, ale predovšetkým stojí pred nečakanými otázkami. Ako naozaj poznáme nám najbližších ľudí? Je dávna minulosť navždy už len minulosť? (Barracuda Movie)

Franc1s

Ano ano! V co jsem doufal, tak se z toho i přesně to vyklubalo. To se jednou přestěhujete, a na haluz potkáte bývalého spolužáka. A on vás tak rád vidí, že dostane nějakou tu drobnost od něj a na oplátku ho pozvete na večeři. No ale není všechno zlato co se třpytí... A postupně vyplouvá něco ze společné minulosti. Zajímavé zvraty nechybí, rozuzlení a finále stojí za to.. Za mě ano!! 8/10 ()

Kingjiri

Joel Edgerton se ve svym debutu ukázal jako schopnej schopnej režisér i scénárista. Scénář je hravej a zaujme povedenym střídánim žánrů a sympatií k jednotlivejm postavám. Začátek se nese v duchu stalker thrilleru, kterej po "stáhnutí" Gordona ze scény pokračuje jako psychologický konverzační drama proložený pár lehce hororovejma scénama a končí se opět lehce thrillerově. Zajímavá je taky práce s charekterem postav, takže nelze určit jasnýho záporáka a všechno rozhodně neni tak, jak se na začátku zdá. Daří se vyvolat i zvědavost, co se vlastně v minulosti mezi Gordonem a Simonem stalo, což při odhalení neni sice nic objevnýho, ale příběh od tohohle momentu pokračuje jinak, než si leckdo bude myslet. A uplně nejlepší je napínavá atmosféra, kterou dotváří "pomalejší" kamera v hororovějších scénách, nejednoznačný vyznění některejch scén a hudba. Uvítal bych trochu víc akce (stalkerskejch prvků) a jednoznačnější závěr, jinak však nemám zásadní výhrady a někdy si určitě dám další projekci. ()

BaruM

Napínavý děj, musela jsem sledovat každou vteřinku. Stejný námět už jsem viděla dříve, ale tento film je mrazivě dobrý. ()

neo93

Napínavý thriller, který otvírá staré rány z minulosti. Spokojení manželé Simon a Robyn začínají žít svůj život v novém domě, kam se právě nastěhovali. Po náhodném setkání s bývalým spolužákem Gordem ze střední školy, se věci dají do pohybu. Na to, že jsem příliš nevěděl, o co jde, tak jsem byl napnutý po celou dobu sledování filmu. Bylo to zásluhou skvělé kamery, která mě připoutala k obrazovce a nepustila, chytrému a podařenému scénáři, který se v jednom momentě obrátí a naprosto změní v něco úplně jiného, tak i výbornému ústřednímu hereckému triu. Joel Edgerton to celé zvládl perfektně natočit s pomalu budující atmosférou, což se poslední dobou příliš často nevidí a za to si určtiě zaslouží respekt. ()

chaturga

Dokonalý thriller s neuvěřitelně silnou atmosférou. Tohle se má stát každému člověku, který vědomě ubližuje jiným a ještě si myslí, že si za to můžou sami. Neuvěřitelně nervy drásající hudba při rozuzlení mi zůstane v hlavě tak asi 92 let. ()

Acrobat

Aké dary ti priniesť Pane máme ? Určite nie tie od Edgertona. A určite si neprajem aj ja ďalší film od neho v takomto tempe duchu postáv a fantázmagórie. Späť do ringu Joel a makaj. (videné 04.12.2018, JOJplus) ()

mira.l

Z těch 4 hvězdiček tvoří asi dvě hodnocení Rebeccy Hall, já jí prostě můžu, začíná mě bavit pozorovat její mimiku:). ()

DavidWebb

Ten povyk okolo tohto fliku moc nechápem. Mne to až také zaujímavé neprišlo a to ani príbehovo ani filmársky. A ani scenár sa mi nezdá príliš chytrý. Odhliadnuc od toho, že vo výsledku si Simon uštedril takmer všetky rany sám, tak čo vlastne Gordon získal? Ak by bol chlapec jeho, tak Simon mohol ísť s dôkazmi na políciu a Gordon sedí v base na pekne dlhý čas. Ak by nebol jeho, tak by sa s ním (so Simonom) maximálne rozviedla manželka a ten by si následne našiel novú prácu a zariadil si nový život. Takže? Skôr nie. Toto ma nijako neohúrilo. 40% ()

pushover

S mysteriózním thrillerem to nemělo nic společného, ale vcelku povedené psychologické drama, když se člověk prokouše pomalým začátkem. ()

JimDeNiro

Vynikající psychologické drama se sklony k thrilleru. Vůbec jsem takovej nášup nečekal.. Snad jen ten konec mohl být více psychologicky destruktivní... Proto možná není z mé strany plnej počet.. Ale jinak je film opravdu vynikající... 80% ()

Oudee33

Moc dobře zpracované drama s hutnější atmosférou, která se nebojí ani prvků hororu. De facto chytne a nepustí... Navíc dobře zasahuje temnější stránky mysli a nutí člověka přemýšlet. Ideální... Po tom co jsem shodou okolností stihl Edgertona během chvíle v Black Massovi a tady (...zde navíc v převážně jeho tvorbě) si myslím, že mu věnuji větší pozornost. 80%. ()

boo-boo

Nenápadný malý film, ktorý vyslovene klame telom a po rozložení figúr a naznačení zápletky sa rozbehne úplne iným smerom, než naznačoval. Účelový minimalizmus je pre dobro veci - miesto zbytočných vysvetľovačiek a šťavnatých zúčtovaní, ku ktorým bývajú filmy z tohto rangu náchylné, nám Edgerton sevíruje titulky. Lebo vie, že všetko podstatné už povedal a divák si to len v hlave musí usporiadať a urobiť zopár neľahkých rozhodnutí sám. ()

Sharles

No až tak mi tento film nesadol. Joel a Jason hrajú dobre, o Rebecce sa to však povedať nedá. Atmosféra je vcelku dobrá, tak ako aj centrálna zápletka. Film podľa mňa však padá na uveriteľnosti. Všetko je to také... filmové. Klišé sa tento film takisto nevyhol a úprimne ich je tu hóójne. Záver prekombinovaný a prehnaný. Nemal som pocit, že by sa niečo takéto mohlo v skutočnosti stať. Film má však aj silnejšie momenty, ako napríklad scéna na parkovisku, ktorá sa mi veľmi páčila. ()