Rapl

Česko, (2016–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 58–70 min)

Réžia:

Jan Pachl

Scenár:

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Jan Dolanský, Dana Černá, Jiří Vyorálek, Aneta Krejčíková, Stanislav Majer (viac)

Svojrázny policajný vyšetrovateľ major Kuneš, sa dostane do fyzického konfliktu s priateľom svojej bývalej manželky a hrozí mu odchod z polície. Riešenie pre neho nájde jeho vysoko postavená nadriadená a uprace ho na stáž do odľahlého pohraničného vidieku. V skutočnosti sa od neho očakáva, že sa mu podarí objasniť dva roky starú vraždu policajtky Wágnerovej, ktorej vyšetrovanie uviazlo na mŕtvom bode. Kriminalita na pohraničí je veľmi vysoká - pašovanie, výroba drog, pytliactvo, prostitúcia. Kuneš musí riešiť jeden prípad za druhým a k prípadu, kvôli ktorému sem prišiel, sa dostáva až po čase, náhodou. (RTVS)

Recenzie používateľa otík k tomuto seriálu (17)

Rapl (2016)

V celém kontextu výtečný seriál s tak trochu obyčejně neobyčejným poldou, s jeho radostmi i starostmi a poněkud pošahaným okolím. Velká jízda - teda platí pro první sérii, druhou jsem zatím neviděl. ()

Série 1 (2016) (S01)

Zatím není s čím srovnávat, ale první série má vysokou úroveň, každý díl má co nabídnout a žádný díl nezklamal. ()

Nástřel (2016) (S01E01)

S drsným poldou hurá na hory aneb jak pražský kriminalista průser udělal a do hor ho vedení zašilo. První případ ovšem Kuneš vyřeší lousknutím prstů, protože si stačí dát pět a pět dohromady a máme tu pachatele. Na rozjezd dobré, ale asi jsem čekal víc. Čermák výtečný a super vtípek na promítaný film v místním kině s názvem Gangster Ka. ()

Křížová cesta (2016) (S01E02)

Zajímavý případ vraždy kněze a krádeže obrazů. Mezi kolegy to vře, začíná se zlehka rozplétat případ, kvůli kterému je Kuneš zašit do hor a k tomu se ke konci dílu ukáže, že milenec paní Kunešové nebude žádný andílek. Díl, který je malinko lepší než první díl a rozhodně je to dobrý krimi díl. ()

Smrt na lovu (2016) (S01E03)

Na začátku dílu dostane Kuneš totální nakladačku od posluhů milence jeho manželky, pak už se věnujeme pátrání po vrahovi hlavního revírníka na honu. A ke konci přijde opět trochu osobní Kunešovi roviny a to rozhodně není ke škodě. Další díl, který potěší svou kriminalistickou stránkou a také tím, že detektivové se zžívají a začíná vznikat jakési pouto. ()

Bludný kořen (2016) (S01E04)

Kuneš si v tomto díle vyřídí osobní věci s milencem své manželky, pak ale veškeré úsilí věnuje společně s kolegy hledání vraha žen, které jsou brutálně zavražděny a umístěny v podivných polohách na podivných místech. Celé pátrání se pak propojí s hlavním případem, kvůli kterému je Kuneš v horách. Ne všechno však dopadne tak, jak by to Kuneš očekával. PS: trošku mě zaráží, že zatímco divák už dávno ví, že sadistický vrah žen nemůže být vrahem ženy, po jejím vrahovi Kuneš v horách pátrá, nechá scénárista všechny detektivy si myslet, že ho konečně chytli. ()

Zatmění (2016) (S01E05)

Na začátku dvě a půl mrtvoly, pak pátrání a přímý útok Kuneše na kapitána Gregora. Výslech a přiznání. Mazec. Tento díl výrazně posouvá dějem, není extra napínavý, ale je výborně napsaný. ()

Oheň (2016) (S01E06)

Spíše průměrný případ, ale pořád Kuneš to zachraňuje. Vyjede si se svou dcerou na hory a tam se samozřejmě odehraje mord, který si zaslouží vyšetřit. A Kuneš se svým parťákem Muchou to vyřeší s naprostou grácií. Hezká, ale smutná role pro Barboru Vágnerovou. PS: scénárista buď v životě nebyl na školní akci nebo je úplný magor. Už někdo zažil, aby když na lyžáku uhoří jedna z pedagožek, aby se pokračovalo dál, nemluvě o tom, že vyhořela chata pro ubytování? Tady jste pane Pachl těžce přestřelil, tohle byla blbost nad blbosti. ()

Krvavý revír (2016) (S01E07)

Hodně dobrý díl, ve kterém se nám Lupínek ožení, na scéně se opět objeví Gregor s kágébékágem Vaculíkem, který má políčeno na šéfa kriminálky. Mezitím v železech umrzne postarší hajný a případ pro všechny je na světě. Slepičková se do toho zaplete více, než je zdrávo a celá parta má co dělat, aby včas odhalila pachatele a zachránila Slepičkovou před věčnou cestou do zamrzlých lovišť. Dílu nechybí napětí, ale ani chytře použitý humor. Super. ()

Agent (2016) (S01E08)

Naprosto parádní díl, který je sem tam vtipný (mobil vedle hovna), ale hlavně je výtečně napínavý a rozplétá dění kolem Gregora. Bohužel pro něj. Příběh kolem drog je také nosný, takže tentokrát zcela poctivá plná kalba procent. ()

Amok (2016) (S01E09)

Kuneš udělá na začátku pořádek v rodině a pak už se ujme případu zavražděného celníka v chatové oblasti. Brzy objeví podezřelého, ale ne vše do případu přesně zapadá. A to je práce pro policejní oddělení a tentokrát i pro Slepičkovou. Dobrý krimi díl, jen škoda toho smutného závěru. ()

Black Jack (2016) (S01E10)

Kunešovi se v autě zabila bývalá manželka se svým přítelem, Kuneš to řeší chlastem. Je však třeba se postarat o svou dceru a vyřešit případ dvou mrtvol, podvodu v kasině a ztracených 200 000 Euro. Kunešovi se do toho všeho trochu zaplete starý případ zavražděné Vágnerové, ale divákovi to nic nového v tomto případu nepřinese. Další z řady dílů, který je dobrý, napínavý, ale také v rámci příběhu průměrný.Snad jen maličkost, že dcera Kuneše objeví doma po matčiném příteli v krabici od bot pěkný balík peněz. ()

Tichá voda (2016) (S01E11)

Malinko překombinovaný díl, kde se snad kromě Vágnerové řeší všechno. Nový případ se zubařem, jeho ženou i neženou a další nevinnou postavou, bedna vyplavená z přehrady, Kunešova dcera absentující ve škole i Lukas, brácha hlavního šéfa. Na to, že do konce série zbývají dva díly, je toho hodně k vysvětlování a vyšetřování. Jsem zvědav, jak se s tím scénárista vypořádá. ()

Zdař Bůh! (2016) (S01E12)

Vše je rozpleteno, záporák odhalen, téměř vše vysvětleno. Už chybí jen ten případ Vágnerové, na který se jaksi v posledních dílech zapomnělo. Díl, na který jsem se hodně těšil a nic úplně úžasného nepřinesl. Nevadí, i tak spokojenost. ()

Zimmer frei (2016) (S01E13)

Pěkný díl na závěr, vrchol seriálu. Všechny cesty se uzavírají, případ je vyřešen, Lupínek vyžehlí problémy své manželky, Kuneš zůstává se svou dcerou i v rajónu a případ Vágnerové je také bohužel pro Rohana v tajnosti uzavřen. Krásná tečka za tím naším případem. ()

Exekuce (2019) (S02E01)

O co pomalejší rozjezd, o to snad více napětí a terna v dalších dílech. První díl je spíše humorný, snaží se budovat atmosféru a nechává sem tam Kuneše pořádně zaperlit. Drobný případ nebyl úplně špatný, děj s Željkem taky ušel. Uvidíme, co dál. ()

Operace Ofsajd (2019) (S02E02)

Další z řady zcela průměrných krimi případů, bohužel tu tentokrát chybí nějaká ta raplovina. Na druhou stranu Kunešova alergie na plíseň stojí zato. Závěrečná scéna přeci jen dodala celému dílu lepší světlo a navnadila na třetí díl. Druhá série jaksi začíná hned od začátku zaostávat za originalitou jedničky a začíná se řadit mezi průměrné krimi seriály. ()