Kuneš se zabydluje v Ústí a současně řeší svoji bezútěšnou finanční situaci. Společně se svými kolegy se snaží proniknout do prostředí ústeckých neonacistů. To, co se původně zdá jako náhodný důsledek hromadné bitvy dvou skupin fotbalových „ultras“, je ve skutečnosti úkladná vražda. I Rohan je zcela ponořen do svojí obsese Željkem. Informátor Željkovi zabaví telefon a tím ho odřízne od světa. Msta na sebe nenechá dlouho čekat. (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

"Internet je něco jako vesmír. Akorát mnohem víc nekonečnej. A místo hvězd jsou tam tuny porna." Rapla Kuneše mám rád, takže lekce z internetu či jeho splývání s davem jsem si užil. Tím pozitiva končí, protože Adolfovi potomci byli trapní, vloupání do skříňky se tvářilo legálně, machrování poručíka Slepičkové na zmláceného svědka zavánělo parodií a Máchovo zatýkání na kole ("Halt! Polizei.") snad ani nechci komentovat. A nevíte, za co hraje ten Pelta? ()

huspenina33 odpad!

Tak tohle bylo horší než první díl. Kde je atmosféra první řady ? Viki Cabadaj jako vůdce nácků ( kde hraje naprosto příšerně, celou dobu vystřeluje slabiky jako zpravodaj Novy ), polykající rybí tuk místo cyankáli??? Proč bydlej na plesnivý ubytovně?? Pitva??? Starý ohraný vtipy se zvracejícíma a omdlévajícíma studenty. Mácha na kole?? Atd. NESTOJÍ TO ZA NIC ()

otík

Další z řady zcela průměrných krimi případů, bohužel tu tentokrát chybí nějaká ta raplovina. Na druhou stranu Kunešova alergie na plíseň stojí zato. Závěrečná scéna přeci jen dodala celému dílu lepší světlo a navnadila na třetí díl. Druhá série jaksi začíná hned od začátku zaostávat za originalitou jedničky a začíná se řadit mezi průměrné krimi seriály. ()

sorrow

Sepp, Sepp, kde jen jsem se s tím Seppem už setkal, no ano, v seriálu Vlak dětství a naděje před 30 lety, kde tohoto nácka ztvárnil Vladimír Javorský. I to jméno pro Viky Cabadaje byl p. Pachl líný vymyslet, až tak to pokračování Rapla odflákl. Myslel jsem si, že ten první seznamovací díl byl snad nějaký úlet a vše se vrátí do správných kolejí, pak zjistím, že druhý díl je ještě větší úlet. Celá jáchymovská kriminálka (Rohan, Kuneš, Lupen, Slepice a Mácha) se jen tak přesune do Ústí (do té doby tam asi kriminálku neměli), dokonce už je tam i jejich patolog. Všichni bydlí na rozpadlé, plesnivé ubytovně, všichni nadávají, ale všichni zůstávají. Rodiny kriminalistů už se zde neobjevují, protože Rohan si od staré potřebuje odpočinout, Krejčíková od Lupena nechce bydlet v plesnivé ubytovně, dcera Kuneše studuje v zahraničí, Ježkovou už Kuneš také zatratil, proč? Aby bylo možné servírovat pořádné případy a nemuseli jsme se zdržovat rodinnými trampotami hlavních hrdinů? To by šlo, ale to by zde musel být ten zajímavý případ, který jsem zatím ani v jednom dílu neviděl. Partička kriminalistů se spíše začíná chovat jako parta totálních imbecilů, kdy Rohan se upíná jen na Željka, Kuneš jen chlastá, hulí a dluží, Mácha má všechno na praku a na místě činu ho nejvíce zajímá, aby si zajezdil na kole (z toho má malé Vánoce). Těch stupidit v obou dílech bylo nepočítaně, ale jedna mě obzvláště pobavila, jak si vykartovaný fotbalista Šlapka sedne po svém vyloučení na lavičku domácích vedle trenéra a začne si přelévat vodku do své lahve. Jo, tohle přece fotbalisté dělají pořád, že si nosí vodku přímo na hřiště na zápas v originálním balení a teprve pak vše maskují přeléváním do své lahve. Scénárista nám to prostě musel ukázat, aby i ten největší hňup pochopil, že ten fotbalista fakt chlastá. Pane Pachle, to opravdu nevidíte, jak moc stupidní to je??? ()

G04T

Supr epizoda až na tu závěrečnou hudbu, byla strašně otravná a vůbec se do scény s vysypavanim mrtvoly nehodila, no co už. Dobry námět stejně jako jeho zpracování. Začátek hodně temný, po kterém se celá epizoda skvěle rozjíždí! Kuneš v tomto díle konečně chytí nějakého rapla, když se ho pro něj v tu chvíli neskutečně otravný Lupen ptá, jestli má alergii. ()

• Policie objeví na webových stránkách Ultras fotografie z bitky, kde došlo k vraždě, aniž se snaží zjistit, kdo ji fotil, případně jej vyhledat a dostat z něj tak důkazní materiál. (sator)
  • Figurínu, kterou Kuneš (Hynek Čermák) přivlekl na kriminálku z patologie, pojmenoval paní Knechtová. Knecht je patolog (Cyril Drozda). Slovo „knecht“ je však z němčiny a znamená sluha. Figurína měla posloužit k demonstraci toho, jak došlo k vraždě. (sator)
  • Ultras sledují v televizi záběry z dokumentu o Norimberském procesu. (sator)