Film 8 Mile není autobiografickým příběhem, ale je jím volně inspirován a na hlubší vazbě s rappovým zpěvákem Eminemem mu dodává i fakt, že v něm Eminem, až s překvapivou bravurou ztělesnil hlavního hrdinu Jimmiho. Zachycuje jen kratičký úsek v životě dospívajícího chlapce, bojujícího o vítězství v rappové soutěži. Je situován do Detroitu, kde Eminem skutečně žil, do bezútěšné čtvrti chudinských karavanů a zchátralých domů, kterou od bílé části odděluje rovná, nekonečně dlouhá ulice s názvem 8 Mile. (oficiálny text distribútora)

Rocky88

Ačkoliv jsem nečekal žádný zázrak, tak to bylo ještě horší. Příběh absolutně o ničem, básničky svou trapností trhaly uši. Za zmínku stojí posledních 10 minut (básničkový souboj) a ústřední song (Em má výborných songů spoustu, ale Lose Yourself je majstrštyk). ()

JohnRambo

Lose Yourself je vynikajúca pesnička ktorá filmu veľmi pomohla. Nebol to žiadny trhák ale Eminem sa predviedol ako dobrý herec. Dojemný príbeh bieleho rapera ktorý sa chce presadiť je prekvapivo dobrý. ()

Amroth666

D.E.T.R.O.I.T. is not dead! Po letech již srdcová záležitost. Typický příklad amerického snu, který se stal realitou. ____ OST 5/5 ____ Anglicky ____ ()

moviefreak

Za: hlavný predstaviteľ (dobre sa zahral:), prostredie, jednoznačne hudba ako aj battly Proti: jednoduchý sto krát videný dej Naj scénka: ponižovanie súperov veršami:) ()

laik_60

Nebol som zvedavý na chlapca, vyrastajúceho v chudobnej štvrti medzi černochmi. Bol som zvedavý na Enimena, žiaľ, užívať som si ho začal až od pasáže, kde počas desiatovej prestávky sa dal na obranu rapujúcej robotníčky. Vrcholilo to záverečným súbojom rapperov v klube 8 míla, No a Enimenovu "Oscarovku" až v titulkoch na záver. Ale aj tak dávam 4 body . A tú pesničku máte tu :) ()

tomtomtoma

Kvalitně udělaný film s banálním a klišovitým příběhem o cestě ven z chudinské čtvrti amerického velkoměsta. Nemohu říci, že by mě zajímala hudební produkce Eminema a rapu jako celku. Rap nepovažuji za životní styl a rapery považuji především za pozéry, kteří se snaží vystupovat jako drsní gangsteři a s velkým křikem plivají na všechno kolem sebe. Život v chudinské čtvrti není nejsnadnější a určitě jsou jedinci stále sráženi dolů svým okolím při snahách o vymanění se z tíživé a depresivní situace. Hlavní postavou je Jimmy 'B-Rabbit' Smith (Eminem), který se s opovržením dívá na svět kolem sebe, uvědomuje si vychloubačné a zbytečné řeči svých přátel a postupně se stylizuje do nejtvrdší postavy, která vše zvládne svojí vlastní hrdou cestou. Jistě, při takovém uvědomění, už měl být dávno pryč ze situace, díky níž pohrdal všemi ve svém okolí. Další postavy: Rabbitova zoufalá matka Stephanie (zajímavá Kim Basinger), neschopná správného rozhodnutí, Rabbitův nejlepší kamarád David 'Future' Porter (Mekhi Phifer), snažící se popostrčit kamarádův talent, Rabbitova známost Alex (Brittany Murphy) se svojí vlastní vizí cesty ven, Rabbitova parta přihlouplých a neškodných kamarádů Cheddar Bob (Evan Jones), Sol George (Omar Benson Miller) a DJ Iz (De'Angelo Wilson), vychytralý Wink (Eugene Byrd), snažící se přiživit na každé cestě nahoru, líný přítel Stephanie Greg Buehl (Michael Shannon), Rabbitova malá a nevinná sestra Lily (Chloe Greenfield), či hvězda konkurenční rapové skupiny Papa Doc (Anthony Mackie). Těžké životní podmínky, které formují naše dospívání a kroky do života, nechci zlehčovat. Ale tenhle romantizující pohled na těžkou cestu vzhůru rapové hvězdy není pro mě tím, co bych náležitě ocenil. A především tomu uvěřil. ()

C0r0ner

Klasický životopisný příběh (poslední dobou jich vidím nějak zbytečně moc), který je ovšem ještě "okořeněný" dementním rapem, což je pro mě opravdu děs a hrůza a bandou charakterů, jejichž průměrné IQ se pohybuje někde kolem sedmdesáti. Takže dohromady nic pro mě. 30% ()

danecek24

60. Zlatý Glóbus za rok 2002 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "Lose Yourself" - Hudba a text Jeffrey Bass, Eminem (Marshall Mathers), Luis Resto ()

kvasiva

Film asi nebude pro každého. Ačkoliv nejsem kdovíjaký fanda Eminema nebo hip-hopu obecně, tak se mi film líbil. Moc podobných určitě není, takže zajímavý a originální námět. Možná by mě zajímalo, co vše byla pravda a co dodali scénáristi, ale každopádně to asi taky neměl lehký se vypracovat do nynější pozice. P.S.: Píseň - "Lose Yourself" zasloužený oscar! ()

zette

Celkem utrpeni pro cloveka, ktery nema s rapem nic spolecneho. Velmi jednoduchy pribeh. Cas od casu ve filmu zazni nejaka ta hlaska, najde se i zajimava postava, ale jinak nuda a ve filmu se nic moc nedeje... Druhou hvezdicku pridavam za periferii Detroitu, tohle mesto me nikdy nudit nebude. Myslim, ze kdyby se rezie ujal Danny Boyle (jak se planovalo), tak film okoreni daleko lepsi atmosferou, skoda. ()

PROCESOR

Z jeho muziky nejsem odvařenej, ale jestli vyrůstal v takovém prostředí, tak už se nedivím, že jeho image je taková. Jak už bylo řečeno, nejde o autobiografii, ale i tak prosadit se v čtvrti, kde jste menšina chtělo určitě víc než jen trochu štěstí a za to má můj respekt. Ocenění-Oskar za písen ()

Juto

Filmári odviedli vynikajúcu prácu, vďaka čomu sa táto príbehová línia založená na živote Eminema javila ako skutočná. Aj keď nejde o stopercentne presný dokumentárny film, ako napríklad niektoré filmy s rapperovou tematikou, ktoré v tom čase vychádzali. 8/10 ()

WolfR

Eminem vypráví svůj příběh o tom jak těžce se musel drápat na vrchol.A je to sakra zajímavé! A za doprovodu skvělého rapu! Navíc Eminem je překvapivě dobrým hercem! 4 hvězdy. ()

majo25

Eminem vo svojej vrcholnej sláve, na vrchole popularity. Tie časy sú už dávno preč, dnes sa už pod ním zľahla zem a ani pes po ňom neštekne. Rep má ďaleko od spevu a je mi je mi úplne u zadku...a je jedno, či ho má na svedomí čierny alebo biely. Hudobné vsuvky vo filme sa tiež nedali počúvať a musel som to pretáčať. Na obhajobu Eminema slúži to, že jeho videoklipy mali aspoň humor a nenudili. A v tomto filme bol prekvapujúco vierohodný. To prostredie okolo už menej. Chce sa to tváriť príliš kúúlovo, ukázať skutočnú tvár špinavej štvrte plnej looserov a štetiek a pritom tlačí silne na pílu. Nič mi to síce nedalo, ale na druhej strane ani nenudilo, takže slabšie 3 hviezdy sú tak akurát. ()

BoXBe

Mám 8 Mile v kategorii filmu, na kterém vidím spoustu nedokonalostí (počínaje jednoduchým scénářem vykrádajícím Rockyho), ale který jako celek vytvoří v posledních dvaceti minutách přesně ten dojem, o který mu od začátku šlo, včetně skvělé Lose Yourself na závěr a jinde nevídaných "battles" v Shelter. V tomhle je film extra dobrej, a díky tomu u mě obstojí pokaždé, když ho vidím. Nemluvě o žhavé Brittany Murphy. ()

FrankSusta

Jestli něko jen naznačí, že těch pět hvězd dávám jenom proto, že jsem mladý delikvent a že nerozumím filmům as jde mi jenom o rap... tak s tím sice nic neudělám, ale budu smutnej. Protože jste asi úplně mimo. Rap je jeden z mála hudebních žánrů, co se mi ve většině případů dosti protiví, ale toto... to je setsakra srdceryvný dílko s hromadou zajímavých prokreslených figurek s depresemi a reálnými motivacemi, kterými jde v jejich společnosti krásně uvěřit a je to teda reálně znázornění. Ke všemu Eminem coby herec... no ty vole. Kdyby byl sám nominovaný na nějakou cenu za herce, nedivil bych se, protože tohle je reálně až umění, co on mimo-rap předvedl. Možná že proto, že k tomu má blízko, ale kdyby tam byl do tý role obsazen reálně nějakej jinej herec, nominacemi by se jen hýřilo a padali by jedna za druhou. A nebo ne, co já vím, jak by to vypadalo. Ale jako jo, přiznám se, že co se rapu týče, Eminema mám osobně docela rád (zbytek už ne). A jestli tedy někoho napadne, že jsem fakt jenom pouze mladý delikvent se zálibou v rapu a moderní cápek, kterému stačí málo, tak bych chtěl připomenout, je Eminemovi je přes 50 a že vy jste asi úplně slepý, jestli v tomhle dramatu nevidíte něco víc. P.S. přesně ten den, cop jsem toto viděl, jsme s chábrama točili naprosto epickej gangsta-rap-battle (parodii) a toto je přesně o nás:D ()