Film 8 Mile není autobiografickým příběhem, ale je jím volně inspirován a na hlubší vazbě s rappovým zpěvákem Eminemem mu dodává i fakt, že v něm Eminem, až s překvapivou bravurou ztělesnil hlavního hrdinu Jimmiho. Zachycuje jen kratičký úsek v životě dospívajícího chlapce, bojujícího o vítězství v rappové soutěži. Je situován do Detroitu, kde Eminem skutečně žil, do bezútěšné čtvrti chudinských karavanů a zchátralých domů, kterou od bílé části odděluje rovná, nekonečně dlouhá ulice s názvem 8 Mile. (oficiálny text distribútora)

mrclTV

8 Mile som videl už viac krát, ale doteraz som ho na ČSFD nehodnotil. Z tohto dôvodu som sa rozhodol pozrieť si ho znova. A uisitil som sa vo svojom názore - naprvy pohľad by ste film hneď mohli odsúdiť, že to bude úplná hrôza, vytvorená len preto, aby další drsný hiphoperský gangsta mohol pred svojimi "homies" naparovať, aký je filmový herec a koľko na filme zarobil. Ale tento film je prekapivo (v rámci pomerov) solídna dráma zo života na Detroitskej periférii. Dve a pol hviezdičky, viac nedám. ()

hrumsrt

Jestli něco mám rád, tak to jsou hudební filmy! Přestože teda rap neposlouchám a spíše obracím oči, když to někdo nazve za hudbu, ale jsou výjimky. Každý hudební žánr má svoje ikony a nebýt nich, tak o to nikdo neposlouchá, nebo o žánru ani neví. A právě Marshall Bruce Mathers aka Eminem je přesně touhle ikonou! Vždycky když na mě v nějakým nostalgickým playlistu vyskočí ty jeho starý songy, říkám si "a dýchá ten borec vůbec?!". Pořád nejsem vnitřně smířen označit to jako hudební styl, ale on má wibe. Eminem je tady děsnej sympaťák a doprdele já se v něm i tady vidím... Příběhově to není žádný dílo, ale jako správný hudební film to má ty svoje chvíle, které Vás to filmu tak ponoří, že okolnosti jsou zbytečný. Škoda té divný romance, opřít se do toho tady, tak budu hodně spokojenej. Brittany Murphy je amazonka s andělskou tváří a nějak se nedivím, že to mezi nimi i mimo kameru jiskřilo. Škoda, že to skončilo právě takhle, já chci víc! Teď chci to nahrávání, tu "how i become a star" kapitolu. Tak, kde to mám!! Nicméně, jako celek to sedí moc dobře, sice jsem se musel smát když trpaslíček Rabbit složil Michaela Shannona, ale jinak ta postava je super. Je mi jedno, co je a co není pravda, jako film to funguje více než obstojně. Finální battle by obstál jako první kapitola Eminemova portfolia. Specifický snímek, který může na konzervativní zakrnělé publikum mít uspávací následky. Eight mile, nigga! 80% ()

PlysovyMacko

Sociálna drama o chudobných ľudoch z ghetta, ktorí sa bavia rapovaním. Eminem hra dobre, je vo svojej úlohe prirodzený, rapove súboje by zaslúžili prepracované titulky, film nemá žiadne eso schované v rukáve a koniec je síce neuspokojivy, ale realny-hlavny hrdina sa nestal hviezdou,  len si niečo dokázal. Je úsmevné, že frajerina sa dokazuje rymovackami. ()

Filipmachi

Pěkný příběh chlapíka, ale něco mi na tom nesedí. Hudba je na dobré úrovni, zahrané od Eminema je to taky hezky, ale nedokážu si ho představit v jinačím filmu. Podívat se tak jednou a dost. ()

mgerlich

Nemůžu si pomoct, ale ten film se tvaří na víc, než je. Řemeslně dokonale natočenou reklamou na eminema (která se snaží vypadat jako drama o lidech z ulice). Hansona mám rad a nechci aby to vyznělo, jako že to je ztráta času (přeci jenom natočený je to fakt dobře), ale podobných story už jsme viděli 100 lepších jinde. PS: Rap battle je komičtější než Chuck Norris :-)) ()

Ygan

Hlavní problém tkví v tom, že toto je o opravdovém hip hopu bez příkras a promítá se to v ději i zdejším hodnocení. Pro metalisty a spol. odpad, tolerantní lidi nenadchne (přece jenom jde o jeden minimalistický vzestup outsidera na hudebním poli mezi špinavými přívěsy - a nezpívá zrovna o lásce.), fanoušky této kultury strhne. Po formální stránce si 8. MÍLE nezadá s L. A. - PŘÍSNĚ TAJNÉ, Eminem je perfektní a potěší spousta úžasných výkonů neznámých (Miller, Byrd, Phifer) i známých tváří (cameo XZIBITA je geniální). Jen paradoxně největší herecká hvězda na place, Kim Basinger, mi přišla trochu mimo - asi to bude příliš vysokou koncentrací černé pokožky a nadávek okolo - nic ve zlém. Beaty jsou nápadité, ne jenom ty Eminema. Ten film je moc dobrý, ale rozhodl jsem se pro objektivní hodnocení, protože pro neznalého diváka (většina) je neustálé kecaní o Tupacovi a B.I.G. asi fakt utrpení. ___ Tak dnes jsem se rozhodl přece jenom pro max. ()

Plague.

Velmi pozoruhodné dílko. Eminema ani hip-hop skoro neposlouchám, takže ani hudba ani prostředí filmu (ono pro neameričana se to ani čekat nedá) mi nic neříkají, jinak by film získal minimálně jednu hvězdu navíc. Nicméně překvapivě dobrý herecký výkon a režie, to se musí nechat. ()

Honziik17

Překvapilo mě, jak Eminem, přestože není herec, podal dobrý výkon v tomto filmu. Děj je taky zajímavý a nesmím zapomenout ani na hlavní píseň filmu. ()

bobin

Až moc jednoduchý příběh a očekávané finále . Ale ten rap ! Myslím , že zde mezi námi se milovník této " hudby " ani nevyskytuje . ()

B3R

Pro mě, jakožto pro fanouška rapu je todle velice kvalitní snímek. Eminem vyrůstal v těžkém prostředí, ale díky své síle a odhodlanosti se dostával stále vejš a vejš.. však vidíte teď, kdy vás témněr skoro haždou hodinu otravuje v Rádiu. Uznávam ho jako kvalitního rapera,producenta a odteď asi i herce. Další věc na tomdle snímku..? Soundtrack, takhle nabouchanej film skvělým g´rapem? :-) fakt paráda. Ode mě to musí bejt jasných 5* ()

BAADRAAM

Hudební film o vzestupu rapera, který je podle mnohých nejlepším raperem vůbec(i pro mě). Eminem je člověk, který se (alespoň podle tohoto filmu) dokázal prosadit i tam, kde to je téměř nemožné. Celkově musím hodnotit kladně. ()

maty-maty

Na to, že rap a hip hop vůbec nemusím, tak pan Eminem je jediný koho zvládnu a pustím si ho i jen tak. Výborný biografický film, vyděl jsem ho už hodněkrát a pořád se mi líbí čím dál víc. ()

sunjata

Dlouho jsem váhal, nakonec za 3 hvězdy. Nicméně je to určitě takové lepší za tři. Sám to nechápu, ačkoliv moje znalosti hip hopu začínají a končí u Gipsy.cz a ti věčně naštvaní (většinou černí) kluci mě zrovna moc neberou, dostala mě asi hlavně ta muzika a repařské souboje, kde kluci potrénujou improvizaci. Taky mě docela zaujalo prostředí, člověk je přece jen zvyklý Ameriku vídat z trochu jiném světle. Scénář je ovšem takovou tou kolovrátkově přehrávanou variací na americký sen, kterak se pan nikdo stal někdo. ()

SaiHuri

V Eminemově postavě jsem se jeden čas hodně viděl..dřeš, chceš, ale stejně dostáváš přes držku...vstaneš a všecko jak přes levnej kopírák. Skvěle zdramatizované dílo o boji za lepší zítřky. Eminem herecky překvapil, nikdo mě nezklamal. Jedna hvězda za soundtrack. Loose yourself má geniální text, mluví z duše! ()

ynnel

Ani nemám chuť to komentovat. Film absolutně o ničem, už během prvních deseti minut jsem se přemlouvala to dokoukat a naivně si nalhávala, že se z toho třeba ještě něco vyklube. A jediné co se z toho vyklubalo - mikrospánek a skoro dvě hodiny v pr... ()

Crybaby

Tento film som mal rozpozerany uz velakrat ale vzdy ma pri pozerani nieco vyrusilo. Konecne som mal dnes moznost tak som si to pozrel cele a nespravil som zle. Eminemovu karieru sledujem uz dlhsie, jeho hudba sa mi paci a tento film bol spracovany velmi dobre. Malo to taky, skoro serialovy scenar, ktory by sa dal rozkuskovat do viacerych casti. Soundtrack bol skvely, po hereckej aj hudobnej stranke to bolo dobre. Brittany sa mi tam ale vobec nepacila. ()