Film 8 Mile není autobiografickým příběhem, ale je jím volně inspirován a na hlubší vazbě s rappovým zpěvákem Eminemem mu dodává i fakt, že v něm Eminem, až s překvapivou bravurou ztělesnil hlavního hrdinu Jimmiho. Zachycuje jen kratičký úsek v životě dospívajícího chlapce, bojujícího o vítězství v rappové soutěži. Je situován do Detroitu, kde Eminem skutečně žil, do bezútěšné čtvrti chudinských karavanů a zchátralých domů, kterou od bílé části odděluje rovná, nekonečně dlouhá ulice s názvem 8 Mile. (oficiálny text distribútora)

HEROMAN

Napriek vsetkemu co sa o tomto filme vravi a taktiez o eminemovi je to perfektny film, perfektne rapperske suboje. Eminem to zahral perfektne , je to umymi elec. Oznacovany za 4. najlepsieho rappera. Prvy je 2pac , druhy B.I.G. treti Nas . Ja som sa zatial stretol iba s dobrymi nazormi na tento film aj od ludi co nemaju radi hip hop. Poukazuje na to ze ak clovek chce nieco dosiahnut musi makat ....a poriadne. Jemu sa to podarilo. Tento pribeh nie je to co v skutocnosti prezil Marshall Matters. Je to prikraslene a cital som , ze ma vist jeho kniha o skutocnom zivote Eminema a vraj to ma byt kasovy trhak no uvidime ... Ja knihy necitam , ja pozeram filmy. ()

HarlanWade

Velice dobrá zábava. Taky na hip-hop, rap a tyhle žánry moc nejsem, ale na druhou stranu je zase neodsuzuji a jednou za čas si to klidně i poslechnu... a u dobrého filmu, jako je tento, kde se to bez toho neobejde, to teda rozhodně můžu. Příběh možná trochu tuctový, ale zdobený dobře vykreslenou velkoměstskou spodinou a kupodivu perfektně hrajícím Eminemem se na něj koukalo dost dobře. Hanson je skvělý režisér. A oscarová píseň (kdo by byl řekl, že se objeví právě v tomto filmu) je vynikající. ()

kolik27

Tak jako po tomto filmu, nejsem zrovna natchnut, jak jsem očekával. Přehnaně "uvědomělej" běloch (Eminem) si hraje v místnim ghetu na "negra" v podobě rapu. No do toho hereckým výkonem, že by zaujal to se řici nedá ! A abytoho nebylo málo tak "nečekaně" je v tom "ženská" a nečekaně na závěr vyhraje turnaj v rapu, o který celý film de, tudíž ani zápletka s celkovým průběhem filmu za moc nestojí. Nejlepší muzika filmu byla asi ta eminemova, ale jelikož vůbec nepatřila do děje ale byla spíše kulisou, tak ani to nezaujme. Slabší 2 * ()

vitac.

Od hlavy prý smrdí každá ryba, když nemáš rád hip-hop, je to tvoje chyba. No a tenhle film, byl celkem cool, kdo nedal aspoň tři, je u mě vůl!:) Pěkná moderní pohádka s dobrou atmosférou a několika velice podařenými momenty (Alexina "návštěva" ve slévárně, Králíčkova návštěva rádia a samosebou samotným turnajem). Takže za mě tři a půl a zajímavý výlet do hudební oblasti, kterou mám zcela neprobádanou. ()

FezDog

Skvělý autobiografický snímek se skvělými herci v čele s Eminemem i když jsem mu moc nevěřil, tak přece jen umí. Jen nechápu těch 69%. ()

Barghest

Eminem umí hrát! Já zírám jako blázen, že částečně biografický snímek o raperovi se může líbit i kovaným rockerům. Vzestup outsaidera je dost opotřebovaný filmový motiv, ale zde voní aspoň částečně novotou, protože byl restaurován do drsné, autentické a upřímné podoby. ()

Mire

Výborná záležitosť. Hoci počúvam hlavne tvrdú gitarovú muziku, tak Eminem je jediný rapper, ktorého hudba mi nielenže nevadí, ale dokážem si ju aj celkom vychutnať a v tomto filme predviedol veľmi slušný výkon - herecký, aj ten kde rapoval :) Hneď po ňom nasleduje Brittany Murphy, čo bola riadna kočka a v pohode bola aj Kim Basinger, len keby sa v jednej scéne nezachovala ako úplná krava (keď vyhadzovala Rabbita). Raperské súboje boli riadne drsné, ale výborné. Výborná bola aj ústredná skladba "Lose Yourself", ktorú som zbožňoval už v čase keď s ňou Eminem valcoval hitparády a za ktorú dostal Oscara a myslím že zaslúžene. Hodnotím vysoko. ()

anyonecek

Netradiční filmek s Eminemem v hlavní roli. Zahrál to parádně to musím uznat. A instra a beaty neměly chybu. Opravdu pro mě příjemné překvapení. Bohužel se příběh z hlavy hned vytratí a jediné co zbyde jsou ty battly. ()

1david135

Fuck free world 313 ! na filme je vidieť životopis Marshalla Mathersa III atmosféra filmu veľmi dobrá postupne vysvetlovanie ako sa Eminem počás ťažkých časov sa dostáva postupne hore, vo filme je vidieť ako sa snaží získať zmluvu na svoj album (Infitive-1996) ďalej na filmu je dobré ako je ukázane ako pracoval pri plechoch kde robili zločinci,proste najhoršie s najhorších ako je vidieť život není ľachký a nikdy nebol však stačilo tak málo a dnes je jeden s najlepšíc Raperov na svete dej je rozbehnutý v roku 1995 kde je postupne ukázane ako drel kde býval a ako sa ho snažili zničiť proste tento film je u mňa top aj bude fuck free world ! ()

kubilov

Eminem, Slim Shady a Marshall Mathers, tři největší osobnosti hip-hopu. I díky nim, mé lásce k rapu a poutavému zpracování jsem si film užil a rozhodně nenudil, jak tady někdo píše. S osmou mílí naprostá spokojenost. ()

Johniii

Velké štěstí pro Eminema, že se filmu ujal Hanson. Myslím, že předčil očekávání všech když dokázal, že film o hip-hopové star nemusí být úplný brak, ba naopak může být kvalitním dílkem. ()

Brano

Celkom pozerateľná autobiografická hudobná dráma o životnom príbehu a o vzostupe kariéry rapera Eminema . Veľmi som bol zvedavý na herecký výkon samotného Eminema, ktorý veľmi prekvapil a ukázal, že je nielen dobrým raperom, ale aj hercom. Tiež veľmi dobrý záverečný song "Lose Yourself". Akurát mi to prišlo trochu hlúpe. Asi to bude tou čiernou štvrťou. ()

MillaJ

Lose yourself in the music, the moment- You own it, you better never let it go. You only get one shot, do not miss your chance to blow, This opportunity comes once in a lifetime you betta. ☆☆☆☆ ()

kslaww

Příběh Eminema ve špinavém a chudém Detroitu... výborná hudba a skvěle zachycené prostředí ghetta. Oscar za nejlepší filmovou píseň roku Lose yourself ()

jayman

Celý film je viac než hodinový prológ k záverečnej 20minútovke. Wannabe sociálny komentár je slabý ako generický scenár, ale všetko to prebijú 3 kolá záverečného battlu. Tie sú totálna legenda a každý by ich mal raz v živote vidieť; lepšie však ich je poznať naspamäť. ()

RigorMortis

Hip hop bohvieako nemusím. Eminema som však chvíľu počúval v puberte a pri filme som mal pocit akoby som sa vrátil o pár rokov späť. Celkovo som spokojný a príjemne prekvapený - Eminem je ako herec fajn, príbeh ubiehal a hoci nie som hiphopový fanúšik, aj ten soundtrack bol dobrý. ()