Film 8 Mile není autobiografickým příběhem, ale je jím volně inspirován a na hlubší vazbě s rappovým zpěvákem Eminemem mu dodává i fakt, že v něm Eminem, až s překvapivou bravurou ztělesnil hlavního hrdinu Jimmiho. Zachycuje jen kratičký úsek v životě dospívajícího chlapce, bojujícího o vítězství v rappové soutěži. Je situován do Detroitu, kde Eminem skutečně žil, do bezútěšné čtvrti chudinských karavanů a zchátralých domů, kterou od bílé části odděluje rovná, nekonečně dlouhá ulice s názvem 8 Mile. (oficiálny text distribútora)

mladas16

Geniální a téměř bezchybný snímek z hip-hopové prostředí, opravdového prostředí. Navíc doplněné skvělýma scénama z freestyle battlů. Jednoduše shrnuto Eminem je králem žánru a film popisujíc jeho život a vyškrábání se z hoven nahoru je toho důkazem. ()

TheSpearCZ

I po takřka dvaceti letech film funguje naprosto stejně jako v době premiéry, má to tu správnou Detroitskou syrovost, kterou v dnešních filmech už není pořádně možné vidět, do toho nečekaně skvělý výkon Eminema v hlavní roli, na kterého se kouká opravdu dobře a samozřejmě taky ta dávka hip-hopu, to je fakt něco. Rozhodně se nejedná o perfektní film a mnoha lidem se tenhle snímek absolutně líbit nebude, což chápu, ale na druhou stranu musím uznat, že to celé něco do sebe opravdu má. Celý film jsem to měl na pomezí 3 a 4 hvězd, ale tentokrát zůstanu níže, protože si myslím, že to ještě mohlo mít o pět minut více, aby se jisté věci na konci vyřešily. Lepší 3* ()

peetrejr

Eminem je fenomén a vždy bude. Tak prečo nenatočiť drámu o jeho začiatkoch? To je dobrý nápad. Tento nápad nedopadol ako u Netflix filmov, dopadol lepšie. Eminem sa postavil do hlavnej úlohy a zahral to fakt dobre. Kim Basinger v úlohe jeho "milovanej" mamy pôsobí geniálne. Perfekte sa do nej hodí. Taktiež výber Rabbitovych kamošov (výber hercov, ktorý ich hrali) je super. Netušil som o čom film bude, čakal som Dr. Dreho  ,niečo o tom ako sa stal slávnym, nie, tu vidíme "iba" Marshallove začiatky, ktoré neboli vôbec ľahké. Tu nám vzniká parádna životopisná atmosféra (áno viem, že to nie je presná autobiografia), k tomu ešte pochmúrna situácia v Detroite - toto všetko vytvára Eminemov životný príbeh. Je to natočené celkom dobre. Má to síce až dve hodiny, ale to je u drám zvyklosťou, všetko naťahovať. No občas som sa už trochu nudil. Finálny "battle" bol celkom podľa mojich predstáv, bol asi dosť optimistický, pretože spočiatku nevedel zo seba vydať ani hlások, zato tu, válí. Troška mi príde vtipné, že v niektorých filmoch sú utláčaní černosi belochmi, no tu sú belosi utláčaní černochmi :) Isteže mi to neprekáža, že obeť je beloch... Nepatrím medzi priateľov rapu, alebo hip-hopu, ale niektoré pesničky od Eminema alebo Dr. Dreho sú mi familiárne (Eminem: The Real Slim Shady, Dr. Dre: Still D.R.E. ...) . Rabbitova frajerka Alex (Brittany Murphy) je sympatická a tvorí príbehu tú "štetku", bez ktorého by sa film asi ani neobišiel. Mne sa 8. míľa páčila, videl som aj lepšie filmy, to je jasné, ale pokiaľ sa vám páči takýto druh hudby/Eminem, tak je to pre vás to prevé. ()

mls

Eminemovi v tomto filme dokážem veriť, jeho texty a rýmované "odjeby" ma chytili, tak prečo nie. A tiež ma milo prekvapila tá skromnosť filmu, keď som po predchádzajúcich ohlasoch, ktoré hovorili o príbehu alá popoluška čakal, že film skončí prinajmenšom koncertom v Madison Square Garden, kde budú všetci šalieť. ()

gusman

I když nejsem zrovna milovník Eminema, film hudebně na skvělé úrovni. A tento film má být především o hudbě, čili není co řešit:) ()

Darkslayer

Nemám rád rap. Jediné co mi tento snímok ukázal je, že kde rap vznikol, akú má úroveň a kam patrí. Nič viac v tom nevídim. Mimo to, že to bolo nudné, fádne a nezaujímave. Aspoň pre mňa. ()

tragos

O rapu nic nevím, o Eminemovi nic nevím, na 8 Mile jsem se podíval víceméně náhodou -- a byl jsem mile překvapen. Žádné zázraky se sice nekonají, ale čeká vás solidně natočený i zahraný (!) film s dobře zachyceným prostředím chudší čtvrti velkoměsta. 6/10 ()

Colleague

Můj nejoblíbenější hudební interpret, můj nejoblíbenější hudební styl, skvělý výkon Eminema. Finální freestyle umím do 3/4 nazpaměť. Je obdivuhodné, jak je Eminem dobrý herec, to nebývá u hudebníků obvyklé. ()

PDcz

2** hvězdice Nechce se mi teď moc rozepisovat co a jak a za co a proč. [X] Minus 1* hvězda Nemusím tenhle styl a černá muzika mi nebere. [X] Minus 1* hvězda Minus Eminem. Ani nevím proč mi ten člověk vadí, ale něčím mi musel v minulosti nesednout. Odpis... [X] Minus 1* hvězda Za dobu co leželo tohle DVD v poličce. Tipuji, že to bude 3 roky co jsem se přemlouval, že na něj kouknu. A 3 roky je fákt dlouhá doba. Mnoho filmů od té doby uběhlo. [X] Já jsem jako hvězda ta, co na tenhle film raději nekouká. - - Museli byste slyšet jak jsem to krásně zanotoval, líbilo by se Vám to víc. RESPEKT ()

Lars

Ani vlastně nevím, proč jsem na tento film koukal, když podobná hudba je mi naprosto cizí a móda volných kalhot a triček XXL se mi vůbec nelíbí. Nutno však uznat, že Eminem zahrál fakt dobře a člověk před ním musí smeknout, když se z takových poměrů vyhrabal až na vrchol v muzice, která byla po dlouhou dobu znakem černochů. Avšak na druhou stranu je stejný počet hudebníků mně bližších, kteří vzešli z ještě horších poměrů. Bohužel, tady jen na dvě silné hvězdy, být však fanoušek rapu a hip hopu, možná bych mluvil jinak. ()

J. T. Kirk

Rap nemám rád a poslouchat ho necelé dvě hodiny je pro mě utrpení a ještě navíc vidět Eminema jak se pokouší hrát to fakt ne! Jedinými světlímy body byla Brittany Murphy a Kim Basinger, jinak jak už to zde bylo zmíněno jen tuctový příběh... ()

Man Seger

Priemerný film, kde Eminem skúša svoj herecký talent na rapovej súťaži je skôr zromantizovaný príbeh z časopisu Bravo pre sídliskové decká, ktoré holdujú komerčnému rapu a behajú v kapuci. A aj Oskara to získalo za Eminemove zvratky na svetríku... len dodnes neviem pochopiť prečo. ()

DHDV

Parádní drama z realistického amerického prostředí, které ukazuje jak ne všude se v U.S.A plní sny (nadčasové kvůli finanční krizi, úpadek města kde se vyráběli Fordy)! Eminem překvapil jako dobrý herec a celkové herecké obsazení není špatné. Soundtrack a celkový hudební doprovod je nadprůměr tak jako „rap battle“!!! Film sem viděl poprvé až v tomto roce (2011) takže při pohledu na jeho novou tvorbu musím uznat, že se posunul o hodně dál (dospěl). PS: je to Rap ne Hip-Hop („táckovníci“)… ()

SidneyP

Film o ničem a zároveň o něčem. O ničem v tom, že nevidíme, jak jeho kariéra pokračovala dál (taky dobrý nápad utnout film v tom nejlepším) a o něčem zase v tom, že vnímáme Eminemovy problémy - ztráta přítelkyně, bydliště, oběť rvaček atd. Suma sumárum, poměrně ztráta času. Sorry Marshalle. 45%. ()

Wolvie

Jako film je to velmi dobré,žel bohu,nesnáším Eminema a jakkoli jsem si před zhlédnutím myslel,že se přes to dokážu přenést,není to zdaleka tak lehké,jak by se mohlo zdát.Ale film za zkoušku každopádně stojí,už jen pro připomenutí si památky Brittany Murphy. ()