Film 8 Mile není autobiografickým příběhem, ale je jím volně inspirován a na hlubší vazbě s rappovým zpěvákem Eminemem mu dodává i fakt, že v něm Eminem, až s překvapivou bravurou ztělesnil hlavního hrdinu Jimmiho. Zachycuje jen kratičký úsek v životě dospívajícího chlapce, bojujícího o vítězství v rappové soutěži. Je situován do Detroitu, kde Eminem skutečně žil, do bezútěšné čtvrti chudinských karavanů a zchátralých domů, kterou od bílé části odděluje rovná, nekonečně dlouhá ulice s názvem 8 Mile. (oficiálny text distribútora)

Wishkah

Tohle bylo myšleno asi jako Rocky pro hiphopovou obec. No jelikož nemám v lásce ani hiphop, ani to macho chování co se s ním spojuje, ani Eminema, který navíc hraje s jednou grimasou celou dobu, tak je celkem jasné proč moje hodnocení dopadlo jak dopadlo. ()

Ještěřák

Že se mi líbil film s Eminemem je důkazem, že už na filmovým talíři zežeru fakt všechno. Eminem jako známý egoista a krutodrsňák zahrál introvertního tichošlápka, čili hrát asi umí, a šukat Brittany Murphy mu jde přímo náramně. A song Lose Yourself je fakt krasavec, dvakrát škoda, že hip hop jako side-effect plodí debily. Dvěma slovy: DÉMANT VULGÁRNOSTI. ()

vander19

Ako veľkého fanúšika hip hopu ma tento film zaujal a vlastne prvý krát som videl čo to vlastne ten "battle" je. Príbeh to má v celku solídny, ale myslím, že to nie je pre všetky okruhy ľudí. Hlavne kto zaryto nemá rád RAP tak tomu sa to páčiť asi moc nebude. ()

kri.tino

kľudne si prehoďme postavu Jimmiho za niekdajšieho Slim Šejdyho, jeho matku za Slimovu bývalú Kim Ann Scott a malú sestričku za dcérenku Hailie...i keď som si nie istý, či Emčinem tak dobre uhrával v tých rokoch aj svoj život ako dobre zahral rolu Jimmiho - musím dať za pravdu, prekonal moje očakávania o značnú mieru a tam sa aj zhŕňa väčšina mojich argumentov pre obidve hviezdy, ktoré som udelil. na druhú stranu je 8.míľa jedným zo slabších "motivačných" filmov, ktoré som videl. napriek peknej kamere (a dráždivej Brittany Murphy) bol zážitok z filmu chabý - nudný príbeh, poslabšie dialógy (aj od raperskej "spodiny" by človek čakal aspoň nejaký origoš dialekt), a tak dále, a tak dále....Bum - chlap si úplne zbytočne takmer odstrelil kus vtáka(čože?! )...napriek tomu, som vydržal až dokonca, oddýchol som si, raz stačilo. ()

Itar

Ať už Eminema můžete, či ne, tahle biografie rozhodně stojí za vidění (fakt že za režijní sesli usedl Curtis Hanson zodpovědný mimo jiné za L.A.Confidential je jenom jedno z lákadel). ()

Lefty86

Nejsem zrovna příznivec Rapu, nebo Hip Hopu. ale tenhle film se mi líbil. Eminem je skvělý a překvapivě i přesvědčivý herec. Škoda že nenatočil něco dál. Finální Battly jsou skvělý. Film který má něco do sebe i když by se mohl zdát opak. Nějaký ten faktor X. ()

Patrik256

Ocenění: Oscar '02 - píseň (Lose Yourself) // Zlaté glóby - nominace: píseň (Lose Yourself) // Broadcast Film Critics Association Awards - píseň (Lose Yourself) // MTV Movie Awards - mužský výkon (Eminem), průlomový mužský výkon (Eminem) // Rozpočet_ 41 miliónov dolárov // Tržby_ 242.8 milióna dolárov // Tržby v USA*_ 116.7 milióna dolárov ()

cmenda

Tenhle film fakt dostane všechny i ty co moc nebo vůbec rep nemusí.Navíc se zde Eminem ukázal nejenom jako vynikající raper a skladatel ale také herec .Celkově se film velice povedl a plus je jeho úžasný soundtrack. ()

záplata

Nic moc jsem od toho nečekal a věděl jsem že někdo jako je Eminem nemůže zahrát nějaký extrasilný herecký výkon. A taky že nazahrál.Bylo to vlastně skoro o ničem, ale celkem jsem se u toho bavil a chvílemi jsem se trochu zasmál. Eminem prostě není herec a jeden film by s ním stačil. ()

Cement73

Nakoniec je to 50%. Nie kvôli hudbe... tú srdečne neznášam a názov hudba je príliš poetický pre rap a hip-hop. Ale dej ma zaujal, dobre okreslená spodina ameriky a tá súťaživosť ma držala, aby som nezaspal :) By the way, Eminem prekvapil celkom pozitívne... ()

Ollie235

Hip hop já můžu a Eminem rozhodně patří ke špičce. Navíc je to, jak se ukázalo, docela slušný herec. Celkově mě příběh, jak se drápe nahoru zaujal. Atmosféra rapových battlů v klubech mě docela zasáhla a dobře jsem se bavil. A "Lose Yourself" je zaslouženě oscarovou písní. ()

smetyl

Tohle nebyla ani autobiografie a vlastně to neni o ničem! Jen parta negříků s bílým rapperem dělají přípravy k finálnímu "battlu" který naprosto "nepředvídatelně" vyhraje Eminem... Plus milostná zápletka a konec do prázdna. Nezlobte se ale čekal jsem mnohem víc. ()

cesky_hrac

V poslední době jsem si Eminema docela oblíbil. Poslechl jsem si všechny alba...Před pár měsíci jsem viděl poprvé 8. Míli ale to jsem měl na Eminema zcela odlišný pohled. Dokonce jsem opovrhoval moji oblíbenou skladbou Lose Youself. Filmu jsem udělil tehdy 6,5/10 dnes uděluji 8,9/10!! ()

maty39

Hudba me nikdy nezajimala, je mi prakticky jedno co slysim, jen kdyz je to trosku rytmicke. Hudba je proste jen kulisa (obvzlaste rap svym pohodovym tempem). O Eminemovi vim jen ze je raper a matne si vybavuju jeden jeho song. Film byl celkem v pohode, jen prvni pulka je malinko nudna, ale je vyvazena dobrym koncem. ()

D@ve

Asi jsme od tohoto filmu čekal příliš. Eminem je tady sice skvělý, ale nějak bych si představoval svižnější tempo. Naštěstí jsou tu ty skvělé písničky, jak hudebně tak textově... ()

Emzet

Zručně natočená vykrádačka Rockyho s překvapivě dobrým Eminemem. Přestože hip-hop není zrovna můj kastról Darjeelingu, zde se velmi hodí a rapové battly mě vážně docela dostaly. ()

werewolf69

Nie som práve priaznivec Hip Hopu, Eminema a pod. Ale istým nepochopiteľným spôsobom sa mi tento film celkom páčil. Pokiaľ by tento film bol na rockovu notu tak by som ho hodnotil omnoho lepšie. ()

TheGunner

Em mě vážne v tomhle filmu dost překvapil, ukázal se jako dost dobrej herec, jinak příběh se mi hodně líbil, moc by mě zajímalo, až jak moc čerpal z vlastního života, myslím, že dost, tohle všechno dává dohromady 4* ()