Film 8 Mile není autobiografickým příběhem, ale je jím volně inspirován a na hlubší vazbě s rappovým zpěvákem Eminemem mu dodává i fakt, že v něm Eminem, až s překvapivou bravurou ztělesnil hlavního hrdinu Jimmiho. Zachycuje jen kratičký úsek v životě dospívajícího chlapce, bojujícího o vítězství v rappové soutěži. Je situován do Detroitu, kde Eminem skutečně žil, do bezútěšné čtvrti chudinských karavanů a zchátralých domů, kterou od bílé části odděluje rovná, nekonečně dlouhá ulice s názvem 8 Mile. (oficiálny text distribútora)

DragonnCZ

Jako já nepobírám. Kurva, že tohle bude až tak výborný film bych nečekal. Eminem, který nejen rapuje, ale skvěle se vžívá do své role a umí hrát. Výborný scénář, poukazující jak vypadá americký život ve sračkách. Režie, která tomu dodává na hloubce a ten slang v ulicích tomu dodává nejvíc. Film o rapování a dávám zasloužených 8/10 ()

Mrkvič

Neposlouchám rap, ale pár Eminemových písniček si občas rád poslechnu. Velkou měrou díky tomuto filmu. Když jsem ho viděl poprvé, tak jsem asi žádnou jeho písničku ani neznal. A i tak se film hodně líbil. Sice se začátek rozjede vykreslováním hrubých a různě dementních postav, ale sociální pohled do lokálního prostředí Detroitu je to zajímavý. Rapová bitva ve finále film vyšperkovala k dokonalosti (v rámci možností žánru a hudebního stylu). A po dvaceti letech, co jsem film viděl podruhé, je zajímavé, že tenkrát mi Kim Basinger přišla už hodně použitá. Nyní mi v jejích tehdejších padesáti letech přijde zase už nádherná skoro jak za mlada. ()

Jazzzz

Mimořádně vydařený film, kde se můj názor ztotožňuje s názorem kritiků. Všichni totiž tento film očekávali s napětím a s radostí z toho jak zkritizují slavného EM... Ten ovšem svojí roli zvládl tak perfektně, že mnohým kritikům spadla čelist tak nízko až si na ní šlápli. Atmosféra chudinské černošské čtvrti, kdesi v novém kontinentě je úžasná. Všude samé gangy ozbrojené až po uši a mezi nimi jeden mladý bílý človíček, který si snaží vydobít trochu respektu. Film je o tom jak ho všechny možné okolnosti dovedli k tomu, že musí být tvrdý a neústupný, aby dostal své. Myslím, že tento film musí ocenit i lidé, kteří zrovna HipHopu nefandí, protože jde prostě o to, že ta hudba k té atmosféře patří. Když koukáte na dokument o moravě taky se nevyhnete tonum Moravanky. ()

T-pack

Ať si kdo chce co chce říká, tenhle film je prostě pecka. No možná v tom má prsty moje silná závislost na panu Mathersovi, ale u filmu sem se zkrátka bavil. Lidi neposlouchající HH z toho budou mít asi průměrný pocit, já to ale hltal plnými doušky a že bylo co hltat! A pozor. Slim Shady není jen vynikající rapper, ale i herecké výkony podává slušné. ()

Bobik9

Tendle film mě neomrzí. Eminem je v něm výbornej, a stejně tak Kim Basinger a Brittany Murphy. Celý příběh je zajímavý a nenudil jsem se ani chvilku, soundtrack v čele s Lose yourself je taky parádní! Prostě super drama ze špinavých detroitských ulic. ()

ywo666

Neznášam hip hop. Neznášamm raperov. Ale 8. mile mi padlo dobre. A o Eminemovi nech sa každý myslí čo chce ako herec klobúk dolu. 85% ()

venison

Už jsem to tehdá viděla, ale nějak jsem zapomněla jak to na mě působilo, tak jsem si to pustila znovu - bez otitulkovaných songů, což je celkem na prd, ale ději to beztak na kvalitě nepřidá :-D Jediným světlem ve tmě hereckých výkonů (ono se to celé tváří spíš jako velký videoklip, kde si na střídačku Eminem honí triko a dělá za sebe děsnýho chudáčka) je Brittany Murphy, která tu měla asi nejhorší roli své kariéry.. Tuhle roličku zahraje každá, která umí na chlapa zahrát obdivovatelku a podržet, takže její herecký um tu nešel ani aplikovat.. Ps: Upřímně holku lituju, ale líbat bych se s Eminemem fakt nechtěla :-/ ()

hanagi

Dalo se čekat, že mě to nebude bavit. Obehraný příběh, Eminem, který je určitě dobrý ve svém oboru, ale herecky si vystačí s jedním výrazem, a styl hudby, který mě neoslovuje. ()

Dreaker.24

Eminem mě jako herec teda opravdu mile překvapil, když začal vydávat hlásky stálo to určitě za to, ale i když zrovna nezpíval, tak se nijak zvlášť herecky neztrácel, Hanson mě nepřekvapil, tam už jsem tu vyšší filmařinu očekával. Kdyby si to vzal do rukou nějaký mladší méně zkušený rejža, tak bych se výsledku asi obával, ale tady jsem byl klidný. ALE…. Pak je to tu nebezpečné ,,ale”, které napovídá tomu, že to až takový zázrak nebude, jsou tam totiž ty momenty, kdy už saháte po tom ovladači, abyste se podívali kolik ještě minut do konce, jsou tam scény, u kterých si říkáte ,,proč to tu vlastně je?”. No a jak už jsem se možná kdysi zmínil, tak tenhle hood styl není zrovna dvakrát pro mě. Nicméně pro ty co to mají rádi, je to podle mě dobrá volba. ()

OHI

Film jako celek působí celistvě, ač má trochu jednoduchý příběh, zručný režisér i hlavní hrdina, pro milovníky rapu i skvělá hudba. ()

Palvinie

Eminem je pán. To, co dokázal je opravdu úctyhodné, jelikož dostat se jako běloch do světa černých je téměř nemožné, natož se v tomto světě dostat na úplný vrchol. Vidět tedy jak se mu to dostalo, je alespoň pro mě, zážitek, který tento film poskytuje. Netušila jsem, že je Em tak dobrý herec, proto před ním smekám. Díky Hansonovi je tento snímek opravdu na úrovni a pro spoustu lidí příjemným překvapením. ()

sskrblik

A největším negrem roku se stává EMINEM! Svého času cool-tovní snímek, ale asi tomu nerozumím, jak ti niggaz máchaj rukama a "bojujou" slovama. Kdyby se film zaměřil na autobiografii a na to, jak se bílý floutek stane uznavaným v černošské komunitě, asi by to bylo pro mě osobně více zajímavější. Ztráta času. ()

Sany33

Marshall Bruce Mathers III, že neviete o koho ide? Možno tohoto borca poznáte pod jeho alter egom Slim Shady alebo niektorým v hlave zarezonuje skôr meno Eminem. Film motivovaný životnými začiatkami tohoto amerického rapera, producenta a trúfam si povedať, že už aj plnohodnotného speváka je silnou životnou drámou, ktorá je trocha filmovo podfarbená ale množstvo miest a ľudí s ktorými si toto Eminem zažil sa skutočne vo filme vyskytli. Pre ľudí, ktorý nevedia moc dobre po anglicky film asi moc nedá hlavne teda finálny mega battle, ktorý sa v preklade asi ani moc nerýmuje ale v angličtine je to mega nášup. Atmosféra ponurého chladného Detroitu je zachytená úžasne a celkovo ide o uveriteľný príbeh, na ktorý sa dá celkom dobre pozerať. 66% ()

lykan9

V první řadě mě překvapil Eminem, který se předvedl jako velmi slušný herec. O soundtracku k filmu není ani třeba psát, protože 8. míle je prošpikovaná nejlepšími hity samotného Eminema. Ano ostatní herci nebyly špatní a samotný příběh byl také dobrý, ale po celou dobu jsem měl pocit, že koukám na něco, co jsem viděl již snad několikrát v jiné verzi. Přesto pro všechny fandy Eminema je 8. míle povinnost, protože musí být z filmu nadšení. ()

hroubek

Nejsem fanda do hip hopu a rapu, přesto jsem si 8. míli hodně užil. Je to natočené velmi dobře, má to dobrou atmosféru, krásně  vyobrazené prostředí chudého Detroitu a samotné komunity. Film nemá vyloženě hluché místo a samotné tempo filmu je dobré, hodně slušné herecké výkony, parádní soundtrack a jako "lehká biografie Eminema" to funguje. ()