Ready Player One: Hra sa začína

• Česko Ready Player One: Hra začíná (viac)
USA / India, 2018, 140 min

V roku 2045 je svet veľmi nehostinné miesto. Stredoškolák Wade Watts, tak ako väčšina ľudstva, uniká pred bezútešnou realitou do virtuálnej utópie zvanej OASIS, kde môže byť každý, kým len chce. Existujú tu tisíce planét, na ktorých sa dá žiť, hrať, ale aj zamilovať. Tvorca OASIS-u James Halliday totiž zomrel bez potomkov a svoje rozprávkové bohatstvo spolu s OASIS-om sa rozhodol darovať človeku, ktorý rozlúšti hádanky a splní úlohy roztrúsené v jeho výtvore. Milióny ľudí sa celé roky márne pokúšajú rozpliesť hustú sieť odkazov na popkultúru z konca dvadsiateho storočia. Až kým Wade jedného dňa nenatrafí na kľúč k rozlúšteniu prvej hádanky a odrazu stojí proti tisíckam súperov v zúfalých pretekoch o uchmatnutie hlavnej ceny. Nejde tu však len o lákavú výhru, ale najmä o desivý dosah pretekov na skutočný svet, ktorý sa od základov zmení... (Continental film)

Foltest

Povedený snímek s originálním dějem. Oceňuji poměrně chytré poselství celého snímku. Akční scény jsou povedené a především se mi líbilo, že tu nic podobného ještě nikdy předtím nebylo. Děj je rozvitý a dává smysl. Ready Player One: Hra začíná je rozhodně film, který můžu doporučit ke zhlédnutí. ()

MAKUON

Jsem člověkm, co miluje hraní her a o tom, že jednou budu hrát hry ve virtuální realitě se mi jen může zdát. Tady v tomto snímku je to skutečností, Tye Sheridan neboli Wade je taky veliký hráč a tak se sním hned sžijete a sympatizujete sním. Tento snímek se panu Spielbergovi velice povedl, dlouho jsem od něj neviděl nic tak zábavného a s čím by si tak vyhrál. Akce je zde kopec a odkazů na hry je zde ještě víc. Po tomto snímku přemýšlím, že si pořídím originální knižní předlohu. ()

Samuelitox

Zo začiatku bol film trochu nudný, ale postupne čím viac sa príbeh rozvíja, tým viac je doňho človek ponorený. Easter eggy ako Delorean, King Kong, Mechagodzilla, Shining alebo Batman boli úplne super zakomponované a mal som z nich nerdgasm. Hl. hrdinovia sú nespoločenský outsideri a film je velké klišé ale našťastie to Steven Spielberg zvládol obstojne. ()

pecolik

Zajímavě sladěné. Odkazy na Kubricka, Kinga či hry na Atari propojené do dnešního světa her. Prestozehry nehraju, tak film nabízí napínavý příběh, kde se člověk ani minutu nenudí. ()

darius1706

Po opravdu dlouhé době konečně pořádné scifi, ještě navíc smíchané s počítačovými hrami a nejenže to nebylo debilní, ale bylo to výborné. ()

MatyRock

Blockbuster od legendárního režiséra podle neméně známé předlohy (jež jsem nečetl). Ready Player One je film s celistvým dějem, vizí a krásnými efekty. Vše je doprovázeno výborně zvolenou hudbou a hereckou omladinou, ve které se každý neskutečně snaží. Příběh v dnešní době lehounce zavání klišovitostí, však to je snad jediná výtka, proto ji s radostí odpustím. Film mě i na několikáté zhlédnutí fascinuje, baví a pořád si ho neskutečně užívám. 9/10 popkulturní nářez! Miluju to!!! ()

Hidoshito

Až na tu rasovou a genderovou "vyváženost", z které má průměrný občan ČR chuť si vystřelit mozek z hlavy, je to vskutku podařené dílo. Virtuální realita je zakomponována opravdu parádně! ()

Wiceman

Dayum!!! Film od fanouška pro fanoušky všeho, co vás jen napadne :D Hodně parádní záležitost, u který jsem se královsky bavil. Jen mi trochu ten hlavní hrdina přijde takovej nemastnej neslanej pysk :D Ovšem jeho herní Alter ego už je na tom o poznání lépe a tím nám Spielberg říká, že na živý herce kašlem z vysoka a pojedeme bomby v tý virtuální realitě, kde časostroj DeLorean uhybá na trati King Kongovi a .... no prostě kdo si v tomhle filmu nenajde svojí oblíbenou pasáž, tak asi žil od roku 1979 někde v jeskyni. Parádních 5 *. ()

Figuto

Max na 3 ale jak vidím těch 80%, tak to teda ani náhodou a srazím to. O ničem. Skoro jsme to nedali. Nevím na kolik dnešní děcka znají 80 a 90ky a pro nehráče tady není nic. Pro přerostlé 30+ děcka - hráče. ()

Amberjack odpad!

Jednu hvězdičku a víc týhle neskutečně tupý ptákovině dá jedině dement. Na československé filmové databázi je jich evidentně nekonečná zásoba. ()

Sejkorka

Děj filmu legendárního režiséra Stevena Spielberga je zasazen do roku 2045, kdy se svět ocitá na pokraji chaosu a kolapsu. Lidé však nalezli spásu v OASIS, rozsáhlém světě virtuální reality, který vytvořil geniální a excentrický James Halliday (Mark Rylance).  Odsejpá to, pořád se něco, děje, aby ne. Chvílemi si člověk říká "tenhle film není pro starý" , ale ne není to tak. Postupem času se zformuje velká pětka, která si pomáhá i v civilu. Pochopitelně, že takovýto film by byl ještě výraznější v kině, nejlépe v 3D. Ve filmu hraje mladá herečka Olivia Cooke. Zatím vše, co jsem s ní viděl (např. Little fish) má vysokou úroveň. PODRUHÉ 9-5-24 jako poprvé. Včetně toho, že 90%bylo skutečně poprvé, neboť hlava je mapa. ()

pallok

Myslím si, že LIVINGDEAD má 100percentnú pravdu že je to film pre malé děcka. Dobu Atari hier som prežíval ako divák sledujúci boj syna s večne rozmláteným džojstikom, či zamrznutým volantom. Technicky sa tomuto filmu asi nedá nič vytknúť, z hľadiska obsahu veľmi plytký dej, síce prešpikovaný fantastickými kúzlami ale celkovo: TOTÁLNA NUDA pre dospelého diváka. Ak by tento film nevidel nikto okrem pána režiséra, svet by o nič neprišiel a keďže pán Spielberg právom patrí medzi absolútnu špičku, tak si môže nakrútiť aj film sám pre seba. U mňa dobrý, nabudúce by som poprosil menej rachotu a viac deja. ()

Pora

Kdo má rád filmy, videohry a osmdesátky (ehm, tu dekádu myslím), bude mít pomeje. Přibližně tahle slova bych použil, kdybych měl film ohodnotit jednou větou. RPO je sci-fi biják, na který jednoduše chcete jít do kina, i kdyby to bylo jen pro kvalitní obraz a zvuk. Soundtrack je totiž skvostný a virtuální realita OASIS taková, že bych si jeden haptický oblek nejraději objednal z eBaye taky. Kdo má nějaké (nejen) sci-fi nakoukáno, budou na něj vyskakovat reference na každém rohu. Děj a zápletka filmu vlastně nejsou nějak extrémně složité nebo revoluční a tíha příběhu vás do sedačky určitě nezatluče; ale co film dělá, dělá docela dobře. K postavám si lze vytvořit jistý vztah i přesto, že jsou vlastně jedno velké klišé. A to je taky asi největší nedostatek filmu. Což říkám jako někdo, kdo od filmu očekával zábavné, a ne příliš složité Science Fiction a jako někdo, kdo nečetl knihu (hodnocení mého kamaráda a čtenáře předlohy bylo, pravda, trochu přísnější). Tedy: RPO není film, který bude určovat trendy filmového průmyslu v příštích 20 letech (alespoň asi ne po dramatické stránce), a který bude podobně kultovní jako třeba Návrat do budoucnosti nebo druhý díl Terminátora. Ale pokud se vám zamlouvá představa 140 minut dlouhé jízdy, při níž s úsměvem zavzpomínáte na všechny ty super popcornovky, které znáte, za doprovodu někdy už starších (ale pořád skvělých) skladeb a v moderním a řemeslně výborně zpracovaném vizuálu, pak vás poprosím, abyste nevystrkovali ruce a nohy z vozíku, protože právě vyrážíme. 4* ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018

Steven Spielberg nám v březnu dodal Ready Player One a momentálně chystá pátého Indiana Jonese. Po Indym, jehož comeback proběhne 9. července 2020, se režisérská legenda vrhne na remake West Side… (viac)