Ready Player One: Hra sa začína

• Česko Ready Player One: Hra začíná (viac)
USA / India, 2018, 140 min

V roku 2045 je svet veľmi nehostinné miesto. Stredoškolák Wade Watts, tak ako väčšina ľudstva, uniká pred bezútešnou realitou do virtuálnej utópie zvanej OASIS, kde môže byť každý, kým len chce. Existujú tu tisíce planét, na ktorých sa dá žiť, hrať, ale aj zamilovať. Tvorca OASIS-u James Halliday totiž zomrel bez potomkov a svoje rozprávkové bohatstvo spolu s OASIS-om sa rozhodol darovať človeku, ktorý rozlúšti hádanky a splní úlohy roztrúsené v jeho výtvore. Milióny ľudí sa celé roky márne pokúšajú rozpliesť hustú sieť odkazov na popkultúru z konca dvadsiateho storočia. Až kým Wade jedného dňa nenatrafí na kľúč k rozlúšteniu prvej hádanky a odrazu stojí proti tisíckam súperov v zúfalých pretekoch o uchmatnutie hlavnej ceny. Nejde tu však len o lákavú výhru, ale najmä o desivý dosah pretekov na skutočný svet, ktorý sa od základov zmení... (Continental film)

ER

Film má všechny atributy ala Spielberg podtržený skvělým vizuálem ,ale na mně je tam až příliš velká snaha zalíbit se všem. Filmové odkazy ala Chucky supr,ale po čase jsem se přistihnul,že mně více baví je poznávat ,než řešit,oč jde ve filmu. Takže mírné zklamání,možná jsem očekával trochu něco jiného,než jen střet "mladých" s korporátem vs.90. léta. ()

vikino1

Reálný svět mě moc nebavil, přece jenom tam zas pobíhali jedenácti až sedmnácti-letý děcka, ale OASIS to byl splněný sen každého, kdo od osmdesátek hrál na Comodorech, Didaktikách, Atari, všech těch osmibitových automatech až po dnešní konzole, počítače a mobiliy.. Navíc pokud má někdo nakoukáno tak v tom najde asi quatrilion odkazů na filmy čtyřicet let dozadu. (namátkou - ti pozornější viděli po Horečka sobotní noci scéně útočnou pušku M41-A z Vetřelců, vztyčetný palec Terminátora 2, skoro již zapomenutá Chucky atd atd). Navíc to byl první film kterej jsem viděl na své 4K televizi a Oasis animace byla absolutně bezchybná. ()

Forty-

Cakal som viac. Super napad a velmi zaujimave prostredie namontovane do osvedcenej sablony, kde team outsidrov bojuje proti zlemu korporatnemu zloduchovi. Jednoducha zapletka a linearny a lahko uchopitelny pribeh potesia mladsie publikum, ukazkove gendrovo a rasovo vyvazene obsadenie zasa nadchnu bojovnikov za socialnu spravodlivost, no a geekov ako ja potesi originalne prostredie. Milovnici kvalitnych rozhovorov, dychberucich zapletok a napinaveho deja bohuzial odidu s prazdnou. Skoda. Super potencial, nesmely a obohrany scenar ho vsak ani zdaleka nevyuzili. ()

pulDag

Zápletka zfilmována jak v devadesátkých letech, kdy fimovou sledovanost táhly početné rodiny. Černobílé až hanba. Fuj. ()

E lan

Po tak dlouhé době skvělý sci-fi! Spielberg to prostě umí. Na mě to působí jako pocta počítačovým hrám a 80-90 letům ve spojení s dnešní herní gerenerací. Navíc sledujeme dva příběhy zároveň a to udržuje pozornost na nejvyšší možné úrovni. Když k tomu připočtu skvělou hudbu a především triky, tak je na filmovou pecku zaděláno. Skvělé!!!! ()

bearmeedek

Au! Spielberg se buď podělal, nebo začal chodit po přechodu s mobilem před čumákem, nebo je po přechodu. Nekonečná hříčka, cílená na mladé virtuální klikače. Klidně si to vynášejte do nebe, já to prostě nedám. Pocity rockerů vychází převážně z reality a náš svět taky. Dělat hudbu virtuálním způsobem by byl zločin. Mluvím za sebe – tohle bylo mdlé, nudné a trapné. ()

gemi

Skvělý film založený na ještě skvělejší knižní předloze. Z té si tvůrci vzali jenom jména a některé události (tři klíče...), jinak je ale film dějově velmi odlišný, takže nespoiluje knihu a naopak. Ta by vydala spíš na nabitý seriál, což se koneckonců klidně ještě může stát, protože tvůrci značnou úpravou scénáře zdaleka nevystříleli všechnu munici. Začátek filmu je naprosto úchvatný, ke konci se to zlomí spíš v dětský film, což je trošku škoda. Boží je to ale v každém případě. ()

Dolby.130

Tak to bolo niečo! Film som si musel pozrieť hneď 2x po sebe lebo raz mi to nestačilo. To ako vykreslili tu blízku budúcnosť bolo neskutočné. A v reále nás to čaká tomu verím. Filmové efekty, triky, hudba, dialógy, akcia či vo virtuálnej realite ci v reale bola super. Samotné hranie hry má stiahlo do deja a stratil som pojem o čase a film zbehol ako voda. A tá chémia medzi hernými postavami bola grandiózna. Normálne chcem aby sa take dačo stalo v blízkej budúcnosti lebo bolo by to super kus sa odreagovať od stresu v normálnom svete lebo teraz je VR ešte len vo vývoji a toto čo je sa tomu vo filme ešte tak skoro nevyrovná. Dámam 5* 100%. Nemám absolútne čo vytknúť. Ani na sekundu som sa nenudil a nič nedokázalo odvrátiť zrak od obrazovky. Steven jedno veľké ďakujem za tento film. ()

FreeDooM44

Trochu mi přišlo že je film postavenej jenom na odkazech na 80. a 90. léta, který teda byly parádní, párkrát sem se fakt zasmál, párkrát skoro nostalgicky zamáčkl slzu, no ale ruku na srdce, není to málo? Zbytek mi přišel takovej tuctovej. ()

Klajondr

I když to určitě není jeden z vrcholných snímků našeho dobrého kamaráda Spielberga, Ready Player One rozhodně nepatří ani k těm špatným. Hezký příběh doprovázen skvělými efekty a hlavně spousty easter eggů (haha), které přivedou každého nerda do sedmého nebe. Plus vás film donutí vstát z vaší propocené židle a nadechnout se toho čerstvého vzduchu. Pěkná práce Stevene! ()

Nix

Pro mne jako hráče počítačových her to bylo naprosto skvělý. Spielberg udělal radost další skupině a vytvořil vizuálně závislou podívanou, kterou určitě sjedu znova a zakomponoval do toho spoustu různých odkazů, bohužel asi to bylo na úkor děje, který je přímočarý jako lineární hra, což mne mrzelo, ale i tak to stálo za to. 4 a1/5 *. ()

Hellknight12

Fajn sci-fi film. Za mňa osobne je to len rekonštrukcia filmu Gamer v trochu inom prevedení. Herecké výkony sú priemer až na 2 2 hlavné postavy. Tie sú lepší nadpriemer. Dĺžka filmu 130 min je prehnaná mohlo to byť kľudne aj o 30 min. kratšie. V celku je tento film dobre spravený. Za mňa 75% aj to s nadhodnotením. ()

Gero

Ako tá pozerám, tak Štefan by už mohol začať rozmýšľať o preberaní dôchodku v ústraní. Tento jeho počin ani len nepoctim hodnotením. Jasný dôkaz o tom že filmy idu rapídne z kopca a vidieť kvalitný herecky výkon v dnešnej dobe je skoro nemožné. Ako to vidím ja, tak si dám maratón filmov Sidneho Poitiera (nech mu je zem ľahká) a budem sa snažiť spláchnuť ten hnoj v hube v podani novodobeho Hollywoodu. Hádam sa mi to do týždňa podarí ! ()

ing.man

Laboroval jsem mezi 4-5 hvězdičkami, ale nakonec dal plnej. Tohle kino bylo rozhodně STRHUJÍCÍ. A dílo si to zaslouží, protože si nepamatuji, kdy mě něco tak strhlo, anichž bych se ve filmu nějak moc viděl. Stejně jako ostatní starší tady oceňuji ozvěny osmdesátek. (Twisted Sister mě vážně rozesmálo a jen tomu chyběly ty Wild Boys od Duran Duran abych ječel nadšením.) No a pochopitelně všechny ty flashbacky od Osvícení až po Gundam.  Spielberg pořád umí. ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018

Steven Spielberg nám v březnu dodal Ready Player One a momentálně chystá pátého Indiana Jonese. Po Indym, jehož comeback proběhne 9. července 2020, se režisérská legenda vrhne na remake West Side… (viac)