Predtým, ako som ťa poznala

• Česko Než jsem tě poznala (viac)

Louise vie všeličo. Vie, že sa jej páči práca v bistre, a vie, že možno neľúbi svojho priateľa Patricka. Zato nevie nič o klasickej hudbe, nevie, že príde o miesto, a keby tušila, čo ju čaká, asi by prišla o rozum. Will vie, že po dopravnej nehode stratil chuť do života. Vie, čím bol kedysi, vie, že všetko sa mu teraz zdá nepodstatné, a presne vie, ako s tým skoncovať. Zato nevie, že Lou mu vtrhne do života ako náhla búrka. A ani jeden z nich nevie, že jeden druhého navzájom navždy zmenia... (Forum Film SK)

Lucjen

Americkí Nedotknuteľní, takže "nečakane" presladené, s neskutočne slniečkovou atmosférou, ktorá s druhou polovicou filmu absolútne nekorešponduje. Ale chápem, že pre romantikov to musela byť slasť. Ono by to ušlo aj ako reklama na inzulín. Emilia Clarke sa veľmi snaží odstrániť nálepku Khaleesi. Kŕčovité prehrávanie a grimasy síce spĺňajú účel, ale sú zároveň neskutočne nepríjemné a otravné. Než som ťa spoznala vôbec ničím neprekvapí, ale vrámci svojich možností funguje dobre, ako x podobných filmov. Prispel aj správny čas, chuť, Sam Claffin, pesničky od Eda Sheerana a hlavne, neliezlo to na nervy ani mužskému pohlaviu. To je myslím, dosť veľký úspech. ()

gegina31

Film rozhodně nezklamal. To co jsem očekávala po shlédnutí traileru jsem také dostala. Ona byla naprosto úžasná. Mimika obličeje skvělá. To co dokázala s obočím jsem dlouho neviděla. Je to sympaťanda. Nejsem příznivcem seriálu GoT, takže mi do této chvíle nic neříkala. Jinak film jsem shlédla jedním dechem. Když jsem řekla chlapovi o půl desáté večer, že bych chtěla pustit romantický film, tak mi řekl, že mi na nějakej romanťák sere a začal si prohlížet internet v mobilu. Asi po deseti minutách mobil odložil a čučel na to se mnou do půl dvanácté. Takže film rozhodně dokáže zaujmout. Hudba celkově super, až na část, kdy se poohlížela po nějakých aktivitách, které by s ním mohla dělat. To tam hrál song jak z druhořadého seriálu. Ale když tam zazněly songy od Eda Sheerana, tak to byla krása. ()

PP66

Nedotknutelní po žensku se smutným koncem. Krásný příběh, krásná místa, krásná hudba, Matka draků překvapila výkonem, i ostatní dobře zahráli. Sladkobolná filmová skladba pro srdce... ()

kajas

Když se člověk na něco příliš těší, většinou se dočká zklamání. Knižní předlohu jsem nečetla (což hodlám napravit), ale první plakáty, trailery a v neposlední řadě také soundtrack mě dokázaly navnadit dost. Zklamání se nekonalo (snad jenom ten zámek ve stylu Rosamunde Pilcher si mohli odpustit). Hlavní postavy jsou sympatické a správně to mezi nimi jiskří, takže jejich rozvíjejícímu se vztahu logicky fandíte a závěr vás rozesmutní. Ideální film pro návštěvu kina v páru (máte se ke komu tulit) nebo ve skupince kamarádek (máte s kým plakat). ()

higuain

I předsudky někdy dostanou na prdel. Nemám rád tyhle filmy typu Hvězdy nám nepřály nebo Nedotknutelní. Většinou se to nějakým křečovitým rádoby humorem snaží zakrýt fakt, že jde jen o obyčejnou ždímačku na slzy. V tomhle případě jde o výjimku, která zafungovala i na mě. ()

Aleee89

Příjemná romantika, u které jsem nejprve přemýšlela, že se nám tady pěkně sešli herci z GoT, Downton Abbey a Harryho Pottera, ale která mě nakonec úplně pohltila a dojala. Ale taky potvrdila, že chlapi jsou povětšinou sobci a slaboši. Bohužel. ()

Reesam

Nepřipravila jsem si kapesníky, hloupost. Takhle jsem brečela snad naposledy u One day. Já k tomu nemám ani co napsat, to je tak kouzelný film, kdy se stále usmíváte a smějete se vtipům, ale zároveň brečíte nad krutostí osudu a skutečností trápení. I když jsem věděla, jak to skončí, stále jsem si přála opak. Tak šílené klišé a omílaný scénář, které najdete skoro každé romanťárně, si vás tu stejně získá. A to díky úžasné, zábavné a přehnaně infantilní Emilii, a Samovi, který je prostě má láska. No a taky ten soundtrack. Tak vhodně vybrané písničky z vás vymáčknou ještě víc slz, než by bylo v normě. ()

KoRniky

Knihu jsem zhltala za dva dny a byla jsem z toho pribehu unesena. Hned me napadlo, ze toto by stejne jako The Intouchables melo byt zfilmovano, a tak jsem se zeptala Google jestli o tom treba uz nekdo nepremysli a HLE, ono to uz dokonce bylo v kinech!! A hned mi doslo, ze jsem o tom filmu i vedela, videla jsem filmove plakaty s Emily Clarke v cervenych satech v objeti s nejakym hezounem a tak jsem to presla, protoze na romaticke filmy ja nejsem. Ale toto je jina romantika. Krasny film, podle uzasne knihy, kterou moc doporucuji. ()

applause

Podceňovala jsem tento film opravu moc. Věděla jsem, že to bude dobré, ale myslela jsem, že to nic nového nepřinese. A když jsem viděla hodnocení, nestačila jsem se divit. Jsem ráda, že jsem na tento film nešla do kina, protože kdybych byla namalovaná, vypadala bych jako blurry face. Musím pochválit herecký výkon Sama Claflina, i když byl po celou dobu na vozíku. Ale hlavně výkon Emilie Clarke, která byla boží, ale ze začátku mi lezla vážně na nervy a to se myslím, že byl záměr. Takové netypické romantické drama, určitě doporučuji. ()

easaque

-4* i já občas potřebuji nějaký ten romantický filmík a když tento ještě tak vysoce hodnotí, tak proč bych ho nezkusil. Od začátku všichni víme, že se Ti dva do sebe zamilují a překonají všechny strasti a problémy....nebo ne? No v každém případě do už tolikrát omílaného příběhu se snažili autoři vložit téma hledání životního naplnění u nevyléčitelně ochrnutého. A podle mě to zvládli dobře a tímto zvedli jinak standardně průměrné lehké romantické komedii její hodnotu o stupínek výš. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

johny89

Skoro jako zkopírované Untouchables, ale stejně to bylo moc dobrý! Daenerys, ser Tywin z Hry o trůny a Neville z Harryho Pottera! ()

M.i.k.e

asi nejsilnější romanťárna za poslední roky.Sice to strašně připomíná Nedotknutelné a něajké to klišé tu samozřejmě je taky,ale i navzdory vážnosti tématu a i navzdory tomu,že hlavní hrdina je ochrnutý,je to ve výsledku neuvěřitelně feelin good film.Musím se navíc připojit k tomu,že přidám pátou hvězdu za geniální Emilii.Ta je od první minuty neuvěřitelně roztomilá a nejde si jí nezamilovat.Těžko by v ní v téhle póze hledal nesmlouvavou Daenerys z GoT...85% ()

Aljak

Očakával som poriadnu citovú vydieračku, ale napokon to bolo až neuveriteľne úprimné a prirodzené. Najväčšou ozdobou celého filmu bola jednoznačne postava Louise, ktorú absolútne efektívne stvárnila šarmantná Emilia Clarke! Ušľachtilá duša a charakter tejto dievčiny, ktorá sa snažila čo to dalo, aby ukázala že je pre čo žiť. Aj keď tie jej úsmevy už občas pôsobili už dosť neprirodzene, ale rozhodne priniesla do príbehu pôvab a charizmu. Čo sa týka Willa, ten mi prišiel dosť sebecký (najmä na začiatku a na konci) a apatický (čomu sa zas asi niet čo diviť), no mal som pocit, že si nevedel vôbec vážiť to čo pre neho Louise robila (a to aj nad rámec svojich povinností). Je to na 3*, ale vďaka Emilii jedna navyše! ()

peiton

Veľmi silný ľúbostný príbeh o živote, láske, chorobe, presvedčení a nesmiernej snahe pomôcť.I ked píšem túto recenziu v dobe kedy nie som príliš psychicky vyrovnaná a tým pádom som trocha ovplyvnená mojím stavom,myslím si,že bez ohľadu na moje duševné rozpoloženie,toto by dojalo hocakého silného muža.Mňa to zložilo a slzy padali ako hrachy (čo teda u mňa nebýva zvykom).Najviac ma dojal,ale hlavne naštval ten záver (možno som v duchu aj chcela,aby to skončilo inak) žiaľ žiadny happyending sa nekonal.Myslím,že si tento príbeh zaslúži byť v mojej TOP Romantic stories.100%. ()

Necron

fuj to byl odporne preslazeny kyc - uplne odtrzeny od reality. uknuceny a uhykany soundtrack bych mohl poslouchat kazdy den 5x. zena po filmu konstatovala, ze uz se dneska na nic divat nemuze a musi si jit pocist neco poradne depresivniho :-) ()

Havaj8

Úžasná věc. Emilia Clarke je tak strašně roztomile střelená , že by to povolilo ledy všude a všem. Její role byl tak dokonale napsaná v kontextu toho příběhu. Sam Claflin jí skvěle asistoval, ba co víc, on nemusel příliš tlačit na pilu nějakýma výlevama a záchvatama, aby to v nás vyvolalo emoce. Stačilo jenom to samotný kouzlo okamžiku. Všichni jsme do toho šli s tím, že to prostě bude doják. A já bych na to dokázal koukat klidně ještě další hodinu. Ze mě to po dlouhý době dostalo zas maximum. Můžeme se dohadovat, jestli to dopadlo správně nebo ne, kdo se zachoval víc sobecky, dává to prostě smysl. S čistým svědomím, aniž bych viděl originál, musím vychválit dabing do nebes. ()

ProNotor

Mírná adaptace na Intouchables, ale nikoliv, tak nabitá humorem, sem tam něco málo, toto celkem úspěšně nahradila romantická složka. Když to vezmu kolem a kolem, film se mi líbil, silný a emoční soundtrack doplňoval vývoj filmu, zápletka celkem jasná, ale stejně mě zajímalo, jestli bude veselka nebo funus, za konec tleskám, šťastných konců je všude habaděj, ale těch ponurých, sic s krásným gestem, už tolik není. Hezké 4*. ()

voshvrdka

Emilia Clarke jsem znala pouze z Hry o Trůny. Nyní jí vidím v zcela jiném světle - svou roli zahrála výborně. Film je celkově pěkně natočený, docela silně úročí na city. Nejde opominout srovnání s Nedotknutelními, ale po shlédnutí musím konstatovat, že srovnávání je nemožné. Každý z filmů je zcela někde jinde, jedinou podobností je člověk na vozíčku. ()

Han Solo a Daenerys

Han Solo a Daenerys

19.11.2016

Emilia Clarke je dobře známá díky seriálové Hře o trůny a pomalu se snaží prosadit na velkém plátně. Dom Hemingway ani pětka Terminátora jí k tomu příliš nepomohly, Emilia to ale nevzdává a po hitové… (viac)