Diablov advokát

• Česko Ďáblův advokát (viac)

Mladý úspešný právnik Kevin Lomax (Keanu Reeves) obhajuje v rodnom Gainsville učiteľa Lloyda Gettysa (Chris Bauer), obvineného zo sexuálneho obťažovania svojej žiačky Barbary (Heather Matarazzo). Napriek tomu, že počas pojednávania zistí učiteľovu vinu, podarí sa mu napadnúť výpoveď obete a dosiahnuť oslobodzujúci rozsudok. Onedlho dostane ponuku pracovať pre významnú firmu v New Yorku, ktorú prijme. Po tom, ako presvedčí svojho nového zamestnávateľa o svojich schopnostiach, sa s manželkou Mary Ann (Charlize Theron) nasťahujú do prepychového domu, kde bývajú tí najlepší zamestnanci firmy, vrátane jeho majiteľa Johna Miltona (Al Pacino). Zdanlivé šťastie a dokorán otvorená brána k úspechu sa však veľmi rýchlo začne kaliť a manželom sa začínajú diať stále zvláštnejšie a desivejšie veci. Zatiaľ čo sa Kevin začne venovať svojmu novému prípadu černocha Phillipeho Moyeza (Delroy Lindo), obvineného z porušovania hygienických predpisov po tom, ako bol pristihnutý pri rituálnom zabíjaní zvierat, jeho žena Mary Ann postupne zariaďuje ich veľký byt. Keď sa Kevin stane svedkom toho, ako sa naplní Moyezovo prekliatie a sudca stratí hlas, Mary Ann sa začnú zjavovať nepríjemné vidiny démonov. Ich doposiaľ láskyplný a bezchybný vzťah začína dostávať trhliny... Kevinovi je pridelený prípad bohatého podnikateľa Alexandra Cullena (Craig T. Nelson), obvineného z vraždy manželky, syna a služobnej. Kevinova matka Alice (Judith Ivey), ktorá prišla do New Yorku na návštevu, tiež pochopí, že v ich manželstve to nefunguje a varuje syna pred Miltonom. Vidiny Mary Ann sú stále hrôzostrašnejšie, nepohodlní ľudia, pohybujúci sa v okolí firmy, umierajú za zvláštnych okolností. Za všetkým je najpravdepodobnejšie záhadný Milton, ktorý nie je tým, za koho sa vydáva... (TV Markíza)

Nepi

Al Pacino exceluje v roli ďábelského šefa a Keanu Reeves,který mu skvěle sekunduje stojí taky za zmínku...Jinak krásná Charlize Theron dává filmu sexapeal...tento tajemný thriller vás zamrazí po zádech a na konci dost překvapí... ()

jefff

Úžasné! Pacino opět a zas exceluje! Oproti tomu Keanu Reeves opět a zas průměrný. Nechápu jak ho ještě mohou někam obsazovat. Film však nesráží a hodnotím ho čtyřmi * ()

Vercinix

Začíná to zlehýnka jako jemné chvění hlubokých tónů. Ony vibrace mají dlouhé pomlky a jsou jaksi tajemně tiché. S přibývajícím časem se pomlky zkracují, tón je silnější, hutnější, tvrdší a z latentnosti přecházející do děsivosti. Náhle zahlédnete první mrknutí jakéhosi žlutočerveného oka, a hnedle druhé, třetí, čtvrté. Dunivá, burácivá a temná hloubka vychladlých zčernalých nebes onoho tónu je pokryta tisíci pohledy démonů a apokalyptických jezdců, raraši poskakují kolem postav v kápích jež příšerně piští a když si strhnou onu kuklu vidíme jen prázdné, duté oči bělavých lebek s ostrými zuby. Barvy zanikly a vládne pouhý svár černé s černou, jež podlévají zpustošenou zem v ruinách rozpraskanou až k zemskému jádru z kterého na různých místech prýští magma, žhavé gejzíry lávy a vše je tak načichlé sírou, že se hrdlo svírá, sípe a lapá po dechu. Pohlédnu na své tělo, je pokryto krvavými boláky a hnisavými vředy, vše víří a jakýsi hlas se nepříčetně směje odporně jízlivým a mučivým chichotem. Ze skal vyšlenhne žhavý plamen, pálí maso mršin, které je již cítit hnilobou. Rychle se šíří a ve svém pekelném opojném chřtánu polyká poslední zbytky víry a naděje. Mohutná exploze!!! Je ticho! Klid! Je NIC! V té prázdnotě a bezduché opuštěbnosti začíná klíčit květ, dopadají na něj první sluneční paprsky a z dáli lehýnce zní jemné chvění hlubokých tónů. ()

Aqualung

Stejně jako Caligula je i ďábel věčný.A podob, které na sebe bere je bezpočet.Zde profese právníka, tedy velmi respektovaná na obou stranách Atlantiku.A jako kabát pro šejtana jako stvořená.Mladý právník Lomax se dostane do spárů jednoho,Milton se jmenuje, a je mu umetána cesta k brilantní kariéře.Nicméně současně se otevírá brána do pekla.Čas, který spotřebuje profese a věci související chybí doma, chybí jeho ženě.Hrozná duševní choroba završuje neštěstí ženy, která se dozví, že nemůže mít děti.Pro Lomaxe jde téměř od podprahovou věc,jeho práce je mu nade vše.....A to doslova.Z rukou justice vytáhne evidentně vinného Cullena, to je už ďábelský počin, ale povinnost právníka, který je najat.Silné je epizodní setkání Miltona s Lomaxovou matkou, která cítí zlo......Šílené je líčení nemocné Lomaxovy ženy, která udává znásilnění Miltonem, který ale současně byl u soudu s Lomaxem.Tady se to odpoutává od reality.Ale co je projev schizofrenie, a co je práce právníka???Ve finále se Lomax dozví o svém otci...Miltonovi od matky a vše spěje do příšerné spirály katastrofy a ďábel má volnost k další existenci a vlasně věčnosti....Al Pacino je vynikající a jeho mimika je velice silná.....ďábelská.Hodnotím vysoko. ()

Lektor

"Lepší vládnout v pekle, než sloužit v nebi." Volba je děvka a každej na ní máme nárok. Ten film ve mě budí vášeň. 8/10. ()

venca163

Největšim trikem ďábla bylo přesvědčit svět, že neexistuje. Ze sekce "citáty, který ve filmu nepadly, ale mohly by". Po delší době jsem viděl klasickej devadesátkovej film a to byl holt jinej svět. Tehdy se dával důraz na věci, na který se dneska najme partička indů. Třeba scénář. A obecně je to takový celý do detailu dotažený. Oba hlavní herci super a #závěrečnápointa úderná. Dobrý. (80%) ()

zsn

Dokonalé! Tyhle filmy se dnes už netočí, ale to budeme o současných za dekádu let mluvit taky. Každé období má své kouzlo, hrozně důležitá u filmu je i nostalgie. Vybavuji si, když jsem tento film viděla poprvé. A dnes ho vidím po nějakých 20 letech. Všichni stárneme, móda se obměňuje i vrací, poslední snímky na VHS páskách přeskakují. Život jde dál a nejvíce to poznáváme na technice. Zato zlo je věčné. A to nejen ve filmech. ()

lewwin

Nečekaně skvělý Al Pacino v závěsu s Keanu Reevesem rozjíždí 'ďábelskou partii' ve velmi napínavém filmu, který - ač se jedná o klasické téma - je hozen do moderního hávu a je originálně zpracovaný. A ten pěknej ohnivej konec=) ()

Hortenzia

milujem tento film...al pacino je úplne neuveriteľný,navyše hrá postavu,ktorej sa nedá odolať =) a ten koniec bol jeden z najlepších aké možno vidieť ()

sedm.1

Originální.Herecky nadprůměrný.Zajímavý.Slova,která mě jako první napadají pro komentář k tomuto filmu.Nečekané zvraty a velká a hluboká myšlenka linoucí se po celé ose snímku,včetně pointy.Výborný thriller,který neusadí ani svou temností,drsností či šokantností,ale právě jen příběhem samotným a jeho myšlenkou,což cením nejvíc.Zároveň se přidávám k ostatním,kteří prohlašují Al Pacina za nejlepšího filmové ďábla vůbec. ()

lskala

Z takového tématu a hereckého obsazení se dalo vytěžit podstatně víc! Jsem asi vyjímka, ale já se nudil a místy i dost. 55% - 3*** ()

Danoboss

Byť advokátom je skutočne tvrdé, zachováte sa ako advokát profesionál a hájite každého a ide po vás diabol Al Pacino, zachovávate sa ľudsky a zámerne nepomôžete psychopatovi a pôjde po vás Robert De Niro (Mys hrôzy). ()

BMAJTZ

Al Pacino jako samotný satan je neuvěřitelný a tak neskutečně cool, že jsem snad neviděl lepší ztvárnění téhle postavy. Do toho mu sekunduje Keanu který hraje taky jako o život. Prostě a jednoduše tenhle film má všechny aspekty které z něj dělají neskutečně zábavnou podívanou. ()

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (viac)

Pokrok za prachy z prodeje drog

Pokrok za prachy z prodeje drog

22.10.2008

Po Weirovi a Annaudovi, jejichž nové projekty jsme probírali v uplynulých dnech, je tady další tvůrce, jehož jméno nevidíme na plátnech kin až tak často, ale když už, tak to obvykle stojí zato.… (viac)