Réžia:
Margarethe von TrottaScenár:
Margarethe von TrottaKamera:
Axel BlockHrajú:
Barbara Sukowa, Katja Riemann, Matthias Habich, Robert Seeliger, Karin Dor, Gunnar Möller, Rüdiger Vogler, Tom Beck, August Zirner, Birte Hanusrichter (viac)Obsahy(1)
Paul Kromberger (Matthias Habich) náhodou objeví na internetu fotografie americké operní divy Cateriny Fabiani (Barbara Sukowa), která se velmi podobá jeho zemřelé ženě Evelyn. Paulův narůstající pocit tísně a ohrožení se přenáší na jeho dceru Sophii (Katja Riemann). Naplněna zvědavostí odjíždí Sophie z přes Atlantik, aby navázala kontakt s cizí ženou. Při prvním setkání je Caterina odmítavá a není ochotná sdělit jakékoli informace o sobě a své rodině. Ale kousek po kousku vycházejí najevo tajemství, jež byla skryta po desetiletí hluboko v srdcích předchozí generace.
Filmem Die abhandene Welt se Margarethe von Trotta vrací k tématu sester, které zkoumala již ve svých dřívějších filmech Sestry aneb rovnováha štěstí (1979) a Olověná doba (1981). S emocionálním zaujetím vypráví o náhlém a nečekaném vpádu minulosti do přítomnosti, o potlačovaném strachu a vině, o nově nabyté sebedůvěře a o tom, jak zjištěná pravda může osvobodit tělo i duši.
(mac000)
Hrajú
Barbara Sukowa
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Berlin Alexanderplatz (1980) (seriál)
Evropa (1991)
Homo Faber (1991)
Katja Riemann
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Comedian Harmonists (1997)
Banditky (1997)
Otloukánek (2011)
Matthias Habich
Nemecká ríša
Najlepšie filmy:
Nepriateľ pred bránami (2001)
Mimo ticha (1996)
Pád Tretej ríše (2004)
Robert Seeliger
Kanada
Najlepšie filmy:
My dvaja (2000) (TV film)
Muž v tieni (2010)
Gracina voľba (2004) (TV film)
Karin Dor
Nemecká ríša
Najlepšie filmy:
Poklad na Striebornom jazere (1962)
Winnetou - Posledný výstrel (1965)
Winnetou - Červený gentleman (1964)
Gunnar Möller
Nemecká ríša
Najlepšie filmy:
Psi, chcete žít věčně? aneb Peklo u Stalingradu (1959)
Krycí názov Odessa (1974)
Mussolini: The Untold Story (1985) (seriál)
Rüdiger Vogler
Nemecká ríša
Najlepšie filmy:
V běhu času (1976)
Alica v mestách (1974)
Příteli můj (1993) (seriál)
Tom Beck
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Otcem na poslední chvíli (2014)
Rozchod na objednávku (2013)
SMS pro tebe (2016)
August Zirner
USA
Najlepšie filmy:
Das Wunder von Wörgl (2018) (TV film)
Homo Faber (1991)
Kolónia (2015)
Birte Hanusrichter
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Môj budúci svokor (2019) (TV film)
Mestečko Frühling (2011) (seriál)
Osudové léto v Andalusii (2020) (TV film)
Frederic Linkemann
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Konferencia vo Wannsee (2022)
Najkrajší deň (2016)
Zlatíčka (2019)
Arthur Klemt
Rakúsko
Najlepšie filmy:
Denník Anny Frankovej (2016)
Rommel (2012) (TV film)
Volajte políciu 110 (1971) (seriál)
Pierre Shrady
Najlepšie filmy:
Štát vs. Fritz Bauer (2015)
Obvinený (2013) (TV film)
Cesta za svobodou (2009) (TV film)
Anton Algrang
Taliansko
Najlepšie filmy:
Valkýra (2008)
Das Wunder von Wörgl (2018) (TV film)
Pustovníci (2016)
Nicole Unger
Západné Nemecko
Najlepšie filmy:
Vize - Život Hildegardy z Bingenu (2009)
Vražda v lepšej spoločnosti (2007) (seriál)
Jan-David Bürger
Nemecko
Najlepšie filmy:
Obvinený (2013) (TV film)
Nicolaus Adamos
Najlepšie filmy:
Miesto činu (1970) (seriál)