Pustovníci

(festivalový názov)
  • Česko Poustevníci (viac)

Albert žije s dominantní matkou a otcem na horské farmě, kterou většinu roku halí mrazivá zima. Je mu přes třicet a uvědomuje si, že by měl farmu jednou převzít. Jeho matka Marianne, která v synově životě stále tahá za nitky, jej ale nasměruje do údolí, kde mu najde práci v mramorovém lomu. Marianne ho chce ochránit před chudým a osamělým životem v horách i za cenu toho, že tak přeruší rodinnou tradici, která se táhne po staletí. Stejně jako opuštěné zvíře, které se vrací zpět na své území, se i introvertní syn farmářů při každé příležitosti tajně vkrádá zpátky do hor. Když jeho otec nešťastnou náhodou zemře při opravě střechy, Marianne se obává, že Albert převezme otcovu roli a vrátí se na farmu. Rozhodne se proto manželovu smrt před Albertem i okolním světem ututlat – a pohřbí jeho tělo v horách. (Cinemax)

Fajolo

Film zobrazuje obyčajný život obyčajných ľudí v exotickom prostredí. No exotika neznamená romantiku a ak áno, tak poriadne drsnú. Realizmus filmu je dokonalý. Divák má pocit, akoby tie necelé 2 hodiny prežil priamo na mieste deja pár metrov od hlavného hrdinu. Otázka však je, či to stálo za to, či by nebolo lepšie stráviť ten čas vlastným životom. ()

Kaylar

Drsný, leč reálně působící film v kontextu horského prostředí, v němž se odehrává. Vnímavý divák si spoustu explicitně nezobrazeného dovede snadno domyslet. I proto je celkový dojem z viděného tak neutěšený. Není jednoduché se na to dívat, přesto nelituji... ()

DwayneJohnson

Nejvíc se mi asi líbil fakt, jak je tenhle natočen. Naprosto realisticky, syrově, bez příkras. Hodně depresivní podívaná, která sice náladu nezvedne, ale zanechá pocit z toho, že když se chce, dají se natočit výborné věci zdánlivě o ničem. A když tak nad tím vlastně přemýšlím, vezmu v potaz bezvadný, místní dialekt a hlavně úplně poslední scénu, nenapadá mě jedna jediná věc, kvůli které bych dnes nešel úplně nejvýš. ()