Sedmnáctiletá Gracie Thompsonová má stejné sny a přání jako všechny dívky v jejím věku. Ty se ovšem záhy rozplynou, když jí a jejím čtyřem bratrům hrozí, že od sebe budou odděleni a umístěni v ústavech a pěstounských rodinách za nezodpovědné chování jejich drogově závislé matky. Jenže Gracie se rozhodne udělat i nemožné pro udržení všech sourozenců pohromadě. Začne soudní boj o to, aby její matka byla právně zbavena rodičovských práv a ona sama byla ustanovena adoptivní matkou mladších sourozenců. (oficiálny text distribútora)

Autogram

Pekný a silný príbeh. Polovicu filmu sa mi otváral nožík vo vrecku, ako môže takáto matka existovať, ako jej mohlo všetko prechádzať a ako sa vôbec dopracovala k piatim veľkým zdravým deťom. Paradoxne bola druhá, pokojnejšia časť filmu trochu nudnejšia, v podstate len čakanie na to, že sa niečo predsa len poserie. –––– Budeš si muset vybrat. Je mi líto, Gracie. ... Tvoje rodina ti ničí život. Ty to nevidíš! ()

Ukrizku

Je neuvěřitelné, že Gracie nepodědila nic špatného po své matce. Kde se všemu tomu spořádanému, pečujícímu a ukázněnému výchovnému stylu naučila? A ti bráškové byli tak klidní a rozumní, a to i přes všechny jejich poruchy... a pak mi také není jasné, proč americký sociální systém trestá odebrané děti vyloženě vězeňským způsobem, násilně sourozence rozděluje a nepodporuje přirozené vazby. ()

kareen

Snímek samotný není žádné filmařské veledílo, spíš jen takové to dojemnější rodinné drama, ale já jsem cítila skutečně velké sympatie ke Grace, protože ve svých sedmnácti letech na sebe vzít tak velkou zodpovědnost, to klobouk dolů, zvláště když vezmu v potaz, že se o ty svoje děti (jak jim sama říkala), starala prakticky od jejich narození. Je až skoro k neuvěření, že tentokrát nezapracovala fantazie scénáristů, ale že se tento příběh skutečně stal a Grace vytvořila svým případem soudní precedens. Kristen Bell mám ráda a své si tu odehraje i Anne Heche, v pro ni trochu netypické roli nezodpovědné matky...když to vezmu kolem a kolem, pro mě rozhodně žádné zklamání. ()

EastWicka

Z kulisy při žehlení, od které jsem nic nečekala, se vyklubalo výborné rodinné drama. Anna Heche jako feťačka okouzlující mrcha a špatná matka kupodivu hrála druhé housle po Kristen Bell (Veronika Mars). Ta podala v roli dívky, která se snaží utáhnout sama péči o čtyři sourozence, úžasný výkon. Gracie se nevzdá se ani ve chvíli, kdy by většina slabších povah volila jednodušší a omluvitelnou cestu, jít za vlastním štěstím a nechat ostatní vyrůst v pěstounské péči. Výjimečný příběh, klasické americké TV zpracování. ()

Ichabod

Na televizní poměry velmi slušné sociální drama, které pohání výkony Kristen Bell a Anne Heche. Kristen Bell role sednula na tělo, jednak protože je starší jak postava, kterou představuje a tedy není problém jí velmi zodpovědné dítě pečující o své sourozence uvěřit. A je nutno zmínit Anne Heche, jež tady má asi jednu z nejlepších rolí co jsem takhle viděl. Chtěl jsem filmu ubrat hvězdičku až za lehce pohádkový konec, který v podstatě byl podán až v příliš pozitivním světle, ale protože film na mne zafungoval po větší část doby dobře tak hodnotím o něco lépe. ()