Mythica: Hľadanie hrdinov

• Česko Mythica: Hledání hrdinů (viac)

V dávnom mýtickom svete, ktorý ovládajú bohovia, čarodejníci, draky, netvory a obludy, žije mladá kúzelníčka Marek, obdarená neobyčajnými a nadprirodznými schopnosťami. Sníva o živote plnom dobrodružstiev a výnimočných hrdinských činov, ale toho sa jej ako otrokyni nedostáva. Zlom nastane v okamihu, keď stretne kňažku Teelu. Postihlo ju nešťastie a potrebuje pomoc pri hľadaní svojej sestry, ktorú uniesol gigantický divoký netvor. Kúzelníčka Marek jej sľúbi podporu a zostaví skupinu na všetko odhodlaných bojovníkov, aby kňažkinu sestru našli a spoločne ju vyslobodili z pazúrov beštie. (TV JOJ)

Larsis

Snaha o vytvoření čistého fantasy s omezeným rozpočtem a ta snaha nese své výsledky. Nerozumím tomu nízkému hodnocení a myslím, že tento amatérský výtvor si zaslouží větší pozornost. Jakožto člověku, který vyrůstal na čtverečkovaném papíru mi zápletka nepřijde tuctová, ale naprosto odpovídající staré škole. Je třeba to brát s nadhledem, ale pokud někdo má rád fantasy, spousta nedostatků tomuto amatérskému filmu jistě odpustí :) ()

Ombak▼Penari

Nakonec z toho vylezla ještě docela průměrná levná fantasy. Tj. žádné veledílo to fakt není a sláma tomu čumí z bot, ale na druhou stranu tam není nic moc, co by mi neumožnilo snímek dosledovat. O fous lepší než trilogie Dračí doupě. ()

Acrobat odpad!

„Pán Merisi, čo si prosíte do erbu?“ „Havrana. Čo sa tak vznáša, že zabíja všetkých, no vzápätí ich oživuje. Čo chrlí oheň smrti, no obratom poskytuje vodu večného života.“ „Pokúsim sa niečo načrtnúť, ale finálny výzor musí schváliť Mythica.“ „A to je kto do čerta. Viem ju zabiť?“ „No, nie je to jedna osoba, ale súbor...hm...nadprirodzene obdarených bytostí z viacerých kútov sveta.“ „Obdarený ako veľkosťou prirodzenia? Nemám rád to slovo, lebo značí dvojzmyselnosť. Kútov...poondiaty multikulturazlimus. Keď ich pošlem tam dole aby vreli v kotle, súhlas nepotrebujete ?!“ „Ehm...nemal by som ako vedúci rádu schvaľovať takéto veci, ale viem, že moju nevôľu to urobiť nebudete brať vážne...“ „To si píš, ty si tu na preklady starých kníh a starostlivosti o pútnikov. Ja robím škaredé veci, ktorými sa nechceš zamazať!“ „Tak dobre. Robte čo potrebujete, erb bude hotový do príchodu kráľovnej a slávnostného obradu v Chartres.“ „Výborne. Tam ukážem kto som. Vás neminie odmena... Laudetur Iesu Christi!“ „In aeternam!“ „Ach, čo som to spravil, on zničí Mythicu, zničí ich všetkých, nemajú šancu...kráska, človek, ork, čarodejnice, úbohé bytosti....“ zhrbený opát nariekal, keď zobral do ruky uhlík...(videné 03.05.2015, JOJ archív) ()

Kritik.

Samozrejme že ide o B-čkový film s primitívnymi efektami a slabými hereckými výkonmi. Ale, ale, ale... Ale celkom vpohode sa na to dá pozerať, pre fantasy fanúšika je to dokonca fajn príbeh do zbierky zážitkov. Oddychovka. Môže byť. ()

azumi

Klasická jednoduchá fantasy a i přesto, že je vidět malý rozpočet, film neurazil ani triky ani příběhem,či herci. Dávám lepší 3, takže čtyři :) A těšim se na druhý díl. ()

DJ Kritik

Televízne spracovanie dobrodružnej fantazy je prijateľné. Bohužiaľ je to len prvá časť niečoho čo bude mať najmenej 2 pokračovania. A takto to pôjde do zblbnutia. ()

Vykuk odpad!

Být to nějaký studentský fím, budiž a i tak by asi dopadl lépe. Scénář je přiblblý, ale hlavně špatně odvyprávěný, orci k popukání, některé scény dementní.. No jak mám rád fantasy, tak tohle je spíš, jakoby drsná grupa teletubbies vyrazila zničit temného Rákosníčka, dětem by se to možná i líbilo:) ()

MartinTerran

Příjemný fantasy film, který nemá originální příběh, ale aspoň nějaký uvěřitelný má. Jelikož má film omezený rozpočet, tak zde není přehršel efektů, ale i přes to to filmu na výsledném dojmu neubírá. Až na finálový boj je film natočen a sestříhán dobře, kostýmy taky v cajku. Herce (krom Sorba) a herečky jsem neznal, ale jejich výkony byly dobré a postavy uvěřitelné. Celkově jsem se těch 90 minut dobře bavil a určitě se mrknu i na druhý díl. Hodnocení: 57/100. ()

mnx

Nízkorozpočtová fantasy s hodně levnými herci, špatnou kamerou, nic moc režií, a některými hodně směšnými CGI monstry (ačkoliv třeba vlk se docela povedl). Jediný známější herec je Kevin Sorbo, u nás viděný v seriálu Hercules. Ten byl ale asi tak drahý, že si zde zahrál jen kratičkou roli :) Přes ty všechny negativa to nemá úplně špatný příběh, ač to celé vypadá jako nějaký quest z World of Warcraft, a vůbec je vidět velká inspirace ve fantasy hrách. Dávám lepší 2 hvězdičky, a Bladesipovi děkuji za titulky. ()

Palisander

"Ešte potrebujeme zlodeja.." Celé to až príliš pripomína slabšiu videohru. Ovládanie je jednoduché: choď, rozprávaj sa, bojuj, hľadaj. V zostave máme: magičku-začiatočníku, bojovníka, zlodeja (ktorý je asi najschopnejší zo všetkých) a liečiteľku. Teraz už len nájsť to správne bludisko... To sa nanešťastie nepodarilo. Všetko je na môj vkus príliš jednoduché, a to vrátane dialógov a kamery. Iba hudba je epická hádam aj pri zaväzovaní šnúrok na topánkach. Celkový dojem najviac likviduje pribrzdenosť záporákov, bez ktorej by však naša zostava nemala najmenšiu nádej na úspech. Takže to beriem ako zoznámenie sa s prostredím v prvom (cvičnom) leveli ;-). Uvidíme čo sa bude diať ďalej. ()

iDrake

Mythica je mazec, člověk od toho nic neočekává, ale je mile překvapen, děj je samozřejmě lineární, jednoduchý, až je to hezký, podstatě i ty kýče jsou dobře udělaný, libí se mi i rádoby obyčejná kamera co tam je, takový dračí doupě ve filmu :) Efekty sice nejsou nic moc, ale na fantasy film je to podle mě solidní odreagovačka, se slušnou porcí zábavy. Lehce nadprůměrnej popkorňák, což se nedá řict o každém hollywood filmu :) Pokud má člověk rád RPG tak tomu musí dát alespoň 3 hvězdy, když ji miluješ není co řešit. ()

Malarkyy odpad!

Viděl jsem první dva díly a oba jsou mrtě parodie na fantasy :D. Všechno ale úplně všechno je tam špatně, přitroublý scénář, špatné efekty a herci hraju jako děti při školním představení. Tohle není B-éčko ale Ž-etko filmové scény. Nicméně jednu věc tomu nechat musím a to tu že jsem se u toho náramě nasmál, opravdu tak dobře už jsem se dlouho nepobavil díky primo cool.... :D ()

GejmronCZ

Já dokážu najít ve filmech různé nedoceněné věci včetně záměru, ale tady ať se snažim sebevíc, tak to bylo otřesně low budget a trapný od začátku až dokonce. No, kde bych tak začal. 1. Herecké výkony jsou na úrovni NPC z her (a hodně zabugovaný) a k tomu jsou jejich vztahy takový jakoby nebyly, vůbec to z toho nelze poznat. 2. Styl filmu se měl evidentně podobat Pánu prstenů a Hobbitovi...což jako OK, ale tím to je nejen vykrádačka, ale dostávám se k bodu 3.... 3. Špatná kamera, ano hodně špatná kamera. Záběry hrozné a střihy tam kde nemají být + taky hrozné. 4. Prostředí, kde se točilo mohli vybrat mnohem lépe, nikde neukázali nic pořádně, kromě monster. Taky jsem viděl v 1 záběru cihlovou střechu a betonovou zeď a to jsem se musel ale už hodně smát, protože v ten moment mi došlo jak špatný to je. 5. CGI monstra jsou ukázána hodně, ale jejich pohyby i vizuál je hroznej i na hru natož film. 6. Příběh by docela šel, ale vpodstatě se ve filmu nic nestalo (tak to vnímám já). 7. Hudba.... ta neni vůbec špatná, ale její vada je ta, že k filmu absolutně nesedí a radši si k 3/4 toho pustim LOTR sountrack. Podle mého mají tyto fantasy filmy jednu vadu a to je, že majít každý jen hodinu a půl a přitom by vpohodě mohli mít i 2h a stálo by to za to. Viz. Pán prstenů a Hobbit, to je panečku něco. Taky jsem přemýšlel a do filmu by mi klidně seděl místo toho vojáka Sean Beana a místo tý....kouzelnice z nějakýho toho řádu vpohodě Evangeline Lilli. Myslím, že tento film pošlu Medojedovi (pokud na to nedělal už video) na recenci, abych měl zase co poslouchat a tlemit se u toho, když píčuje nějakej film.. a že to vždycky stojí za to. ()