2. časť dobrodružno-fantazijnej filmovej série Mythica.
Ďalšie dobrodružstvá mladej kúzelníčky Marek, ktorá v starodávnom mýtickom svete plnom netvorov, drakov a oblúd vládne nebezpečnými silami čiernej mágie a so svojou družinou dobrodruhov bojuje proti temným silám, ktoré chcú ovládnuť a zotročiť svet. Tentoraz musí odvážna žena poraziť legendárneho černokňažníka Szorloka a jeho vyslanca Kishkumena, ktorý sa s armádou netvorov chce zmocniť cudzej krajiny a rozšíriť v nej hrôzostrašnú nákazu - mor, meniaci všetko živé na nemŕtve.
Keď temné sily zavraždia sestru kňažky Teely a zmocnia sa všemocnej relikvie, Marek a jej priatelia čelia novému zlovestnému nepriateľovi, mysterióznemu votrelcovi Kishkumenovi, ktorý sa usiluje získať ich územie pre svojho pána Szorloka. Vyzbrojení len starými mapami, Marek a jej družina musia pretekať s časom, aby predbehli postupujúce hordy nemŕtvych kreatúr, ktoré už zamorili celú krajinu. Ich cieľom je legendárne podzemné mesto, ktoré ich môže ochrániť pred skazou Kishkumenovej armády. Marek má pritom v pätách nájomných lovcov, ktorí ju majú priviesť späť a znova uvrhnúť do otroctva. K Marekinej družine sa pridá nový bojovník, tajomný temný elf Qole. Po dlhom pátraní hlboko v podzemí však zistia, že legendárne podzemné mesto je zničené a vládne v ňom neživý - nemŕtvy drak. Marek, ktorá sa ocitla v pasci medzi drakom a Kishkumenom, musí použiť všetky svoje zručnosti a kúzla čiernej mágie, aby so svojou družinou dokázala poraziť oboch nepriateľov zároveň. Ak sa bojovníkom podarí zastaviť temné sily, získajú späť svoje životy, slobodu a k tomu aj vzácny poklad. (TV JOJ)

MartinTerran

Dvojka se mi líbila o něco víc jak jednička. Příběh zase není nic originálního, známá partička z jedničky pokračuje na své dobrodružné cestě a musí zachránit svět. Efektů opět není mnoho, ale jsou lépe zpracované (asi už bylo víc peněz), souboje příjemné a celkově jsem spokojen, teď už jen čekám na trojku. Herecky opět nemám výtku, stejně tak i po kostýmové a maskérské stránce. Hodnocení: 61/100. ()

honajz odpad!

Jako i amatérština by klidně mohla mít scénář, smysluplný příběh a sem tam dokonce nějaký herecký výkon. Že zde hraje Kevin Sorbo je hodně tristní, přece jen podle mne má mírně na víc. A když nemám na triky, buď je tam necpu, nebo to vymyslím jinak, aby to nevypadalo až tak trapně. To samé bojové scény - když to neumím, a neumím ukočírovat kompars, tak to tam nedávám, ne? Sorry, ztráta času. ()

blackJag

Parta pšonků, co má ráda cosplay a dlouhé výšlapy fotogenickou krajinou, si takhle jednou řekla, že to všechno proloží tím největším fantasy klišé a všechno to hodí na dvd. A uvidí se, kdo se chytí :-) Je to přesně tak blbé a odfláknuté, jak by člověk čekal, přitom si nemyslím, že je to blbé a odfláknuté schválně, jen se výjimečně (i když on to zas tak řídký jev nebude) setkalo velké množství lidí, kteří trpí vážným nedostatkem talentu a soudnosti. 15% ()

Tom_Lachtan odpad!

První díl byla vcelku neškodná amatérská konina, kterou zaplatili fanoušci pomocí kickstartru.... A druhej díl je de facto totéž, jen s tou neškodností bych si nebyl tak jistý. neboť všechny dialogy z první poloviny stopáže (hodina čtyřicet proč?!) mi způsobovali fyzickou bolest a bál jsem se, že mé uši spáchají harakiry a kladívko prokopne bubínek. Druhá polovina je o něco lepší, ne tedy, že by dialogy byli snesitelnější, ale je jich méně, místo nich je tu sice sterilní a zcela špatná akce, ale dá se přežít a dokonce i za faktu, že se do grupy hrdinů připojilo jakési špičaté ucho s nagelovanejma vlasama (to není humor, opravdu tam je). Znovu pocta dračákům a nejbrakovatějšímu fantasy, znovu špatné. ()

JohnCZ

Cheesy dialogy, neherecké výkony, ukradené efekty (horizont událostí z hvězdné brány wtf), slabej scénář, kotel stupidních momentů... Je to céčko se vším všudy, ale něčím je mi tahle parta, která na kickstarteru vybrala kotel peněz a za které stihla během dvou let natočit 5-dílnou fantasy ságu, něčím sympatická. Má to slabé momenty a má to kupodivu i docela dobré momenty a je škoda, že se to bere tolik vážně. V humorných pasážích film funguje mnohem lépe. A nevím čím to je, mám slabost pro podobné filmy, kdy malá skupinka lidí (v tomto případě i nelidí) putuje krásnou krajinou. Soundtrack to má též moc pěkný. ()