Mythica: Hľadanie hrdinov

• Česko Mythica: Hledání hrdinů (viac)

V dávnom mýtickom svete, ktorý ovládajú bohovia, čarodejníci, draky, netvory a obludy, žije mladá kúzelníčka Marek, obdarená neobyčajnými a nadprirodznými schopnosťami. Sníva o živote plnom dobrodružstiev a výnimočných hrdinských činov, ale toho sa jej ako otrokyni nedostáva. Zlom nastane v okamihu, keď stretne kňažku Teelu. Postihlo ju nešťastie a potrebuje pomoc pri hľadaní svojej sestry, ktorú uniesol gigantický divoký netvor. Kúzelníčka Marek jej sľúbi podporu a zostaví skupinu na všetko odhodlaných bojovníkov, aby kňažkinu sestru našli a spoločne ju vyslobodili z pazúrov beštie. (TV JOJ)

Larsis

Snaha o vytvoření čistého fantasy s omezeným rozpočtem a ta snaha nese své výsledky. Nerozumím tomu nízkému hodnocení a myslím, že tento amatérský výtvor si zaslouží větší pozornost. Jakožto člověku, který vyrůstal na čtverečkovaném papíru mi zápletka nepřijde tuctová, ale naprosto odpovídající staré škole. Je třeba to brát s nadhledem, ale pokud někdo má rád fantasy, spousta nedostatků tomuto amatérskému filmu jistě odpustí :) ()

kaylin

Tak dalo se čekat, že tohle nebude nic moc a také to nic moc není, ale tvůrci se celkem nadšeně snažili splnit nároky fantasy, jsou zde nějaké hrozné triky, je zde cesta, je zde skupina, které se možná dá i celkem fandit. Jo, já jsem nečekal nic velkého a to jsem nedostal, takže alespoň tě 40 %, to mi k tomu docela sedí. ()

Ryuuhei

Když si to tak vezmeme... Kolik filmů s takovou tou ryzí tématikou dračáku vlastně vychází? Téměř žádné a proto jsem dal šanci Mythice. Není třeba chodit okolo horké kaše - ten film je klasický levný. Špatně natočený, zahraný, a hlavní zápletka o záchraně kněžky je dost plytká. Na druhou stranu má hodně daleko od zvěrstev Asylumu. Úhlavní skupina, kterou tvoří bojovník, zloděj, kněžka a úhlavní nekromancerka (v dabingu špatně jako „nekroromantička“), je na chudé poměry filmu docela sympatická, děj se zbytečně netáhne a člověka vezme i do hor, nebo lesů. Kostýmy nejsou úplně k zahození a CGI efekty, byť se vším ruku v ruce levné, jsem viděl už mnohem horší (obr byl prkennej, ale ušel). Zbytek jak říkám - levný, nepropracovaný, ale snažící se naservírovat děj, který jako by z oka vypadl nějakému tomu chvilkovému sezení s figurkami, kostkou a vypravěčem. Ve srovnání s Dračím doupětem (ano, myslím tu nechvalně známou filmovou adaptaci, kterou mám rád), je to brak, ale pořád... Mohlo být hůř. Osobně jsem zvědav, jestli se další díly někam technicky posunou, nebo se celá série ponese v tom, v čem první díl. ()

pilarius

Sice to má prachbídné triky, příšerné masky a příběh z propisky nudícího se středoškoláka hrajícího počítačové hry, ale krásná a slušně hrající Melanie Stone společně s příjemným hudebním podkresem z toho dělají vcelku koukatelné Béčko. Těšil jsem se na Kevina Sorba, ale měl tam jen jednu krátkou scénku. Musím říct, že je to škoda, protože jeho postava mohla dostat více prostoru. Možná v pokračování, které by snad mělo být? ()

char_t

Parta nadšenců dostala na svůj LARP na pár minut Kevina Sorba, tak to natočili, přihodili trochu CGI a generické orchestrální hudby, a vznikla Mythica :-) Příběh víceméně nulový, jak to tak u D&D bývá, ale nejde neocenit nadšení pro fantasy: Ras a povolání tu potkáte tolik, že by se tu leckterá větší franšíza mohla učit. Vzhledem k rozpočtu se ale všechny maskované či digitální potvory objeví jen na chvíli, takže ve finále je to zase jen příběh o partičce bělochů, škoda :-) Navíc se většina děje odehrává v noci, takže za své bere i ta pěkná fantasy barevnost. Hádám ale, že po předchozích výkonech tvůrkyně je zdejších 43 % slušným a odpovídajícím výsledkem :-) ()