Cobain: Montage of Heck

• Česko Kurt Cobain: Montage of Heck (viac)
Z akcií
USA, 2015, 132 min (Alternatívna 127 min)

Dokumentárny portrét zakladateľa a frontmana skupiny Nirvana Kurta Cobaina... Prvý autorizovaný dokument o legendárnom hudobníkovi Kurtovi Cobainovi spája doposiaľ nezverejnené archívne materiály s intímnymi rozhovormi s rodinnými príslušníkmi a priateľmi. Vytvára tak filmový portrét, ktorý zachytáva Kurta Cobaina od začiatkov jeho hudobnej kariéry až po jeho tragický koniec. (RTVS)

adriane9

Nirvaně jsem nikdy nijak extrémně neholdovala, ačkoli mají pár super skladeb. Každopádně holduju Kurtovi, mám slabost pro tyhle ztracené slabé duše a jeho slova, texty mě děsně dostávají a to i za předpokladu, že jsou psané vesměs všechny pod vlivem heráku. Líbí se mi záběry kdy spolu s Love komunikují jací k sobě jsou a nejsou. Svět je složitej už i bez toho když vás duše bolí natož když jste slavní a vlastně jste o to až tak moc nestáli. Dokument je pro mě půl na půl, protože nakonec vyvstalo že spousta věcí není až tolik pravda, navíc kreslené vsuvky mě nebavily a přišly mi zbytečné. Zpětně se ale vracím ke vzkazu Kurta pro Love - cítil k ní dost ..dost na to aby to šíleně bolelo.. / Velmi emotivní skladba od Beattles And I love her v podaní Kurta.. ()

ASSBURGER

Je krása pozerať na prežité dobrodružstvá iných ľudí vo filmovej podobe nazývanej životopisný (Biography) film. A tento by som zaradil medzi jedne z mojich najobľúbenejších. No áno síce to bol neskutočne závislý človek na drogách ale film o ňom bol iný proste bolo tam vidno že to nemal ľahké, no ved jeho rodičia sa rozviedli a už len to sklame mladého 15 ročného chlapca, a v jeho prípade sa nečudujem prečo to vzdal a začal sa venovať no vy viete čomu. Dal som tomu 5/5 lebo Kurt je jedným z mojich naj. spevákov kôli jeho hlasu, ten mal perfektný,je naozajstná škoda že to nedotiahol dalej a spáchal samovraždu spôsobu ktorý je sám o sebe strašný. Proste Nirvana forever ! ()

Lyžař

Neskutečná porce emocí. S Kurtem a Nirvanou jsem se poprvé setkal jako mladší bratr dospívajícího...prostě me k Nirvaně přivedl bratr. Bylo zajímavé slyšet a vidět, jak takovou hudbu vnímá teenager. Já byl tehdá ještě tvrdší hudbou nepolíbený. Celý film je laděný do schizofrenního pohledu a to se mi vůbec nelíbí. Nelíbí v tom ohledu, že Kurt a celá Nirvana byli kultem. Kultem jedné doby. Nikdy se to nevrátí. Tady je vše ztvárněné tak strašně reálně, všechny domácí videa jsou jako by byly točené včera. Novodobou kamerou, kamerou, která lítá kolem Kurta naprosto záměrně, aby byl natočen dokument. Je to hrozivé. Proč se mi to nelíbí? Všechno je tak reálné, že to miluju. Každou minutu dokumentu. Kreslené scény, domácí videa, rozhovory, všechno. Do toho prostřih klipů, hudba hraná jinak, prostě jinak než byl originál....průřezy hudby z nahrávky z alba prostřih do živáku a dál...črty Kurta, skicy, všechno graficky ztvárněné tak, že to všechno dává dohromady opravdu hrozivý pohled na Kurta a jeho blízké okolí. Tak trochu bohužel mi tady chybí Dave Grohl a víc o bolesti břicha a konci života. Ale konečný křik do ticha, to staví chlupy na těle. Kurtovi patří jedno velké díky za nastartování jedné generace. Minulý týden jsem byl na koncertě kapely In the name of Cobain. Tak nějak mi tenhle týden.............přijde vzpomínkový. Režie: *****; Scénář: *****; Hudba: ********** (vím, že nejde dát víc než 5); Herci (nebo spíš prostě život): ***** A co na to Frances, sakra? V titulcích se objevili jednotliví členové Kurtovi rodiny několikrát. Musí být bolestivé, tohle vidět, podílet se na natáčení. ()

agassi68

Pasáže s nadrogovanou Courtney som musel preskočiť. Inak skvelý pohľad do života nešťastnej rockovej hviezdy, za ktorým museli byť stovky hodín hľadania a triedenia videomateriálu.. ()

LokiZombie

Kamarád, milovník Nirvany mimochodem, pronesl nedávno jeden docela zajímavý poznatek: ,,Dokument, kterej nebyl ovlivněnej tou krávou Courtney, poznáš jednoduše. Nehrajou tam songy Nirvany. Čůza k nim prostě nedala na truc práva, kdykoliv se jí cokoliv nelíbilo." Pokud jste do Nirvany zapálení, nedovíte se nic nového... ale ty animace jsou prostě boží. ()

shereen

Dokument, který je nekoukatelně dlouhý i pro zarytého fanouška. Courtney Love je nesnesitelná kráva a od chvíle kdy se ona a její prsa objeví v kameře je to už docela utrpení, které jsem chvílema přetáčela. Zajímal mě Cobain, Nirvana a jeho hudba a ne nekonečná home videa na kterých zfetovaná Courtney vystrkuje zadek, prsa a nebo řeční o tom, že věděla, že heroin jejímu miminu v těhotenství neublíží. Celý je to založený na tom, že s Courtney asi už dlouho nikdo neudělal rozhovor a tak si vymyslela, že se jako natočí další děsně skandální dokument o Cobainovi (protože ona sama, zas tak zajímavá neni). ()

gazogazo

Zmatený dokument, s minimální informační hodnotou , náhodně nechronologicky poskládané záběry u kterých divák díky absenci popisku vůbec neví kdy a kde se odehrávají. Proč?!? Dokument uneseny svoji velikosti a prcajici Kurta. Nesnesitelně dlouhý wanna be psychedelicky podhled. ---Ale zas dozvěděl jsem se sem tam něco nového a něco se trochu ozrejmilo. Na druhou stranu gunshotu se nedočkáme a tak trochu sem myslel, že se to bude zabývat I tím. ( proč tam vůbec nemluví ten idiot grohl? Aby nezastinil Kurta? Tohle je dokument pro fandy nirvany a ty maj doufám ve většině pozera grohla u prdele tak proč tam něco neřekl taky??) ()

FOCKE_WULF

Výborný dokument se záběry z koncertů Nirvany, jejich interview, rodinných idylek s Courtney a jejich malou dcerkou a tak. Nicméně divák z toho vyjde poněkud počochněn, protože hlubinná sonda do psýché Kurta C., ..nevim, možná by si to člověk neměl pouštět nebo aspoň připouštět. Kurtova hudba je krásná, jeho duše však poněkud hnusná, morbidní, katastrofická, rozervaná, vyglajdaná. ()

hyper01

Těšil jsem se, kdy konečně někdo natočí podobný film, ale pocity z něj jsou rozporuplné. Určité části dokumentu jsou skvělé (animace, záznamy z koncertů,..), některé jsou naopak velkým zklamáním - hlavně konec filmu, kde se vůbec neřešily okolnosti Cobainovy sebevraždy. Z dostupných materiálů a lidí, se kterými se vedly rozhovory, se určitě dalo vymačkat mnohem víc, spousta důležitých informací nebyla vůbec zmíněna. Objektivně bych nedal asi ani 3 hvězdy, ale jako obrovský fanoušek Kurta a všeho kolem Nirvany nemůžu jinak. Pro ty, co se chtějí dozvědět více podrobností z Cobainova života, doporučuji knihu Těžší než nebe, kterou napsal Charles R. Cross. ()

Winchester

Ak by som o Kurtovi Cobainovi nikdy pred zhliadnutím tohto dokumentu nepočul, asi by som bol nadšený, a ihneď by som si išiel do najbližšieho obchodu kúpiť tričko s nápisom NIRVANA. Lenže ja som o Kurtovi už počul, a nielen počul, ale sa aj o túto, v mojich očiach skutočne jedinečnú osobnosť naozaj zaujímal. A tak ma tento, síce vizuálne pôsobivý, no inak pomerne po povrchu kĺzajúci dokument nechal chladným. Celkom by ma zaujímalo čo by si o tomto dokumente myslel samotný Kurt, dúfam že niekedy v záhrobí spolu pokecáme... ()

pirulka

Milujem keď môžem byť pozvaná a nahliadnuť do sveta niekoho známeho, no nemusí to byť nutne celebrita,... proste životopisnému filmu nikdy nepoviem nie. Toto ma bavilo, zranilo, zarmútilo, donútilo zamyslieť sa... 5* ()

bearmeedek

Nejsem jediný, kdo měl dokument připravený na dívání a delší dobu to odkládal. Přesto k tomu došlo a nechal jsem na sebe cákat ty deprese. Hodnotit film, v tomto případě dokument, je tady přednostní. Tak tedy, zpracování, nové informace a raritní záběry – na slušné úrovni. Ty depky se daly čekat. Hodnotit Kurtův život a osobnost sem (k hodnocení) nepatří. A stejně si neodpustím kritiku toho jeho celoživotního litování se. Spousta jiných (nejen) rockových legend, „sjíždějících“ svou slávu destruktivním způsobem, působili více jako oběti „rockového stylu“ života a někteří i přežili. Jinak mě v dokumentu chybělo něco víc okolo hudby, jako z tvorby skladeb nebo točení desek, přípravy koncertů. A dále historické i současné názory jeho spoluhráčů. Prostě trochu víc informací na úkor nářků. ()

IvonaK

Dlouhý dokument dopodrobna popisující život Kurta Cobaina. On byl snad čistá bytost pouze v raném dětství a poté už to šlo s ním na špatnou kolej. Přesto se nám vryl do paměti svou hezkou hudební tvorbou a když už nežije, tak to zlé o jeho životě člověk nějak vymaže. Akorát byla škoda, že nerozvedli na konci dokumentu více dopodrobna co se mu stalo. ()

Milda003

Čekal jsem od toho víc.. Kozy ty štětky mi nepřišly nějak zajímavé, chtěl jsem trošku víc zákulisí a víc podrobnosti o smrti. Ale je asi jasný že když ho Courtney zabila, tak to v dokumentu nepřizná ... ()