X-Men 2

• USA X-Men 2 (viac)

X-Meni. Narodili sa s jedinečnou genetickou mutáciou, ktorá im umožňuje vládnuť nadprirodzenými schopnosťami. Pod vplyvom profesora Charlesa Xaviera (Patrick Stewart) slúžia ľudstvu. Chránia svet. Ten im však nedôveruje a bojí sa ich. Po nezmyselnom pokuse o atentát na prezidenta Spojených štátov, ktorý údajne spáchal neznámy mutant, sa verejnosť dovoláva zákona, ktorý má mutantov dostať pod kontrolu. Na čele antimutantského hnutia stojí armádny veliteľ a vedec William Stryker (Brian Cox), o ktorom sa tvrdí, že na mutantoch robil pokusy. Mutantov nenávidí a chce ich totálne zlikvidovať. Keď zistí, že jeho vlastný syn je mutant, bez milosti ho zabije. Stryker mal v minulosti do činenia tiež s Wolverinom (Hugh Jackman) a pozná tajomstvá jeho minulosti. Keď Wolverin pátra po svojom pôvode, uvedie Stryker do pohybu svoj antimutantský program. Sú však aj mutanti, ktorí sa postavili proti ľudskej civilizácii. Jeden z nich, Magneto (Ian McKellen), práve ušiel z väzenia. Je nepriateľom X-Menov. V situácii, keď sa všetci mutanti stali štvancami, navrhne X-Menom spojenectvo proti spoločnému nepriateľovi – Strykerovi. X-meni a ich spojenci sa vydávajú na najnebezpečnejšiu misiu v živote... (TV JOJ)

Aurus

9,5/10. No tak tohle bylo něco. Věděl jsem že to bude lepší než první díl ale že to bude až o tolik lepší tak to jsem nečekal. Příběh je perfektní, postavy jsou neuvěřitelně sympatické, hudba je výborná, akce tu je perfektní, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Za mě perfektní pokračování. Těším se na X-Men 3. ()

Johnny

Vac než dôstojné pokračovanie jedničky. Opäť slušný príbeh, ktorý je previazaný s 1, noví mutanti, efektnejšie efekty... Neostáva nič iné len sa tešiť na 3. ()

kostej_

Prekombinovane pozlatko nedavajici dohromady zadny smysl ani neprinasejici alespon prumernou komiksovou zabavu (nejsem zadny odpurce komiksu, naopak). ()

wakeup

Teda podle komentaru a hodnoceni ostatnich zacinam premyslet, zda se mi do rukou nedostala nejaka ruska beta verze tohoto snimku a me tak neco uslo... Jednicka byla pekna, nejspis, jako komix, ktery jsem nikdy nevidel. Vizualni stranka na dobove spicce (taky za ty prachy...), kvalitni obsazeni a hlavne napad (coz se tyka komixu vice nez filmu). To ze dvojka je zamerena vice na charaktery jednotlivych mutantu na me nepusobi az tak prevratne, pokud hlavni strunou filmu je jejich spolecna prace za zachraneni sveta lidi pred nekym zlym. Zlatej Spiderman. ()

Mary19

To, co prvnímu dílu scházelo, dvojka rozhodně nepostrádá. Tím myslím výraznější hudbu a více prokreslenou charakteristiku postav. Bohužel to bylo na úkor dlouhé stopáže filmu, čímž se vytvořil prostor pro pár hluchých míst. Naštěstí jich nebylo mnoho, a tak Patrick Stewart a spol. opět nezklamali... 80% ()

agassi68

Znesie porovnanie s Votrelcom 2. Nie je to síce originál, ale prináša nové nápady citlivo zakomponované tak, aby plynule nadväzovali na prvú časť. ()

DHDV

Tohle dílo je propracovanější jak první díl. Považuji tento díl za nejlepší z celé trilogie. Triky jsou do filmu vložený decentně, takže to není jen akční jízda, a proto je více místa pro charaktery postav. Herci hrají tak jak jim bylo naděleno a stylizace také pasuje! ()

Dejnasp

Když si to tak znovu promítám v hlavě, rozhodně to bylo lepší, než jednička, i když oběma dávám 5* . Bylo to podlě mě hodně pestřejší, co se týče děje, postav atd. Jsem ráda,že nám také objasnili minulost Wolverina. Bylo to také víc napínavější a ten konec dojemný. Neprosto jedinečný film, nejlepší ze série, nemůžu dát jinak než 5* . ()

figliar

Pokračovanie tak ako sa patrí. Dej naberá na obrátkach od začiatku do konca a divák fandí jednotlivým postavám, ktoré dostali svoj charakter už v prvom diely. Za tri roky od prvého dielu spravila digitálna technika veľký pokrok, čo môžeme vidieť na efektoch. Pre toho, kto videl prvý diel je dvojka jasná voľba. O nič lepšia, o nič horšia, proste skvelá. ()

John8

Po představení x-menů v prvním díle, jsou nyní hrdinové připraveni jít přímo do akce. Příběh je temný, akce je víc, postavy jsou zajímavější a je jich víc. Škoda jen že všechny postavy nedostaly dostatek času, i tak je to ale výsledek výtečně odvedené práce. ()

Rázlik

O něco lepší jak jednička - 128 min. uteklo rychle, o akci nebyla nouze a já se tedy nestačil nudit. Avšak pro mě je to stále jen průměrný zfilmovaný komix. Plusem však je, že mám po každém dílu chuť dokoukat celou serií X-menu. ()

Heroine

I když jsem blázen do komiksových filmů, latexových kostýmů a osvalených herců/kaskadérů, tohle mi jde něčím proti srsti. Je to pokulhávající logika, nesympatický hlavní hrdina, a celá taková trapná bublina kolem. Má to pár dobrých herců, ale jinak je to velice slabý film. ()

canucks333

X-Men 2 má presne to čo nemala jednotka ale na druhej starne postráda presne to čo ma v prvom dieli bavilo. Takže najskôr zlepšenia: Film je podstatne dlhší čo dokáže diváka viac zaujať. Dostala tu viac priestoru Mystique alebo Jean Gray. No sú tu veľké chyby. A to zatienenie Scotta a ostatných postáva. V popredí naďalej ostáva Hugh Jackman a dej sa prakticky odohráva okolo neho. A máme tu problém číslo jedna: Minimum akcie a málo nepriateľov. Kelly Hu je jediný skutočný nepriateľ, ktorý ale nepredstavuje žiadnu potenciálnemu hrozbu. A vojenský generál naozaj strach nevyžaruje. Ale msuím vyzdvihnúť herecké výkony najmä v podaní Iana McKellena, Patricka Stewarta, Hugh Jackmana, Anny Paquin, Famke Janssen a Kelly Hu. Ináč ponurná atmosféra veľmi prospieva... Videl 1X ---------- ---75% - ()

BeranSon

--V RÁMCI FILMOVÉHO ÚTERKU-- Celá série o mutantech udělala díku snímku X2 dva patrné kroky do předu. Nejprv tvůrci odhodili onu "dětskou" atmosféru a pustili se do ostřejší akce, tím slovem ostřejší myslím to, že se nebáli nějaké postavě ublížit, nebo jí dokonce zabít. Druhým krokem byli rozvinutější dialogy, které někdy byli zbytečně až moc, vzhledem k odvětví filmu to není nejvhodnější krok, ale budiž. Jsem rád že chce Brian Singer sérii neustále někam posouvat, zdokonalovat ji, možná že ani nikdy k dokonalosti nedojde, ovšem hodně ji zvedne nahoru. Přidání některých zajímavých postav ujde, ale opět mě nudí to nekonečné natahování a na to jsem opravdu alergický! - 8/10 - ()

GOREGASM

Znatelný upgrade na všech frontách už tak výborné jedničky, kdy prim hrají jednoznačně postavy, které mají charisma, vtip, sex appeal a v součtu všechny divákovy sympatie. Singer postavil prvním dílem velmi pevné základy a s jejich oporou a velkou chutí vypráví dál příběh menšinové skupiny mutantů, která se setkává s nevraživou reakcí "normálních" lidí. To je ale překvápko. Chytře konstruovaný scénář navíc vytváří hnedka tři frakce, kdy se dostává do hry generál Stryker, kterého Singer svěřil dalšímu "Šejkspírákovi" (promiňte ten výraz ;-), Brianu Coxovi.a děj se díky tomu neustále žene kupředu a poodhaluje stále něco nového. Je sice pravda, že filmu opět chybí alespoň jedna velká triková scéna (i když úvodní Nightcrawlerova akce na ni aspiruje), což mi zabraňuje dát absolutorium, přesto nebo právě proto si X Meny vychutná nejen zarytý komiksofil. 90% ()

Nerd4Dreaming

Jestli vrcholem Star Wars ságy je pro mě Impérium, tak vrcholem X-Men pro mě zůstává právě dvojka. Víc prostoru pro Wolverina, víc o jeho minulosti, temnější prostředí, cool postavy a vůbec.. Tenhle film jen tak neomrzí! ()

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

17.09.2015

Bryan Singer, režisér X-Men, X-Men 2 a X-Men: Budoucí minulost, nám příští rok představí X-Men: Apocalypse. Ano, čtyři z jeho (brzy) devíti filmů jsou z mutantí série, není tedy divu, že Singer… (viac)

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

29.12.2013

Bryan Singer se v X-Men: Budoucí minulost snažil vrátit na plátna co nejvíce herců z původní trilogie i První třídy. Jednou z nich byla i Anna Paquin alias Roque. Ta na placu strávila pouhý týden… (viac)

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz