Izba

• Česko Room (viac)

Pre päťročného Jacka je izba celým svetom. Je to miesto, kde sa narodil, vyrastá a kde žije v bezpečí so svojou mamou Joy. Spolu si čítajú, učia sa a hrajú. O svete sa Jack dozvedá len z niekoľkých detských kníh a detských televíznych seriálov. Všetko, čo je mimo izby je fiktívne, len izba je skutočná. V noci ho mama ukladá do bezpečia šatníka, v ktorom zaspáva rýchlejšie, než pride starý Nick, ich väzniteľ. Izba je pre Jacka domovom, ale pre jeho mamu väzením, v ktorom ich starý Nick drží už viac než sedem rokov. Vďaka odhodlaniu, vynaliezavosti a vrúcej materskej láske sa Joy podarilo pre Jacka vytvoriť život, v ktorom si neuvedomuje limity ich väzenia. Joy však vie, že takto to nemôže byť stále. Vymyslí preto odvážny plan úteku, v ktorom sa spolieha na statočnosť svojho syna a nutnú dávku šťastia. Keď plán naozaj funguje a obidvaja sú konečne slobodní, Joy si s hrôzou uvedomí, ako nepripravená je na to, žiť mimo štyroch stien malej izby a byť svojmu synovi oporou aj v skutočnom svete. Ich izolovaný svet sa naraz rozšíri a ako malý Jack, pre ktorého je všetko nové a neuveriteľné, tak aj Joy sa musia naučiť, ako žiť v reálnom svete... (Continental film)

Alementina

Jacob alias Jake by si zaslouzil Oskara za hlavni roli. A jinak chapu starosti distributora, ze multikina tohle nechteji davat, kdo by se jim divil. Divat se n afilm, ktery je v podstate neprijemny. A hlavne, prosim, ten trailer pred filmem na CSFD predpremiere byl neuveritelne hlasitě až to tahalo za usi, zapnutý mikrofon na začátku filmu pobavil :) ()

numi

V rámci filmu mi nesedla změna v rytmu vyprávění, která v polovině nastala. Najednou se klouže jen po povrchu, skáče se v ději... ale Jacob Tremblay je úžasný - jedna nejtěžších a zároveň nejlépe zvládnutých dětských rolích za poslední dekédu. ()

Freemind

Taková normální fritzlovština. Naprosto nenápadný film, který ale dokáže překvapit, dojmout i zrychlit tep. Velmi, velmi silné čtyři. ()

kaylin

Bál jsem se toho filmu, především toho, jak na mě bude působit, jestli to nebude až moc depresivní. Ale ne, to zase nebylo. Bylo to dost, ale tak akorát. Nesmírně se mi líbil ten nádherný kontrast toho, jak vlastně byli šťastní do chvíle, než odešli z omezeného prostoru. Pak bylo nutné si na štěstí v životě zase zvyknout. Jako kdyby bylo jednodušší žít v té jeskyni. ()

Rakosnicek77

Vím, že tímto komentářem asi nenadchnu všechny, ale tak to už prostě ve světě filmu chodí. Ne každý film, musí všem předepsaně sednout a ten okamžik, kdy jasná filmová perla nesedla zrovna mne, nastal právě u tohoto filmu. Už při jeho sledování, jsem s ním měl několik problémů. Ten nejzásadnější pro mne, byla emoční stopa, která by ve mne měla dozajista zůstat. A to zejména u tohoto typu filmu. Nic, naprosté nic. Pokud to v první třetině mohlo vypadat, na možný srdcervoucí příběh, tak s každou další minutou děje, se film téhle možnosti zbavoval. Střed příběhu v sobě měl obrovský potenciál, na větší a důraznější tah na bránu, místo toho jakoby scénář kapituloval a v poslední části šlo už o bohapustou nudu. Obvykle nejsem hnidopich a filmům odpouštím možné kiksy ve scénáři, ale tohle mělo fungovat, jako film založeném na reálném základu a tak bych mu měl jako divák i věřit. To se naprosto nestalo. Únosce panikařil už při "vysoké" horečce, jak potom zvládl i samotný porod? Všude a se vším se šetřilo a kluk měl vlasy skoro po kolena (voda, šampón) Celé jakoby to bylo natočeno prvoplánově s ambicemi na sběr cen a ocenění a né jako film pro rozumem disponujícího diváka. Tohle totiž není snímek pro bezmozky, film kde vypnete hlavu a sledujete monotoní akci, nebo řezání hlav. Tady jde o příběh, příběh, jeho hloubku a tragičnost. Jakkoliv můžu vynášet do nebe herecké výkony protagonistů, tak mne osobně film zklamal. Zklamal natolik, jelikož jsem čekal něco daleko víc syrového, autentického a uvěřitelného. Škoda! ()

Kaluž

Druhá půle byla mnohem výživnější než ta první. Klučina bezvadný, ale raději bych podrobněji sledoval osud jeho mámy, protože to téma "byla jsem sedm let pouhou loutkou a nyní se s tím mám srovnat" je přeci jen o něco zajímavější než přihlížející prarodiče, kterým to celé nějak nevoní. Dokázal bych si představit funkčně vystavěné tříhodinové drámo rozebírající posttraumatické dopady na život unesené oběti a její začlenění do společnosti. Ale já jsem divnej, takže buďme rádi alespoň za tuhle všeobecnou masovku. Brie Larsonová byla fajn i bez růžové paruky, ale na toho Oscara bych to neviděl. ()

Britney75

Velmi silně emotivní ... úžasný herecký výkon Jacoba Tremblayho ... to, že mu tam bylo už 9 let, pro mě bylo milým překvapením. Dávám 4 hvězdičky, klidně se podívám ještě jednou ! ()

decouble

Relativně originální koncept, který prvních dvacet minut zdánlivě může nudit, ale to ve skutečnosti je to pouze logický prolog pro trpělivého diváka (bez týhle expozice by ten film nebyl nijak zvlášť výjimečný). Nadto skvělí herci v čele s naprosto autentickým hlavním dětským hercem. Bohužel je to tak trochu tendenčně dojímavé a to především kvůli vlezlé indie hudbě, která více než podvědomě určuje, jak se má po celou dobu divák cítit. Bez týhle otravný "nezávislý" citlivý a cinkavý hudby by se dost možná jednalo o jedinečný film. I tak ale celkem dobrý. 7/10. ()

JohnMiller

VŠETCI PSYCHOLÓGOVIA SVETA DÁVAJTE POZOR!!! Túto snímku by ste rozhodne mali vidieť. Ja síce psychológ nie som ale neskutočne som si to užíval. Takto zachytenú podstatu nedotknutého detského uvažovania za hranice svojej obmedzenosti, aj keď za to nemôže, som nevidel hádam ešte v žiadnom inom filme. Príbeh o väznenej žene, ktorú unesie psychopat, a lá Jozef fritzl, ktorá je zatvorená v malej miestnosti počas niekoľkých rokov, a v ktorej vychováva dieťa tam narodené. Zachytáva myšlienkové pochody päť ročného chlapca. Nikdy v živote nebol mimo tejto miestnosti a tak je preňho nepredstaviteľný život tam vonku. Je perfektné, že toto je iba jedna časť snímky, druhá zase zachytáva aklimatizovanie sa do sveta po vydarenom úteku. Musí sa popasovať z novými ľuďmi, nekonečne veľkým prostredím a chuťou vrátiť sa do tej "krásnej" dokonalej, bezpečnej izby. Jeho matka má takisto problémy sa aklimatizovať, médiá ju nenechajú sa ani nadýchnuť a odbornú pomoc viacmenej odmieta. Celé je to v neskutočne komornej atmosfére a v tak reálnej forme, že som mal pocit akoby som sledoval skutočnú psychologickú prednášku zachytenú na plátne. človek síce má na kútiku oka slzičku, ale nič nieje na silu. Takéto originálne filmy môžem. ()

runner85

I keď mi na tomto dojemnom príbehu pár vecí nesedelo i tak mi to prišlo velice realistické. Smutné je to, že takáto tragédia zasiahne všetkých blízkych a rodinu začne rozožierať z vnútra. Možno je to otázka pokory, možno je to otázka silného srdca, alebo Boha v sebe ... mne na konci filmu aj vybehla slza, smutný film ()

Mr.Pumpkin

Velice povedené psychologické drama, které mě v několika okamžicích emocionálně zasáhlo. Všichni zúčastnění herci předvádí naprosto přesvědčivé a přirozeně uvěřitelné výkony. Mám jen jedinou zásadnější výtku, kvůli které nemohu udělit hodnocení nejvyšší. V druhé části filmu mimo Room je naznačeno několik traumat a konfliktů, které však nejsou dotaženy. Myslím, že film měl jít v těchto případech víc do hloubky a ne jen naznačovat a klouzat po povrchu. To je, myslím, škoda. 85% ()

gegina31

Jelikož je to psáno v obsahu, tak si mohu dovolit napsat, jak jsem ráda, že film nekončí tím, že utečou z toho pokoje. Už jsem zažila spoustu filmů, kde takový rádoby dramatický konec byl a divák si mohl jen domýšlet, jak to asi bylo dále. Mě ale nebaví si domýšlet. Proto se snad dívám na filmy, aby to za mě udělal štáb :) Každopádně tomu filmu opravdu nic nechybělo. Myslím, že byly i reálné pocity unesené, od původní radosti a euforie z osvobození, až po smutek a beznaděj ze ztracených let. Nic nebylo přehnané, takže 5 hvězd naprosto odpovídá. ()

Ice.dog

Výborný a velmi silný film, vůbec mě nepřekvapilo, že tento měl 4 nominace na Oscara a Brie Larson ho i získala. Její herecký výkon byl brilantní a Jacob Tremblay byl snad ještě lepší. První polovinu filmu jsem doslova hltal minutu po minutě a netrpělivě čekal co se stane. Po té jsem čekal zvolnění, nicméně nestalo se tak, parádní monology malého Jacka i pokračování děje. Za mě 90%. Mohu jen a pouze doporučit. ()

dom156

Hodně silný příběh, který má kořeny v reálném světě. Co se stane autorce knižní předlohy je skutečně ohavné a zároveň neuvěřitelné, čeho lidská rada je schopná. Když jsem si tento fakt přečetl, běhal mi mráz po zádech. K samotnému filmu bych děj rozdělil do dvou polovin, v první se seznámíme s představiteli rolí a poznáme jejich život na pár metrech čtverečních. Po osvobození se děj více rozvine, díky dalším postavám. Je zajímavé sledovat psychologické rozpoložení bývalých vězněných jedinců. Spolu se vztahy s dalšími rodinnými příslušníky dostaneme zajímavý koktejl. Jen mi zde chyběla zmínka o věznitele, jeho pohnutky a motivy a také soudní líčení by bylo zajímavé sledovat. Rád tento film i přes mírnou výtku doporučím. ()

PP66

Z psychologického pohledu dobře zpracovaný příběh věznění a trýznění, včetně následného zpracování traumatu jak matkou tak dítětem. ()

kajas

Letos vyrážejí do boje o Oscara dva příběhy s hlavní hrdinkou Joy. Joy žijící v Pokoji si ovšem vytrpěla mnohem víc než Joy vynálezkyně a nevidím jediný důvod, proč by Brie Larson neměla zlatou sošku získat. Její výkon spolu s neskutečně přesvědčivým malým Jacobem (od zlaté Osmentovy éry jsem asi neviděla lépe hrající dítě) vám na tohle drama prostě nedá zapomenout. Ten chlapcův první pohled na oblohu, uf... síla. ()

Aleee89

Ano, taky jsem si říkala, že je škoda, že film neskončil po první hodině. Že míchají žánry a pak to k sobě moc neladí. Jenže potom jsem na to zkusila jít jinak. Přemýšlet o tom filmu a vidět jej z odlišné perspektivy. A nakonec jsem si říkala, že je možná dobře, že snímek pokračoval. Nechal nás nahlédnout pod pokličku a nabídl i pohled na to, co bylo dál. Protože život jde dál. Osvobozením to nekončí. Osvobození neznamená happyend, ba právě naopak. Tady právě začínají další problémy. A navíc ve mně snímek probudil emoce, takže není co řešit. ()

Martpod

Nenápadné, leč o to silnější drama s dětsky nevinným vyprávěním, co s přehledem strčí do kapsy valnou většinu letošní filmové produkce. A brečela jsem jak želva. Big time. ()

Reesam

Jde o vlastně dost pozoruhodný snímek, ne z pohledu tématu, ale hlavně z pohledu filmu jako takového. Tím myslím výpravu, střihy, atmosféru. Je pravda, že The Room má pohledy na svět neotřelé a donutí vás to nad tím se zamyslet. Že opravdu milujeme jen to, na co jsme zvyklí a netřeba vědět, co za svět je kolem nás. Vše je tak citlivě a s opatrností podáno, že opravdu věříme křehkosti malého dítěte a matky, která 7 let byla vězněna v malém pokoji. Důvod, proč není mé hodnocení 5 hvězd je to, že ačkoliv první část filmu byla opravdu silná, tak druhá byla o hodně slabší, kdy se ztrácí veškerá naivní absurdita pohledu Jacka. Myslím, že to bylo na té první části to, co upoutalo. Každopádně konec si mě opět dostal na svou stranu, protože ano, ačkoliv je to na 5tileté dítě až moc rozumné, je to tak šíleně pravdivé. Děti občas dokáží překvapit jen tím, že se v krajních situacích chovají líp než dospělí a jejich čistota duše nás dokáže postavit na nohy. A řekla bych, že o tom je právě celý film. Co posledního bych snad jen řekla je, že je tohle téma přímo dělané pro Finchera, a je škoda, že to nerežíroval on. Na druhou stranu můžu přiznat, že i bez něj je tohle velice dobrá práce. ()

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

25.07.2016

Víkendový Comic-Con přinesl spoustu nových trailerů, na druhou strunu byl ale skoupý na velká oznámení. Neobjevily se žádné nové filmy ani herecká angažmá, asi nejvýraznějším momentem tak bylo… (viac)

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016

14.01.2016

Letošní Oscary budou duelem Revenanta se Šíleným Maxem. Výlet do divočiny s DiCapriem sesbíral dvanáct nominací a našlapaná jízda s Hardym deset, ze zálohy přitom útočí Marťan se sedmi a Spotlight,… (viac)

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

18.01.2015

Po bizarním a ceněném Frankovi se irský režisér Lenny Abrahamson pouští do další netradiční látky. Adaptuje ceněný knižní bestseller Emmy Donoghue s lakonickým názvem Room (česky vyšlo v roce 2011… (viac)