Horná Dolná

• Česko Horná Dolná (festivalový názov)

Smiech je najlepší liek! Aj preto Televízia Markíza prináša na televízne obrazovky nový seriál s veľavravným názvom Horná Dolná. Vtipné príbehy svojráznych dedinských postavičiek si nepochybne zamilujete na prvý pohľad. Obyvateľmi Hornej Dolnej sú napríklad ambiciózny starosta, ktorý je voľnom čase vášnivým rybárom, kňaz, ktorý statočne bojuje s pokušeniami, ktoré mu prináša život, či policajt, ktorý sa venuje aj takej závažnej kriminalite ako stratený bicykel. Uvidíte, aké je to byť najväčším frajerom v dedine a zasmejete sa aj na súperení dvoch energických žien o priazeň mužov v obci. (TV Markíza)

Richie4422

Pár minút dobrých hlášok, niekoľko fajn gagov, niekoľko minút klasickej televíznej recyklovanej zábavy zo slovenských obrazoviek za posledných 10 rokov, pár totálne trápnych vtípkov a hluché miesta. Nie som z tých, ktorí majú nutkanie kritizovať slovenskú tvorbu ako poniektorí- odpad a 1 hviezdu si to vážne nezaslúži. Celkom som sa na to tešil, ale bohužiaľ televízna tvorba neprekročila svoj tieň aj napriek kvalitnému hereckému obsadeniu- Sklár je späť. Ak je toto tým, čo trhá rekordy sledovanosti na Slovensku, tak to len zhrňuje situáciu na obrazovkách. Ľudia, ktorú sú "nútení" presedieť večer pri telke si radšej pustia toto ako ostatné geniality u nás. Nie je to katastrofa, ale očakával som viac a na 3 hviezdy to jednoducho nemá. ()

Smartynko odpad!

Ešte som to nevidel ale pozriem si aspoň prvý diel. Potom to ohodnotím. Zatiaľ ale musím povedať, že som voči tomu značne skeptický a keďže môj všeobecný názor je, že Slováci prosto nevedia točiť tak sa bojím, že dostanem ďalší potvrdzujúci dôkaz. Už len to čo čítam o prostredí a štýle humoru sa mi vôbec nepozdáva. Je to to isté ako keď si Kraus s Marcinom v kuse robia srandu iba z Maďarov, Cigánov, dôchodcov, vidiečanov a podobne. Je to otrepané, smutné, silené ale hlavne nekonečne trápne. Trápnejšie od toho je iba to keď sa niekto z nich snaží točiť niečo čo chce pôsobiť reálne. EDIT: Toto je len ďalšia maximálne trápna a nafúknutá kvázi komédia zo slovenskej dielne, ktorá nemá šancu osloviť žiadneho inteligentného človeka. Niekto môže povedať, že sa nejak povyšujem nad ostatných v našej krajine ale keď je niekto taký primitív, že sa na toto dokáže so záujmom pozerať a označiť to za "dobré" zaslúži si prívlastok primitív a zaslúžil by si aj kopanec do gulí za to, že nám tu dýcha vzduch. Extrémne odfláknutá sračka, ktorá varí z vody a snaží sa divákovi nahovoriť, že to bude skvelý slepačí vývar. Ďalšia rana mentalite slovenského národa. Mne zostáva iba pýtať sa - kedy už konečne príde posledná? ()

Da_reba odpad!

Videl som z toho asi 15 minút a to mi úplne stačilo. Nezachráni to ani Sklár ani Polnišová. Veľmi ma mrzí že slovenská aj česká produkcia sa sústredí na tieto trápne pokuse skopírovať produkciu amerických TV staníc pretože to jednoducho nevedia! Chápem že cielová skupina sú ľudia s IQ pod 90 bodov a tí im to aj žerú ale na mňa je to jednoducho priveľa. Každý nový seriál je horší a horši... Zaslúžený odpad! ()

TomDolly

Tak trochu typický slovenský seriál, ktorý sa snaží o neuveriteľne veľkú komédiu. Trápne vtipy, ktoré by aj boli vtipné keby sa neopakujú v každej jednej časti. Prečo naše komédie upadajú? Keď toto dielo porovnáte s našimi staršími seriálmi tak ani nemôžte dať viac ako dve hviezdičky. Je mi veľmi ľúto, že sa takéto veci stále točia (aj keď predpokladám, že sa u nás aj stále točiť budú) už len pre herecké obsadenie v podaní Polnišovej, ktorá má podľa mňa na viac ako je Horná Dolná. Takisto mi je priam nepríjemné, že sa Kožka „vypracoval“ z Tisícročnej včely na tento seriál. Samozrejme, väčšina národu, ktorý sedí v obývačke si toto „úchvatné“ dielo pustí a zabáva sa. Pre mňa nepochopiteľné prečo tomu tak vlastne je... ()

phantom1987

Tento seriál určite nie je pre každého. Využíva sa tu jednoduchý vidiecky humor s ktorým sa môžeme stretnúť v každej slovenskej dedinke. Dalo by sa povedať že seriál je nakrútený podľa skutočných príbehov :D. A mňa rozhodne baví. ()

durkes odpad!

Mal to byť komediálny seriál.......mal......no vyšiel z toho trápny nevtipný seriál, na ktorom sa nedá žiaľ zasmiať. Takže z toho vyšla trapošina..........taká slovenská troškovina........ dnes už asi herci sa kvôli peniazom dajú na každú kravinu....... ()

chrisler

Pekný námet, pekné scenérie, niektorí herci sú viac než presvedčiví (Dano Heriban je TOP) a najmä sa pri tomto seriáli dokážem zasmiať a oddýchnuť si. Prvý slovenský seriál, ktorý sa dá pozerať. Verím, že nie každému po chuti, každopádne ja dávam 4 hviezdy a teším sa na nové časti ()

Flymaster odpad!

Pocas dvadsiatich minut som sa ani raz nezasmial a potom serial prerusila reklama. Nenasiel som jediny dvovod sa k nemu viac vracat. Ucinkuje tu sice (velky) kopec dobrych hercov, ale kvantita v tomto pripade vobec neznamena kvalitu. A aj tu kvantitu mi neguje Daniel Heriban, ktoremu neviem vobec prist na chut. sorry. ()

tosastava odpad!

Abnormálne infantilná "zábava", ktorá oslovila a oslovuje predovšetkým divákov s IQ nie väčším ako je výška izbovej teploty. Obľúbenosť týchto extra primitívnych seriálov je zrkadlom našej spoločnosti a mentálnej vyspelosti. Čím smradľavejšia žumpa, tým väčšie radostné ovácie ()

Pokri

Ako tak znesiteľné, no ako komédia slabé, dej to nemá. Prečo vôbec 2 hviezdičky? Za Heribana a fakt, že sa tam nepúšťajú sitkomovské smiechy po každej vete. Myslím si však, že tu bol potenciál aj na niečo skutočne vtipné, len by to muselo mať poriadne dialógy a menej otravných postáv typu Polnišová, Tabaček. Stávka na tie isté tváre v každom seriáli je už skutočne zlá. ()

as-minor odpad!

Narkóza musela mať porušený zdravý úsudok, keď bola ochotná investovať, aj v prípade minimálnych nákladov, do tohto extravagantného seriálového výkalu. Komu je vlastne tento sitcom určený? Neverím, že bežný priemerný jedinec to sleduje, a keď to má aj zapnuté, zrejme to plní len funkciu backgroundu. Čiže v prípade, že by bola moja domnienka správna, čísla sledovanosti by tak boli pod týmto vplyvom značne skreslené, respektíve vyššie než reálne. A zrejme je to práve sledovanosť, ktorá narkózu utvrdzuje v názore, že má zmysel točiť takýto nechutný experiment, pardon exkrement. O hereckých karikatúrach radšej ani nehovorím. Dôstojnosť vymenili za „cash“! Hnevajte sa na mňa, ale ja si radšej vychutnám pohľad na plávajúce hovno v záchodovej mise, pretože to hovno je aspoň autentické. ()

Ja.Malachi

výborná zábavná oddychovka...v každej časti sa nájde dosť heftov.:)..aj ked tú onú z farmy tam už prosím neangažovať..znižuje to seriál na úroveň odpadových hodnotitelov..inak -výborné charaktery-postavy...nehrane zahraté..niekomu to možno príde trápne ..ale ten nech si pozerá .tie zlaté masky alebo tváre či farmy..či čo to dávajú..tam sa určite nájde.:)..tento seriál sa nemá brať vážne..ale vypnúť pri nom..:),,na profesionálov to síce nemá-to je skvost-ale celkom pekne mu sekunduje.:) ()

flyer.nick

Prostě co čekáš dostaneš a co nečekáš nedostaneš. Žádná intelektuální snaha tam není, tak to budou všichni hejtovat a přitom to bude mezi oblíbenými. Myšlenku to ale má, a až na pár hodně absurdních dílů to má i nápad a příběh. Jako taková výplň mezi Tarkovskijm a Pasolinim je to ale dobré. ()

The M

Žiaľ, trošku krok vedľa. Nápad možno dobrý (aspoň čo sa týka prostredia, z toho by sa niečo vytrieskať dalo a samozrejme kvalitní herci, ktorým komédia proste ide), ale na takú minutáž zúfalo málo humoru. Nebudem klamať, občas som sa zasmial, ale to je asi tak všetko. Rozhodne by tomu mohol prospieť typický sitcomovský formát s 20 minutami - tu to pôsobí príliš zdĺhavo a často až nudne. Aspoň tie slovenské/české pesničky tam dotvárali nejakú atmosféru. Asi si to ešte pozriem, ale svoj názor takmer určite nejako radikálne nezmením. Ale jedno je isté: zo slovenských komediálnych seriálov ostávajú Susedia opäť neprekonaný. Druhá epizóda: No tak dnes to bolo veru utrpenie. Naposledy to aspoň sem-tam malo nejakú šťavu, dnes holá nuda bez jediného vtipu, na ktorom by som sa zasmial. Škoda. ()

Kylikian

Skúsil som pozerať tento seriál po tretí raz. A znova som nevydržal viac ako 4 minúty. Nechápem, ako sa momentálne najlepší slovenskí humoristi nechali presvedčiť účinkovať v takej neskutočne nudnej sračke, ktorá vykráda všetky možné komédie, ale hlavne tie zlé. Pôsobí to, ako keby si pár študentov VŠVU stiahlo pár komédií a začali vypisovať všetky gagy a vtipné hlášky. Blbý scenár nezachránia ani dobrí herci. ()

DAWiD8

Rozbieha sa to zaujímavo, po dvoch dieloch 3 hviezdičky. Seriál má potenciál. Je tam výborná kombinácia "okukaných", skúsených, známych hercov a mladých "neokukaných". Chýba mi ta však taká výrazná komická postava. Tú by mohol stvárniť napr. Juraj Kemka, ktorý je výborný komik. Uvidíme, ako to bude pokračovať, teším sa :)............................................... Po 7 dieloch... Pridávam ďalšiu hviezdičku. Je to vynikajúci, vtipný seriál, ktorý ma veľmi baví. Rozbehlo sa to naozaj "na paráádu" :) Super! ()

pyschtta

No, pravdou je, že títo herci majú na viac. smiať sa na tom, ako si z nás dedinčanov robia srandu, alebo ako nás vidia ľudia z mesta, to sa mi veľmi nechce. ale aj napriek tomu je to stále pozerateľnejšie ako braky typu - Nepokojné víno, Ufňukaní chlapi, Splašené koníky, Bytovka... ()