Čo keby Hitler v roku 1945 nezomrel, ale len zaspal? A čo keby sa prebudol v 21. storočí? Ako by sa asi tváril a našiel by v našom svete spojencov? Dostal by sa opäť do politiky? Ale určite áno! (Cinemart SK)

NucLe4r

Neskutečně originální a drzá satira. Konečně po delší době humor, který má hloubku a nejsou to jen trapné a sexistické vulgarismy. Vrcholem všeho je epické ukončení, které celkem slušně poukazuje na současnou situaci a nutí člověka se nad tím zamyslet. Zkrátka aktuální a smysluplná komedie. Jinak ještě musím pochválit kameru a hlavně člověka, který vymýšlel hlášky. Vidět Adolfa v roce 2014 na náměstí, jak hledá Říšské kancléřství .... to nemá chybu! :D ()

furrec

...samozrejme treba vidieť v originály, velmi dobre skomponované, nejde ani tak o filmový zážitok, ale hlavne tú drzú myšlienku dovoliť si toto "monštrum" dať do kín, sťaby filmovú hviezdu a balancovať na hrane dobrého vkusu či morálnej prípustnosti. A vzhľadom na celosvetové udalosti a krízy, ktoré sa nás bytostne dotýkajú, je dielo ako toto nanajvýš potrebné, aby ľuďom nastavilo morálne zrkadlo a zdvihlo varovný prst, keďže temná história sa akosi začína pomaly vytrácať z pamäti dnešných ľudí...azda najvýstižnejšie pôsobia Hitlerove záverečné slová: "Damit kann man arbeiten"... ()

Sunwheel

A tak som si na radu mnohých ľudí pozrel vraj kontroverzný film z nemeckej produkcie o tom toľko spomínanom rakúskom maliarovi, ktorý nedáva ani po toľkých rokoch miliónom ľudí a vôbec celému filmovému priemyslu spávať. Malo ísť konečne o niečo nové, neotrelé a vraj (na pomery dnešného Nemecka a jeho estabilišmentu) politicky nekorektné. Sčasti to aj bolo splnené. Párkrát som sa zasmial. Chápal som potrebu to urobiť prijateľné pre domnelé obe strany publika (sem tam sa tváriť prísne, sem tam si z toho urobiť srandu). Nečítal som knihu a tak neviem posúdiť, či to bol fakt taký odvar, ako tu píšu iní. Film som si užil a oceňujem originálny námet (aj keď by som si to vedel celé predstaviť inak). Hlavný herec sa síce veľmi snažil, ale zasa...nehodil sa na postavu, ktorú stvárňoval. To Bruno Ganz sa na Adolfa aspoň zdiaľky podobal. A zabíjať psov a popíjať alkohol? Viem, že je zlosyn, ale no...(-: ()

darthboal

Tento snímek mě zajímal od chvíle, co jsem o něm slyšel. Hitlera jsem doposud vídal spíše ve válečných filmech a dokumentech, ale obsadit tuto postavu do komedie, to je zajímavý pokus a ačkoliv moc německých komedií, které by byly kvalitní neznám, myslím, že tato se povedla. Je zde i zajímavý pohled na to, jak snadno se dá i v moderní době přesvědčit lid ke svým názorům, když jste skvělý řečník jako “vůdce“. Co bych snímku naopak vytknul, je rozhodně český dabing. Nevím zda si naši tvůrci řekli , že když je to komedie z Německa tak nemusí být tak kvalitní... lepší dabing by snímku jistě pomohl. ()

bonovox

Satira na dnešný svet ako ju vidia nemci. Myslím si že ak by sa aj v dnešnej dobe objavil Hitler tak by si asi opäť získal ľud na svoju stranu. A tento snímok to miestami vtipne ale aj mrazivo dokazuje. ()

CaptainBlaf

Tento snímek krásně ukázal, jak lidé jsou stále tupé a lehce zmanipulovatelné ovce, a vlastně tak nějak i otevírá oči. Hitler opravdu vepsal všechny svoje názory, postoje, program do Mein Kampfu, a lidé ho stejně následovali a zvolili si ho. To je jednoduše tím, že lidi vidí jen to, co jim je určeno, aby viděli a nesnaží se vidět, co je za plátnem pro ně vytvořeného obrazu. Bohužel.. V tomhle to otevřelo oči mně. Film je dobrou komedií, ale já osobně, když jsem si nějak začal uvědomovat opravdu hlubokej smysl a myšlenku filmu, tak už to pro mě nebyla komedie, i když jsem si byl vědom, že je to vtipný. Film je neskutečně podceňován, pravděpodobně (doufám) nechápavostí lidí. ()

lopkop

Dobrá komedie o návratu Adolfa Hitlera do nynějšího Německa. Film je dobrý jako komedie, ale jeho hlavní podstatou není pobavit, ale poukázat na některé dnešní problémy. Celé kritice dnešní společnosti slouží humor pouze jako odlehčující stránka, díky které vydržíte na film koukat a nenudit se. Zprostředkovává dost vtipných chvil a pokud máte rádi suchý humor, určitě neurazí. Zároveň je ale nutné ho pochopit, protože vám nikdo neříká kdy se máte smát a kdy už se mluví vážně. Myslím si, že tohle je hlavní pointa celého filmu. Vlastně se zamyslet nad tím co konzumujeme. Podle mého názoru je film podhodnocen a doufám, že nepochopením jeho pravého účelu. ()

Ironhead

Povedené... a zábavné sledovat, že když je někdo opravdu silná osobnost, lidi si před ním doslova sednou na zadek v jakékoli době ;) Trochu strašidelné na tom celém opravdu je, že je člověku hlavní hrdina sympatičtější než většina dnešní nejen politické scény... :oT ;o) ()

david666

Nějak mě film nebavil...na komedii málo srandy, na drama málo vážné a spíš z Hitlera dělali karikaturu. Moc jsem nepochopil, co tím tvůrci mysleli. Kočkopes ()

gpx odpad!

Tak tohle vážení nebylo k vidění ani u nás v době nejhlubší normalizace. Film se (v souladu s každodenní realitou dnešního Německa) snaží zastrašit všechny, kteří nesouhlasí s imigrační a integrační politikou německé vlády. Máš pravicovější názory než CDU? Tak v tom případě jsi nácek a obdivovatel Hitlera. A jestli cekneš, tak si tě podáme, protože náckové a fašouni si nezaslouží slitování. ()

Heso

S tímhle hodnocením jsem dost na rozpacích...jako satira to zase úplně tak špatné nebylo a nápad to byl velmi dobrý, i když druhá polovina byla slabší a šlo z toho vytěžit víc, nebo to možná i celé udělat malinko jinak. Co mě nejvíc vyděsilo byly reakce lidí, kteří se s Hitlerem fotili, objímali, či mu říkali že ho milují...jak jsem se později dočetl, tyto záběry nebyly hrané a vyděsilo to i samotné tvůrce filmu a hlavního představitele Hitlera. Já jen doufám, že takováto situace nikdy, nikdy, nikdy nenastane, protože některým Němcům možná ano, ale mně tedy Adolf rozhodně nechybí. ()

AlDelon

Je to jen komedie -s minimem jakýchsi vážných vystřízlivění- a byť se snaží klást jakési varování ke konci všeho toho černého humoru, obávám se, že, aspoň pro mne přeci jen, je to na hraně a jen málokdo z nás si umí představit s čím si tu doopravdy tak jako pohráváme. Vidím před sebou v malém teplém bytě, ve žlutém večerním svitu lustru, v typickém starobním křesle k televizi starého, navenek neznámého (židovského) seniora, jež přežil Konečné řešení a prošel jím, a chápu že ten starej děda nechápe a remcá, ba se obávám že mu na konci jeho života tímto filmem křivdíme -co mu asi běží hlavou? A tak nemám jasného postoje k tomuto snímku, byť má jistě kupu opovrženíhodných podobných. ()

bedn1

Ze začátku to vypadalo na televizní komedii s lacinými vtipy a měl jsem chuť to vypnout, ale zachránil to přechod do boratovského stylu konfrontace Hitlera s reálnými lidmi "z ulice" i politiky, který tomu dodal nový rozměr a naředil tu jalovost zbytku filmu. ()