Mestečko Rose Creek neustále ohrozuje banda lotrov bezohľadného priemyselníka Bartholomewa Bogua (Peter Sarsgaard), ktorý sa v honbe za ziskom nezastaví pred ničím. Zúfalí obyvatelia pod vedením Emmy Cullenovej (Haley Bennett) sa rozhodnú požiadať o pomoc siedmich mužov, pre ktorých rovnako ako pre Bogua nijaké zákony neplatia. Nesúrodá skupina pištoľníkov, hazardných hráčov a nájomných lovcov sa podujme nevinných ľudí ochrániť a zastaviť Boguove vyčíňanie. Počas príprav na rozhodujúci súboj si títo siedmi najatí žoldnieri postupne uvedomia, že v tomto prípade pôjde viac ako o peniaze. (Forum Film SK)

Wardan

Nová verze Sedmi statečných je nakonec slušná žánrová zábava. Přestože mi přijde trochu problematická pořád se podle mne nejedná o případ špatné předělávky. Film dobře vygradovaný s pěknou akcí, nepříliš vybočující a rozhodně ne dílo, na které se bude vzpomínat. Avšak frajery v kloboucích s koltama proklatě nízko už dnes úplně běžně v premiérových kinech nepotkáte. Snad proto se vyplatí na to vyrazit. Více tady. ()

Eratashi

Suchopádné, žádná originalita, už vůbec ne hudba, vykrádačka za účelem zajištění zisků. Smíchání ras je to nejmenší, sice se to nedá historicky uchopit, ale budiž, režisérova potřeba udělat z bílého zloducha... Nejspíš režisér nepochopil, proč se nám líbila verze z roku 1960 >.< Chápu, že jde o remake remaku, ale s dnešními vymoženostmi, proč to jenom překopírovali a nevylepšili? Nač je potom remake dobrý vidět, hm? Nestrhnul ani příběh, ani herecké výkony, neztotožnění s žádnou postavou, hubda trapně zkopírovaná. Když bychom porovnali verzi z roku 1954 a 1960, tak obě překypují originálním provedením. Při srovnání tohoto provedení s verzí z roku 1960, tak ta totálně vyhrává na celé čáře po všech stránkách. Nač tedy vidět tento remake? Není důvod...vůbec žádný. Leda na kopii Jennifer Lawrence - Haley Bennett. ()

warrenur

Celkom prijemny remake s nadhernymi farebnymi filtrami, sceneriami a oproti povodnemu filmu s dost exotickymi clenmi sedmicky. Denzel ako hlavny typek ma sprvu zaskocil, potom tie jeho pohlady, ktore tak dobre poznam z inych jeho filmov, celkom sadli v tych zuctovaniach. Ten korejsky typek bol tiez pomerne zabavny. Zaporaci ujdu, len by ma zuajimalo, ci niekto spocital pocet jazdcov a padlych. Aky je medzi nimi rozdiel.... Prislo mi to, ze viac padlo ako prislo. :) Dej neprekvapil ale par vsuviek ano. Priemer. ()

drozdy1

Nečekané překvapení, které si mě získalo díky skvělé výpravě, chemií mezi hlavními hrdiny filmu a napaditou akcí. Opravdu jsem nečekal, že by mě tento film tak kvalitně zabavil. Hodnocení: 76%. ()

Gastovski

Už s 'originálem' jsem se moc neskamarádil, a ani tato o padesát let starší předělávka nebude vyjímkou. Na rozdíl od skvadry z roku 1960 je aktuální banda dost exotická, což někdy působí dost komicky, ale to už je holt pokrokové 21. století. Příběhově Fuqua servíruje těžkou rutinu, občas proloženou rádoby cool hláškama a někdy až úsměvnými pokusy o westernovou atmosféru. Podle mého názoru konzumně tuctový a zbytečný film. ()

MAJkLSON

Jak jsem si pri trailerech rikal, ze to bude fajn, tak skutecnost je bohuzel takova, ze je to film zbytecny, nudny, predvidatelny a vlastne nicim zajimavy. Fuqua je proste beckovy rutiner, ktery me zatim nedokazal nicim extra zaujmout. ()

TaanStari

Ten gatling byla ale píčovina. Stejně jako naprosto antiklimatický Goodnight, který (jakožto sniper) mohl udělat z dálky mnohem větší paseku, např. právě z posádky zmíněného gatlingu. Ale ne, on si tam prostě jen přicválá chcípnout. A co ta postava D'Onforia? Sledoval jsem remake nebo nějakou parodii?? Finální přestřelka byla na hovno, jinak to šlo. ()

Mackoun

Kovbojka, která ničím nepřekvapí, zároveň však ani nemá čím zklamat. Sympatické klišé oblečené do vizuálně pěkně ušitého kabátu, podpořené partou celkem sympatických postav. Samotná dějová linka má ideální tempo a pořád se tak nějak něco děje, takže jsem během těch dvou hodin ani nic nenaspal. V rámci žánru bez ostychu na tři hvězdy - čtvrtá za pěkný vizuál :) Jako by v tamních končinách panovala od rána do večera fotografická "zlatá hodinka". ()

Matli

Neznát originál a originál originálu, tak dám za čtyři, ale ta nostalgie kvalitního filmu mě tam hryzala celou dobu. Remakeovat takovou klasiku, to chce pořádný koule a ty Fuqua evidentně má. Když pominu pár detajlů, tak skoro vše je na jedničku, režie i herecké výkony všech nemají chybu. Hudba je taky dobrá, jen mě hodně mrzí, že ta původní je až v závěrečných titulkách, prostě ten pocit, který mám při sledování předchůdce tady taky místama byl a to se cení. Ale jak říkám, nesmí se to porovnávat a vyjde z toho western, který nemá v novodobé filmografii konkurenci, prostě western v pravém slova smyslu. 84% ()

Tina00

2 - 2,5 a to jen pokud budu předstírat, že žijeme ve světě, kde jiný film s názvem Sedm statečných než tenhle neexistuje. Hanba, že jim bylo dovoleno zpracovat příběh znovu. Denzel Washington 10/10 Chris Pratt 8/10 Ethan Hawke 0/10 (jeho nejhorší role?) P.S. NUDA ()

LordBeeDoO

Naprosto zbytečné přetočení, které nepřináší absolutně nic nového, krom genderového a rasového vyvážení. Dívat se na to dá, ale znova si to nikdy nepustím. ()

Bozvav

Měla jsem docela strach, co se z toho vyklube a nakonec jsem byla mile překvapena. Důstojný mladší bráška, z něhož slušná akce, náboj a hodící se hudba udělaly koukatelnou záležitost. Kdyby nepokulhávaly dialogy, šla bych i výš. Za mne 60%. ()

from

Sedm samurajů i jeho remake Sedm statečných jsou evidentěn nepřekonatelný. Oproti originálu pokulhává úplně ve všem. Když jsem viděl obsazení sedmi statečných (tak aby to bylo dostatečně multikulti), tak jsem klepal na čelo. Ale Amerika je největším míšení kultur a ras, tak proč ne (zvlášť když obsadili Byeong-heon Leeho). Mohli si víc pohrát vykreslením postav (a vlastně i s castingem) i s atmosférou, škoda – dalo se to natočit mnohem líp. ()

djfun

Proboha, vysvětlí mi jednou někdo, proč se furt točej ty remaky? A hlavně, proč se točej remaky oscarovek, klasik, co jsou jednou provždy do celuloidu vyrytý zlatym písmem??!! Jestli někdo nadhodí, že je to „challenge“, tak nasrat: s deseti až stonásobnym rozpočtem, tisíckrát modernější technikou, známejma hereckejma ksichtama a stejně to originálu nikdy nesahá ani po kotníky (koneckonců o tom často svědčí i zdejší hodnocení, kdy jsou remaky procentuálně v drtivý porážce)! Viděl bych to poměrně jednoduše, všechny ty originály z hlouby minulýho století byly totiž točeny za a) srdcem a duší, za b) s přemýšlením mozkem a za c) s originalitou a vkusem. Ty současné s prachama (vyhozenejma do větru) a technikou - takže okázale, nagelovaně a bezduše. OK, trochu jsem odbočil, nuže k samotnému remaku 7 statečných – né, že bych jeho natočení viděl jako opodstatněné, ale fakt je, že to tentokrát úplně tragicky nedopadlo. Je fajn, že se nová verze nedrží křečovitě té původní (osa ale pochopitelně zůstává stejná), napětí a akce určitě nechybí, kamera a střih nic převratnýho, ale v pohodě a to samé se dá říct i o hereckých výkonech. Na jednu stranu je docela vtipný rasový „rozšíření“ hlavní party, na druhou ale z týhle úlitby politický korektnosti bliju (i když se z ní asi nedá podezřívat přímo rejža, černej jak bota). Mno, takže tu máme na kupičce krom bledejch ksichtů i pravýho rudocha (v originále je to míšenec), šikmovokej koronavirus, mexický burr(an)ito a na piedestalu trčí negr, navíc jménem Washington!:)) Ne, nejsem rasista a xenofob a tyhle „tituly“ jsem použil zcela záměrně proto, že bych rád, abychom i v týhle předposraný době nebyli papežštější než papež (např. slovo negr bylo donedávna v každym bijáku černošskejch tvůrců v rámci utahování si ze sebe sama doslova nadužívaný) a svobodně si stále mohli dělat prdel z čehokoliv, včetně současné všudypřítomné „politické koreknosti“, v rámci které si například už v Holywoodu ani neobjednaj černý kafe, aby se náhodu někoho „nedotkli“ . Každopádně, i s touhle globálně oteplenou grupou je The Magnificent Seven jednou z mála ne úplně zprzněnejch předělávek. Což nic nemění na tom, že - i když původní „sedmička“ z r. 1960 je vlastně v podstatě taky remakem (Sedmi samurajů) - pro mě zůstávají navždy plešoun Yul Brynner, charismatickej Steve McQueen, naivka Horst Buchholz, drsňák Bronson či depkař Vaughn těma pravejma statečnejma... ()

fablefavorit

Veliké překvapení. Z hlavní multi-kulti bandy doslova vyzařuje charisma a ve výsledku je plochý *pouze* jeden ze sedmi, přičemž s úvodní skepsí jsem čekal spíše pravý opak. Vzájemné vztahy a interakce mezi jednotlivými postavami sice nejsou kdovíjak hluboké (čti vůbec), film je ale naštěstí schopný tento neduh dorovnat svou hlavní devizou, jíž je akce. Přestřelky, leč mnohdy zdramatizované ve prospěch hrdinstva, jsou intenzivní a poslední bitka je prozatímní spektákl roku. Jakožto člověk nepolíbený westernovým originálem musím vyjádřit svou spokojenost. ()

KNTRFKT

Pravděpodobně jediným problémem tohohle filmu je jeho název. Ten totiž v mnohých probouzí střevní potíže a oni pak nejsou schopni sledovat plátno bez tupláku Smecty a balení Endiaronu v prdeli. PůvodníchSedum statečných, což je ale taky remake!, se stalo kultem a když si tu někdo najde jejich hodnocení, hned sází pětikouli, protože i jeho top čsfd bozi tomu dali pětku, tudíž je to fakt hustý. Proč by ale Fuqua nemohl točit znovu? Po 56 letech.... Škoda, že už je původní sedmička vesměs pod drnem, určitě by měli radost. No a jak už jsem psal, porovnávat mezi sebou dva filmy, které vznikaly každý v jiném století a dělí je tak průměrný věk dožití kantora na základní škole, může jen naprostý diletant. Nová verze totiž nemá chybu. Fuqua totiž servíruje snímek s perfektní výpravou, skvěle zahranými postavami a zkrátka je to nejlepší věc svého žánru, co tu za dlouhou dobu vznikla. Denzel hraje jakoby se pro roli drsnýho týpka na koni narodil, mladší brácha Taclík a celá tahle skvadra funguje na plátně naprosto bezchybně. Třešničkou na dortu je pak famózní přestřelka, která nemá konce a využije snad veškerého potenciálu. Za mě naprostá spokojenost! A teď už jen pár prvních dojmů od spolučumících v kině:„Pičo, takhle se nestřílí ani u nás v Ostravě“- René z Lhotky; "Ježišikriste, nejlepší moment, když shořel ten kostel." - Dominik Duka; "Na muj vkus tam málo rozebírali totalitní režimy."- Michal Viewegh; "Mali rozjebať teho černého chuja hned na začátku." - Eržika; "Ten Chris Pratt je fakt kus!"- Václav Klaus; "Škoda, že tam nebyl žádnej Mozkomor." - J. K. Rowlingová; "A kdy vystoupí Duo Yamaha?" - moje babička. ()

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake

17.09.2016

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

11.08.2016

Ve Zjizvené tváři z roku 1932 sledoval Howard Hawks vzestup a pád irského gangstera Tonyho Camonteho. Ve Zjizvené tváři z roku 1983 sledoval Brian de Palma vzestup a pád kubánského gangstera Tonyho… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

06.08.2015

Studio Sony oznámilo data premiér pro mnoho svých nadcházejících titulů. Určitě je potřeba zmínit novou verzi Sedmi statečných (23. září 2016), adaptaci Kingovy Temné věže (13. ledna 2017) nebo… (viac)