Vaiana: Legenda o oceáne

• Slovensko Vaiana (viac)

Pred tritisíc rokmi sa po nekonečných vodách Tichého oceánu plavili prastarí moreplavci a objavovali nové ostrovy Oceánie ... potom ale ich plavby na celé tisícročie ustali ... a nikto nevie prečo. (Saturn)

vyfuk

Vždycky mi asi především byly bližší animáky, které šli do podobné tématiky a ke mně blízkou výpravou. Jako třeba Rebelka. Ale nejsem si moc jist jestli tento typ filmů ke mně padne. Nicméně jako vždycky skvěle odvyprávěný příběh, jehož písně mi výjimečně nějak byli trnem v oku. Některé klišé mi trochu nechávají rozpustit oči v důlcích. Člověk nemůže neustále recyklovat příběhy a pointy, které už byly tak mockrát vyprávěny. Ale pro děti dobrý. I já se bavil. Hold už je to jenom takový. Furt to samý dokola. ()

J-o-k-e-r

Velmi pěkný animák. Především atraktivní prostředí Havajských ostrovů filmu dodává až pohádkovou atmosféru. I příběh oplývá originalitou. Postavy jsou sympatické (konečně animovaná postava pro Rocka), a závěrečný souboj je skvělý. Jediná výtka je účast až mooooc písníček. Snad během prvních 20min jsem jich napočítal 5. Ač byly některé povedené, bylo jich zkrátka moc, a můj dojem to pak trochu kazí. Takže na mou milovanou Zootopii to letos nemělo, a i když mi Moana sedí více na vítěze Oscara, jsem rád, že jej dostalo právě Zvířecí velkoměsto. ()

ghatos

Odvahu jsem nakonec na tohle sebral. Nejhezčí byl ohnivý démon, zbytek byla šablona Disney. Hodně barevné, hodně vlezlé...38%. ()

Dagoussek

Napoprvé mě to nezaujalo a nedodívalala jsem se. Zato moje dcerka se na to moc ráda dívá a díky ní jsem zjistila, že se mi to vlastně líbí taky. Skvělá úvodní melodie a děj o cílevědomosti. ()

Hollohlaway

Exotické a celkem hravé, klasicky dobře nakreslené. Ale chybělo mi víc postav, víc humoru. Musím ale ocenit, že tradiční rodinné-ekologické-buď-sama-sebou poselství je podáno celkem mírně. ()

jefff

Animák, který se mi po delší době opravdu líbil od začátku do konce svou animací, příběhem i minimem infantilních moralit. Film má spád, nápady, dobrý scénář, slušné písně i velké a úderné finále. ()

P1tr

Krásně animovaný snímek odehrávající se v pohledném vodním prostředí, které by před slédnutím mohlo vzbuzovat strohý dojem, ovšem tvůrci svět osvěžují spoustou nápadů, které dělají z každé minuty vizuální klenot. Vedle vzezření jsou hlavním tahounem herci, jejichž hlasy probouzejí postavy k životu a největším překvapením je Dwayne Johnson, který dokazuje, že zvládne opravdu všechno a že se jako herec zlepšuje s každým filmem, kdy dokáže zaujmout i bez své vlastní tváře a svalů. Dosti jsem se bál hudebních vložek, které ne uvšech filmů fungují, ale zde jsou příjemnou výplní a jsou neskutečně chytlavé. Chvílemi ke konci bohužel snímek ztrácí dech, ale většina stopáže je výborná a Moana se tak v současné animované tvorbě řadí ke špičce. ()

Fox85

Poslední dobou si většina animáků, které jdou do kin, drží celkem stabilní vysokou úroveň. Tenhle není výjimkou a baví až do konce ()

Ne__Ty

Už od začátku mě snímek chytil za srdíčko a nejednou jsem měl slzy na krajíčku, a ne vždy to bylo díky dojemnosti. Humor totiž fungoval stejně dobře. Film si mě získal i kvůli inovativnímu zacházení s tradičním pohádkovým schématem, který byl posunut ještě dál než v případě Ledového království. Ale na rozdíl od něj mě bavil celý film a z písniček mě nebolela hlava. A nádherné scenérie pak výsledný dojem podtrhly. ()

Sdoom

Příjemný animák z originálního prostředí. Musím dát za pravdu těm, komu přišla většina písniček otravných. Kromě skvělého You're Welcome mě moc nezaujaly a spíš mi vadily. Příběhově a animací ale výborné, v rámci disneyovské produkce posledních let rozhodně nezapadne. Retardovaný kohout pobavil hodně. :-) (HD, orig.) ()

h0n24

Jedinečné. Doporučuji. Maui, který by podle legendy mohl hrát v docela slušně morbidním péčku (podle legendy Maui zemřel, když se pokoušel lidi udělat nesmrtelnými tím, že se transformoval na červa a při vniknutí do vagíny bohyně Hine-nui-te-po byl rozmačkán obsidiánovými zuby, které tam měla), to spolu s Moanou (v autorskými právy zatížené Evropě pod jménem Vaianou) pěkně rozjedou. Dvojice dokáže podržet celý filmu. Na nich to stojí a padá. # Palec nahoru Disneyovu studiu za věrné zpracování legendy, která je tak náročná, že si ji šest národů vysvětluje trochu jinak. ()

Maynard.

Sem moc rád, že se filmvkus dcerušky mojí milované přesunul kousek dál a to k animákům. Do teď tomu vévodily spíš klasický kreslený pohádky, až teda samozřejmě na Elzu. Moc pěknej animák s jednou fakt pěknou písničkou. Příběh krásnej no a obří konec ještě krásnější... Hezky to maj promakaný ty Disneyáci :o) ()

Chmur

Celkem povedená Disneyovka. Líbilo se mi prostředí, ve kterém se celý příběh odehrával. Animace vypadala místy naprosto úžasně. Děj byl takový klasický, ale to mi nevadilo. Myslím, že film je koukatelný nejen pro děti, ale i většinu dospělých. ()

iXtr3m3

Krásne farby, krásny spev, dcérke sa to páčilo a ja som si to tiež rád pozrel. Rock bol ako skutočný, hra obočia aj hrudníka, super... :) ()

KoRner

Keby sa vystrihli pesničky, ktoré sú tam každých 30 sekúnd, možno by som dal o hviezdičku viac. Čarovné dobrodružstvo, občas mi to v predstavovaní prírody pripomínalo Levieho kráľa. Moana je vydarený film, aj keď sa to celé podobá na Croodovcov a Mulan. ()

Zagros

Originální příběh na motivy polynéské legendy je v žánru parádním oživením. Stejně jako hlavní hrdinka, dcera náčelníka, která je "normální" holka. Má své sny, své limity a "jen" se snaží zachránit svůj ostrov a lid. Animace se také velmi povedla a prostředí ostrovů v oceánu je příjemné na pohled. Kupodivu zde není ani moc pitomých vtípků. Přesto dám jen tři hvězdy. První beru za protivnou postavu Mauiho. Ten mě štval chováním, animací, blbýma vtípkama (dělal je jen on)... vlastně vším a nepomohla ani jeho proměna. Druhou srážím za otravné písničky. První dobrá, druhou jsem přežil a u zpívajícího kraba jsem odešel. Asi tvůrci potřebovali jen nabrat další minuty, nic pro mě. ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Pokud jste fanoušci hraných verzí disneyovských animáků, následující první zpráva pro vás nebude úplně pozitivní. Plánovaná hraná verze animovaného snímku Moana (Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa… (viac)

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023