20. apríla 2010 došlo na ropnej plošine Deepwater Horizon v Mexickom zálive k jednej z najväčších človekom spôsobených katastrof na svete. Tento film rozpráva príbeh, ktorý sa neobjavil v nijakých správach a väčšina ľudí ho nepozná. Je to príbeh 126 členov posádky, pracujúcich na palube Deepwater Horizon, ktorí tam v teň deň prežili skutočné inferno. Skúsení profesionáli, muži aj ženy, bojovali s ohňom do úplného vyčerpania v nádeji, že prežijú a čoskoro sa dostanú na breh k svojim rodinám. V jedinom okamihu sa ocitli v najhoršej nočnej more a museli pozbierať všetku svoju odvahu, aby zastavili rozpútané peklo, a vo chvíli, keď všetko vyzeralo stratené, zachránili aj jeden druhého. (Forum Film SK)

Kimkong

Divím se, že se vůbec pouštěli do filmu s takovýmto námětem. Plošina se potopila za kolik, za 12 minut? Film o čtvrthodinové katastrofě, jejíž následky jsou pro běžného člověka jen těžko přestavitelné. Není zde moc mrtvých, není zde radiace. Pro neekology né příliš zajímavé téma. Přesto výsledek funguje více než dobře. Musím se navíc přiznat, že z té jejich asi odborné hantýrky kterou v úvodu využívali při testování plošiny jsem ani za mák nerozuměl. A to výrazněji, než u leckterých sci-fi filmů. Ačkoli velký fanda Jablonského, soundtrack se mě samostatně špatně poslouchá. Největší výtku bych měl k americkému patriotismu. kde si zřejmě si nemohli pomoci, a museli jej do filmu dotlačit. Nutné záběry na americké vlajky a obětování se pro větší dobro. ()

johnsnow

Spolupráca režiséra BERGa a herca wahlBERGa, sa aj do tretice vydarila. Tentokrát ma dokázali pritiahnuť k filmu ktorého žáner veľmi nemusím ale toto ma udržalo až do konca. Skvele podaný pohľad na najväčšiu ropnú katastrofu v dejinách USA. Perfektný Wahlberg, skvelý Russel, sprostý(charakterom postavy) Malkovich ktorý nenačúva varovaniam a celý amsámbel bol super. Efekty naozaj dobré, nuž Berg len tak dalej. 5* zaslúžene. ()

helrohir

V "Deepwater Horizon" sa so zobrazením skutočnej udalosti popasovali celkom obstojne. Na spracovaní filmu kvitujem hlavne to, že nerieši žiadne zbytočné a vymyslené dejové odbočky kvôli možnému "zatraktívneniu" príbehu, ale skutočne sa zameriava len na prežité udalosti. Konverzačná časť filmu je spracovaná tak aby nenudila, a keď dôjde na záverečné inferno, tak nad jeho realistickým, ale zároveň oslňujúcim spracovaním sa tají dych. Aj obsadenie je celkom vhodne zvolené, pričom najväčšie sympatie má určite Kurt Russell. 70%. ()

iz67

Z katastrofických filmů určitě ten velice uveritelny. Ano, je tam spousta šablon (šéf honí termíny), ale určitě mě to neztratilo. ()

subic

Starej Kurt aby to zachraňoval. Po hodně pomalém začátku to přijde. Ale proč jsou takové příběhy udělané tak nějak sterilně, že to moc ani nevtahuje do děje? Tvůrci pak nějak zapomněli na tu ekologickou katastrofu, kterou to způsobilo, to byl ten hlavní dopad toho, že pár týpků si myslelo, jak umí dobře betonovat. A proč bych tomu měl dát víc jak 3 frčky? Protože tohle je za krátko téměř docela lehce zapomenutelný film. ()

mirkath1

Tak dlouho se budeme snažit vyrvat Zemi její bohatství hluboko ukryté, až Země vyrve nás ze života. Ona si bez nás skvěle poradí a zbytek živočichů si oddechne ()

nula87

Neurazilo, nenadchlo. První půlka je vlastně jenom čekání, až se TO stane, plná odborných termínů, kterým asi nikdo nerozumí a rozumět nechce (jako karotáž cementace, negativní a pozitivní tlakové zkoušky, umrtvovací potrubí...). A až se to stane, je to celkem jízda. Nicméně v katastrofické kolonce to špička určitě není. 65% ()

Hovadin

I přes to, že o tomhle incidentu vím jen to, co bylo ve zprávách nebo v South Parku, tak na mě ten film hodně zapůsobil. Je mi jasné, že si tam autoři filmu přidali strašně moc "hrdinství" a ve skutečnosti to asi bylo trochu jinak, i tak ale hrozně silné emoce, ke konci filmu až husí kůže (a to se mi často nestává). Skvělý Kurt Russell. ()

HEED

Místy dost nepřehledné, ale to už tak bývá. Katastrofa se nedá předvídat. O to více to bylo naturalistické. Pochvalu si taky zaslouží stopáž. ()

mrclTV

Toto nie je obyčajný katastrofický film, lebo tento je podľa skutočnej udalosti a poriadne z toho ťaží (pun intended), čiže pohľadov na americkú vlajku je ešte viac a citový nátlak na osudy tých, ktorý neprežili je extrémny. Teraz to už nie sú nejaké no-name filmové postavy, ale skutoční, konkrétni ľudia. Tento film ma veľmi nezaujal, proste extrémna tlačenka emócií podporená kvalitnými trikmi, doplnená nudným ropným techtalkom a podtrhnutá jasným posolstvom, že za všetkým stojí zlý a nenásytný BP (čo samozrejme nevytýkam) ale od tohto filmu som čakal niečo iné, hĺbavejšie. Napríklad rozsiahle ekologické dopady sú vo filme úplne odignorované. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 83%, Audience Score - 82% | FDb.cz - 76.1% | Velmi dobré zpracování ještě poměrně nedávné ropné havárie v Mexickém zálivu, kde velmi dobře funguje obsazení, scénář i akce, ale velkou škodou je, že z nás film o takové tragédií nedokázal vymáčknout téměř žádnou emoci. Holt tohle byla škoda, ale co čekat od filmu s Wahlbergem v hlavní roli? :-) I přesto se nám to zamlouvalo a mluvit zde o spokojenosti je dle našeho na místě. 75% ()

adamix

Dobré po všetkých stránkach, nehovoriac o tom stupňujúcom nebezpečenstve, pri ktorého vrchole som zacítil niečo ako taký citový otras - z toho vyplýva, že film na mňa zafungoval :). Nenamietal by som, keby sa film predĺžil o pár scén zo súdneho pojednávania. U mňa 4*. ()

mivr

Bolo to slušné, oveľa lepšie než Everest, niektoré skutočné s filmované príbehy nedopadnú dobre, ale Deepwater Horizon sa naozaj podaril. Musela to byť hrozná katastrofa a vďaka tomuto filmu som sa do toho aj v žil. Malo to dobrí priebeh a aj stopáž bola akurát. ()

matolos1

Kvalitne spracovaný katastrofický film. Dejovo veľmi rýchle, s ničím sa tam zbytočne dlho nehrali. Samozrejme scenárovo taktiež kvalitné, je tam aj cítiť náznak zásahu "vyšších ľudí" čo sa mne osobne veľmi páčilo. Zaradenie Marka v pohode, síce ho naozaj nemusím ale tu sa vyznamenal a je to aj jeho zatiaľ najlepší film. Pochopiteľne s takým budgetom sa dajú robiť celkom fajn veci, čo po efektovej stránke tu aj bolo dokázané. Jediná chybička, ktorú tu aj bolo cítiť a nedalo mi to počas celého filmu. Hudba. Tá mi tu dosť často chýbala. Lebo keď tam máte celý čas očúvať to trieskanie tak nejaký ten podtón si to naozaj žiadalo. Ináč ostatok spolu s hercami bol v pohode. ()

DonBraso

No určitě lepší než Gibsonův Hacksaw Ridge.Tady se hraje na reál až úplně na konci,což mají poslední dobou nějak filmy v oblivě,hlavně americký.Uběhne to jako voda,která se nakonec vlastně stane spásou.Sice divák ví,že se něco stane a jak to asi bude celé probíhat.Vlastně to nakonec divák dostane komplet se vším co k tomu patří.Ale tady jsem vypnul mozek a chtěl se bavit.To jsem dostal měrou vrchovatou,kdy Peter Berg prodá oheň ve velkým,že si nechcete ani zapálit cígo.Marky Mark klasika,Kurt Russell paráda,kdy tam vypadal jak starej dobrej Snake Plisken.Jediný co prostě je horší jsou občas langoše ve scenách.Holka v triku asi moc horko,přilbu nechci či jí nechci najít ve filmu,americká vlajka vlaje v suchým triku neustále,modlení na lodi....Jestli už někdo natočí i ne pro neamerikaniše patos,tak mu dám zlatýho bludišťáka osobně.Na to hlavní chvála,i napětí se tam ukázalo,nemělo to hluchá místa a mustr to mělo takový,který nedokáže urazit a o tom ve výsledku díky bohu šlo. ()

Karlos8

Žádný filmový bum se nekonal. Dokonce ani zprvu plánované emoce nepřišly. Těžko říct, kdo za to může. Pravděpodobně v tom bude nejvíce namočený samotný scénář, který je přímočarý a průhledný jako igelitová fólie. Vše má poměrně rychlý spád, což platí i o dialozích, ve kterých se scénáristé zcela určitě vyřádili. Potvrzuje to jejich délka i množství. Ve výsledku jsem neutrální. Nejsem spokojený, ale ani nejsem rozzlobený. Opět musím na závěr zmínit závěrečnou titulkovou scénu, na kterou se očividně vyplatí počkat. Dočkáme se totiž zajímavých a hlavně originálních videozáznamů skutečných hrdinů. Samozřejmostí jsou i fotografie těch, kteří tuto strašlivou událost nepřežili. Vskutku tragická příhoda, která se snad stala dostatečným varovným signálem do dalších let pro spoustu naivních, bohatých lidí, kteří si myslí, že mohou všechno a rozumí všemu. Dokonce i samotné přírodě. ()

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014

Čtyřka Transformers sice neposbírala moc nadšených reakcí, protože se ale jedná o nejvýdělečnější film roku, pokračování nás nemine. V minulých měsících se hojně spekulovalo o tom, jestli ságu… (viac)